Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O parametrach pracy modemu
Autor Wiadomość
kacperok 
Klikacz

Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 5
Wysłany: 07-04-2006, 15:00   

Czy te poniższe parametry pracy modemu są prawidłowe

Downstream
-------------------
Signal to Noise Ratio 34 dB
Power Level -10 dBmV

Upstream
-------------------
Power Level 49 dBmV


Zauważyłem, że gdy podłączam modem bezpośrednio jednym kablem to downstream Power Level wynosi 0 dBmV, natomiast jeżeli podłączam poprzez specjalne gniazdo które służy do rozdzielania sygnału na TV i komputer to Power Level wynosi -10 dBmV.
Czyżby gniazdko powodowało tak duże straty?
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 07-04-2006, 15:34   

kacperok napisał/a:
Zauważyłem, że gdy podłączam modem bezpośrednio jednym kablem to downstream Power Level wynosi 0 dBmV, natomiast jeżeli podłączam poprzez specjalne gniazdo które służy do rozdzielania sygnału na TV i komputer to Power Level wynosi -10 dBmV.
Czyżby gniazdko powodowało tak duże straty?

Tak, to są typowe gniazda (produkowane przez parę firm) w których tłumienie dosyłu dla modemu wynosi ~10dB a tłumienie sygnału dla TV ~3dB. Istnieją oczywiście również inne typy gniazd/rozdzielaczy.

Jeszcze tak informacyjnie - zwykły trójnik rozdzielający sygnał na dwie równe części ma tłumienie teoretycznie 3dB (prawa fizyki), w praktyce markowy trójnik ma 3.5~4dB, a taki z bazaru 5dB i więcej...
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 07-04-2006, 21:48   

Ten dwójnik co ma kol. kacperok założony przed modemem owszem tłumi 10 dB ale UHFu natomiast kanału zwrotnego tłumi poniżej 1 dB jest to zapewne jakiś GMF telmorowski prawdopodobnie GMF350, parametry pracy modemu są właściwe.

Co do bazarowych rozgałęziaczy to one głównie polegają na tym że w środku jest tylko drucik który na chama jest podłączony z wejścia na oba wyjścia ;] Taki bazarowy dwójnik, powoduje straszne niedopasowanie falowe w całym paśmie i założony w torze kanału zwrotnego może bardzo zaszkodzić.
_________________
 
 
robal 
Klikacz

Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 1
Wysłany: 12-05-2006, 16:01   

witam
moje pytanie dotyczy własnie tego programu "docsdiag" o ktorym mowa wyżej, a konkretniej problemu z jego uruchomieniem...
w konsoli wyskakuje komunikat:
Nazwa "jview" nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzbe, program wykonywalny lub plik wsadowy.
domyślam sie że to wina tego że niemam javy MS tylko SUN
wie ktos może jak rozwiązać ten problem? :neutral:
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 12-05-2006, 16:12   

U mnie działało bez problemu ale nie pamiętam jaką miałem Javę. Po przeinstalowaniu Windowsa jeszcze się tym nie bawiłem.
 
 
klatosinska 
Klikacz

Dołączyła: 14 Cze 2006
Posty: 2
Wysłany: 14-06-2006, 08:13   

mam problem z pocztą , nie wiem jak mam się zarejstrować na serwerze pop3
 
 
Portal 
light master

Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 107
Wysłany: 06-07-2006, 18:09   

leszek1979 napisał/a:
Portal napisał/a:
oooo cos nowego - co to za program ten docsdiag ? skad go sciagnac i co on potrafi ?

Już nie pamiętam skąd go mam, więc pozostaje Google:
http://www.google.pl/sear...&as_sitesearch=
chociażby pierwszy link z rzędu:
http://homepage.ntlworld....alker/docsdiag/
A co potrafi ?
To na co pozwala operator 8) , ot choćby taka prosta opcja z zapisywaniem wyników do pliku log:
Kod:
jview /cp docsdiag.jar docsdiag -v>log


czy zamiast nazwy pliku "log" programik ten moze zapisywac jako nazwe pliku aktualna date i czas ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2006, 19:07   

oczywiście to Ty decydujesz jak ma się nazywać plik, ja bym to zrobił tak:
Kod:
jview /cp docsdiag.jar docsdiag -v>`date "+%e%b%Y_%H_%M"`

ale można to zrobić to na tysiące innych sposobów w zależności jak komu będzie wygodnie i jak kto potrafi
  marekd@jabberpl.org
 
Portal 
light master

Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 107
Wysłany: 06-07-2006, 19:59   

Marek napisał/a:
oczywiście to Ty decydujesz jak ma się nazywać plik, ja bym to zrobił tak:
Kod:
jview /cp docsdiag.jar docsdiag -v>`date "+%e%b%Y_%H_%M"`

ale można to zrobić to na tysiące innych sposobów w zależności jak komu będzie wygodnie i jak kto potrafi


cos nie dziala - plik ma nazwe 'date
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2006, 21:12   

plik będzie miał nazwę np taką 6lip2006_21_38
jednak wyraźnie zaznaczyłem że to JA bym tak zrobił
Ze znaczka pod postem domyślam się, że odpalałeś to pod windows (ale to w niczym nie przeszkadza) dalej się domyślam że próbowałeś skorzystać z jakiejś prymitywnej powłoki która nie interpretuje właściwie znaczków ` ` i to jest właśnie przyczyna tego ze niezadziałało
Oraz ponieważ zadałeś poprzednie pytanie nie wiesz co to przekierowanie (znaczek > ) ani ogólnienie miałeś wcześnie styczności z żadną powłoką a twoje kontakty z komputerem ograniczają się do klikania w ikonki więc wytłumaczę po kolei od początku:
każdy program ma 3 rzeczy standardowe wejście standardowe wyjście i standardowe wyjście błędów
wejściem domyślnie jest klawiatura a wyjściami ekran ale można to zmienić służą do tego właśnie znaczki > | < >>
polecenie > nazwapliku - przekierowuje standardowe wyjście do pliku, program nawet nie musi o tym wiedzieć że coś zostało przekierowane on sobie pisze tak jak by pisał na ekran ale system skieruje to wszystko do pliku
polecenie >> nazwapliku - tak samo jak poprzednie tylko że nie nadpisze istniejącego pliki a doklei do istniejącego
polecenie < plik - skieruje na wejście programu zawartość pliku (tzn gdy program będzie chciał coś wczytać wczyta to z pliku a nie z klawiatury)
polecenie1 | polecenie2 - przekieruje wyjście jednego programu na wejście drugiego (dzięki temu można zmusić do współpracy 2 programy które normalnie nic nie wiedzą o swoim istnieniu)

to są rzeczy najbardziej podstawowe działają wszędzie

chciałeś jednak coś więcej aby nazwa pliku nie była stała tylko zależała od wyniku działania jakiegoś polecenia za to już odpowiada powłoka, w najpopularniejszej bash (oraz wielu innych) w miejscu $(polecenie) jest podstawiany wynik działania polecenia można też skorzystać ze znaczków cudzysłowów ` ` które działają z grubsza tak samo, niestety jedyna powłoka jaka jest dołączona do windowsa jest wyjątkowo prymitywna (jak wszystko w windowsie) i nie potrafi takich rzeczy, radzę więc zainstalować sobie jakąś lepszą a najlepiej cały zestaw narzędzi niezbędnych do codziennego użytkowania komputera których domyślnie brakuje w windowsie o nazwie cygwin (będzie tam do wyboru kilka powłok oraz sporo poleceń takich jak np użyte przezenie date), z tego co pamiętam podstawowe narzędzia były też dołączane do pakietów programistycznych pod dosa/windowsa takich jak djgpp

[ Dodano: 06-07-2006, 22:21 ]
i jeszcze jedno nie na darmo się tak rozpisałem jak nie chcesz nic instalować skorzystaj ze znaczka >> upchniesz w ten sposób wszystkie wyniki do jednego pliku, w podobny sposób możesz dopisać tam daty i godziny
  marekd@jabberpl.org
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 24-08-2006, 12:39   

wytlumaczcie totalnemu laikowi.

ktore parametry sa lepsze:

Downstream
-------------------
Signal to Noise Ratio 34 dB
Power Level -3 dBmV

Upstream
-------------------
Power Level 44 dBmV

czy

Downstream
-------------------
Signal to Noise Ratio 32 dB
Power Level -11 dBmV

Upstream
-------------------
Power Level 52 dBmV.

roznica wynika ze miany podlaczenia kabelkow w trojniku.
trojnik ma koncowki: out, in i tap 9db.

1 wynik modem podlaczony pod koncowke out.
2 wynik modem podlaczony pod koncowke tap.

pytam sie bo mialem wizyte czlowieka z upc i podlaczyl modem pod out a wczesniej bylo pod tap.
Ostatnio zmieniony przez Lelumpolelum 24-08-2006, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
  Lelumpolelum
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-08-2006, 12:57   

Lelumpolelum,
Oba mieszczą się w normie
ale jak możesz wybierz wariant pierwszy bo w drugim modem pracuje blisko granicy swoich możliwości (jeśli chodzi o sygnał zwrotny), w pierwszym jest też nieco lepszy stosunek sygnału do szumu.
Ostatnio zmieniony przez Marek 24-08-2006, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 24-08-2006, 13:16   

hmm.... to moze jeszcze ktos mi wyjasnie lopatologicznie to:
ten trojnik o kotrym pisalem wyzej dostalem od kolesi z upc, w ramach doswiadczen wymienilem go na chwilke na jakis inny ktory mam i wyniki sa

Downstream
-------------------
Signal to Noise Ratio 34 dB
Power Level -5 dBmV

Upstream
-------------------
Power Level 45 dBmV

czym sie rozni trojnik upc od tego mojego i czy to ma jakies znaczenie

a polaczenie bez trojnika tylko bezposrednio

Downstream
-------------------
Signal to Noise Ratio 34 dB
Power Level -1 dBmV

Upstream
-------------------
Power Level 43 dBmV
 
  Lelumpolelum
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-08-2006, 15:25   

Cytat:
Upstream
-------------------
Power Level 45 dBmV
z powodu tłumienia trójnika modem musi nadawać z nieco większą mocą (poprzedni było 43 dBmV) aby odpowiednio silny sygnał wydostał się na zewnątrz to wszystko
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 24-08-2006, 19:04   

witam
mam problem, gdy otwieram strone diagnostyczna modemu http://192.168.100.1 to w Main i Diagnostic nie ma nic - biala pusta strona :( w EventLog mam jakies same Criticale i errory, np. THU AUG 24 09:41:43 2006 Error (4) Improper Configuration File CVC Format
:/
w Initial Scan mam Initial DS frequency: 810000000 i Upstream Channel ID: 2. wole tam nic nie zmieniac, bo sie boje, ze cos mi sie z netem zwali :P
czy powinienem sie tym przejmowac? dodam, ze jakis czas temu przenosilem modem do innego pokoju, gdzie byl stary kabel telewizyjny, ale dzialajacy i monter z chello wymienil mi tylko koncowke zebym mogl podlaczyc modem. moze to przez zmiane kabla tak sie dzieje? na starym kablu z ta strona bylo wszystko ok. predkosci mam normalne, nie mam resetow ani problemow z dzialaniem internetu. modem - Thomson TCM390, usluga chello Light.
prosze o pomoc! z gory dzieki!
pozdro!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: