Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello limit
Autor Wiadomość
Slut 
Klikacz

Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 6
Wysłany: 26-06-2006, 14:43   chello limit

Jestem „szczęśliwym” posiadaczem chello Classic od ponad roku i musze coś napisać na ten temat.

Po pierwsze, za te same pieniądze w innych krajach chello już od ponad roku jest co najmniej 2 razy lepsze, wiem, bo moje rodziny na zachodzie maja chello, ale nie o tym zamierzałem pisać.

Lecz o limitach, chello Classic ma 25gb limitu o ile rok temu starczało to wystarczająco to w zbliżającej się erze HD, Gier Demo zajmujących po 1gb i tak dalej jest po prostu niewystarczające.

Nie ściągam nic przez p2p, lecz prowadzę miedzy innymi stronę o grze, co się wiąże z wyszukiwaniem filmików choćby z E3, pobieram Trailery Filmów w HD ze strony Apple.com itp. i musze powiedzieć, że już 3 raz pod rząd zdarzyło mi się to, że limit 25gb wyczerpał mi się przed 15! Choć nie do końca jak widzę, że już ledwo zipie, to się strasznie ograniczam, lecz to i tak 5 dni później lecę jak na modemie… co jest dla mnie bezsensu.

Nie po to place tyle kasy za net, żeby przez 1\2 – 1\3 miesiąca mieć Internet GORSZY od modemu.

To gadanie, że sieć się przeciąża to myślę, że każdy z was wie, że jest to G warte.

No dobra, ale koniec narzekania. Myślę o tym, by zwrócić uwagę UPC na ten problem i myślę, że dobrze by było, żeby założyć petycje choćby na http://petycje.pl/ do UPC o zwiększenie ogólnego limitu, a jak nawet się go przekroczy, to niech strony WWW i może poczta działają w miarę normalnie, bo to jest paranoja, żeby nie móc korzystać z Internetu w normalny sposób. Wiem, że te limity są po to, żeby nie było takiego dużego wykorzystania p2p, ale to nie zmienia faktu, ze czasy się zmieniają i to co kiedyś zajmowało parę mb dziś zajmuje parę GB. Choćby kupowanie gier w Stream’ie wymaga już poświęcenia tego limitu.
 
 
Maczolman 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 67
Skąd: Warszawa-Bielany
Wysłany: 26-06-2006, 15:14   

Piękny felieton, aż mi się łezka w oku zakręciła :)
A teraz do rzeczy:
Uważam, że szkoda robić petycje, szargać sobie nerwy bo i tak się nic nie zmieni. Jak komuś bardzo przeszkadzają limity to niestety albo chello ultra albo Aster. Tak już jest, że jak się coś dostaje taniej (chello jest tańsze niż Aster) to ma się coś kosztem czegoś.

Pozdrawiam, naprawdę piękna przemowa oby tak dalej :mrgreen:
 
 
Slut 
Klikacz

Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 6
Wysłany: 26-06-2006, 15:43   

Tak, tylko, że w Szczecinie nie ma Aster’a… naczy jest, ale to nie jest taki Aster jak w Warszawie czy Krakowie, to chyba tylko firma, która się podszywa pod Aster’a. Nie mówiąc o tym, że do mnie nie dochodzi inny Internet niż Neostrada i chello, w sumie jest inny, który miałem przed chello, ale to byli złodzieje [nie chodzi o cenę usługi]. Też przepłacanie za chello ultra dla samego braku limitu jest dla mnie… hmm wywaleniem kasy w błoto, nie mówiąc, że z tego, co wiem chello w Szczecinie działa dużo gorzej niż na przykład w Warszawie.

Teraz, co do petycji.

Nie można pisać, że nie ma sensu, bo i tak się nic nie zmieni, czy to, że nie ma sensu i w ogóle. Trzeba spróbować, właśnie o to chodzi, żeby dać znać, że my jesteśmy niezadowoleni z usługi, a nóż widelec coś z tego wyjdzie...
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-06-2006, 16:21   

Slut, jak chcesz to zrób ale moim zdaniem nie petycja na petycje.pl a wysylana przez kazdego z osobna . Możesz opublikowac tekst petycji + ankiete co o niej ludzie uwazaja czy wysla.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-06-2006, 16:29   

Cytat:
Gier Demo zajmujących po 1gb
myślałem, że epoka gier demo minęła dawno temu, teraz robi się pełnowartościowe gry, zwyczajnie skoro gra jest darmowa nie ma sensu wypuszczać jej okrojonej wersji. Dlatego radził bym to słówko pominąć bo kojarzy się ono z czymś mniejszym bo okrojonym.
Cytat:
pobieram Trailery Filmów w HD

dlaczego ograniaczać się do trailerów ? Są do ściągnięcia przecież kompletne filmy, jest sporo stron z których można ściągnąć starsze filmy albo takie nie puszczane nigdy w telewizji ani kinie (oczywiście legalnie), ostatnio dołączyło się do tego google które do tej pory sprzedawało filmy teraz pozwala je ściągać za darmo i zarabiająć na wyświetlanej na początku reklamie.
  marekd@jabberpl.org
 
Maczolman 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 67
Skąd: Warszawa-Bielany
Wysłany: 26-06-2006, 16:57   

Petycja każdego z osobna jest całkiem dobrym pomysłem pytanie tylko pozostaje jak dotrzeć chociaż do 50% użytkowników skoro na tym forum jest jakiś bardzo niewielki ułamek ludzi użytkujących chello. Szkoda czasu sprawa z góry przegrana.

Pozdrawiam
 
 
Slut 
Klikacz

Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 6
Wysłany: 26-06-2006, 19:27   

Eh.. nie masz, co robic, tylko za słowka lapac :P ... dobrze wiesz, ze chodzi o Dema Gier.

Cytat:
pobieram Trailery Filmów w HD

dlaczego ograniaczać się do trailerów ? Są do ściągnięcia przecież kompletne filmy, jest sporo stron z których można ściągnąć starsze filmy albo takie nie puszczane nigdy w telewizji ani kinie (oczywiście legalnie), ostatnio dołączyło się do tego google które do tej pory sprzedawało filmy teraz pozwala je ściągać za darmo i zarabiająć na wyświetlanej na początku reklamie.[/quote]

Nie znam takiej strony, ale mozesz mi podac adres, chetnie sobie obejrze nosferatu czy cos... po zatym, raczej legalnie sciagnac takich filmow jak Silent Hill nie moge, a milo sobie zobaczyc trailer w HD, by wiedziec na co isc do kina.
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-06-2006, 22:16   

A kto tu mówi o legalnym ściągniu pełnych wersji gier??? A propo: trailerki i to w np. jakości HD można znaleźć na http://gametrailers.com/ . I naprawdę wierzcie mi - oglądanie tego bardzo szybko zużywa limit... Co do petycji, ma to szanse, ale musi być spełnione kilka warunków:
1. Treść petycji musi się znaleźć na naszej stronie.
2. Trzeba nawiązać współpracę z innymi portalami Np. dziennik internautów ( http://di.com.pl ), Idg.pl ( http://idg.pl ), Ich newsy czyta sporo ludzi znających się na "IT". Już nie raz pisali o petycjach...
3. Petycja wysłana od każdego z nas osobno zwiększa szanse powodzenia, choć lista z ludźmi pod petycją nie była by też taka zła...
3. Trzeba nie rezygnować i nie poddawać się !!!
 
  kjungst
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-06-2006, 22:32   

Cytat:
Eh.. nie masz, co robic, tylko za słowka lapac ... dobrze wiesz, ze chodzi o Dema Gier.

ściągam wyłącznie pełne wersje gier, podobie jak i programów, od lat nie widziałem żadnego dema.
Bo dema zwyczajnie nie mają sensu, skoro i tak są darmowe to po co robić dema ?

I nie chodzi mi o czepianie się słówek, tylko próbuje Ci uświadomić, że świat nie stoi w miejscu i wiele się zmieniło przez ostatnie 10lat, między innymi wolne oprogramowanie wspaniale się rozwinęło.

Cytat:
Nie znam takiej strony, ale mozesz mi podac adres,

proszę bardzo www.publicdomaintorrents.com
i jeszcze te filmy od googla o których pisałem
http://video.google.com/freetoday.html

chcesz więcej ?
A może podać jeszcze adresy stron z darmową muzyka, programmi, grami
  marekd@jabberpl.org
 
Slut 
Klikacz

Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 6
Wysłany: 26-06-2006, 23:11   

kjungst -> Własnie, tylko, że ktoś powinien to ładnie spisać o co nam chodzi i dlaczego, niestety nie uważam sie za osobe dobrą do tego typu pism.


Marek -> Wiem, ze sa open source'owe gry itp., ale w wiekszosci nie spelniaja moich oczekiwan. Poza tym i tak głownie gram w RPG, a takich duzo nie powstaje. Czekam, az Dungeon Keeper 2 bedzie wolny do pobrania. Ze cos jest wolne dla kazdego nie znaczy, ze jest dobre, a poza tym nie poto mam dobrego kompa, by grac w tytuly z przed X lat... ktore sa mi znane...

Czesto Open Source =\= dobre , a to tez nie jest temat na takie dyskusje...
 
 
pc486 
light master

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 61
Wysłany: 27-06-2006, 19:54   

co do RPG, zobacz sobie na darmowe:

http://www.kalonline.com/
http://www.globalmuonline.com/
lineage czesc 1

i iles tam jeszcze darmowych znajdziesz z grafika calkiem spoko ;)
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 27-06-2006, 21:03   

eee tam darmowe gry... :P
wiadomo ze kazdy ssa pelne NIELEGALNE crackowane wersje gier z p2p i inic sobie z tego nie robi ze nie legalne ze to ze tamto. no moze tylko to ze teraz na niektorych nielegalach nie da sie na necie pykac :P
dema gier sa dobre dla ludzi ktorzy nie chca odrazu sciagac 4gb pelnej wersji zeby zobaczyc co to za gra itp.

a co do limitow to po to one sa zeby ludzie przechodzili na drozsze pakiety :P w neostradzie tez sa limity, tylko wieksze ale za to usluga jest drozsza.
mysle ze zadne petycje nie pomoga.
 
 
TerbI 
easy master

Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 39
Wysłany: 27-06-2006, 23:00   

Petycje nie pomoga ale moze jak ludzie beda mieli okazje rezygnowac z chello na rzecz bardziej konkurencyjnych ofert to upc aby zatrzymac u siebie bedzie musialo wprowadzac zmiany..a jakie to beda to dopiero sie zobaczy..chyba najpierw bedzie podniesienie limitu a z czasem ich likwidacja :D
 
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 27-06-2006, 23:16   

na zachodzie ogladanie TV przez net niedlugo bedzie w standardzie a u nas nie da sie radia internetowego sluchac bo limit konczy sie po 5 dniach :/
 
 
Chiaki 
Klikacz

Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-06-2006, 13:54   

Własnie zgadzam sie sami pisza na stronie "Mozecie sluchac radia internetowego" to chyba tyczy sie chello ultra a takich ludzi z taka opcja moze byc 3 - 4 sami zarabiaja i sa na utrzmaniu rodzicow : P Dla mnie to porazka z tym limitem i oklamaniem ludzi ze niby wysylania sie nie bierze pod limit tzn ze zlamali umowa i powinni za to zaplacic ; p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,72 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: