Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana IP
Autor Wiadomość
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-11-2004, 19:41   

Wg mnie Jacek ma racje. Chcesz miec stabilny net? Poczekaj jakis czas, to ci sie zmieni adres ip przydzielony przez UPC, w koncu nasze ip sa dynamicznie zmienne :)

Cierpliwosc poplaca :D
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-11-2004, 22:59   

Supafax napisał/a:
znakiem tego lepiej nie kombinowac,
i tak mi zmieniaja IP raz na 2 tygodnie,

pozdrawiam


Czyżby, u mnie nie zmieniali przez około 3 miesiące :wink:
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-11-2004, 23:06   

Klaudi napisał/a:
Czyżby, u mnie nie zmieniali przez około 3 miesiące :wink:

Zależy, czy wyłączasz za każdym razem komputer i modem, czy masz włączony cały czas.
U mnie (dawniej) jak wyłączałem modem, to zmieniał mi się IP co kilka dni.

Jacek
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-11-2004, 23:27   

Jacek napisał/a:
Klaudi napisał/a:
Czyżby, u mnie nie zmieniali przez około 3 miesiące :wink:

Zależy, czy wyłączasz za każdym razem komputer i modem, czy masz włączony cały czas.
U mnie (dawniej) jak wyłączałem modem, to zmieniał mi się IP co kilka dni.

Jacek


Mówisz o wyłączaniu modemu z sieci? Ja wyłączając komputer modem wyłączam magicznym przyciskiem Standby, rzadko wyłączam z sieci.
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2004, 00:03   

Klaudi napisał/a:
Mówisz o wyłączaniu modemu z sieci? Ja wyłączając komputer modem wyłączam magicznym przyciskiem Standby, rzadko wyłączam z sieci.

Nie - pisze o wyłączaniu standby - przynajmniej kilka lat temu jak miałem arrisa, to tak było.

Jacek
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-11-2004, 00:49   

To interesujace... Moj adres nie zmienil sie odkad mam chello classic. Mam go od polowy wrzesnia. Gdzies wyczytalem ze sie zmienia ok raz na pol roku... Mam racje?
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 28-11-2004, 01:25   

Ja miałem przez 14 miesięcy ten sam IP... a potem było już tylko lepiej. :)
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2004, 10:54   

FlashMan napisał/a:
Gdzies wyczytalem ze sie zmienia ok raz na pol roku... Mam racje?

Nie masz. Prawdopodobnie byłeś na stronie porównania łączy i pomyliłeś z Asterem (w którym rzeczywiście jest zasada, iż zmienia się ono nie częściej niż raz na pół roku).
Jeśli chodzi o UPC i chello, to nic takiego nigdy nie słyszałem.

Jacek
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-11-2004, 14:48   

Jacek napisał/a:
Prawdopodobnie byłeś na stronie porównania łączy i pomyliłeś z Asterem (w którym rzeczywiście jest zasada, iż zmienia się ono nie częściej niż raz na pół roku).


Tak, masz racje. Pomylilo mi sie z Asterem :) Dziekuje za sprostowanie.
 
 
mls 
Klikacz


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-12-2004, 05:51   

Zadam może głupie pytanie - a spróbowałeś zmienić MAC na ten, który był na początku? :>
chello przypisuje IP do adresu MAC, z tego co zauważyłem - mam dwa kompy, i na jednym mam od dawien dawna 62.179.7.xxx a na drugim... inny (ale też z 62.179.xxx.xxx) ;)
 
 
 
Bisiek 
easy master

Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: z nieba :)
Wysłany: 03-12-2004, 10:47   

Jacek napisał/a:
... przynajmniej kilka lat temu jak miałem arrisa, to tak było.

Ja od zawsze, a IP mi się zmienia różnie - raz dwa razy na tydzień się zdażało a czasami przez kilka miesięcy jedno.
_________________
 
 
 
yes2mike 
Klikacz

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2004, 15:38   

Nooo wlasnie... Ciekaw jestem jaka jest regula dynamicznosci IP. W zeszlym roku IP mialem zmieniane raz w tygodniu (niedziela), dwa i trzy lata wstecz podobnie, a w tym, mialem zmienione raz - w lutym...
Malo tego. od polowy listopada do wczoraj nie bylo mnie w domu, wiec modem byl caly czas fizycznie wylaczony ;)
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-12-2004, 08:44   

Panowie... Jak zalatwialem se chello classic (to byl wrzesien), to wyobrazalem sobie ze moje ip bedzie zmienianie raz na tydzien. I co sie okazalo... Od wrzesnia do wczoraj mialem ten sam ip i to z puli 62.179.

I tu najciekawsza rzecz. Poszedlem z dyskiem do kolegi zeby przegral stuff na plyte dvd i jak wrocilem to mi sie zepsul winxp, wiec zainstalowalem od nowa winxp (nic sie nie stalo ze padl bo sie przymierzalem w ten weekend na noa instalacje win) to dostalem nowy ip i sie tak wkurzylem ze glosno pzeklinalem (sam bylem w domu) :!: :!: Niestety dostalem ten najgorszy ip z puli 83.144 :( Do dzis jestem zly!

Wiec: to nie zalezy od lokalizacji tylko od cholernego kaprysu UPC :( Ja chce wrocic do tamtego ip!!! Bo ten nowy jest wyraznie wolniejszy... A tak sie cieszylem z tamtego adresu ip... No i mialem nadzieje ze zmieni mi sie adres ip tylko z ten "cudownej" puli bo sie wydawalo ze to zalezy od lokalizacji.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-12-2004, 18:11   

FlashMan napisał/a:
Niestety dostalem ten najgorszy ip z puli 83.144 :( Do dzis jestem zly!

Wiec: to nie zalezy od lokalizacji tylko od cholernego kaprysu UPC :( Ja chce wrocic do tamtego ip!!! Bo ten nowy jest wyraznie wolniejszy... A tak sie cieszylem z tamtego adresu ip... No i mialem nadzieje ze zmieni mi sie adres ip tylko z ten "cudownej" puli bo sie wydawalo ze to zalezy od lokalizacji.


Pozatym że w niektórych pulach nie działa revdns, nie ma numerów ip lepszych ani gorszych, nie wiem skąd takie plotki się biorą miałem adres z puli 83.144 przez kilka miesięcy i nie zauważyłem żadnej różnicy :) . Sam numerek na pewno nie ma wpływu na szybkość zastanów się może masz coś inaczej skonfigurowane po instalacji systemu.
Dużo zależy też od tego z czego korzystasz (w niektórych sieciach ranking jest liczony po ip w takiej sytuacji każda zamiana ip nieważne na jaki numer będzie miała takie same efekty albo czy np. w osiołku nie zgubiłeś podczas tych manewrów pliku z kredytami)
  marekd@jabberpl.org
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-12-2004, 19:04   

Marek napisał/a:
Pozatym że w niektórych pulach nie działa revdns, nie ma numerów ip lepszych ani gorszych, nie wiem skąd takie plotki się biorą miałem adres z puli 83.144 przez kilka miesięcy i nie zauważyłem żadnej różnicy :) . Sam numerek na pewno nie ma wpływu na szybkość zastanów się może masz coś inaczej skonfigurowane po instalacji systemu.

Problem z revDNS występuje z każdą pulą IP w chello, ale albo w mniejszym, albo większym stopniu.
Co do 83.144.* to jak tylko ta pula się pojawiła, to były z nią same problemy. Jednym z nich (poza oczywiście całkowitym brakiem revdns) byla (z tego co pamietam) kwestia iż cała ta pula była wcześniej uważana jako pula spamu i była blokowana przez większość serwerów (nie tylko mailowych).
Stąd właśnie były te problemy. Jak UPC dodało revdns, to część serwerów widziała, że adres pochodzi z .pl i wpuszczała.
Ale nie były to jedyne problemy, a jedynie te poważniejsze.

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,77 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: