Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wlasnie dzwonilem do BOK
Autor Wiadomość
Tidus
Klikacz

Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-01-2005, 12:15   Wlasnie dzwonilem do BOK

Wlasnie dzwonilem do BOK w celu zasiegniecia informacji dot. zwiekszenia przepustowosci i oplat.
Dowiedzialem sie ze cena wrosnie z powodu wprowadzenia podatku Vat a przepustowosc zwiekszaja zeby zrekompensowac podwyzke zwiazana z Vat-em.

Taka postawa wobec klienta bardzo mi sie podoba :)
Oby tak dalej.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-01-2005, 13:35   Re: Wlasnie dzwonilem do BOK

Tidus napisał/a:
Dowiedzialem sie ze cena wrosnie z powodu wprowadzenia podatku Vat a przepustowosc zwiekszaja zeby zrekompensowac podwyzke zwiazana z Vat-em.

Taka postawa wobec klienta bardzo mi sie podoba :)

A wiesz jaki szum podnioslby sie gdyby chello tylko podnioslo ceny?
Moge sie zalozyc, ze kilkaset osob zrezygnowaloby wogole z lacza, a druga czesc zmienila na nizszy pakiet (ta trzecia czesc, o ktorej nie pisze pomruczy pod nosem i zaplaci wiecej).
Z reszta i tak ta "podwyzka predkosci" niewiele to zlagodzi, bo dla czesci osob te kilkaset zl miesiecznie to jest granica oplacalnosci posiadania aktualnego lacza. Zwiekszenie tych kosztow jeszcze o kilkadziesiat zl spowoduje, ze nie beda oni w stanie tyle placic.

Jacek
 
 
Tidus
Klikacz

Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-01-2005, 13:53   

Rozumiem Cie.
Ja sam przenioslem sie z sieci osiedlowej (43zl) o transferach z www max 30kb (ograniczenia) i zalezalo mi na niskiej cenie i dlatego zdecydowalem sie na chello light. Jestem w stanie zrozumiec podwyzke bo to nie zalezy od chello a od tych z sejmu. Tak czy tak pozostajac w sieci osiedlowej to i tak zaplacilbym ten Vat . Tu przynajmniej jakos to rekompensuja i to sie im chwali.Watpie zeby jakis dostawca internetu wzial koszty Vat-u na siebie. Szkoda tylko ze limitu nie zwieksza.
A Vat zawsze mozna odliczyc.
 
 
procent 
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 14
Wysłany: 25-01-2005, 14:00   

Tak czy inaczej net byłby droższy.
Ale ciesze się ze zainteresowali sie takze klientem, podwyzszając przepustowosc łącza.
 
 
maly_25
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 5
Wysłany: 25-01-2005, 14:34   

najważniejsze jest to że dają możliwość wyboru
ja masz classic i cie nie stać na większą cene (z vatem) to zmieniasz na light i płacisz taniej ( a prędkość 1024kb to przecież i tak rewelacja)
moim zdaniem rozwiązanie jakie dało chello swoim klientom jest OK
ciekawe jak będzie u innych providerów?
GM
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 25-01-2005, 21:27   

VAT nie zależy od "tych z sejmu". Jeśli już, to od tych z Parlamentu Europejskiego. Poza tym ktoś mówił, że UPC uzależniało podwyżkę cen od tego, jak zmienią się cenniki TPSA dot. dzierżawy łącz, etc. Tak więc czynników jest masa. ;-)
 
  maciej@lebkowski.info
 
maciekece
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 79
Wysłany: 02-02-2005, 09:10   

Czyli te ceny ktore dostalem razem z rachunkiem sa juz z vatem czy jak? bo pisza, ze podwyzka zwiazana jest z wprowadzeniem vatu itd.. ??
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-02-2005, 11:03   

maciekece, jeżeli mówisz o piśmie dodanym do rachunku, to tak - ceny na nim są już podane z VATem.
Natomiast ja fakturę dostałem jeszcze za luty na kwotę bez VAT (nowa cena obowiązuje od marca).

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: