Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obniżka cen w TEPSIE !
Autor Wiadomość
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-07-2006, 10:53   Obniżka cen w TEPSIE !

Kolejny fajny nius jaki wychwyciłem ze stron idg.pl
Cytat:
3 lipca 2006 09:57
PC World Komputer
Od dzisiaj obowiązywać ma nowy cennik sztandarowej dostępowej usługi Telekomunikacji Polskiej. Oficjalnie, ceny ogłoszone zostaną o 11. Tymczasem Gazeta Prawna informuje, że w nowej ofercie pierwsze 12 miesięcy korzystania z neostrady tp 512kb/s zapłacimy jedynie 33 złote.

Nowe ceny mają być wynikiem decyzji prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który ustalił maksymalną cenę hurtowego zakupu dostępu na połowę ceny detalicznej. Do negocjacji zakupowych przystąpiło kilkunastu operatorów - w efekcie, TP prawdopodobnie zdecydowała się obniżyć ceny po to, aby nie stracić klientów na rzecz mniejszych i korzystających z jej łącz dostawców. Dotychczas, usługa o przepustowości 512 kb/s kosztowała 96,38 złote miesięcznie przy umowie na 24 miesiące. Teraz przez pierwsze 12 miesięcy klient zapłaci tylko 33 złote a przez kolejny rok - 66 złotych. Łatwo obliczyć, że uśredniony abonament miesięczny w trakcie trwania umowy w istocie wyniesie 49.5 złotego.


Ciekawe jak na to chello zareaguje...

Edit: widząc,że już nowy cennik jest na chello.one.pl podam wam go tutaj:

Cytat:
512kb/s kosztuje 28zł lub 33zł przez pierwsze 12miesięcy w zależności czy umowa jest podpisana na 2 czy 3 lata. Pozostałe po 56 i 66zł.

1024kb/s kosztuje 53zł lub 63zł przez pierwsze 12miesięcy w zależności czy umowa jest podpisana na 2 czy 3 lata. Pozostałe po 106 i 126zł.

2048kb/s kosztuje 63zł lub 73zł przez pierwsze 12miesięcy w zależności czy umowa jest podpisana na 2 czy 3 lata. Pozostałe po 126 i 146zł.

6144kb/s kosztuje 83zł lub 93zł przez pierwsze 12miesięcy w zależności czy umowa jest podpisana na 2 czy 3 lata. Pozostałe po 166 i 186zł.
Ostatnio zmieniony przez kjungst 03-07-2006, 13:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
  kjungst
 
entersc 
light master


Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 81
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-07-2006, 12:32   

49,50 zł to jest prawdopodobnie cena netto ,a więc brutto 60,39 zł średnia cena z 24 miesięcy.Czekamy na poważny krok chello.Przydało by się aby UPC uaktualniła promocje na swojej stronie ,bo lato w pełni a u nich jeszcze wiosna-entersc
 
 
Wojtekwyso 
light master

Dołączył: 10 Cze 2005
Posty: 51
Skąd: Sopot
Wysłany: 03-07-2006, 12:33   :(

A chello na to :roll: NIC
Znajac zycie
 
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 03-07-2006, 13:32   

"6144kb/s kosztuje 83zł lub 93zł przez pierwsze 12miesięcy w zależności czy umowa jest podpisana na 2 czy 3 lata. Pozostałe po 166 i 186zł."

wow

jakby to podliczyc to podpisujac dzis umowe na 2 lata

w neo zaplace 3348
a w chello 4776

1500zl roznicy (za tyle mozna komputer kupic)

dlaczego nie poczekalem z chello plus 2 miesiecy :(
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2006, 13:56   

Wulfgar, przy tych wyliczeniach trzeba pamiętać że musisz posiadac telefon i płacic abonament . Licząc stary standardowy abonament 42zł 42*12*2 = 1008 , 3348 + 1008 = 4356 a w chello 4776 . Zostaje 420zł (a można jeszcze odjąć nawet 594zł bo są promo typu 3mies za 1zł ) więc czy zyskasz czy stracisz nie jest tak oczywiste, a wg mnie chello ma kilka plusów wartych zostania jak adres IP który sie nie zmienia tak często.
 
 
gabrynio 
light master

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 133
Wysłany: 03-07-2006, 16:05   

Mam nadzieje ze chello jakos zareaguje. Bo TPsa sie popisala i obnizyla ceny prawie o 50%. Jakby chello postapila tak samo to za 140zl miesiecznie mozna miec chello Ultra :]] a o innych opcjach nie wspomne.

Na pewno do pazdziernika ceny znacznie pospadaja i rynek sie ustabilizuje. Wejda nowe promocje, ofery. Warto poczekac.

PS. Trzeba dodac ze chello byla dotychczas tansza od tepsy, czy tak nadal pozostanie. Oby tak :D
 
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 03-07-2006, 16:14   

Michal napisał/a:
Wulfgar, przy tych wyliczeniach trzeba pamiętać że musisz posiadac telefon i płacic abonament . Licząc stary standardowy abonament 42zł 42*12*2 = 1008 , 3348 + 1008 = 4356 a w chello 4776 . Zostaje 420zł (a można jeszcze odjąć nawet 594zł bo są promo typu 3mies za 1zł ) więc czy zyskasz czy stracisz nie jest tak oczywiste, a wg mnie chello ma kilka plusów wartych zostania jak adres IP który sie nie zmienia tak często.


fakt. zapomnialem ze chello to internet/kablowka a neo internet/telefon :/
 
 
gabrynio 
light master

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 133
Wysłany: 03-07-2006, 17:23   

Aster i TPsa pokazaly rogi. Czekamy na chello. Oj bedzie sie dzialo :twisted:
 
 
 
Lucyfer 
easy master

Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 22
Wysłany: 03-07-2006, 17:37   

gabrynio napisał/a:
Bo TPsa sie popisala i obnizyla ceny prawie o 50%.

Czytałem w jakimś serwisie, że opuścili o 20%. Ale w sumie to i tak chyba zależy od indywidualnych wyliczeń. Ale fakt faktem ze UPC nie może pozostawić tego bez odpowiedzi.
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 03-07-2006, 17:44   

gabrynio napisał/a:
Aster i TPsa pokazaly rogi. Czekamy na chello. Oj bedzie sie dzialo :twisted:


w czym niby aster pokazał rogi :roll: ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-07-2006, 17:44   

Lucyfer, opuścili o 50%przez pierwszy rok pod warunkiem że podpiszesz umowę na 2 lata i zobowiążesz się płacić przez drugi rok normalnie, co średnio daje 25%.

I nie jest to nic nowego poprzedno było pół roku za darmo przy podpisaniu umowy na 2 lata co średnio też dawało 25% taniej, czyli tak naprawdę NIC się nie zamieniło poza nazwą - inaczej mówiąc czysty marketing żadnych obniżek.
  marekd@jabberpl.org
 
gabrynio 
light master

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 133
Wysłany: 03-07-2006, 19:35   

Nie zgadzam sie. Przez pierwszy rok jest obnizka 66%, a kolejny rok 33%. Przykladowo jak w tym tekscie wyzej zamiast 97pln za opcje 512kbps bedziesz placil 49pln co stanowi prawie polowe. Przy wiekszych opcjach roznice cenowe sa tym bardziej zauwazalne.

A aster moze nie obnizyl cen ale przyspieszyl. Poza tym oni nie maja ograniczonego transferu danych.
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2006, 19:45   

gabrynio, Aster 1 lipca przyspieszył Twój Świat narazie z tego co wiemy;)
http://chellopl.one.pl/niusy.php?id=152
 
 
linuxlover 
easy master


Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2006, 20:23   

Hej, nie chcę wyjść na jakąś marudę ale jestem z chello od ok roku (wiem to nie dużo w porównianiu do innych forumowiczy), wczesniej korzystałem z usług Astera (sam internet) jestem osobą która nie ma nadwyżek pieniężnych a wręcz przeciwnie tak że staram się wybierać z rodziną ofertę najdogodniejszą pod względem szybkości/jakości/ceny. Wstrzelam się w najkorzystniejsze promocje jednym słowem co mi pozwala nieco zdystansować się do ofert dostępnych na rynku i patrzeć na nie bardziej obiektywnie. Promocje dla "nowych klientów" są zawsze atrakcyjne szkoda tylko że nie zawsze provider zabiega tak o względy swojego klienta w momencie kiedy umowa się kończy. Moja kończy się za ok 2 miesiące, dzwoniliśmy do chello z zapytaniem czy będzie jakaś promocja która by pozwoliła nie rozszeżać umowy o kolejne cuda jak telefon i której cena by była w granicach starej promocji nawet z nizszym łączem jesli nie dałoby się zostawić light'a na poziomie ok 100zl razem z tv kablową. Miła jak zwykle pani na infolonii (pozdrawiam) poinformowała mnie iż na chwilę obecną nic takiego nie może mi zaproponować jedynie moge wziać nie potrzebny mi telefon od chello albo gorsze łącze + kablowka w cenie przewyzszajacej wyżej wymienioną granicę cenową. No cóż w tym momęcie ból, nie moge nic złego powiedzieć o chello bo to dobre i solidne łącza ale o klientów powinni bardziej zabiegać bez dwóch zdań bo przecież to od nas dostają pieniądze.
Patrząc teraz na tą promocję od TPSA można mieć mieszane uczucia, wkońcu to TPSA provider który aktywnie blokował rozwój internetu w polsce poprzez różne praktyki, również ceny aby być na polskim rynku monopolistą. Ale nie można napewno powiedzieć ze oferta nie jest korzystna dla przeciętnego użytkownika.I nie mówie tu o umowie na 3 lata bo nikt o zdrowych zmysłach takiej umowy nie podpisze. Chciałoby się żec wreszcie coś się ruszyło, tpsa po opuszczeniu cen za dzierzawę swojej infrastruktury innym dostawcom internetu bedzie musiała się ratować cięciem cen. Miejmy nadzieję że po wrzesniu internet w polsce zmieni się nie do poznania i kazdy będzie mógł wybrać łaczę które mu bedzię odpowiadać za rozsądną cenę a nie za cenę skandaliczną (wiem jestem marzycielem). Może chello też się obudzi z letargu i spojży na swoich klientów matczynym wzrokiem ;) ja mam czas do sierpnia. Będe uważnie się przyglądał magicznym promocjom ale nie mam złudzeń podejrzewam że bedę musiał zmienic obecnego providera.

Dla lubiących statystyki wklejam stronę 8 i 9 z prezentacji pdf nowej promocji tpsy gdzie jest porównanie nowej oferty do propozycji innych firm w tym UPC.





Pozdrawiam LinuxLover
_________________
Ostatnio zmieniony przez linuxlover 03-07-2006, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gabrynio 
light master

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 133
Wysłany: 03-07-2006, 20:30   

Na tych wykresach ceny UPC sa zanizone (tylko klienci Pakietu Pelnego takie posiadaja, pozostali placa wiecej).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: