Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aster - big członiasta pomyłka...
Autor Wiadomość
ekrowa 
Klikacz

Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 1
Wysłany: 03-07-2006, 19:19   Aster - big członiasta pomyłka...

Na poczatku powiem ze mam astera conajmniej od 5 lat, jak nie wiecej i co aster robi dla swoich klientow? Ogolnie mozna to porownac z jednym wielkim psim gownem....

Zacznijmy moze od kosztow. Posiadam pakiet Twoj dom, podlaczam 2 komputery, mam transfer 1mbps/256kbps , mam dostep do tpd, mam telewizje.
Place 207pln brutto za ta usluge i srednio co tydzien mam awarie internetu.

Helpdesk robi wszystko by pozbyc sie problemu zrzucajac wine na cokolwiek sie da, odpowiedz oczywiscie otrzymuje po 3 tygodniach od nadania listu email.
Gdzies na jakis obsranych grupach dyskusyjnych zapisane sa daty "udoskonalen sieci" ktore z niczym sie nie wiaza, natomiast wypadajace awarie braku dostepnosci internetu nijak nie pokrywaja sie z datami przewidywanymi przez dzial techniczny...

Do tego jesli chcecie sie w czasie awarii dodzwonic co sie dzieje, to nie ma opcji "wszystkie linie sa zajete", ale zanim dowiecie sie tego komunikatu trzeba przejsc proces wciskania reklam na rozne gowniane uslugi astera, za ktore ja place wiszac na linii, a ktorych nie zamawialem, ale ktoregos dnia ich przylapalem, ktos chyba nie odlozyl telefonu, a w tle bylo slychac "juzek wylaczamy telefony znowu awaria....".

Tak wiec dla mnie siec Aster to człony do kwadratu, poczynajac od tumanow na Helpdesku, konczac na zupelnie niefachowej i beszczelnej obsludze technicznej.
Drożyzna jak człon!!!! i nic z tego nie wynika...

Chce przejsc do chello, jest u mnie w budynku, ale sa jakies niejasne zasady podlaczania drugiego komputera, jak zwykle helpdesk i handlowcy gowno sa w stanie pomoc.
Interesuje mnie pakiet chello light i chce miec 2 kompy, jak sprawa wyglada?

Mam delikatne wrazenie ze siec Aster jest dla gowniarzy, mlodych, ktorzy wyprosza internet u rodzicow, siedza i sciagaja jakis soft z TPD, ja pracuje przez internet i czasem mam do wyslania wazne rzeczy, natomiast podejscie Astera w tej sprawie do tego jest takie, ze maja to gleboko w członie!!!
-----------------------------------------
Aktualizacja:

Zmienilem pakiet na wyzszy Aster: Swiat czy cos takiego, dali podwyzszenie predkosci ekstra:

Teraz jest 4Mbps na codzien i 6Mbps w nocy - niezle, upload na poziomie 64Kb/s calkiem ok.

Ale jak sie w piatek bydlo dorwie do lacza to z 4Mbps jest max 1 ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez ekrowa 11-10-2006, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2006, 19:33   

ekrowa, dwa komputery legalnie podłączysz dopiero w chello plus
 
 
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 03-07-2006, 19:41   

i chello wcale nie jest lepsze...
 
 
gabrynio 
light master

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 133
Wysłany: 03-07-2006, 19:44   

Jak mi zakladali chello to panowie z serwisu powiedzieli ze moge sobie dzielic lacze na ile chce komputerow na kazdym laczu, ze i tak nikt tego nie sprawdza :twisted:
 
 
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 03-07-2006, 19:46   

TPSA jest najlepsza
 
 
Beereq 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 60
Wysłany: 03-07-2006, 20:29   

@ekrowa - jakiś dziwny przypadek u Ciebie występuje :P

chello nie lepsze i Neo też nie :P
 
 
Bodeha 
Klikacz

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 3
Skąd: Warszawa-Wola
Wysłany: 18-07-2006, 03:44   

ja korzystam z Astera od 3 miesiecy i jakos zadnych awarii nieodnotowalem , miesieczny transwer mam w groniacach 60 -70 giga bez zadnych idiotycznych limitow.Co do helpdesku to wszedzie jest tak samo , jak bys byl zasypywany setkami telfeonow z bluzgami pod swoim adresem ,to prwadopodobnei reagowal bys tak samo. ponad 200 zl placisz?? od rzeczy ja mam podlaczone dwa kompy i place 140z.. :twisted: a modemu nie wyrzucisz bo ci dowala kare he he.Po za tym z Aster nie korzystaja tylko malolaci , ale ludzie ktorzy potrzebuje stabilnego lacza , mam kilku zajomych ktorzy z Astera korzystaja od 3-4 lat i jakos nie narzekaja.Coz zle trafiles hehe :twisted:
_________________
 
 
dibox 
Klikacz

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 12
Wysłany: 07-08-2006, 18:37   

Internet od Aster jest OK. Jestem w nim od 2 lat. Tylko ku*wica bierze jak trzeba tam do nich pojść i sie dogadać z tymi białymi kołnierzykami, uwierzyć że się wszystko zrozumiało, a potem uświadomić sobie ze sie i tak zostało wydymanym na jakiejśc pseudopromocji.
 
 
ags 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 17
Wysłany: 10-08-2006, 12:17   

Znajomemu w Asterze (ex Autocomie) właśnie odcięli internet za router. Coś się zmieniło?
 
 
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 23-08-2006, 09:34   ASTER JEST DO BANI - POCZYTAJCIE...

Mieszkam na piętrze z kolegą, on ma Astera

Koleś ma Astera dopiero 2 miesiące i już są problemy:
* Wyłączyli mu internet bo uruchomił sobie FTP'a na swoim łaczu
włączyli mu dopiero jak wyłączył ftp'a i przeprosił pana z Help_desku
* Po miesiącu znowu mu wyłączyli bo doszukali się że ma wpięty router, więc dostał maila że to już drugie ostrzeżenie i że ma wyłączony net dopóki nie odłączy routera.

Ludzie to jakaś paranoja w tym Asterze.

Ja mam chello i cały czas jest podłączony router i nikomu z chello to nie przeszkadza, do tego mam na łączu 2 usługi. FTP i Serwer pocztowy i też nikomu to nie przeszkadza.
Do tego 2 kompy w sieci ( w tym samym lokalu )
płace 119zl miesięcznie i nie mam ZADNYCH problemów ani utrudnień ze strony chello.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 23-08-2006, 09:46   

Czy chodzi o Aster w Krakowie czy w Warszawie ?
Bo w Warszawie to nie ma takiej opcji żeby kogoś zablokowali za posiadanie routera bądź odpalony serwer FTP.
_________________
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 23-08-2006, 20:23   

kvs napisał/a:
Czy chodzi o Aster w Krakowie czy w Warszawie ?
Bo w Warszawie to nie ma takiej opcji żeby kogoś zablokowali za posiadanie routera bądź odpalony serwer FTP.>


W Warszawie, kolego, w Warszawie. Poczytaj też powyższe posty o wyłączaniu netu za posiadanie routera. W regulaminie Astera jest napisane że nie wolno uruchamiać na swoim łączu żadnych usług. Widać zależy im tylko na takich klientach którzy tylko przeglądają strony.

pozdr
Jacek
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 23-08-2006, 20:42   

Bajki piszesz jak potłuczony.

W Warszawie nie ma zakazu posiadania routera, ani posiadania serwera FTP.
Aster (Warszawa) nie odcina internetu za używanie routera ani za to że ktoś ma uruchomiony serwer FTP.
Owszem zdarza się, że mogą zablokować komuś net, ale tylko i wyłącznie za rozsyłanie spamu, open proxy, skanowanie portów, rozsyłanie wirusów itp itd. Posiadanie routera czy też serwer FTP nie ma z tym nic wspólnego. Chyba że kolega posiada router wifi i nie potrafi go dobrze skonfigurować, w rezultacie czego podpiął mu się ktoś pod niego i nabruździł na konto jego adresu IP

W poprzednim poście ags napisał że zablokowali jego znajomego za router, ale w Krakowie, jaką tam mają politykę tego nie wiem.

Jeśli chodzi zaś o ASTER w Warszawie to nie ma takiej opcji. Jeśli się upierasz że tak jest to zdobądź treść korespondencji Twojego kolegi z helpdeskiem i prześlij mi PW, to postaram się wyjaśnić kwestię.
_________________
 
 
bewu 
Klikacz

Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 1
Wysłany: 23-08-2006, 23:35   

Od blisko trzech lat korzystam z internetu w aster w Warszawie. Nie przypominam sobie jakis wiekszych awarii. W ostatnim czasie (co najmniej rok żadnych). Od 1,5 roku dziele internet na dwa komputery przy pomocy routera i nie mam z tym żadnych problemów. Technik, który ostanio wymienial mi modem na nowszy typ, nawet sie nie zająknął w tym temacie. Będąc kilka razy w BOKu słyszłem jak inni mają problemy z rozsyłaniem spamu z ich komputera. Pewnie już nie jednego odłączyli z tego powodu. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić to problemy pojawiające się przy zmianach w świadczonych usługach. A to policzyli mi podwójnie w jednym miesiącu za canal, albo przy zmianie pakietu na wyższy policzyli mi za niższy za cały miesiąc, plus cząstkowy za wyższy. Innym razem nie uwzględnili faktu korzystania z pakiety zintegrowanego i policzyli z wyższej ceny. A wtym miesiącu mimo faktu rezygnacji z rezygnacji z telefonu, odłaczyli mi go, i dopiero po kilkudniowej interwencji ponownie go włączyli. Czyli, jeśli coś zmienisz w usługach w aster to możesz mieć pewność, że będą z tym jakieś problemy.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-08-2006, 00:31   

Cytat:
A wtym miesiącu mimo faktu rezygnacji z rezygnacji z telefonu, odłaczyli mi go, i dopiero po kilkudniowej interwencji ponownie go włączyli.


No jak zrezygnowałeś, to nie dziwię się, że Ci go odłączyli. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: