Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Testuj TELEFON W UPC - zgarniaj telefony i odtwarzacze MP3 !
Autor Wiadomość
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-04-2006, 21:13   Testuj TELEFON W UPC - zgarniaj telefony i odtwarzacze MP3 !

Chciałbym poinformować o najciekawszej jak dotąd promocji na Telefon w UPC przy taryfie Darmowe rozmowy, z racji m.in. dodatkowych gadżetów.

KAŻDY użytkownik chello może zamówić Telefon w UPC na 2 miesiące na tzw. "okres próby".
2 miesiące testu bez zobowiązania za 1zł - DARMOWE ROZMOWY w weekendy, święta i w ramach sieci UPC 24h/dobę a w dni powszednie między 18.00 - 8.00 (do wszystkich sieci stacjonarnych w kraju).

Po 2 miesiącach istnieje możliwość rezygnacji.

Tylko teraz, każdy klient, który zamówi telefon u mnie, otrzyma w prezencie APARAT TELEFONICZNY oraz PRZENOŚNY ODTWARZACZ MP3 !!!

W woli wyjaśnienia, obecne aparaty telefoniczne są bardziej zaawansowane technicznie niż te co były ostatnio. Oczywiście telefon i MP3 zostaje u klienta na zawsze ;) [/b]
_________________
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 24-04-2006, 23:23   

a dokladnie jaki to telefon i mp3? :D
 
 
koliber 
easy master


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-04-2006, 00:17   

Niezla propozycja, szkoda ze nie mieszkam w Trojmiescie. ;)
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-04-2006, 10:21   

KeFaS napisał/a:
a dokladnie jaki to telefon i mp3? :D


Telefony - firmowe, ładne i wogołe :mrgreen:
Napewno oprócz standardowych mają jakieś dodatkowe funkcje, ale jeszcze ich nie widziałem, także dam znać jak się coś dowiem.

Jeśli chodzi o MP3 to są to playery ze 128 i 256MB pamięci.

Tak czy inaczej, chyba warto za 1zł telefon na 2 miechu + kilka gadżetów, zawsze się do czegoś przydadzą ;)

Zainteresowanych zapraszam na GG lub Tel.
_________________
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 25-04-2006, 11:49   

a pewnie na te 2 miechy bedzie trzeba modem wymienic na taki specjalny do neta i telefonu? :P moja siostra w szczecinie tak ma i jak byla awaria to net, telefon ani TV nie dzialal :lol: i musiala na party line z komorki dzwonic :P a jak by nie miala komorki? troche bez sesu ze to jest niby to VoIP a nie zwykly telefon jak w TPSA czy u innych dostawcow :P ja sie zabardzo nie znam ale to voip to podobno wlasnie jakies internetowy telefon i kiedys se sciagnalem program vopi buster czy jakos tak i moglem se z neta za free dzwonic na domowe :D tylko potemk chyba za duzo ludzi zaczelo tego uzywac i zrobili platne... wiec telefon z chello na tej samej zasadzie dziala tyle ze sie przez telefon gada? :D
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-04-2006, 13:08   

KeFaS, tak na dokładnie tej samej zasadzie tylko w modem wbudowane jest specjalne urządzenie które pozawala podłączyć normalny telefon. A z tym za darmo to była tylko taka promocja tak jak tutaj na początku aby ściągnąć ludzi .

Gdyby nie problemy z modemami webstar już bym się wzioł za to "testowanie"
  marekd@jabberpl.org
 
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 25-04-2006, 14:44   

te playerki i telefony tylko u Ciebei czy wszędzie?
 
 
Martinesss 
easy master

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 49
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-04-2006, 15:16   

Kto ma probelmy z tym modemem ten ma ... Ja nie mam
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-04-2006, 15:17   

Testowałem przez 2 miesiące telefon i modem webstar.

-telefon i internet działają bez zastrzeżeń
-podczas awari w Szczecinie kiedy kilka dni net szedł zapasowymi łączami telefon działał wzorowo
-poza zmianą numeru telefonu nie zauważyłem żadnych różnic w stosunku do tpsy
-po 2 miesiącach próby zmieniłem bez problemu darmowe rozmowy na tanie rozmowy
-różnica w stosunku do aplikacji typu vip buster czy skype ogromna
-nie potrafiłem zestawić trójstronnego połączenia mimo że kolsultanci z prtyline twierdzili że ta usługa działa (obecnie nie testuję tej usługi z wiadomych względów)
-z telefonu tepsy zrezygnowałem po pierwszym miesiącu testów
-do modemu mam podłączone 2 aparaty telefoniczne
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-04-2006, 18:48   

Cytat:
-różnica w stosunku do aplikacji typu vip buster czy skype ogromna
a na plus czy minus bo skoro taki skype działa wzorowo - jakość dźwięku dużo lepsza niż w tradycyjnym telefonie, (jeszcze lepsza jest tylko w eksperymentalnych programach wykorzystujących najnowocześniejsze kodeki jak np speex ale tu to nie ma jeszcze sprzętu który by to obsłużył, co więcej słuchawka tradycyjnego telefonu raczej nie przeniesie 16kHz) Czy mam to rozumieć, że w telefonie chello jest aż tak kiepska jakość ?

Dla jasności przez jakość rozumiem w pierwszej kolejności brak słyszalnych zniekształceń głosu potem stosunek sygnału do szumu jeszcze dalej pasmo przenoszenia.
Np zwykły tradycyjny stacjonarny telefon wyrażnie głos zniekształca jednak pozostawa go zrozumiałym.
Pozostałe parametry ciężko ocenić na ucho więc najlepiej będzie posługiwać się określeniami lepiej gorzej niż wartościami liczbowymi.
Cytat:
-podczas awari w Szczecinie kiedy kilka dni net szedł zapasowymi łączami telefon działał wzorowo
to akurat oczywiste telefon potrzebuje bardzo mało pasma mniej nawet niż internet po przycięciu, o ile tylko nie ma całkowitej przerwy, dużych strat pakietów lub opóźnień będzie dział bez problemu.
Problemy pojawiają się tylko w przypadku błędów w oprogramowaniu (klienta lub centrali) i to jak przypuszczam w ich wyłapaniu mamy pomóc, jednak jeśli miało by to przeszkodzić w normalnym jak do tej pory działaniu internetu to nie wiem czy warto ryzykować (w końcu za internet płacę 84zł i co mi przyjdzie z odtwarzacza mp3 za 30zł gdy internet za ponad 80 mi popsują), w końcu wiele osób narzeka że się te modemy zawieszają i nie potrafią sobie z tym poradzić.
Oczywiście może się tak zdarzyć, że wszystko będzie działało dobrze wówczas na tym się zarobi.

Dlatego mam pytanie czy ktokolwiek już taki odtwarzacz dostał a jak tak to co to jest, najlepiej firma i model jak nie to chociaż czy to jest zupełna tandeta za 30zł czy zabawka za 60zł coś jak to czy może normalny odtwarzacz jaki można kupić w sklepie za 80zł, więc jeśli nie model to może chociaż tak jak poprzednio z jakością głosu wziąć to do czego podałem linka za wzorzec i pytanie lepsze czy gorsze ?
  marekd@jabberpl.org
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-04-2006, 20:31   

Marek napisał/a:
-różnica w stosunku do aplikacji typu vip buster czy skype ogromna
a na plus czy minus


Oczywiście ,że na plus telefonu.
Chodzi o to że często używam skypa do rozmów ze znajomymi komputer komputer i czasami jest wszystko miodowo a czasami nie da się rozmawiać bo opóźnienia są i przerywa.Dzwonienie ze skypa na komórkę też mi nie wychodzi a kasę zabiera (zacięcia opóźnienia)
Telefon natomiast działa prawidłowo tak jak każdy inny telefon .
_________________
 
  budry
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-04-2006, 20:55   

KeFaS napisał/a:
a pewnie na te 2 miechy bedzie trzeba modem wymienic na taki specjalny do neta i telefonu? :P moja siostra w szczecinie tak ma i jak byla awaria to net, telefon ani TV nie dzialal :lol: i musiala na party line z komorki dzwonic :P a jak by nie miala komorki? troche bez sesu ze to jest niby to VoIP a nie zwykly telefon jak w TPSA czy u innych dostawcow :P ja sie zabardzo nie znam ale to voip to podobno wlasnie jakies internetowy telefon i kiedys se sciagnalem program vopi buster czy jakos tak i moglem se z neta za free dzwonic na domowe :D tylko potemk chyba za duzo ludzi zaczelo tego uzywac i zrobili platne... wiec telefon z chello na tej samej zasadzie dziala tyle ze sie przez telefon gada? :D


Nie jest to VOIP, nie jest też zwykły telefon.
Od VOIPa różni się przede wszystkim tym, że VOIP zajmuje pasmo internetowe, czyli obciąża łącze. Tutaj natomiast telefon jest niezależny.

Jeśli chodzi o modemy WebStara, to nie uważam, żeby były gorsze od poprzedników...

Jeśli ktokolwiek ma problemy z modemem, powinien zadzwonić na serwis i zgłosić problem, umówić się z serwisem na wymianę modemu i po kłopocie.
Ja miałem jak dotąd 1 taki przypadek, a jednak spoytkam się z setkami jak nie tysiącami klientów...

[ Dodano: 25-04-2006, 21:56 ]
someone88 napisał/a:
te playerki i telefony tylko u Ciebei czy wszędzie?


Telefony wszędzie, ale Playerka inaczej nie dostaniesz :P

ZAPRASZAM :mrgreen:
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-04-2006, 22:50   

budry napisał/a:
a czasami nie da się rozmawiać bo opóźnienia są i przerywa.
a to już wina internetu który opóźnia lub gubi pakiety ale niekoniecznie chello wina może leżeć również po stronie dostawcy internetu twojego rozmówcy.
Cytat:
Dzwonienie ze skypa na komórkę
wiadomo że rozmowy voip - zwykły telefon, lub też voip -komórka nie będą lepsze od rozmów tylko przez zwykły telefon lub tylko przez komórkę ponieważ ogranicza nas właśnie jakość telefonu stacjonarnego czy komórki na dodatek są straty związanie ze zmianą sposobu kodowania między internetem a siecią komórkową które mogą jakość tylko pogorszyć.
Za to dobrze wiedzieć, że telefon z upc nie ma problemów przy połączeniach z operatorami komórkowymi (choć i tak raczej nie dzwonił bym z czegoś takiego na komórki bo się zwyczajnie nie opłaca).
PH UPC - Gdańsk napisał/a:
Nie jest to VOIP

Właśnie że to jest VOIP, i to najzwyklejszy na świecie, działa na standardowym protokole SIP tak jak większość telefonów internetowych.
Cytat:
Od VOIPa różni się przede wszystkim tym, że VOIP zajmuje pasmo internetowe, czyli obciąża łącze. Tutaj natomiast telefon jest niezależny.
Telefon upc ma zarezerwowane dodatkowe niezależne pasmo, jednak z całą pewnością je zajmuje i potrzebuje do działania - nie ma internetu = nie ma telefonu, zresztą (zależnie jeszcze od stosowanego algorytmu kompresji) pasmo potrzebne do działania takim telefonom przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości (lepszej niż w telefonie stacjonarnym) nie przekracza zazwyczaj 20kilku kb/s (dla porównania aby lepiej pokazać jak to jest mało - po przycięciu gdy internet strasznie się ślimaczy mamy łącze o szybkości 32kb/s a od niedawna podobno być nawet 48kb/s co teoretycznie powinno wystarczyć na prowadzenie 2 rozmów na raz)

Muszę przyznać, że trochę mnie te pokrętne odpowiedzi zaniepokoiły. No nic czekamy na informację co to za odtwarzacze można dostać za przetestowanie telefonu.
  marekd@jabberpl.org
 
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 26-04-2006, 13:11   

a tak przy okazji wiecie może jaka będzie promocja w maju na neta? bo musze sobie 2 chello założyć teraz easy ewentualnie light a jak patrze na te promocje to jakieś nie zaciekawe... i czekam już od lutego aż będzie fajna promocja to łacze będzie bez kablówki sam net...
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 26-04-2006, 14:53   

Marek napisales ze telefon zajmuje ok 20kb/s. wiec jezeli sciagam sobie cos i idzie maxem (ale w chello nigdy nie ma max transferu :P ) to telefon laguje ? :D czy jak to jest?

i jezeli jak nie ma internetu to nie ma telefonu i ktos nie ma komorki to jak zadzwoni do serwisu? przez telewizor? :D a jak telewizor tez nie dziala bo wieszka awaria jest?
bez sesu to wasze VOIP :P czemu nie mozna zrobic zwyklego telefonu chello przez gniazdko telefoniczne? :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: