Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Petycja?
Autor Wiadomość
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 24-03-2006, 16:04   

moze nie jestem w tej kwestii specem, ale tak na chłopski rozum to oczywiste chyba jest, ze chello nigdy by nie dawało oferty która wykorzystuje max ich mozliwosci, bo skoro by tak było to niby skad by brano srodki np. na zmiany ofert (czyli np podniesienie redkosci wszystkich łacz). Tak wiec srodki na podniesienie limitów na pewno sa, a my ten proces mozemy tylko ciut przyspieszyc.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-03-2006, 16:29   

Skoro za te limity aż tyle musza płacić to może dało by się wprowadzić jakieś rozwiązanie które zadowoliło by obie strony, np nie wliczać do limitu tego co przesyłane jest wewnątrz sieci chello - nie obciąża więc łącz za które muszą płacić zewnętrznym dostawcom, albo wyłączać licznik na noc gdy i tak większość łącz leży niewykorzystana.
  marekd@jabberpl.org
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 24-03-2006, 18:07   

Ludzie.... przeciez sporo sieci oferuje podobny transfer i BRAK LIMITÓW!! I czy oni dopłacaja do interesu?? Czy moze ich zydokomunomasoneria sponsoruje?? Te limity sa wyłacznie po to zeby ludzie wyzsze abonamenty wykupowali (taka drabinka az do chello ultra). Zreszta ktos juz powiedział, ze 1) juz pare razy przeprowadzali "podwyzki" predkosci i limitu 2) zadna umowa nie trwa wiecznie, a lokalni dostawcy sa coraz bardziej konkurencyjni... i to w interesie chello powinno byc utrzymanie juz zdobytych klientów.
 
 
Nastach
Klikacz

Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-03-2006, 18:38   

Limit w sieci lokalnej pewnie mogli by zniesc jesli bysmy mieli prywatne ip, gdzy bylo by im to latwiej zrobic technicznie pozatym mozemy jesli idziemy ta mysla to mogli by tez zdiac limity w ramach ruchu wewnatrz pl-IX bo to ich kosztuje tylko 50 zl miesiecznie :)

Pozdr
 
 
 
Yahoo 
Klikacz

Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 6
Wysłany: 24-03-2006, 19:33   

Dobra, w takim razie należałoby teraz określić wspólnie, na jakich opcjach nam najbardziej zależy, określić sposób w jaki zostanie to przekazane do UPC oraz ustalić jak należy akcję rozgłośnić aby trafić do ludzi, którzy nie zaglądają na chellopl.one.pl.
Czy ktoś się może orientuje ile osób by musiało się podpisać aby zwrócić tym działaniem uwagę UPC?
 
 
abdoul 
easy master

Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 41
Skąd: krk
Wysłany: 24-03-2006, 20:29   

no przede wszystkim chyba chodzi nam o limity, bo zwiekszanie przepustowosci przy obecnych limitach nie ma sensu (IMHO), moze faktycznie nie liczyc limitu w nocy albo cos // kolega ma tak u swojego dostawcy tylko ze z przepustowoscia, co swiadczy o tym ze co by nie mowili w nocy nie ma zbyd duzego ruchu w sieci, tylko p2p chodza :mrgreen: // zwrocic chyba nalezy uwage na to ze konkurencja nie spi i w wielu wypadkach jest brak limitu, lub limit rekompensowany jest tym ze jest siec osiedlowa, jakis hub dc, z ktorego mozna sobie sciagac, w chello tego nie ma a szokoda, a wiadome ze czlowiek nie wykupuje neta po to zeby wiadomosci sportowe na onecie odswiezac, tylko do celow wiadomych :roll:
 
  abdoul@chrome.pl
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2006, 00:24   

Marek napisał/a:
np nie wliczać do limitu tego co przesyłane jest wewnątrz sieci chello - nie obciąża więc łącz za które muszą płacić zewnętrznym dostawcom

Ale użytkownicy chello są rozproszeni po całej Polsce. A jeśli tak, to połączenia pomiędzy wszystkimi miastami powinny być na własnych łączach UPC (a nie tych dzierżawionych). Obawiam się, że nie wszędzie tak musi być - a z kolei wytłumacz np: mieszkańcom Opola, że oni będą musieli płacić za połączenia wewnątrz sieci, a pozostali nie (bo akurat wg tego przykładu Opole będzie podłączone łączem dzierżawionym).

Aczkolwiek (proszę nie wieszać go na pralce ;) ) byłoby to dość interesujące rozwiązanie i chyba wszystkich by zadowoliło.
_________________
 
 
Hextor 
easy master

Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 40
Wysłany: 26-03-2006, 20:08   

Moim zdaniem nalezy napisac petycje żeby dali dodtakowo 10 gb wiecej limitu dla każdego typu oferty umieścić na stronce i dac ludziom do podpisania i tyle, kompinowanie z brakiem limitu wewnętrzego to przesada moim zdaniem.
 
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 26-03-2006, 20:10   

10gb od razu? malo realistycznie myslisz, oni 5 nie beda chcieli dac a Ty od razu 10
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-03-2006, 20:30   

Mozna 'zazadac' 10, apotem (o ile sie zgodza na negocjacje) np. zejsc nizej przy czym ponizej 5 to juz sensu by nie miało zadnego.

Btw jak oni sami nie 'zechca' przeprowadzic 'podwyzki' (oczywiscie limitu, a nie cen :P ) to taka petycja (no chyba ze by wszyscy userzy podpisali, ale to mało realne - zreszta nawet wtedy to i tak nic nie mozna za wiele zdzialac bo umowa jest podpisana, jest kara umowna, wiec maja nas w grasci) nie zdziała za wiele. Chociaz jak sie pojawi to sie chetnie podpisze.

A i jeszcze jedno - ja bym wolał poczekac nawet dluzej i np. dostac cosw stylu limitu przenosza sie jak z usługi wyzej tzn. easy 15, light 25...itd, niz wywalczyc eraz te 5gb i przez dłuuuuugi czas juz nic nie dostac. (chociaz to baardzo optymistyczne, czyli klamliwe myslenie)
 
 
Hextor 
easy master

Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 40
Wysłany: 26-03-2006, 21:00   

No nie wiem czy tak 10 gb to za mało, ja mam chello light załozyli mi 18 lutego i do końca wykorzystałem prawie limit, teraz w marcu 12 już sie skończył limit i mam transwer rzędu 5 kB/s 300 mega sciaga sie ponad 20 godzin... nie da sie nic zrobić poza gg, po prostu katastrofa...
 
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 26-03-2006, 21:04   

ja mowie o tym, ze chello nie da na bank dodatkowych 10GB, 5 malo prawdopodobne
net34 i kogo bys niby chcial do negocjacji wystawic?
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-03-2006, 22:33   

kuuurde.... ja mowiłem ogólenie nie mialem na mysli takich 'prawdziwych' negocjacji - ale preciez gdyby jakos upc na petycje zareagowało to trzeba by było taka akcje okntynuowac... jezeli juz to ta osobe co by petycje napisała. Zreszta to czcze dywagacje - nrazaie jak tak jak było i albo jakos sie zbierzemy i cos z tym sami zrobimy albo czekamy na aske chello.
 
 
Hextor 
easy master

Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 40
Wysłany: 30-03-2006, 12:10   

Co z tą petycją ? Bo coś ucichło.
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 913
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 30-03-2006, 14:21   

ucichło bo taka petycja nie ma szans.UPC nie da nawet 1GB więcej.zapomnieliście chyba że żyjemy w Polsce i firmy takie jak UPC myślą wyłącznie o sobie a nie o klientach.
  ralf
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: