Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Limity a ludzka psychika (ankieta)

Przy końcu miesiąca wiedząc że masz jeszcze trochę do ściągnięcia aby wyczerpać limit łącza??
Sciągam jak wariat co się tylko da :-)) !!
50%
 50%  [ 21 ]
Sciągam tyle ile zawsze.
26%
 26%  [ 11 ]
Staram się ściągać mniej aby mieć rezerwe.
16%
 16%  [ 7 ]
Prawie nigdy nic nie ściągam. Nawet jak limit jest na maxa.
4%
 4%  [ 2 ]
A co to są limity?? :-)
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
Rafi_Z 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23-05-2006, 11:10   Limity a ludzka psychika (ankieta)

Witam was!!

Jak u was jest z tymi limitami? Nie jest tak że koniec miesiąca jest bliski i chcecie na maxa wydoić to co się jeszcze da?? Na mnie te cyferki tak chyba działają. eMul z Torrentem na maxa kręcą łaczem heh Gdybym nie miał limitu to pewnie nie odznaczał bym tyle do ściągania np tylko dla zaspokojenia ciekawości.

Wyniki badania opini po miesiącu ;)
_________________
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2006, 11:13   

Było już wiele tematów na ten temat na forum, przy ankiecie myślę, że błędnie założono że limit jest za mały mnie już starczał 15GB miesięcznie więc zapas zostaje , a że ostatnio nie słucham radia spory.
 
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 23-05-2006, 11:27   

Moze Tobie starczal, innym nie wystarcza tak samo jak mi, te limity to smieszna sprawa dla mnie, ciekawe ze Ultra nie powoduje nadmiernego obciazenia sieci a np Classic powoduje...to jest chore, w neostradzie przynajmniej licznik sie sypie i mozna sciagac ile wlezie :mrgreen:
_________________
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2006, 12:01   

Ja za bardziej chory uznaje pomysł limitu komputerów.
 
 
k1ngpin 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2006, 12:03   

W moim przypadku limit 30 GB to zdecydowanie za mało! Zazwyczaj w połowie miesiaca jestem juz ograniczony limitami chello :mrgreen: . Nic i nikt tutaj niczego błędnie nie założł (...) limity sa zdecydowanie za małe.
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2006, 12:09   

k1ngpin, po skrótach w Twoim podpisie widze z jakich serwisów korzystasz.
Po pierwsze ja mówie o legalnym korzystaniu , po drugie czy to co pobierzesz obejrzysz czy tylko kolekcjonujesz ?
 
 
Rafi_Z 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23-05-2006, 12:48   

No ja zdecydowanie oglądam filmiki jakie ściągam.
15GB to śmieszny limicik dla mnie i tyle!! :twisted:
Ubolewam troszke nad rezygnacją ze zwykłej 256ki bez limitu choć komfort pracy na 2Mb jest zdecydowanym plusem. W zupełności jednak wystarczyło by mi 1Mb bez limitu jaki się ostatnio u mnie pojawił :lol:
Pomyśl tylko sobie że lubie sobie pooglądać nie oglądane wcześniej programy w ITVP.pl w przyzwoitej jakości i do tego pare filmideł w ciągu całego miesiąca. 25GB czasami będzie pękało dość szybko :twisted:
Zgadzam sie z limitem komputerów a zwłaszcza dla tego że limity same w sobie są wystarczającym ograniczeniem ale cały świat w tą strone zaczyna sie kręcić.
_________________
 
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-05-2006, 13:10   

A jezeli mówimy o tym, iz limit jest taki mały bo UPC nie uwzglednia szarej strefy (chce powstrzymac przed sciaganiem nielegalnego softu itp - kiedys to bylo poruszane na forum) - to co za 250 zl miesiecznie (tyle miej wiecej kosztuje ultra) jestesmy juz bezkarni?? Ja wiem, ze tak cała gadka UPC to tylko pic na wode i maskowanie niezbyt srytnego marketingu, ale mogli by sie choc raz postarac i wymyslac cos co by sie bardziej kupy trzymało :P :P

A co do samego wykorzystywania łącza - jezt tyle legalnych mozliwosci (chocby wspominane juz radio i tv), ze i bez programów typu p2p, czy torrentów i tak limity sa stanowczo za małe.
_________________
 
 
Rafi_Z 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23-05-2006, 13:17   

net34 napisał/a:
A co do samego wykorzystywania łącza - jezt tyle legalnych mozliwosci (chocby wspominane juz radio i tv), ze i bez programów typu p2p, czy torrentów i tak limity sa stanowczo za małe.


Zgadzam się :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :!: :!:
Na czyms robić kase muszą ale zabawne jest ukrywanie limitu łacza do samego końca!!
P{ozwinni tego zabronić :!: :!: :!:
_________________
 
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 23-05-2006, 13:28   

Wykończyć limit to nic trudnego. Ostatnio naleciało mnie na seriale z mojego dzieciństwa, które w TV były bardzo dawno a nawet nie zostały wyemitowane w całości. Zazwyczaj 2-3 sezony z 5 czy 7. Pracuję na nocki, nie mam jak ani obejrzeć coś w TV ani nagrać bo wideo też nie posiadam. Mógłbym zgrywać przez tuner TV ale za cienki sprzęt i po jakimś czasie obraz się rozjeżdża z dźwiękiem. Jedyna wtedy nadzieja w tym, że ktoś to zgra za mnie i puści w p2p. Nawet gdyby nie było limitów raczej nie ściągałbym wszystkiego z sieci jak leci bo po co mi to. Ale jednak ten komfort psychiczny, że można spokojnie i nie trzeba kombinować by się przydał. Na szczęście są małe sztuczki na powiększenie limitu ;) Nie przycięto mnie od 8 miesięcy :D Pozdrawiam
_________________
 
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-05-2006, 14:06   

To moze sie podzielisz z forumowiczami... :P :P
_________________
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 23-05-2006, 14:10   

dla mnie 50GB w Plusie to malo...
 
 
k1ngpin 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2006, 14:26   

@Michał, to co sciągne ze stron związanych z muzyką napewno przesłucham, z filmami jest gorzej bo większośc ogladam pod domem w Multikinie. Co do legalności sciągania, "użytku osobistego", wymiany z przyjaciółmi (nie mowie o oprogramowaniu komputerowym) etc. można byłoby dyskutować bardzo długo i mówić o legalności bądź nie. Stwierdziłem, że limit jest za mały i większość użytkowników tego forum się ze mną zgodzi. Ten sam limit skłoni mnie wcześniej czy później to przejscia na chello Ultra, jeśli będzie taka możliwość. :mrgreen:

Ps. stary artykuł i każdy pewnie przeczytał, ale jeśli nie to zapraszam do lektury, moża się nawet posmiać http://serwisy.gazeta.pl/...91,3268494.html
Ostatnio zmieniony przez k1ngpin 23-05-2006, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 23-05-2006, 18:05   

a dla mnie wiekszym problemem jest limit komputerow w domu. bardzo duzo ludzi teraz ma kilka komputerow (rodzice osobno i dzieci osobno itp) a takie zabranianie podlaczenia w tym samym domu/mieszkaniu (lokalu) wiekszej ilosci komputerow jest bez sesowne
, ale oczywiscie UPC chce tym sklonic ludzi zeby kupowali chello plus lub ultra :evil: na szczescie i tak kazdy ma to w dupie i sobie podlacza komputery i nic mu za to nie robia panowie z UPC :D
neostrada jest dla mnie lepsza od chello tylko pod tym wzgledem ze nie ma limitow na ilosc komputerow :P a moze juz sa ? :D
a co do limitow transferu to tez jest po to aby sklonic ludzi do kupowania wiekszych opcji chello. wielu ludziom jak widac przeszkadza ten limit (ale tez udaje sie go czasem obejsc :P ), ale mi akurat nie przeszkadza bo malo sciagam, ale rzeczywiscie nie powinno byc tych limitow.

jednak czy mogloby byc tak ze jak by usuneli limity i kazdy by sciagal tyle ile by chcial to by sie cala siec chello zapchala i uzytkownicy mieli by problemy z dostepem do internetu? przeciez juz teraz jest bardzo duzo awarii i problemow a wtedy bylo by chyba jeszcze wiecej co?
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-05-2006, 21:22   

Na szczescie coraz wiecej jest operatorow, którzy oferuja znacznie lepsze warunki niz giganci - brak limitów, symetrie łacza, podzielnosc do woli i nawet ceny maja czasami nizsze :D :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: