Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podzielenie łącza
Autor Wiadomość
Bombaj 
Klikacz


Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 16
Skąd: Wawa
Wysłany: 21-05-2006, 00:32   Podzielenie łącza

Witam. Mam pytanie do osób zorientowanych w temacie. Mam zamiar podzielić łącze na dwa komputery do tej pory wszystko łatwe i przyjemne, ale ja chce podzielić to łącze w sposób taki,że na jeden komputer idzie niewielka część całości a na drugi znakomita większość. W dodatku chciałbym jeżeli to możliwe gdy jeden z komputerów jest wyłączony to, żeby na niego szła cała przepustowość łącza, oraz czy możliwe,żeby oba komputery miały oddzielne i publiczne IP? I tu rodzi sie moje pytanie jak to zrobić i czy jest możliwe do zrealizowania taka czynność jak opisałem.
 
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-05-2006, 01:44   

Tak to tylko Ci w Erze dadzą...
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 21-05-2006, 02:11   

Bombaj napisał/a:
Witam. Mam pytanie do osób zorientowanych w temacie. Mam zamiar podzielić łącze na dwa komputery do tej pory wszystko łatwe i przyjemne, ale ja chce podzielić to łącze w sposób taki,że na jeden komputer idzie niewielka część całości a na drugi znakomita większość. W dodatku chciałbym jeżeli to możliwe gdy jeden z komputerów jest wyłączony to, żeby na niego szła cała przepustowość łącza, oraz czy możliwe,żeby oba komputery miały oddzielne i publiczne IP? I tu rodzi sie moje pytanie jak to zrobić i czy jest możliwe do zrealizowania taka czynność jak opisałem.


Owszem można to zrobić na kilka sposobów
- zakupić sobie router z podziałem pasma
- zrobić router na linuxie i zainstalować HTB
_________________
 
 
Bombaj 
Klikacz


Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 16
Skąd: Wawa
Wysłany: 21-05-2006, 10:50   

A możesz podać jakieś przykłady takich routerów?
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-05-2006, 16:08   

Przy okazji ja też jestem ciekaw który ze sprzętowych ruterów, poradzi sobie z 2 komputerami o 2 różnych zewnętrznych ip, przy pomocy rutera zrobionego z jakiegoś (starego) komputera jest to wykonalne ale też wcale nie takie proste (bo od strony modemu musi udawać że ma 2 karty mimo że będzie miał jedną)
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 21-05-2006, 19:43   

Marek napisał/a:
Przy okazji ja też jestem ciekaw który ze sprzętowych ruterów, poradzi sobie z 2 komputerami o 2 różnych zewnętrznych ip, przy pomocy rutera zrobionego z jakiegoś (starego) komputera jest to wykonalne ale też wcale nie takie proste (bo od strony modemu musi udawać że ma 2 karty mimo że będzie miał jedną)


tak to ja niewiem czy jakiś sprzętowy router będzie umiał, pewnie jeśli się taki znajdzie to będzie kosztował odpowiednio ;=)
A swoją drogą niewiem poco taką rzęźbę robić, skoro można sobie na te oba komputery poprzekierowywać potrzebne porty i za maskaradą na nich działać.
_________________
 
 
Bombaj 
Klikacz


Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 16
Skąd: Wawa
Wysłany: 22-05-2006, 17:46   

ok,to może jeszcze inaczej. Jeden komp z publicznym ip drugi to już wszystko jedno,ale tak,żeby na jednego kompa szło zdecywowanie więcej przepustowości łącza. Dało by rade coś takiego?
 
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 22-05-2006, 23:45   

Oczywiście że się da, ale tak jak napisałem, trzeba jako pierwszy do modemu podłączyć dla przykładu router z możliwością zarządzania pasmem, co spowoduje że oba komputery będą za maskaradą. Oczywiście nie ma bólu bo każdy router pozwala na przekierowywanie zewnętrznych portów, więc da się tak pokombinować żeby wszystkie usługi wymagające publicznego IP działały jak należy.
Router z możliwością zarządzania pasmem pozwala na przydział pasma do poszczególnych komputerów, ich wybór jest spory, pozwolę sobie dać link do jednego aczkolwiek z góry chcę napisać że nie miałem osobiście do czynienia z żadnym routerem sprzętowym z możliwością zarządzania pasmem więc nie wiem na ile skutecznie to działa i jaki model jest najlepszy...

Oto link: http://dipol.com.pl/sklep...c4eb4a90fd6993f
jak widać sprzęt ten jest tani jak barszcz ale nie wiem jak z jego działaniem...

Można to zrobić na 2 sposoby:
1. Oba kompy podłączone za routerem, i router tak ustawiony aby jednemu z kompów ograniczać pasmo do jakiejś zadanej wartości a drugiemu nie
2. Do modemu najpierw podłączyć switcha, do jednego potru w switchu podpiąć kompa na którym nie chcesz ograniczać łącza, a do drugiego podłączyć router z ustawionym ograniczeniem pasma i za tym routerem podpiąć drugi komputer.

Wydaje mi się że rozwiązanie 1 będzie lepsze bo komputery będą się widziały przez otoczenie sieciowe, a w drugim przypadku już niebardzo...
_________________
 
 
dehaes 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1
Wysłany: 24-05-2006, 00:21   

Cytat:
Abonent nie ma prawa udostepniac Uslug internetowych osobom trzecim,
jak równiez swiadczyc na podstawie tych uslug - odplatnie badz
nieodplatnie - jakichkolwiek uslug telekomunikacyjnych innym podmiotom,
w tym udostepniac Uslug internetowych poza Lokalem.


[sorry za brak polskich znakow ale byly z nimi problemy ;]

hmm rozumujac ten kawalek regulaminu, moge podzielic chello Light na dwa a nawet trzy komputery bedace w jednym lokalu [mieszkaniu] zgodnie z prawem ? :?:
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-05-2006, 11:31   

Nie ! Wdług regulaminu jakiekolwiek dzielenie łącza (np. chello light) jest niezgodne z regulaminem... Ale kto by się tym przejmował ;)
 
  kjungst
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: