Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello limit
Autor Wiadomość
Darkeners 
Klikacz

Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 3
Wysłany: 02-07-2006, 13:43   

Jak ja powiedziałem nie umiem takich rzeczy pisac, wiec pomoc mile widziana.


Btw. chyba przerzucili mi limit 0.o... mialem w zeszlym miesiacu nabite 30gb... dzis patrze i mam juz pobrane 5gb danych choc nic nie sciagalem :d
 
 
buzek 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-07-2006, 17:33   

ja siagnalem od 12 w nocy do 3 nad ranem 3 gb i cale 3 gb mi naliczyli ;/
Ostatnio zmieniony przez buzek 14-07-2006, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
witek 
Klikacz

Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 2
Skąd: Sopot
Wysłany: 14-07-2006, 17:27   

Ja proponuje wysłać te petycje równierz do adminów stron torrentowych tam na pewno ktoś się przyłączy do tej akcji. A może nawet spiknać sie z jakimiś innymi forami.
Offtopic Przy okazi że pisze jaki limit tera ma chello Classic?
 
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-07-2006, 21:23   

Taaa... Napewno admini polishtrackera.org się dołączął :twisted: :twisted:
 
  kjungst
 
buzek 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-07-2006, 22:22   

25 gb, a 30 przy usludze szybsze wysylanie...
 
 
 
witek 
Klikacz

Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 2
Skąd: Sopot
Wysłany: 15-07-2006, 11:31   

@Buzek dzięki
@kjungst ja tam musle że nie tylko do polishtracker, ale jeszcze pbt.net.pl i torrent-polska.info nam pomogą tu można znaleść całą liste polskich stron torrentowych http://www.searchengines....1950&hl=torrent .
 
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 15-07-2006, 17:19   

oczywiscie napisz do UPC ze uzytkownicy portali z torentami chca odblokowania limitu bo ten im nie starcza w pobieraniu calego staffu z netu..hehebyla juz o tym mowa chyba z 10 razy chcesz pobierac bez limitow bierzesz ultra jak mozesz i tyle nie mozesz bo nie ma ultry w poblizu nie pobierasz...chello nie zniesie limitow przynajmniej nie w tym cwierćwieczu ale napiszcie petycje popatrze chetnie co wam odpiszą hehehehe
 
 
zaiks 
easy master

Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 26
Wysłany: 26-07-2006, 20:37   

xaero napisał/a:
oczywiscie napisz do UPC ze uzytkownicy portali z torentami chca odblokowania limitu bo ten im nie starcza w pobieraniu calego staffu z netu..hehebyla juz o tym mowa chyba z 10 razy chcesz pobierac bez limitow bierzesz ultra jak mozesz i tyle nie mozesz bo nie ma ultry w poblizu nie pobierasz...chello nie zniesie limitow przynajmniej nie w tym cwierćwieczu ale napiszcie petycje popatrze chetnie co wam odpiszą hehehehe

Albo lepiej , zrezygnuj z chello i zalóż sobie netie 640 lub 1500 bez limitów, no niby jest ale jest wirtualny.Trzeba przez 3 mieiace pod rząd przekroczyć 40gb w każdym miesiacu ,ale jeśli już musisz to możesz sciągnąć 180gb na 640 lub 400gb miesięcznie przez 2 misiące a potem nie przekrczać 40gb w jednym miesiącu i zowu 2x 180 lub 400 itak wkółko.Jeśli ktoś jest niewyżyty jest to najlpsza oferta.
 
 
wwwTOCpl 
Klikacz

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 2
Wysłany: 06-08-2006, 19:21   Gdzie na stronie UPC jest info o limitach?

Gdzie na stronie UPC jest info o limitach?
Cos mnie trafia, bo rzeczywiscie UPC light jest z publicznym adresem IP
(a taki jest mi niezbedny-nawet dynamiczny, byle nie prywatny) i transfery wygladaja mi sensownie, ale gdzie do diabla jest informacja o limicie-dopiero na umowie jak zainstaluja i sie zaplaci?
W aster przynajmniej jasno jest napisane ze nie ma limitow, a tutaj jeszcze nie jestem klientem, a juz mnie probuje sie oszukac...
Czy ktos moze podac linka do stron UPC gdzie w ofercie jest chociaz jedno slowo o ograniczeniach wielkosci transferu oprocz predkosci?

Dlatego podpiszze umowe na czas nieograniczony i "oleje" UPC jak przez polowe miesiac bede mial do 5KB/s a nie do 1Mb/s co latwo udowodnic-sadownie nie mozna tego wyegzekwowac jakos.

Na szczescie mam do wyboru Aster jeszcze i chyba oleje UPC jak potwierdze info o tych limitach o ktorych nic nie moglem znalezc na ich stronie z oferta cenowa, ale to zakrawa na sprawe w urzedzie ochrony praw konsumenta...

Limity ilosci danych moga byc, ale np. w planet Sky to jest jasno powiedziane i nie trzeba tracic cennego czasu...
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-08-2006, 19:42   

Jest http://www.upc.pl/pdf/060..._techniczne.pdf
 
 
alphol 
Klikacz

Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 3
Wysłany: 15-08-2006, 22:16   Limity w chello

witam.
mam zamiar przenieść się z sieci osiedlowej do chello plus. wybrałem plusa ponieważ mam w domu dwa kompy. jeden to typowy biurowiec - poczta i przeglądanie stron www, drugi typowy domowy - poczta, strony www , emule, DC ++, bitcomet itp. jaki jest limit pobrań dla chello plus ? Jak on sie sprawuje ?
Podczas testów szybkości download w sieci osiedlowej wyszedł : 120 kbps, upload : 116 kbps. i podobno nie ma limitów. Czy zatem warto się przenieść kosztem prędkości?

z góry dzięki za odp.
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-08-2006, 22:22   

Limit pobrań dla chello plus to 50 GB.

alphol napisał/a:
Czy zatem warto się przenieść kosztem prędkości?


To zależy, czy ściągniesz więcej niż 50 GB miesięcznie w chello plus. Wiadomo, że lepiej mieć większą prędkość, tyle że w UPC są limity.
 
 
Boxster 
easy master

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16-08-2006, 08:48   

W miesięczniku Chip 7/06 jest tabela z wyszególnionymi limitami u różnych operatorów i co dziwne chello w/g tych danych nie jest obarczone limitami. Błąd, czy to zmiana na lepsze dla nowych chętnych?

Co do limitów, to mi przez ubiegłe 2 miesiące udaje się ściągnąc po 90-100GB - zaczynałem ostro zasysać 5-6 dni przed końcem każdego miesiąca.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-08-2006, 12:08   

W tym CHIPie jest błąd. Już była o tym dyskusja na forum:

http://chellopl.one.pl/fo...?t=1762&start=0

Jeśli 50 GB Ci nie wystarcza, to może lepiej weź sobie chello ultra - jedyny pakiet bez żadnych limitów, ale niestety o wiele droższy. Innym rozwiązaniem (chyba gorszym) jest możliwość wzięcia "szybszego wysyłania" w chello plus, co daje limit 60 GB/mc oraz upload 1024 kbps. Niestety taka usługa dodatkowa kosztuje 20 zł miesięcznie, więc chyba lepiej już wziąć od razu chello ultra.

http://www.upc.pl/pdf/200..._techniczne.pdf
 
 
Boxster 
easy master

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16-08-2006, 20:21   

Ja mam łącze Classic, więc limit tylko 25GB, ale nie jest źle, bo jeszcze nikt mnie nigdy nie przyblokował - może w Bydgoszczy leją na limity? :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: