Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zerowanie
Autor Wiadomość
Krajan 
light master


Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 55
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2005, 16:21   Zerowanie

kiedy dokladnie zeruje sie limit ?
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-02-2005, 16:25   

http://chellopl.one.pl/faq.php#13

Jacek
 
 
anton 
Klikacz

Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 2
Skąd: Sopot
Wysłany: 21-04-2005, 22:30   

witam,
kiedy zadzwonilem pod info to powiedzieli mi ze licznik bede mial wyzerowany 15 maja (15 kwietnia mialem instalacje, wiec miesiac od podlaczenia). chcialbym wiedziec jaka wersja jest prawdziwa, bo jesli ta podana w faq, to moge wtedy ostro posciagac do konca kwietnia.

pozdrawiam,
antoni
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-04-2005, 00:59   

Nie słyszałem aby komukolwiek zerowali licznik w połowie miesiąca ściągaj na zdrowie, musieli by cały system przebudować 10-tego zmieniałem z classica na lighta i dowiedziałem się, że gdybym przed 10 miał ściągnięte ponad 15GB to po zmianie zostanę przycięty więc wątpię w to aby między 10tym a 15tym tak dużo się zmieniło :) Do tej pory niezależnie kto kiedy był podłączany licznik zawsze miał zerowany pierwszego. Aby się upewnić zobacz co jest napisane na stronie z licznikiem czy jest tam widoczne
Kod:

1) Pomiar w okresie 1-20 kwietnia 2005
  marekd@jabberpl.org
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-04-2005, 09:01   

anton, warunki właściwego użytkowania "mówią", że:
Warunki Właściwego Użytkowania napisał/a:
Zgodnie z polityką Operatora dla Usług internetowych, nadmierne obciążanie Sieci ma miejsce w sytuacjach, gdy w ciągu miesiąca kalendarzowego lub okresu rozliczeniowego Klient pobierze więcej danych niż jest to określone w załączniku "Paramtery techniczne usług internetowych"

Także jest to teoretycznie możliwe, jednak do tej pory nikt tego nie wprowadził w praktykę. Jeśli to ma być nowością, to wg mnie jest to kiepski pomysł i wprowadzi więcej chaosu niż pozytku.
 
 
Elixir 
Klikacz

Dołączył: 28 Kwi 2005
Posty: 6
Wysłany: 22-05-2005, 23:40   

Mnie sie wydawalo, ze licznik zeruje sie 28 dnia miesiaca (lub 29), przynajmniej kiedys choc ostatnio tez odnioslem takie wrazenie. Moge sie mylic wiec prosze mnie ewentualnie poprawic. :)
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-05-2005, 23:59   

Elixir, bzdury do kwadratu... każdego 1-go dnia miesiąca licznik
zaczyna zliczać od nowa. I nie ma co odnosić tutaj jakiegoś wrażenia,
tylko zwyczajnie trzeba wchodzić na licznik.upc.com.pl i czytać ze
zrozumieniem co tam pisze...
 
 
Tranceshine 
Klikacz


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-05-2005, 23:40   

Witam!Moje pytanie:To znaczy że jak przekroczyłem już limit z 25 mam juz 27:)to pierwszego bede miał 0 czy te 2 GB mi doliczą?Bo ściagam juz ile wlezie jak przekroczyłem...:D
 
 
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 24-05-2005, 23:50   

Niestety doliczają...Masz 27 i jeszcze Cie nie przycieli? Mnie juz przy 26 potrafia przyciac...
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-05-2005, 23:53   

Tranceshine napisał/a:
Witam!Moje pytanie:To znaczy że jak przekroczyłem już limit z 25 mam juz 27:)to pierwszego bede miał 0 czy te 2 GB mi doliczą?Bo ściagam juz ile wlezie jak przekroczyłem...

Nie doliczą, od nowego miesiąca dane liczone są zawsze od zera, co udało Ci się więcej ściągnąć to twoje.

I zapoznaj się z regulaminem tego forum, zwróć szczególną uwagę na punkt 2.
  marekd@jabberpl.org
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 25-05-2005, 00:24   

Marek troche to dziwne co piszesz bo mi kazdy MB przekroczony doliczaja. Ostatnio to sprawdzilem. Zassalem 4GB poza limit, przycieli mnie, i w nowym miesiacu mialem nabite wlasnie te 4GB z poprzedniego!
_________________
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-05-2005, 05:32   

Kozuch, masz po prostu pecha... ;-]
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 25-05-2005, 08:04   

Kozuch napisał/a:
Marek troche to dziwne co piszesz bo mi kazdy MB przekroczony doliczaja. Ostatnio to sprawdzilem. Zassalem 4GB poza limit, przycieli mnie, i w nowym miesiacu mialem nabite wlasnie te 4GB z poprzedniego!



Hm....... to cos jest nie tak. Od 1 zawsze licznik liczy od nowa, tzn od zera :)
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-05-2005, 08:12   

To mnie musieli by przyciąć już pierwszego bo kilka razy wykorzystując wolne na końcu miesiąca dobiłem prawie do 30GB.
Może z rospędu zassałeś pierwszego jeszcze te 4GB a może podpadłeś w jakiś inny sposób (bo mnie to jeszcze nigdy nawet nie przycieli)
Zasadniczo gdyby stan z poprzedniego miesiąca miał wpływ na przyszłość to nawet podobało by mi się takie rozwiązanie zazwyczaj nie wykorzystuję nawet połowy dostępnego mi limitu za wyjątkiem kilku razy w roku kiedy to potrzeba mi więcej niż jest dostępne i muszę nosić na płytkach a tak to by było jak z przechodzeniem niewykorzystanych darmowych minut na następny miesiąc.
Jednak na razie nie ma czegoś takiego w naszej sieci nowy miesiąc zawsze od zera i zawsze ten sam limit.
  marekd@jabberpl.org
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 25-05-2005, 10:09   

Moze i masz racje. A powiedzcie czy jest jakas rezerwa ze przycinaja pozniej? tzn jak sciagne tylko kilka MB wiecej poza limit to jeszcze nie przycinaja neta? bo do czego zmierzam, srednio zawsze tak 200 - 300MB jak mialem poza limit to smigal normalnie a dzis ledwo co 42MB poza limit i juz email od chello ze net ograniczony :evil:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: