Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne przycięcie (bez przycięcia)
Autor Wiadomość
Elfman 
Klikacz


Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-04-2006, 23:12   Dziwne przycięcie (bez przycięcia)

29 kwietnia 2006 o godz. 11:31 dostałem maila od UPC ze standardowym tekstem o wykorzystaniu 25 GB na chello Classic i przycięciu do 48/384. W tej chwili zwykle już jestem przycięty do tej prędkości. Jednakże stwierdziłem, po rozpoczęciu pobierania dość dużego pliku (ze strony Ahead.de - po "http"), że transfer utrzymuje się na poziomie ok. 250 Kbps. Tak jest również dzisiaj, tj. 30 kwietnia 2006, czyli nadal bez przycięcia. Czy ktoś już spotkał się z czymś takim? Czy to może tylko forma pierwszomajowego prezentu UPC?

Dane z licznika:
Pobrałeś / pobrałaś 26343 MB
Wysłałeś / wysłałaś 25344 MB
1) Pomiar w okresie 1-29 kwietnia 2006
2) 1 MB = 1048576 bajtów
(nie mam wykupionych żadnych dodatkowych opcji dla chello Classic)
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-05-2006, 00:02   

to zalezy - albo masz szczescie albo nie... tym razem miałes, innym moze byc inaczej

PS. w tym miechu tez przekroczylem i tez mne nie przxycieli - nawet maila nie dostalem :P P

PS2. niezły upload jak na chello..
 
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 01-05-2006, 01:18   

mnie przycieli na jeden dzien i odblokowali :P
czasem sie zdaza ze automat sie kicha i nie przycina, mialem tak juz kilka razy i download miesieczny ponad 100GB :P

@net34 - 54GB uploadu przez miesiac to jak narazie moj rekord :mrgreen:
_________________
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 01-05-2006, 07:11   

juz raz tak mialem ze chello przyciac mnie zapomnialo. w classicu wtedy natrzaskalem cos powyzej 50GB :-)
w lutym o ile pamietam (nawt temacik tu zalozylem taki bylem szczesliwy)

za to jak na zlosc w nocy chello wariowalo i ciagle tracile polaczenie i mul nic nie sciagnal :(
 
 
Elfman 
Klikacz


Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-05-2006, 11:18   

Dzięki za informacje. Wygląda na to, że to dość powszechna "praktyka", a ich system rzeczywiście nie jest taki doskonały (chociaż zdarzyło mi się to po raz pierwszy). Warto zatem sprawdzać, czy rzeczywiście nas przycięli (a nie zawsze to robię po otrzymaniu maila z info o przycięciu).

Pozdrawiam
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-05-2006, 12:17   

Cytat:
Warto zatem sprawdzać, czy rzeczywiście nas przycięli


Sprawdzić ??? Jak ci się jedna strona będzie ładowała przez pół minuty to już będziesz wiedział... (Zresztą przycięcie do prędkości modemowej to skandal...)
 
  kjungst
 
Elfman 
Klikacz


Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-05-2006, 13:06   

To fakt, ale z reguły po przycięciu już nie używam Internetu, bo się po prostu nie da. Strony uruchamiają się tylko we fragmentach, a e-maili też nie da się odebrać. Dlatego napisałem, że muszę sprawdzać.

Stan obecny:
Pobrałeś / pobrałaś 27097 MB
Wysłałeś / wysłałaś 25398 MB
1) Pomiar w okresie 1-30 kwietnia 2006
2) 1 MB = 1048576 bajtów

Swoją drogą przycięcie do 48 kbps na ściąganie to o wiele za mało. Powinno być najniżej do 128 kbps. Możliwe byłoby wtedy chociaż w miarę sprawne przeglądanie stron i jako takie odbieranie e-maili.

Pozdrówka
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-05-2006, 15:14   

A mnie nadal zastanawia fakt, iz po przekroczeniu i to 29 nie dostałem zadnego meila - tzn był ten o 66%, ale potem nic - i to mnie dziwi, bo jak przysyłaja i nie przycinaja to sie zdarza, ale brak mail'a?? Mieliście kiedys tak?? A moze po prostu pod sam kniec miecha juz nie wysyłaja??
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 01-05-2006, 16:55   

net34 napisał/a:
A mnie nadal zastanawia fakt, iz po przekroczeniu i to 29 nie dostałem zadnego meila - tzn był ten o 66%, ale potem nic - i to mnie dziwi, bo jak przysyłaja i nie przycinaja to sie zdarza, ale brak mail'a?? Mieliście kiedys tak?? A moze po prostu pod sam kniec miecha juz nie wysyłaja??
ja mialem teraz 31 giga nic nie dostalem i mnie nie przycieli na dwa dni by przycinali ?? wyslali tylko o 66%
_________________
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-05-2006, 19:14   

No sam widzisz... Mnie to tam przycięcie dużo nie robi... ale mojemu tacie net jest potrzebny do pracy... (Ostatnio się mocno w***wił...)
 
  kjungst
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 01-05-2006, 19:28   

kjungst napisał/a:
No sam widzisz... Mnie to tam przycięcie dużo nie robi... ale mojemu tacie net jest potrzebny do pracy... (Ostatnio się mocno w***wił...)
no wiesz ale ja limit przekroczyly tylko 300 mega:)
_________________
 
 
Boxster 
easy master

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-05-2006, 13:18   

Widzę, że z tymi limitami to nie ma stałej zasady.
U mine jest jakoś dziwnie... Kiedyś próbowałem ściagać pod koniec miesięca na full speedzie i było niby ok, miałem dużo ponad limit na koncie i wszystko chodziło zupełnie normalnie - zero przycinek. Wszystko jednak do czasu jak nie zobaczyłem licznika chello, całość tego co sobie "nadrobiłem" to mi przenieśli na poczet następnego miesiąca i na starcie miałem juz 7GB. :evil:
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 02-05-2006, 13:33   

Boxster napisał/a:
całość tego co sobie "nadrobiłem" to mi przenieśli na poczet następnego miesiąca i na starcie miałem juz 7GB. :evil:
no to dziwne bo mi nigdy nie przeniesli
_________________
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 02-05-2006, 13:54   

Boxter - jakos strasznie dziwne to co cie spotkało... nie wiem jak to dokałdne było, ale normalnie nawet jak przekraczas limit to nidgy nie powinien on przechodzic ... mi przynajmniej tak sie nigdy nie zdarzylo.

Ps. nie badz dzieckiem neostrady i nie pisz tego samego 2x razy...
 
 
Boxster 
easy master

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-05-2006, 17:57   

@net34
W tym miesiącu troszkę zaspałem z tym zaciąganiem na maksa, zobaczę jak się będzie miała sytuacja pod koniec maja, mam nadz. że to odosobniony przypadek i uda się coś uszczknąć bez przejścia na następny miesiąc. Sic!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: