Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne przycięcie (bez przycięcia)
Autor Wiadomość
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 10-05-2006, 17:54   

lol
tak off-topic: co wy robicie kopie calego internetu? :D co wy sciagacie? :P i gdzie wy to miescicie? macie kilka dyskow 250GB czy nagrywacie wszystko na cd/dvd (kupa kasy wtedy na plytki idzie :D )
bo ja ledwo ok 8GB miesiecznie sciagam (czasem mniej i rzadko kiedy wiecej)

aha no i nie boicie sie ze wpadnie do was policja za sciaganie pirackiego oprogramowania/gier/filmow/muzyki? no bo co innego mozecie sciagac w tak duzych ilosciach ? :D
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-05-2006, 18:41   

Cytat:
i gdzie wy to miescicie? macie kilka dyskow 250GB czy nagrywacie wszystko na cd/dvd (kupa kasy wtedy na plytki idzie )
pewnie oglądają i kasują
Cytat:
aha no i nie boicie sie ze wpadnie do was policja za sciaganie pirackiego oprogramowania/gier/filmow/muzyki?

za filmy i muzykę raczej nic im nie zrobią bo nie jest to u nas ścigane urzędu (tylko na wniosek autora) pozatym ciężko było by udowodnić komuś że np ta mp3ka pochodzi z lewego źródła a nie z płyty którą legalnie kupił znajomy (od osób pozostających w związkach towarzyskich można kopiować do woli filmy i muzykę).
Co do programów to jest tyle darmowych, że naprawdę nie opłaca się ściągać piratów które często są gorsze od oprogramowania darmowego, a jak nawet ktoś chce to pewnie trzyma to gdzieś na zaszyfrowanej partycji i ma wszystko w nosie (w razie nalotu zwyczajnie zapomni hasło)
Cytat:
no bo co innego mozecie sciagac w tak duzych ilosciach ?

ja na przykład poza programami i uaktualnieniami ściągam darmowe filmy (ostatnio to nawet całe seriale są dostępne) i muzykę której autorzy chcą aby była dostępna w internecie, a jest ich coraz więcej.
Do tego dochodzi jeszcze tv i radio internetowe i bywa że robi się tego wszystkiego nawet 30GB miesięcznie albo i więcej (raz w wakacje 2 lata temu naściągałem nawet 50GB ale miałem wtedy classic i po od 28go już nie przycinali), choć gdy nie mam czasu są to tylko 3-4GB na miesiąc.
Jak na razie jeszcze nigdy mnie nie przycieli, ale bardzo nie lubię gdy mi tym grożą bo przecież łącz jakoś szczególnienie obciążam (średnią mam grubo poniżej tych 15GB)
  marekd@jabberpl.org
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-05-2006, 20:54   

No tu żeś mnie już po prostu KeFaS wkurzył... Ostatnio się mocno ograniczam w necie... Na początku był eMule... Z jakieś 10 GiGa było wyrobione już 5-6 dnia miesiąca... Ostatnio jako słuchacz gatunku muzyki "Trance" puściłem se radio internetowe "Radioparty - kanał trance". Spodobało mi się i ta muza na stałe zagościła w moim kompoie... Tylko jakoś limit dziwnie szybko się kończył... Chociaż nic nie ściągałem, żadnych warezów itp... I tak oto wejżałem do wpisów licznika z kalendarza XP. Wyszło mi że dziennie przy 10-godzinach słuchaniua radia zużywałem jakieś 700 mega (radio przy jakości 48 kilobitów/sekunde). A przy moim lączu light (limit - 15 GiGa), aby nie przekroczyć limitu nie mógłbym dziennie zużywać 500 mega... No po prostu szlag mnie bierze... CZy słuchanie radia internetowego nadmiernie obciąża sieć ???
 
  kjungst
 
Elfman 
Klikacz


Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-05-2006, 20:40   

Dla niedoinformowanych, KeFaS: ściągać pliki lub powodować ładowanie danych do komputera można na bardzo wiele sposobów. I nie są to tylko filmy, muzyka i programy, jak mniemasz. Mogą to być np.
1. Aplikacja sieciowej rezerwacji miejsc online: masa danych ściąganych do komputera miesięcznie (ok. 2, 3 GB / m-c).
2. Przesyłanie i ściąganie plików graficznych / skanów o dużych rozdzielczościach bez kompresji stratnej z prywatnego serwera ftp (ok. 10 GB / m-c).
3. Przesyłanie i ściąganie niemałych e-maili z PDF-ami (do wglądu, sprawdzenia itp. - ok. 3 GB m-c).
4. Słuchanie radia internetowego w tle (ok. 1 GB / m-c).
5. Ściąganie trailerów filmów w rozdzielczości 1080i/p HD (ok. 1 GB / m-c).

O ściąganiu różnych innych plików/poprawek/aplikacji i innych rzeczy, które chce się po prostu zrobić z wykorzystaniem Internetu nie wspomnę. Oczywiście rozkład zajętości łącza w każdym miesiącu jest inny. Powyższe to tylko przykład.
Dlatego też przy najbliższej okazji zamierzam zmienić łącze na bezlimitowe. Bezustanne zamartwianie się, czy uda mi się ściągnąć jakiś ważny plik stało się bardzo stresujące. I absolutnie nie mówię tu tylko o danych związanych z pracą zawodową.

Tak więc nie każdy musi myśleć i działać jak KeFaS.

Pozdrawiam
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 13-05-2006, 18:29   

hehehe :P z ta policja to joke byl :P a mi nie chodzi tylko o sciaganie warezow tylko wlasnie chcialem sie dowiedziec co sciagacie :P
 
 
vel_hunter 
Klikacz


Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-05-2006, 10:20   

zapomnielisie dodac o sciaganiu golych dup :) tez z okolo 1gb/ms
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 14-05-2006, 20:08   

seriale, seriale i jeszcze raz seriale :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: