Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy chello blokuje P2P - DRASTYCZNY spadek transferów !
Autor Wiadomość
Orion66 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 7
Wysłany: 03-02-2005, 10:52   Czy chello blokuje P2P - DRASTYCZNY spadek transferów !

Witam

Posiadam w chello net 1,5Mb/s. Niestety po ym przyspieszeniu w listopadzie z 768kpb/s na 1,5Mb/s zauwazylem ze sciaganie z P2P (Bittorrent) DRASTYCZNIE spadlo.
CO sie stalo? Czy Wy Drodzy uzytkownicy Bittorenta posiadajacy lacze w chello takze skarzycie sie na totalny spadek transferow? U mnie ksztaltuje sie w okolicach KILKU kilo/s. Jeszcze w pazdzierniku sciagalem i po 50-60Kb/s
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2005, 11:09   

A ja śmiem sie z tym nie zgodzis bo jeszcze tydzien temu ciągnalem 90-95kb/s*
* - z trackera postawionego na szybkim łączu gdzie do testu dla mnie seedowaly 4osoby podobnie byleco wziete z fl przed chwila lecialo

Był też wykonywany podobny test przez Marka i naprawde spadek nie zależał od chello.

Pamietajcie z jaką prędkością wy wysyłacie a z jaką odbieracie. Ponad połowa osób ograncza drastycznie wysyłanie do 5kb/s a ciągnie ile fabryka dała czyli powiedzmy 150kb/s . Co oznacza ze na Twoją predkość musi sie złożyć 30osób na jednego pobierającego, a czy jest to możliwe ? Przecież wyłączamy program najczęściej odrazu po pobraniu nie dochodząc nawet do ratio 0,5 nie mówiąc już powyżej 1.0.
 
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 03-02-2005, 11:14   Re: Czy chello blokuje P2P - DRASTYCZNY spadek transferów !

Orion66 napisał/a:
Witam

Posiadam w chello net 1,5Mb/s. Niestety po ym przyspieszeniu w listopadzie z 768kpb/s na 1,5Mb/s zauwazylem ze sciaganie z P2P (Bittorrent) DRASTYCZNIE spadlo.
CO sie stalo? Czy Wy Drodzy uzytkownicy Bittorenta posiadajacy lacze w chello takze skarzycie sie na totalny spadek transferow? U mnie ksztaltuje sie w okolicach KILKU kilo/s. Jeszcze w pazdzierniku sciagalem i po 50-60Kb/s

http://chellopl.one.pl/faq.php#6
 
 
maciekece
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 79
Wysłany: 03-02-2005, 11:39   

A u mnie dziala calkiem niezle... transfery przewaznie od 150 kb/s do 360... wiec w zasadzie pelen wycisk lacza, raczej nie sadze, zeby cos takiego jak blokowanie mialo miejsce.. przynjamniej nie w moim przypadku..
 
 
Orion66 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 7
Wysłany: 03-02-2005, 12:27   

Panowie. Mam porównanie.
U mojego znajomego co ma osiedlówke (256kpb/s) z tego samegfo trackera on wyciska około 20-25Kb/s a ja tylko 2-3kb/s a czesto stoi w miejscu. Obydwoje korzystamy z Azereusa na IDENTYCZNYCH ustawieniach. Ja nie mam żadnych firewalli. Wszystko było ok, aż nagle jak chello podniosło transfery to mi P2P zdechło - momentalnie. Jutro planuję przeinstalować XP i zobacze o co chodzi. IP mam ze starej puli......


AHA I WAZNE PYTANIE!!
Czy w chello jest mozliwosc zmiany IP z prywatnego na publiczny ? Bo w/w kumpel miał kiedys prywatny i P2P szlo jak krew z nosa. (zolte buzki w Azereusie) - ale jak zmienil na Publiczne to teraz jak pisalem - ma 20-25Kb/s i zielone mordki. Ja u siebie tez mam zielone ale jak pisze transfer prawie 0. W nocy jest wyraznie lepiej..........

Zmiana portu na 80 tez nic mi nie dala.....
 
 
wdylag 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-02-2005, 12:57   

Przecież w chello wszyscy mają IP publiczne, tyle że dynamiczne a nie stałe :roll:

Aha, a co do P2P to ja korzystam z BitCometa 0.56 i idze z max transferem, czyli ok 60kB/s (chello Light).
_________________
 
 
 
Bethrezen 
easy master

Dołączył: 27 Gru 2004
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-02-2005, 13:53   

Śmiga aż miło :lol: Mam chello classic i torrenty smigają w granicach 150 - 170 kB/s sciaganie i ok. 30 kB/s wysyłanie - czyli jak narazie w granicach max. możliwości łacza ( ciagle czekam na zapowiedziana przyspieszenie do 2 mbit/384 kbit :roll: )
 
 
maciekece
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 79
Wysłany: 03-02-2005, 14:45   

IP jest w chello dynamiczne..?? a mi sie wydawalo, ze jest stale..
dynamiczne to jest w neo..:P
 
 
wdylag 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-02-2005, 14:49   

To źle Ci się wydawało bo jest dynamiczne. Jedyna różnica między tym z Neo to taka, że zmienia się bardzo rzadko. Jak chcesz sprawdzić to wyłącz modem na dłuższy czas i włącz go ponownie. Wtedy zapewne IP Ci się zmieni bo ktoś w międzyczasie go zajmie!

Pozdrawiam!
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-02-2005, 15:32   

wdylag napisał/a:
Jak chcesz sprawdzić to wyłącz modem na dłuższy czas
dłuższy to znaczy co najmniej kilka dni.
A pozatym zmienia się czasem podczas jakiś modernizacji itp. Od kiedy mam chello ip zmienił mi się w sumie raptem 4 razy a jestem podłączony od samego początku gdy tylko było dostępne.
  marekd@jabberpl.org
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 03-02-2005, 15:41   

ja w tym roku juz mam 3 albo 4 czwarte ip :D
 
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 03-02-2005, 15:43   

chello classic mam od pazdziernika i nigdy nie mialem duzych transferow P2P. Nawet w tej chwili sciaga mi sie jeden torrencik (BitTornado) i tempo mam srednie 3-4kB/s (upload 20kB/s) Nedza innymi slowy....
Ftpy, strony i cala reszta chodzi nominalnie, ale P2P jakby nie wiem co... A ratio zawsze mam wieksze niz 1.0. Nie ustawiam zadnych ograniczen na upload ode mnie...
Co do konfiguracji, to nie wiem co tu mozna by zmienic. Porty odblokowane, wszystko niby ok, ale ten transfer rozwala. Podobnie mam z DC++ i emulem. Emule to ponad 1kB/s nie potrafil nigdy podskoczyc....

Dla mnie P2P w chello to parodia... Przynajmniej w tej chwili....
_________________
  grocal@jabber.wp.pl
 
wdylag 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-02-2005, 15:44   

A może zmień klienta?! Ja mam BitComet 0.56 i sobie chwalę.
_________________
 
 
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 03-02-2005, 16:08   

wdylag napisał/a:
A może zmień klienta?! Ja mam BitComet 0.56 i sobie chwalę.


OK. Wlasnie sciagnalem BitCometa 0.56. Dam mu szanse. Mam nadzieje, ze bede mogl przejac torrenta z BitTornado. Ooo! Wlasnie mi sie udalo! No niby ciagnie lekko szybciej... srednio 9kB/s. No coz... zawsze to troche lepiej ;)
Dzieki wdylag! Popatrzymy co sie da tutaj jeszcze nabroic...
_________________
  grocal@jabber.wp.pl
 
maciekece
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 79
Wysłany: 03-02-2005, 16:16   

w takim razie nie nazwal bym tego dynamicznym ip - dynamiczne to takie ktore co podlaczenie jest inne a tu tak nie jest, ja mam jak narazie stale... zadnej zmiany...

moze z p2p to faktycznie kwestia poblokowanych portow... moze to kwestia "serii" IP.. ?
ja np mam z serii 62. ... i wszystko smiga..
Ostatnio zmieniony przez maciekece 03-02-2005, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: