Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak oceniacie oferte telefonu w UPC ?
Autor Wiadomość
///BMWAndDriver 
easy master

Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 42
Skąd: Wawa / Bemowo
Wysłany: 29-05-2006, 03:28   Jak oceniacie oferte telefonu w UPC ?

Zastanawiam się nad telefonem w UPC. Czytałem tu na forum różne - sprzeczne opinie.

Jakie zalety ma Waszym zdaniem oferta UPC vs TP SA. Tepsa też ma darmowe rozmowy po 18-stej. Jedyne co widze na plus w UPC to minutowe naliczanie rozmó. Poza tym nie widze żadnych, większych zalet telefonii UPC. Jaką przewagę ma UPC nad TP SA ? Warto zmienić telefon na UPC ?
 
 
Shatyn 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 180
Skąd: Kraków - N.H.
Wysłany: 29-05-2006, 09:28   

Witam
Czy warto? Wg mnie tak.
Po pierwsze w tepsie rozmowy darmowe są po 20 a nie po 18..
Po drugie to koszty.
Używam telefonu w miarę stabilnie i w tepsie płaciłem ok 120 zł miesięcznie (z abonamentem darmowe weekendy i wieczory).
W UPC płacę ok 70 zł miesięcznie. Tzn oszczędność rzędu 50 zł co przy tych kwotach to jednak sporo.
Jedny minus to to, że jak padnie kabel to nie masz ani tv, ani netu ani telefonu...
Pozdrawiam.
 
 
 
Neron 
light master

Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 55
Wysłany: 29-05-2006, 22:59   

W tepsie darmowe są tylko do tepsy, a w UPC do wszystkich sieci stacjonarnych.
_________________
 
 
pawelw 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-08-2006, 16:13   

Witam

Na 3 z niewielkim plusem.

Uzasadnienie (kolejność przypadkowa):
- stosunkowo wysoki abonament w porównaniu do podobnych usług oferowanych przez UPC np. w Czechach.
- telefony (jak już słusznie zauważono na forum). W Czechach dostalibyśmy bezprzewodowego Siemensa.
- z niektórymi numerami są problemy z jakością połączenia (echo, czasem zniekształcony głos rozmówcy),
- support - co prawda jest do kogo zadzwonić i zgłosić że coś nie działa tak jak powinno, jednak dział monitoringu zazwyczaj stwierdza, że parametry są w normie. Jak przyjadą i nic na miejscu u klienta nie stwierdzą - potraktują to jako nieuzasadnione wezwanie serwisu (opłata przewidziana w cenniku!). I mam nadzieję, że w moim przypadku tak nie będzie... :?

Poza tym oferta konkurencyjna cenowo z TP i Aster.

Niestety - usługa nie jest niezawodna. Telefon w TP choć drogi - działa praktycznie zawsze. Tutaj bywa z tym różnie. I może od razu wyjaśnię:
-> przykładowo dla osób starszych sygnał telefoniczny jest bardzo ważny jeśli w danej sytuacji zajdzie konieczność wezwania pomocy. Ja osobiście na usługach telewizji kablowych w takich sytacjaach bym nie polegał. Nieprawidłowości choć rzadko (w przeciągu ostatnich 2 miesięcy) - jednak mają miejsce i dają się zauważyć.
_________________
 
  pablow@jabber.org
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 16-08-2006, 17:14   

najlepszy jest IPFON
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-08-2006, 18:24   

Ja mam tepsę za 50 zł/mc oraz za 35 zł/mc tele2, co daje łącznie 85 zł. W tym mam 1 h rozmów o dowolnej porze do dowolnego abonenta (niekoniecznie z tepsy) oraz darmowe wieczory i weekendy po 18.00 (to daje mi tele2). W efekcie miesięcznie płacę 85 zł + dodatkowe grosze, bo czasem pomyłkowo zadzwonię tuż przed 18.

Oczywiście ograniczam się z dzwonieniem między 8.00, a 18.00, bo mam tylko do wykorzystania 1 h/mc. Szkoda, że w tepsie nie można nadal sprawdzić, ile dokładnie z tej 1 godziny jest na bieżąco wykorzystane.
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 17-08-2006, 17:35   

petryk napisał/a:
najlepszy jest IPFON


potwierdzam - www.ipfon.pl

jak juz zamierzasz zakladac telefon VOIP (a taki oferuje UPC), to poszukaj lepszej oferty - a sa takie - kilka firm (np. wspomniany wyzej IPFON) oferuje numer bez abonamentu, naliczanie sekundowe, bez rozroznienia na rozmowy lokalne/miedzymiastowe/miedzynarodowe - ta sama niska cena, zwykle 9-11 gr/min
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 17-08-2006, 20:57   

Zgadzam się z przedmówcą. Owszem telefon w UPC może i jest odrobinę atrakcyjniejszy niż w TP ale nie na tyle żeby zmieniać telefon TP na UPC.
 
 
GoRo 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 169
Wysłany: 18-08-2006, 09:43   

leszek1979 napisał/a:
Zgadzam się z przedmówcą. Owszem telefon w UPC może i jest odrobinę atrakcyjniejszy niż w TP ale nie na tyle żeby zmieniać telefon TP na UPC.

Jak dla mnie to jest sporo atrakcyjniejszy, tp abonament coś ok 40 zł a upc 20 i tańsze rozmowy są w upc. A dzięki temu że wziolem tel z upc mam neta tańszego, light za 40 pare złoty.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-08-2006, 11:09   

GoRo napisał/a:
light za 40 pare złoty.


Tylko, że w efekcie razem z telefonem płacisz więcej niż 40 kilka zł. Nie wiadomo też co będzie jak skończy Ci się okres promocyjny, bo UPC może Ci zwiększyć opłatę za wszystko. Właśnie UPC (Aster też) specjalnie wszystko robią tak, aby skusić na telefon, bo po okresie promocyjnym podwyższają opłatę, a pewnie w większości przypadków klienci zostawiają sobie telefon.
 
 
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 20-08-2006, 09:31   

clarkkent napisał/a:
bo UPC może Ci zwiększyć opłatę za wszystko

To sie przechodzi do konkurencji, jak bedzie trzeba bede skakal z kwiatka na kwiatek (czytaj z firmy do firmy) np z UPC do TP i tak w kolko, zreszta po umowie 14 m-cznej moze jeszcze inny operator sie pojawi. Troche szkoda zmieniac nr telefonu, ale moze juz bedzie tak ze bez problemu bedzie mozna zostawic stary.
Pozdrawiam.
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2006, 11:10   

ozys napisał/a:
To sie przechodzi do konkurencji, jak bedzie trzeba bede skakal z kwiatka na kwiatek (czytaj z firmy do firmy) np z UPC do TP


Tylko jest nadal problem z przeniesieniem numeru (w telefonii stacjonarnej). Chyba, że komuś nie zależy na zachowaniu numeru. Jak ktoś ma już telefon w UPC (Aster) i chce zachować sobie numer, a następnie przejść do tepsy, to ma utrudnione zadanie. No chyba, że chce mieć dwie linie, ale po co płacić dwa razy. Po to bierzemy nową promocję, aby mniej płacić.
 
 
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 20-08-2006, 20:22   

Mi nie zalezy na numerze, wiec spoko ;)
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2006, 23:32   

Luzik ;-)
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 21-08-2006, 13:32   

Jak znajomi średnio co roku informowali mnie o zmianie operatora i numeru komórki to chyba nie bedą się gniewać jak co roku będzie mi się zmieniał numer stacjonarny :D .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: