Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet w Katowicach
Autor Wiadomość
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 07-05-2006, 00:50   Internet w Katowicach

Witam,
Czy ktoś orientuję się jaki internet można dostać w katowicach? neo i chello są w tej chwili za drogie... chodzi mi o jakiejs osiedlowe w okolicach oś. Paderewskiego
 
 
Rusłan 
Klikacz

Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 07-05-2006, 11:37   

Z tego co wiem, to na osiedlu Paderewskiego jest siec kablowa (channel?), ktora oferuje łącza symetryczne za niewysoką cenę :roll:
_________________
 
 
 
Tobi 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 64
Skąd: Katowice
Wysłany: 12-04-2011, 12:22   

Podepnę się - co można wybrać w Katowicach na Giszowcu?
Z tego co się zorientowałem to oprócz oczywistych (UPC, Netia, tfu TEPSA) to STI. Może jeszcze coś jest o czym nie wiem?
 
 
 
raulq7 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 12
Wysłany: 08-09-2011, 14:56   

Wybór macie całkiem spory, dla zapytania internet Katowice wyskakuje kilka stron, musicie tylko określić co wam najbardziej pasuje
 
 
Anubis666 
Klikacz

Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 6
Wysłany: 30-03-2015, 20:44   

Odświeże temat bo szukam jakiejś lepszej oferty internetu. Może i wyskakuje ileś tam stron firm dostarczających neta ale dla swojej lokalizacji (Katowice-Piotrowice) nie widzę w sumie niczego co by mogło konkurować z UPC. Obecnie w UPC jestem na wypowiedzeniu jeszcze cały kwiecień i posiadam net 25/1,5 Mb z TV Start. Jedyna opcja jaka mnie interesuje to 120 Mb i to tylko ze względu na 10 Mb uploadu. Oczywiście była pierwsza rozmowa z konsultantem (nic ciekawego nie zaproponował w dobrej cenie) i takie tam jego gadanie że 120 to aż 5 krotnie więcej niż to co mam. Download jest okey ale uploadem firma UPC sie pochwalić nie może, nawet nie mają jakichś opcji nocnych ze zwiększonym transferem. Więc tu moje pytanie czy zna ktoś jakąś konkurencje przede wszystkim z dobrym uploadem ?
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 31-03-2015, 10:45   

Proporcjonalnie niski upload w stosunku do prędkości pobierania to bolączka większości operatorów. Co do ofert radzę najpierw sprawdzić praktycznie kto jest właścicielem okablowania w bloku i wtedy orientować się co do ofert. To, że na jakiejś wyszukiwarce znajdziesz dostępność usług operatorów w Twojej lokalizacji traktował bym z rezerwą (albo dane nie są rzetelne albo to pobożne życzenia gdzie by chcieli mieć zasięg lub gdzie planują go mieć). UPC przy ofertach utrzymaniowych ma sensowne/konkurencyjne kwoty abonamentów. Niestety wyższy upload dopiero przy necie 250 Mbit. Ponoć opcja 500 Mbit testowana od zeszłego roku (nie wprowadzona jeszcze do oferty) też będzie miała niestety tylko 20 Mbit wysyłu.
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 01-04-2015, 10:25   

backlit napisał/a:
Ponoć opcja 500 Mbit testowana od zeszłego roku (nie wprowadzona jeszcze do oferty) też będzie miała niestety tylko 20 Mbit wysyłu.

Jakoś nie chce mi się w ten upload 20 wierzyć, gdy już teraz dostępny jest dla Biznes Internet 300/30. Gdy pytałem opiekuna biznesowego o 500, to stwierdził że testowane są urządzenia, I gdy tylko się pojawi, użytkownicy obecnej 300/30 dostaną ofertę na upgrade. Nie widzę sensu zmiany gdyby nie podwyższaliby uploadu.
_________________
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-04-2015, 14:45   

Też nie widziałbym sensu oferty w stylu 500/20 ale takie info dostałem od jednego z testerów tej usługi na forum. Sam nie testuję więc pewności co do rzetelności tej informacji nie mam.
 
 
Yozen-akki 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 12
Wysłany: 09-04-2015, 07:47   

Chyba jeszcze telpol wchodzi w grę w Katowicach.
 
 
tritimi 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 6
Wysłany: 12-05-2015, 08:12   

Telpol jest ok w mieście i okolicy centrum. Dalej już ponoć infrastruktura szwankuje. Mój Overmax i PC działają na 100MBit/40MBit i bez szwanku.
 
 
jas8 
Klikacz

Dołączyła: 29 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 30-06-2015, 10:36   Internet w Katowicach

popytaj sąsiadów jaki mają :)kablowa chyba by była najlepsza:)pozdrawiam
 
 
Knagan 
Klikacz

Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 11
Wysłany: 02-09-2015, 09:16   

Potwierdzam zdanie poprzednika, najlepiej to pytać sąsiadów co mają i (o ile powiedzą) ile płacą ;)
 
 
tomasz40 
light master

Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 50
Wysłany: 19-04-2016, 13:40   

w Katowicach szybki internet dostarcza firma Systel

łącza na światłowodach, cena niezbyt duża do prędkości.
Zasięg to Osiedle Tysiąclecia, Dębowe Tarasy
 
 
krystianstec 
Klikacz

Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 1
Wysłany: 08-06-2016, 11:57   

Nie wiem jak z Katowicami ale ja na Rudzie Śląskiej korzystam z usług firmy Bignet.pl
Świetne i stabilne łącze. Po problemach z neo (dawno temu), później z vectrą i upc przyszedł czas na bignet i jestem bardzo zadowolony.

Nie ma jakichś zacięć, opóźnień albo "awarii" dwugodzinnych czy nawet lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: