Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Limit danych a telefon w UPC
Autor Wiadomość
Erolek 
Klikacz

Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1
Wysłany: 09-07-2006, 21:34   Limit danych a telefon w UPC

Witam.

Posiadam chello Classic i kolega pracujący w UPC zaproponował mi założenie sobie telefonu mówiąc że wszyscy którzy wezmą telefon nie mają przycinanego limitu ściągania danych. Chodzi podobno o to, że gdyby ktoś kto ma pakiet z telefonem przekroczyłby limit, to telefon przestałby działać mając do dyspozycji transfer tylko 32 kb/s (chodzi o odbiór głosu). Czy ktoś posiadający pakiet chello wraz z telefonem mógłby to zweryfikować (bo jakoś nie bardzo w to wierzę) ?
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2006, 21:56   

Bujda na resorach... Pomyśl sobie... Przecież chello by sie to po prostu nie opłacało...

Edit: Dobrze, że się spytałeś... Jeszcze dałbys zarobić nieuczciwemu człowiekowi...
Ostatnio zmieniony przez Jacek 10-07-2006, 19:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
  kjungst
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-07-2006, 22:03   

Erolek, wciska Ci kolega kit (z tego co ja wiem) .
Na telefon jest osobne pasmo i usługa tzw chello transport.
I działa to podobno jak byś mial dwa konta chello na telefon i na internet.
 
 
Shatyn 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 180
Skąd: Kraków - N.H.
Wysłany: 10-07-2006, 09:02   

Dokładnie tak. Kolega wciska Ci tzw "kit".
Mam telefon od dłuższego czasu i chello classic i mimo że dużo rozmawiam (oczywiście w czasie darmowym) mój limit jest daleki od skończenia się :-)
Tzn z mojej praktyki wynika że jedno z drugim nie ma nic wspólnego...
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2006, 12:10   

Erolek napisał/a:
wezmą telefon nie mają przycinanego limitu ściągania danych


Według mnie jest to prawda, bo większość osób (przyjamniej z tego forum) mających telefon, nie ma przycinananego limitu ściągania danych, być może UPC już coś zmieniło w tej kwestii. W/w osoby posiadają modem WebSTAR EPX2203.

Pewnie w Twoim poście głównie Ci o to chodziło co napisałem powyżej, a nie o to, czy będzie działał telefon po przycięciu łącza.
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-07-2006, 13:31   

Cytat:
Według mnie jest to prawda, bo większość osób (przyjamniej z tego forum) mających telefon, nie ma przycinananego limitu ściągania danych, być może UPC już coś zmieniło w tej kwestii. W/w osoby posiadają modem WebSTAR EPX2203.


Jeśli coś tu jest prawdą to tylko to, że modem webstar jest taki kiepski, że nawet nie działa tak jak powinien... Oczywiście w tym przypadku jest to z korzyścią dla użytkownika... Ale raczej takie przypadki nienaliczania limitu są "okazjonalne". I jnie należy się na to zbytnio napalać...
 
  kjungst
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2006, 14:13   

kjungst napisał/a:
Jeśli coś tu jest prawdą to tylko to, że modem webstar jest taki kiepski, że nawet nie działa tak jak powinien... Oczywiście w tym przypadku jest to z korzyścią dla użytkownika.


Czyli prawdą jest to, że nie ma przycinanego limitu, co napisałem wcześniej :-)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-07-2006, 16:37   

Jest przycinany i to wiele osób na to narzekało, prawdą jest jedynie to że zdarza się im w pierwszym miesiącu nie przyciąć albo wyzerować licznik po zmianie modemu, jednak jest to tylko jednorazowy bonus spowodowany bałaganem a nie stałe nieprzycinanie, dla telefonu jest zarezerwowane osobne pasmo niż dla internetu, co więcej nieprawdą jest też że voip nie mógł by działać na 32kbitach bo może działać i działa bardzo dobrze - sprawdzone na modemach telefonicznych i gprsie a tam wcale szybciej nie jest.
  marekd@jabberpl.org
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 10-07-2006, 23:40   

Swoją drogą ciekawe jakie pasmo jest ustawione dla telefonu :? .
 
 
buzek 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2006, 08:49   

ja zrezygnowalem juz z telefonu w UPC ale modem zostal (Webstar) i staralem sie nie przekraczac limitu wczesniej niz jakies 3 dni przed koncem miesiaca... co ciekawe i tak mnie nie przycieli... w tym miesiacu przekrocze wczesniej limit to Wam napisze czy mnie rzeczywiscie przycieli...
 
 
 
gabrynio 
light master

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 133
Wysłany: 13-07-2006, 13:27   

Pracownicy chello potrafia tylko oszukiwac swoich klientow. :evil:
Nawet strona glowna UPC jest przeklamana poniewaz nie podaja tam informacji o limitach...
Jedynie mozna ufac temu forum ;)

Co do modemow WebStar nie mam zastrzezen poniewaz u mnie w kablowce tez posiadaja te modemy i jest calkiem spoko.
_________________
 
 
 
123456 
easy master

Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 26
Wysłany: 30-07-2006, 00:04   

bujda. wlasnie teraz mam przycięty net ,a telefon dziala jak należy. a szkoda bo gdyby to byla prawda (że nieprzycinają tych co mają tel. w chello ) to by bylo super :P . pozdro i zawsze sie lepiej spytac niz zostac oszukanym przez jakiegos ciecia.
_________________
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 31-07-2006, 04:40   

123456 napisał/a:
bujda. wlasnie teraz mam przycięty net ,a telefon dziala jak należy.

No jasne że telefon działa jak należy, bo korzysta z odzielnego pasma które nie jest zliczane i nie ulega żadnemu przycięciu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: