Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekoder HBO ... o co chodzi ?
Autor Wiadomość
Amoralez 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 6
Wysłany: 04-04-2006, 16:38   Dekoder HBO ... o co chodzi ?

Witam. Kiedyś mialem wykupiony pakiet HBO przez jakis czas dostałem dekoder GI. Zrezygnowalem ... nie wazne. Wczoraj chcielismy z kumplem z paru bloków obok poogladac u mnie HBO na projektorze. Wpadł do mnie z dekoderem - podłaczam a tu lipa - na kazdym kanale widniała informacja - Usługa zablokowana - skontaktuj sie ble ble ble ".
O co chodzi ? czy w skrzynkach są jakies dławiki sygnału ?? Prosze o rozwiniecie tego tematu i ewentualnie porade co mam zrobić w takim wypadku. :roll: Pozdrawiam
 
 
koliber 
easy master


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-04-2006, 17:08   

Skoro zrezygnowales z uslugi to chyba oczywiste, ze ja wylaczyli?
 
 
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 04-04-2006, 18:56   

a czemu jak biore hbo co jakis czas to przez pierwsze kilka dni mam odkodowane canal+?
 
 
Amoralez 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 6
Wysłany: 05-04-2006, 00:34   

Koliber UGA UGA naucz sie czytac Zgoda? A potem sie wypowiadaj. Ja z usługi zrezygnowalem ... za co mi zabrali dekoder ... ale jak juz pisalem .. kumpel mi przyniosł dekoder swoj ... usługa zablokowana gdy go podłączyłem ... i pytam jak to odblokowac !! lub czy np moj kabel ma zablokowane jakies pasmo .. a jesli tak czy jest to wina filtra w skrzynce oraz czy da sie to obejsc bez wyrywania skrzyni UPC ze sciany ... mysle ze jest to legalne ... kumpel ma wykupione HBO chce ogladac na projektorze TV u mnie, bierze swoj dekoder ... a tu lipa ... JESLI NIE ZNASZ ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANIE TO SIE NIE UDZIELAJ prosze o odpowiedz osoby ktore mogą pomoc lub wytłumaczyc dlaczego taki obraz wyskakuje. POZDRO ps. NIE PISAĆ ZEBYM SOBIE KUPIŁ ZNOWU HBO TO PROBLEM ZNIKNIE .. bo wyraźnie z postaw widac ze nie mam zamiaru tego robic :idea:
 
 
koliber 
easy master


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-04-2006, 05:57   

Nie wiem, czego nie rozumiesz. Skoro zrezygnowales z uslugi to ja wylaczyli. Przeciez to oczywiste, ze sygnal w kablu NIE JEST przesylany, skoro nie korzystasz z uslugi.
 
 
Amoralez 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 6
Wysłany: 05-04-2006, 11:46   

Jeszcze raz ... Zrezygnowalem z HBO, kablówke mam, odbieram na niej HBO tyle ze kodowane. Przytargalem dekoder z kablówki, dekoder nie łapie ZADNEGO programu. Na kazdym kanale w dekoderze mam "usługa zablokowana" - czyli nie łapie kompletnie nic choc myśle ze powinno łapać choćby pozostałe kanały i pytam ... w jaki oni sposob to blokują ze nie odbieram na tunerze kompletnie nic a w tv mam normalnie 60 programów.
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 05-04-2006, 13:26   

A jak kumpel spowrotem podłączył u siebie dekoder to od razu po włączeniu do prądu wszystko mu działało ? Nie wiem jak działa taki dekoder ale może uprawnienia są przesyłane w jakimś odstępie czasu i trzeba poczekać po włączeniu do prądu aż dekoder dostanie uprawnienia.
Jeszcze jedno. Czy kumpel ma kablówkę w UPC ?
 
 
2choL 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 29
Wysłany: 05-04-2006, 14:58   

Każdy dekoder jest odblokowany dla danego miejsca (obszaru gdzie znajduje sie GS) dlatego u ciebie nie działa PROSTE :D
PS. usługe wykupujesz na osobe i aders
 
 
 
Amoralez 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 6
Wysłany: 05-04-2006, 19:25   

Ech ludziska :) Tak kumpel jest z upc mieszka 2 klatki obok. To ze blokują juz ZDĄRZYŁEM ZOBACZYC !! pytam w jaki sposob to robią zeby ewentualnie to obejsc. Blokada w dekoderze GI raczej odpada bo przeciez dekoder nie zna miejsca w ktorym dokładnie stoi to nie GPS! Co blokuje kablówka i w jaki sposob .. tego chce sie dowiedziec. Jeśli źle formułuje pytania to prosze mnie poprawic.
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 06-04-2006, 00:24   

Ale jaja, to UPC musi stosować jakąś kosmiczną technologię, albo szpiegują każdego kto ma kanał premium i jak widzą że wynosi dekoder to go blokują ;) . A tak na poważnie to jedyne co mi przychodzi do głowy to to że dekoder komunikuje się przez kanał zwrotny i u abonentów niemających Internetu, telefonu z UPC czy też kanałów premium KZ jest zablokowany, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Również mało prawdopodobne wydaje mi się że skrzynka multitapowa do której jest podłączony Twój kumpel należała do innego segmentu sieci, o ile wogóle UPC stosuje jakąś segmentację.
 
 
Amoralez 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 6
Wysłany: 06-04-2006, 13:47   

Dzis podejme ostateczne testy ... mianiowicie wezme laptopa z tv tunerem, dekoder GI i skocze do piwnicy. Wiszą tam głowne kable ... i ... podłacze sie do głownego kabla wchodzącego do bloku. Tam sygnał nie moze być blokowany w zaden sposob i dodatkowo omine wszystkie skrzynki w ktorych mogą być kolejne filtry. Jesli tam nie działa .. poddaje sie !
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 06-04-2006, 15:28   

Uważaj, bo w kablu doprowadzającym sygnał do bloku jest napięcie zasilające wzmacniacz budynkowy, jakieś ~40V AC :evil: .
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 06-04-2006, 16:37   

Jeśli wzmacniacze magistralne są w studni pod budynkiem to prądu raczej nie będzie miał, ale zato sygnału będzie miał nawalone ok 100 dBuV więc niewiem czy mu wogóle zacznie cokolwiek działać ;] Nawet niekodowanych stacji się nie będzie dało oglądać a co mówić o odkodowaniu takiego sygnału przez dekoder - będzie przester, a pozatym prawdopodobnie będzie potrzeba odłączenia całego budynku, i zaraz się zastęp moherowych beretów zleci do piwnicy i go zlinczują ;]

Ja jeszcze mam pewną koncepcję dlaczego dekoder na innym adresie może nie działać, może być tak, że dekoder jest przypisywany do danego odbiornika światłowodowego, na każdym odbiorniku może być nadawana jakaś osobna kontrolna nośna pozwalająca ustalić dekoderowi prawa dostępowe... Być może sąsiad mający oficjalnie HBO jest podłączony z innego odbiornika światłowodowego - do tego się raczej nie dojdzie bo odbiorników może być jak psów i nawet jedno osiedle może działać na załóżmy 2 odbiornikach.
Chyba że w skrzynce montują filtry dla osób nie posiadających HBO ale w to raczej wątpię, możliwe jest również, że to że nie działa jest kwestią przypadku, może zbyt mocny sygnał wchodzący na dekoder ??? :)
_________________
 
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 07-04-2006, 08:01   

Z tego co mi nawijal pan sprzedajacy uslugi HBO i canal+ za lapowe to kanaly platne odblokowuja w centrali. Monterzy tam dzownia i prosza o wlaczenie (uruchomienie danej uslugi)
Podejrzewam ze monterzy zakladaja tez filtry ktore dodatkowo blokuja takich ludzi ktorzy przynosza sobie dekoder od kolegi.
_________________
 
 
Amoralez 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 6
Wysłany: 07-04-2006, 10:12   

CO jak co sukces. Mohery sie nie zbiegły :) Po 1 ... nie mialem nigdy takiej jakosci na tunerze jak z tamtego kabla :D druga sprawa - hbo było. Jedyne co mi przychodzi do głowy to filtry w skrzyniach ktore blokują jakas czestotliwosc. Ale prawda taka ze nie mam zamiaru siedziec w piwnicy po to zeby ogladac telewizje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: