Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O braku teoretycznej możliwości udowodnienia podziału.
Autor Wiadomość
adv 
Klikacz

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 09-04-2006, 13:57   

ja mysle, ze powinno to byc inaczej skonstruowane - dzielenie lacz slabszych niz ultra powinno byc legalne (i tak maja limit) a dzielenie ultra zabronione oraz monitorowane wraz z kara duzo wyzsza niz 5 tys
_________________
 
 
FBSD 
Klikacz

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 09-04-2006, 14:42   

adv napisał/a:
ja mysle, ze powinno to byc inaczej skonstruowane - dzielenie lacz slabszych niz ultra powinno byc legalne (i tak maja limit) a dzielenie ultra zabronione oraz monitorowane wraz z kara duzo wyzsza niz 5 tys


Zastanow sie co mowisz. Jak mozliwe jest monitorowanie kogos ?? Tzn jest to mozliwe ale NOT LEGAL. Musisz miec nakaz od prokuratora a on nie podpisuje tego z byle powodu.
Po drugie to jak przyjdzie policja do was do domu z nakazem to musi byc imienny. Jesli jesty wypisany na Ciebie a komp i cala reszta jest na kogos innego to nie maja prawa tego tknac. A ty poprostu kasujesz dane. Zanim oni zalatwia drugi nakaz juz nie bedzie sladu na twoim dysku. A to ze masz kablew to odpowiedz juz padla. Kable moga byc jestem z kolegami w sieci lokalnej. Gramy i wymieniamy sie danymi.
 
 
NTS 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 29
Wysłany: 09-04-2006, 15:05   

adv napisał/a:
ja mysle, ze powinno to byc inaczej skonstruowane - dzielenie lacz slabszych niz ultra powinno byc legalne (i tak maja limit) a dzielenie ultra zabronione oraz monitorowane wraz z kara duzo wyzsza niz 5 tys
Powiem wam tak, jakbym Ja kontrolował chello aster etc. To bym nie wprowadzał zakazu dzielenia (może ultra),bo co z tego że ma się taniej net, jak odpada dużo udogodnień, a jak zbanują kogoś ip np. na stronie wisły kraków, to trzeba się bawić programami...

A prokurator tak jak Lech L. Może nie wiedzieć co podpisuje :?
 
 
adv 
Klikacz

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 09-04-2006, 15:31   

FBSD to co piszesz jest troche dziecinne. Sa mozliwosci techniczne by wylapac, czy ktos dzieli lacze a kto nie.
Poza tym w tym kraju nigdy nie bedzie dobrze - jak podpisuje sie pod umowa, ze dzielic lacze nei bede to nie bede. Ale w tym kraju tak jest, ze kazdy sie o swoja dupe martwi i chce czyims kosztem dorabiac.
_________________
 
 
beastieboy 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 11
Wysłany: 09-04-2006, 15:39   

maxkali1 napisał/a:
Ale w bajki opowiadacie.
Nikt nie będze robił tyle zachodu żeby udowodnic komuś że udostępniał swoje łącze na lewo, i tak macie limity. Ta dyskusja może ma jakikolwiek sens jeśli ktoś z chello Ultra zrobi sobie osiedlówkę. Gdyby scigali normalnych usterów natychmiast pisały by o tym gazety, to im sie poprosu nie opłaca.


I takie dokładnie jest moje zdanie na temat kary 5 tys. za podział netu. Gdyby zaczęli tak pogrywać z ludźmi to wiele osób od razu by zrezygnowało. Tym bardziej, że tam gdzie jest chello prawie zawsze jest też konkurencja - Aster albo choćby TPsa.
 
 
NTS 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 29
Wysłany: 09-04-2006, 15:56   

To jest tylko żeby mniej osób dzieliło, i tak zawsze byli dzielą i będą dzielić, a u mnie mogłem wybrać między Aster a TP (chello nie było, i dostał bym k***cy z limitami)
 
 
FBSD 
Klikacz

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 09-04-2006, 16:12   

adv napisał/a:
FBSD to co piszesz jest troche dziecinne. Sa mozliwosci techniczne by wylapac, czy ktos dzieli lacze a kto nie.


Nie twierdzilem ze nie ma. Twierdze ze jest to nie legalne. To jest jak podsluch w telefonie. Musisz miec zgode na robienie tego. To co wysylasz, po jakich stronach chodzisz itd jest twoja prywatna sprawa i nie moga ci tego sprawdzac.
 
 
adv 
Klikacz

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 09-04-2006, 16:17   

Aha, ok. Tak masz racje w tym przypadku.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-04-2006, 16:58   

Cytat:
Najprostsze działanie to po prostu ustawienie TTL=1
to nic nie da ustawisz sobie przy pomocy iptables --ttl-set wartość jaką sobie tylko będziesz chciał na ruterze zrobionym z komputera, na ruterach sprzętowych też coraz częściej pojawia się opcja podbicia ttl
Cytat:
karta sieciowa z określonym MAC
w jakich czasach żyjesz, już od ładnych paru lat można zmieniać mac w dosłownie wszystkim
Cytat:
czyli mogę przypuszczać że jest dosyć skuteczny
na 100 wykrywa pięciu z czego czterech to fałszywe alarmy :)
  marekd@jabberpl.org
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 09-04-2006, 17:26   

Marek napisał/a:
Cytat:
Najprostsze działanie to po prostu ustawienie TTL=1
to nic nie da ustawisz sobie przy pomocy iptables --ttl-set wartość jaką sobie tylko będziesz chciał na ruterze zrobionym z komputera, na ruterach sprzętowych też coraz częściej pojawia się opcja podbicia ttl

Ty to wiesz, ja to wiem, ale dla jakieś części osób dzielących to jest nie do przejścia i po prostu zrezygnują z dzielenia. A co do routerów to pamiętam że jedna firma takie robi, ale znowu zapomniałem nazwy, w każdym bądź razie te routery to nic nadzwyczajnego.

Marek napisał/a:
Cytat:
karta sieciowa z określonym MAC
w jakich czasach żyjesz, już od ładnych paru lat można zmieniać mac w dosłownie wszystkim

To też wiem, sam mam zmieniony bo nie chciało mi się przekładać sieciówki z padniętego routera Linuxowego. Chodziło mi po prostu o to że router może być potraktowany jako nieautoryzowane urządzenie, niezależnie od tego że ma zmieniony MAC i że jest za nim podłączony tylko jeden komputer.

Marek napisał/a:
Cytat:
czyli mogę przypuszczać że jest dosyć skuteczny
na 100 wykrywa pięciu z czego czterech to fałszywe alarmy :)

A tego to nie wiedziałem, ciekawe jak się sprawuje ten program p0f podany w artykule z hakin9 przytoczonym parę postów wcześniej, coś mi się wydaje że to bardzo podobny program albo kolejna odsłona natdet. Swoją drogą to jedyna nowa rzecz której się dowiedziałem z tego artykułu :) .

Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego że wiele zabezpieczeń przed dzieleniem można obejść zwłaszcza gdy admin jest większą lamą od nas, ale chodzi mi po prostu o to że spora część osób dzielących nie poradzi sobie z tym i zrezygnuje z dzielenia.
 
 
FBSD 
Klikacz

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 09-04-2006, 18:26   

Marek napisał/a:
Cytat:
Najprostsze działanie to po prostu ustawienie TTL=1
to nic nie da ustawisz sobie przy pomocy iptables --ttl-set wartość jaką sobie tylko będziesz chciał na ruterze zrobionym z komputera, na ruterach sprzętowych też coraz częściej pojawia się opcja podbicia ttl


Jeszcze lepszym rozwiazaniem jest zmiana TTL na losowe :) jak komus pojawi sie TT: np 23 a w nastepnym pakiecie 60 to sie ladnie zdziwi :) ale to juz inna bajka.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-04-2006, 19:40   

FBSD, wtedy to ten ktoś na 100% będzie wiedział, że oszukujesz i tym bardziej będzie miał podstawy do twierdzenia, że robisz coś nielegalnego.
_________________
 
 
PrYmEk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 111
Wysłany: 09-04-2006, 21:24   

nie chce mi sie tego wszystkiego czytac.. ale powiem Wam tak:
Sami do domu napewno nie przyjdą.. (ie bedą przeciez sprawdzac kazdego po kolei) chyba ze wlasnie takimi tematami ich zaprosicie :]
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-04-2006, 21:45   

PrYmEk napisał/a:
nie chce mi sie tego wszystkiego czytac

A szkoda ;)
PrYmEk napisał/a:
chyba ze wlasnie takimi tematami ich zaprosicie

Nic bardziej mylnego - nick na forum wcale nie musi (i zapewne nie ma nic wspólnego) mieć związku z mailem w chello; a to i tak nie musi być jednoznaczne do zidentyfikowania osoby.
_________________
 
 
beastieboy 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 11
Wysłany: 10-04-2006, 21:23   

OK, Devil-Linux :twisted: 1.2.3 + uaktywnione opcje grsecurity (rand_ip_ids, rand_isns, rand_pids, rand_rpc, rand_tcp_src_ports). To zalatwia sprawę analizy nagłówków pakietów (OS fingerprint) i portów źródłowych - wszystko losowe. Pozostaje sprawa przesyłanych treści - jak ktoś koniecznie chce to może odpalić Squid-a w trybie transparentnym i oczywiście skonfigurować go przedtem żeby "wyglądał" jak maszyna windowsowa. Nie wspominam stałego TTL na wyjściu (128 dla windows XP/2000/20003 Server). To tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: