Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Promocja TPSA - Internet 15Mbps
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2006, 17:34   

Cytat:
uwolnilo ruch niekomercyjny z manow
choć to mała kropela to też zawsze coś, jednak mi chodzi o prawdziwy polski internet - ten najszybszy (pionier) i z największymi zasobami (task, icm).
Łącząc się z tego typu miejscami z tepsy zawsze są problemy i to stwarzane przez nich celowo, oni po prostu nie nauczyli się zasad współpracy z innymi dostawcami a na dodatek mają totalnie gdzieś własnych klientów, podczas gdy w chelo z takich miejsc zawsze idzie pełnym łączem co więcej ping jest na poziomie od5 do 7milisekund.
12Mbitowe chello z 2Mbitowym DSLem to w ogóle nie ma co porównywać, pod względem prędkości nie tylko download jest dużo wyższy ale i jest pełen megabit uploadu czego nie ma nawet w tych jeszcze droższych DSLach.
  marekd@jabberpl.org
 
yacho 
easy master

Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 24
Wysłany: 31-03-2006, 19:50   

Marek napisał/a:
Cytat:
uwolnilo ruch niekomercyjny z manow
choć to mała kropela to też zawsze coś, jednak mi chodzi o prawdziwy polski internet - ten najszybszy (pionier) i z największymi zasobami (task, icm).
Łącząc się z tego typu miejscami z tepsy zawsze są problemy i to stwarzane przez nich celowo, oni po prostu nie nauczyli się zasad współpracy z innymi dostawcami a na dodatek mają totalnie gdzieś własnych klientów, podczas gdy w chelo z takich miejsc zawsze idzie pełnym łączem co więcej ping jest na poziomie od5 do 7milisekund.
12Mbitowe chello z 2Mbitowym DSLem to w ogóle nie ma co porównywać, pod względem prędkości nie tylko download jest dużo wyższy ale i jest pełen megabit uploadu czego nie ma nawet w tych jeszcze droższych DSLach.


Mam pytanie... czy empirycznie użytkowales obydwa z tych łącz ?
co do DSL to wlasnie zasoby typu ICM czy taks chodza szybciej niz na chello (z task.gda.pl na chello mam jakies 400k czyli nieimponujaco jak na 12 Mbps) i nie mow juz o tym, ze tepsa blokuje pioniera czy cokolwiek innego bo ten ruch zostal UWOLNIONY i odbywa sie dosc krotkimi trasami - owszem był fakt taki ze task chodzil tragicznie icm i reszta tak samo - ale to bylo dobre 2 lata temu kiedy wojna tp vs many zaczela sie na dobre - sprawa zostala uregulowana - a problemy trwaly okolo miesiaca....
Wiec nie mow ze z "duzych serwerow" na DSL idzie gorzej bo jest to brak informacji poprostu.
podpowiem Ci natomiast ze wyznacznikiem dla mnie jest pewien serwer na 100 mbps laczu (akademickim a jakze !) w Lublinie.... i niestety - DSL niezaleznie od pory dnia wyciagal 255 KB/s - chello w nocy jakies 400-600 a w dzien wychodzi 120-150 - po drugiej stronie rurka jest Gigabit wiec wysycenie 12 Mbps lacza nie powinno stanowic najmniejszego problemu - srednia transferow w ciagu doby jest niestety ok 3 mbps - a w umowie jest 12 - jest to na tyle istotna rozbierznoosc ze warto przejsc na DSL

Nie rozumiem tez dlaczego nazywasz MANy kropla w morzu - przeciez to one wlasnie (plus kilka ale to naprawde kilka klientow prywatnych) tworza PIONIER (ktory de facto formalnie juz nie istnieje...)

nie chce sie klocic ale widze ze masz dane dotyczace DSL z przed 1,5 roku - w tej chwili problemow z nim nie ma - i jest naprawde szybki - a o tym, ze mozna awarie zglosic i o 3 w nocy (i o ile jest to w zasiagu centrum technicznego typu zresetowanie portu polaczenia sprawdzenie stanu linii) jest to rozwiazywane od reki...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-03-2006, 23:33   

Cytat:
Mam pytanie... czy empirycznie użytkowales obydwa z tych łącz ?

Tak (opiekowałem się kilkoma serwerami na DSLach) a oprócz tego miałem jeszcze do czynienia z kilkunastoma innymi typami łącz, w tym również kilkoma bardzo szybkimi, na nich z kolei prawie zawsze klienci tepsy (neostrady i dsle) zgłaszali problemy i tylko oni zgłaszali, zazwyczaj, że działa bardzo wolno, zrywa połączenia, czasem też, że mają duże pingi i spore straty.
Cytat:
Nie rozumiem tez dlaczego nazywasz MANy kropla w morzu
bo to dotyczy niestety tylko nielicznych wybranych
Cytat:
nie chce sie klocic ale widze ze masz dane dotyczace DSL z przed 1,5 roku - w tej chwili problemow z nim nie ma - i jest naprawde szybki - a o tym, ze mozna awarie zglosic i o 3 w nocy (i o ile jest to w zasiagu centrum technicznego typu zresetowanie portu polaczenia sprawdzenie stanu linii) jest to rozwiazywane od reki...
najnowsze dane o szerokim zasięgu jakimi dysponuję pochodzą z czasu olimpiady (dzięki transmisom w internecie które wtedy były) czyli niedawna raptem z przed miesiąca, 3 dni temu próbowałem też ściągnąć sobie plik od kolegi co ma 2Mbitową neostradę szło gorzej niż źle (nie przekraczło 4-5KB/s) dopiero puszczenie tego przez zagraniczne proxy pozwoliło mi na ściągnięcie mi tych stukilkudzisięciu MB w znośny sposób.
  marekd@jabberpl.org
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-04-2006, 18:33   

No ja musze wziąść stronę Marka. Jestem regularnym użytkownikiem webhostingtak, i jak dotąt nie usłysyszałem od nikogo o UWOLNIONYM ruchu w Tepsie, gdyby tak było jak grzyby po deszczu powstawały by nowe tanie Datacenter, a tak nie jest. Ponad to Tepsa ma wielki burdel wewnątrz siebie. Oto droga pokonywana do serwera postawionego właśnie łączach kochanej Tepsy.
 
 
jendrek 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 4
Wysłany: 02-04-2006, 23:22   

yacho napisał/a:
i znowu namieszali z udostepnianiem poza lokal - teraz w promocji nie mozna swiadczyc z wykorzystaniem usług telekomunikacyjnych :)


hmm a gdzie to jest napisane ?
 
 
yacho 
easy master

Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 24
Wysłany: 05-04-2006, 00:13   

maxkali1 napisał/a:
No ja musze wziąść stronę Marka. Jestem regularnym użytkownikiem webhostingtak, i jak dotąt nie usłysyszałem od nikogo o UWOLNIONYM ruchu w Tepsie, gdyby tak było jak grzyby po deszczu powstawały by nowe tanie Datacenter, a tak nie jest. Ponad to Tepsa ma wielki burdel wewnątrz siebie. Oto droga pokonywana do serwera postawionego właśnie łączach kochanej Tepsy.
Obrazek


Czytales ze zrozumieniem widze UWOLNIONY RUCH NIEKOMERCYJNY z MANOW - gdzie datacenter w ruchu niekomercyjnym ? to ze trasy bywaja dluzsze to wiadomo i tego nie neguje - ale jest osiagalne ZAWSZE PELNE PASMO - w chello osiagalne jest mniej jak 40% - dodatkowo przepustowosc silnie zalezy od pory dnia - nie po to placi sie kase zeby wyliczac upload i download co godzine w zaleznosci ilu statystycznie userow chello zaczelo uzywac lacz... nadal utrzymuje ze DSL jest laczem lepszym jakosciowo niz chello ultra - moze 2 mbps to ciut przesadzone ale 4 Mbps juz napewno.... a wyzsze opcje ? nie mialem jeszcze stycznosci ale to sie zmieni za miesiac....

[ Dodano: 05-04-2006, 00:32 ]
maxkali1 napisał/a:
No ja musze wziąść stronę Marka. Jestem regularnym użytkownikiem webhostingtak, i jak dotąt nie usłysyszałem od nikogo o UWOLNIONYM ruchu w Tepsie, gdyby tak było jak grzyby po deszczu powstawały by nowe tanie Datacenter, a tak nie jest. Ponad to Tepsa ma wielki burdel wewnątrz siebie. Oto droga pokonywana do serwera postawionego właśnie łączach kochanej Tepsy.
Obrazek


oj jak mnie takie Webhostingi bawia....

jako operator webhostingu uy wiekszosci dostawcow masz 2 warianty uslug - tepsa bezposrednio za ok 800 zl netto za mbit i tepsa przez zagranie za 400 zl netto per mbit

i teraz to jakie lacza sobie wykupisz to jest tylko i wylacznie twoja sprawa - ruch jest jak najbardziej uwolniony - to ze wybierasz ruch przez zagranice to tylko i wylacznie twoja decyzja ! ale oczywiscie providerowi jest o wiele prosciej kupic 10 mbps od jakiegos MANa z tepsa przez pol swiata i zwalic wszystko na TP.

Jeszcze raz dla uscislenia sprawy - nie twierdze ze TPSA jest krysztalowa... nie sadze ze 800 zl netto za mbps to jest uczciwa cena - jednak zyjemy w pewnej rzeczywistosci gospodarczej i trzeba sie do niej dostosowac - mozna to zrobic jak webhostingtak mozna to zrobic jak home.pl.

jesli porownywac by parametr Cena/jakosc to chello wygrywa bo nikt nie oferuje nawet i 4 mbps bez limitu w cenie 249 miesiecznie (z uploadem 1 mbps)

Twierze jednak ze w momencie kiedy rozpatrujemy sprawy typu osiedlowka (abstrahujac od tego ze dzielenie chello jest nielegalne - to zostawmy na inny raz) to lacze niestety nie nadaje sie do takich zastosowan nie nadaje - przepustowosc silnie skacze lacze jest niepewne - totalny brak serwisu ...)

Wiec jesli stac Cie na DSL i rozwazasz DSL czy chello to wg mnie DSL jest lepszym wyborem
jesli chcesz czegos szybkiego i nie masz kasy - mozesz sprobowac chel
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-04-2006, 03:19   

Cytat:
jako operator webhostingu uy wiekszosci dostawcow masz 2 warianty uslug - tepsa bezposrednio za ok 800 zl netto za mbit i tepsa przez zagranie za 400 zl netto per mbit
przed chwilą twierdziłeś, że ruch jest uwolniony a teraz, że jednak nie że jeśli chcemy aby tepsa pozwoliła swoim klientom na dostęp do naszego komputera/sieci/serwera to musimy my jej zapłacić drugie tyle co płacimy za normalny hosting.
Ja jako osoba z zewnątrz nie mam interesu w płaceniu haraczu bandytom, to oni powinni zadbać o swoich klientów którzy to im płacą za to aby mieć nieograniczony dostęp do sieci ale jak sam widzisz celowo robią swoim własnym klientom na złość.
Cytat:
ruch jest jak najbardziej uwolniony

o znowu zmieniłeś zdane, przed chwilą pisałeś, że blokują swoich klientów,teraz że ruch jest uwolniony. To zdecyduj się na coś w końcu, twierdzisz, że po chamsku blokują swoich klientów (w tym tych co mają DSLe) czy nie - jednym słowem konkretnie bo dyskusja się nigdy nie skończy.
Cytat:
to ze wybierasz ruch przez zagranice to tylko i wylacznie twoja decyzja !
właśnie nie chcesz się łączyć z Polską przez zagranicę - nie kupuj łącz od Tepsy
Cytat:
ale oczywiscie providerowi jest o wiele prosciej kupic 10 mbps od jakiegos MANa

a Tu już całkiem zmieniasz temat, mówimy nie o jakiś tam małych sieciach miejskich tylko o ogólnopolskich, i to najczęściej nie o kupowaniu a połączeniu bez płacenia za cokolwiek (bo kto komu miał by płacić i za co ?).

Sytuacja wygląda tak, jest ogólnokrajowa superszybka sieć szkieletowa, do której to na zasadach wzajemnej współpracy (czyli praktycznie bez płacenia poza groszami za fizyczne utrzymanie wspólnych kabli) podłączeni są różni operatorzy, mniejsi i więksi, oraz (a właściwie przedewszystkim) sieci akademickie o ogromnych zasobach (na których utrzymanie idzie z uczciwych opłat od pewnej ilości komercyjnych serwerów), i teraz przychodzi taka tepsa i mów zapłaćcie nam to podłączymy się z naszymi klientami do waszej sieci, na co dostają odpowiedź, nie chcecie naszego darmo waszego łącza to spadajcie, jedynie nieliczne firmy typowo hostingowe płacą za oddzielne łącza do tych bandytów bo chcą dotrzeć ze swoimi stronami do jak największej ilości oglądających.
  marekd@jabberpl.org
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-04-2006, 15:57   

Ej, ale ta grafika którą podałem to jest ruch przecież wewnątrz Polski.
 
 
yacho 
easy master

Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 24
Wysłany: 05-04-2006, 22:05   

Marek napisał/a:

o znowu zmieniłeś zdane, przed chwilą pisałeś, że blokują swoich klientów,teraz że ruch jest uwolniony. To zdecyduj się na coś w końcu, twierdzisz, że po chamsku blokują swoich klientów (w tym tych co mają DSLe) czy nie - jednym słowem konkretnie bo dyskusja się nigdy nie skończy.

Ruch NIEKOMERCYJNY z MANOW jest uwolniony - niekomercyjny znaczy z uczelni instytucji panstwowych itp - gdzie Ci dataCenter do niekomercyjnego ruchu ?

Marek napisał/a:

Sytuacja wygląda tak, jest ogólnokrajowa superszybka sieć szkieletowa, do której to na zasadach wzajemnej współpracy (czyli praktycznie bez płacenia poza groszami za fizyczne utrzymanie wspólnych kabli) podłączeni są różni operatorzy, mniejsi i więksi, oraz (a właściwie przedewszystkim) sieci akademickie o ogromnych zasobach (na których utrzymanie idzie z uczciwych opłat od pewnej ilości komercyjnych serwerów), i teraz przychodzi taka tepsa i mów zapłaćcie nam to podłączymy się z naszymi klientami do waszej sieci, na co dostają odpowiedź, nie chcecie naszego darmo waszego łącza to spadajcie, jedynie nieliczne firmy typowo hostingowe płacą za oddzielne łącza do tych bandytów bo chcą dotrzeć ze swoimi stronami do jak największej ilości oglądających.


Po pierwsze - typowo hostingowe firmy dzialaja zgodnie z ekonomicznymi zasadami dzialania rynku robia takie same ruchy jak tepsa - utrzymuja sie na rynku i maksymalizuja swoja wartosc - tepsa jest normalna spolka w ktorej moim zdaniem od czasu przejecia przez FT wiele rzeczy zmienilo sie na lepsze - to ze mamy taka sytuacje jaka mamy to jest BEZPOSREDNIA WINA panow ktorzy prywalyzowali TP na zasadzie oddamy kolegom ... zauwaz ze pomimo tego ze w szwecji sytuacja jest IDEN?TYCZNA (tam tez byla wielka infrastrukjtura wybudowana zpieniedzy panstwa) takiej sytuacji nie ma....

Tepsa ma przygotowana oferte taka jaka ma - jest ona zgodna z prawem - jesli nie podobva Ci sie to co tepsa wyczynia to zapraszam do uzewnetrznienia sie w majowych wyborach - bo jeszcze dojdziue do tego ze strony dla doroslych trzeb bedzie puszczac kupionym po cichu od rosjan laczem a jedyny dostep jaki ebdziemy miec to Maryjne hotspoty rydzykowe...

chodzi mi tylko o to zeby rozroznic 2 rzeczy - tepsa nie jest szatanem odpowidzialnym za cale zlo - sprzedaja dobre uslugi korzystajac z mozliwosci jakie ktos im kiedys dal - kozystaja z tego co sami dalismy im w rece - teraz mamy pretencje - nie twoerdze ze tepsa robi dobrze ale gdybys byl prezesem firmy zrobilbys dokladnie to samo ...

[ Dodano: 05-04-2006, 22:26 ]
jendrek napisał/a:
yacho napisał/a:
i znowu namieszali z udostepnianiem poza lokal - teraz w promocji nie mozna swiadczyc z wykorzystaniem usług telekomunikacyjnych :)


hmm a gdzie to jest napisane ?


regulamin promocji DSL24
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 06-04-2006, 01:45   

yacho napisał/a:
ale oczywiscie providerowi jest o wiele prosciej kupic 10 mbps od jakiegos MANa z tepsa przez pol swiata i zwalic wszystko na TP

A czyja to 'zasługa' że wymiana danych z TP przez pół świata jest tańsza niż przez pół Polski ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-04-2006, 04:59   

Cytat:
Ruch NIEKOMERCYJNY z MANOW jest uwolniony - niekomercyjny znaczy z uczelni instytucji panstwowych itp
Wcale nie jest uwolniony, i właśnie o to cały czas chodzi, że nie jest. Pozatym nie, na instytucjach państwowych i uczelniach publicznych świat się nie kończy ważna jest też współpraca z innymi dostawcami internetu tak aby posiadacz łącza X mógł się bez problemu połączyć z posiadaczem łącza Y (dla przykładu niech X będę ja na chello a Y mój kolega co ma neostradę), obaj operatorzy są komercyjni obaj posiadają własną sieć szkieletową i w normalnych sytuacjach pozwalają swoim użytkownikom łączyć się ze sobą bez pośrednio a operatorzy płacą tylko po połowie za utrzymanie wspólnego kabla ich łączącego - niestety nie w telekomunikacji oni chcieli by pobierać od innych dostawców haracz za to, że łaskawie pozwolą swoim klientom pozwolą połączyć się z klientami innego operatora - oczywiście większość haraczu nie płaci - tracą na tym klienci obu firm ale, statystycznie klienci telekomunikacji są w gorszej sytuacji (bo mają problemy z połączeniem z klientami wielu innych firm podczas gdy klienci pozostałych firm tylko z jedną - może i dużą ale jedną)
Cytat:
zapraszam do uzewnetrznienia sie w majowych wyborach
to jednak będą w maju wybory - nie wiedziałem, ale pozatym szczerze wątpię czy przy obecnej ordynacji miał bym jakąkolwiek szansę dostania się gdziekolwiek.
Cytat:
tepsa nie jest szatanem odpowidzialnym za cale zlo
właśnie, że jest - trzeba być ślepym aby tego nie zauważać
Cytat:
nie twoerdze ze tepsa robi dobrze ale gdybys byl prezesem firmy zrobilbys dokladnie to samo ...
i widzisz doszliśmy do sedna sprawy - ja zrobił bym dokładnie odwrotnie, pozwolił bym moim klientom na bezproblemowe łączenie się z resztą kraju nic na tym nie tracąc (no niemal nic bo firm które z własnej woli płacą haracz jest baaardzo mało) a jednocześnie zyskał bym na tym, że klientów mi przybędzie bo będą zadowoleni z usługi, być może nawet w miastach gdzie mam konkurencję selektywnie obniżył bym ceny (wprowadziło by to trochę bałaganu) ale za to dało możliwość konkurowania z innymi a nie tylko bycie dostawcą dla tych co nie mają wyboru.
  marekd@jabberpl.org
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 06-04-2006, 17:30   

Marek napisał/a:
ja zrobił bym dokładnie odwrotnie

Czyli tak jak prawie wszyscy* prezesi firm - operatorów sieci szkieletowych :lol: .

Marek napisał/a:
być może nawet w miastach gdzie mam konkurencję selektywnie obniżył bym ceny

Tego chyba TP nie mogłaby zrobić zwłaszcza jako operator o pozycji dominującej, już kiedyś coś takiego próbowała jeżeli chodzi o usługi telefoniczne ale UOKiK się przyczepił.

*prawie wszyscy - wszyscy za wyjątkiem prezesa TP ;)
 
 
yacho 
easy master

Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 24
Wysłany: 07-04-2006, 00:13   

Marek napisał/a:
i widzisz doszliśmy do sedna sprawy - ja zrobił bym dokładnie odwrotnie, pozwolił bym moim klientom na bezproblemowe łączenie się z resztą kraju nic na tym nie tracąc (no niemal nic bo firm które z własnej woli płacą haracz jest baaardzo mało) a jednocześnie zyskał bym na tym, że klientów mi przybędzie bo będą zadowoleni z usługi, być może nawet w miastach gdzie mam konkurencję selektywnie obniżył bym ceny (wprowadziło by to trochę bałaganu) ale za to dało możliwość konkurowania z innymi a nie tylko bycie dostawcą dla tych co nie mają wyboru.


tylko zrozum jedna sprawe - ZADNA - ABSOLUTNIE ZADNA (nie wazne czy to jest UPC TPSA czy NETIA czy Panb Franek) majac taka przewage konkurencyjna jak tepsa nie zdecyduje sie na swiadome oslabienie wlasnej pozycji - i gdybys byl dyrektorem takiej spolki obchodzilby Cie tylko i wylacznie wynik finansowy i zyski - nikt nie zrezygnuje z zysku na rze cz konkurencji swiadomie - bo firmy sa po to zeby przynosic zysk - dostarczanie internetu jest tylko srodkiem do osiagniecia tego zysku - tepsa gdyby chciala obnizyla by zyski o 60% uwalniajac ruch i mielibysmy internet na poziomie... problem w tym ze dla tepsy oznacza to TYLKO KOSZTY - podpiecie wiekszej ilosci klientow = koszt = nizsze ceny za dostep do sieci = koszt - w biezacej sytuacji tepsa zachowuje mx zyskow i o to chodzi do tego zostala powolana i tak bedzie dopoki nasze kochane organa nie zaxczna skutecznie egzekwowac prawa nie zmienia ustawy o dostepie do studzienek tp (ktore defacto prawo bylo zmieniane niedawno - okazuje sie ze niezbys skutecznie.... )

Zreszta skoro juz mowimy o konkurencji... dlaczego UPC nie ma zadnch uslug dla klienta biznesowego ? przeciez maja dobra infrastrukture twoim zdaniem....

Pozatym czy jestes absolutnie pewien ze dostep do Sieci AORTA (czy jak tam sie nazywa ten chellowski LAN :P ) jest calkowicie uwolnony dla kazdego operatora z zewnatrz ? nie sadze....

na dzien dzisiejszy walka z TPSA to zabawa w janosika - nikt nie bedzie sie bawic w to dopoki nie pojdzie za tym konkretna kasa....

[ Dodano: 07-04-2006, 00:29 ]
leszek1979 napisał/a:
Marek napisał/a:
ja zrobił bym dokładnie odwrotnie

Czyli tak jak prawie wszyscy* prezesi firm - operatorów sieci szkieletowych :lol: .

Marek napisał/a:
być może nawet w miastach gdzie mam konkurencję selektywnie obniżył bym ceny

Tego chyba TP nie mogłaby zrobić zwłaszcza jako operator o pozycji dominującej, już kiedyś coś takiego próbowała jeżeli chodzi o usługi telefoniczne ale UOKiK się przyczepił.

*prawie wszyscy - wszyscy za wyjątkiem prezesa TP ;)


Jacy prawie wszyscy... operatorow sieci masz w polsce w sumie 4ech - netia UPC dialog i TP - kazdy stosuje te same wybiegi - lojalki z kruczkami i tym podobne - co do naprzyklad przycinania ruchu na portach przez UPC to mozna miec podejrzenai ze tak jest/było ale nie bedziesz miec pewnosci

tepsa ma 80% klienta indywidualnego pod soba i to jest konkretny TOWAR - jesli masz szyld w centrum miasta ktory widzi dziennie 1 mln ludzi ktos kto ma taki ktory ma szyld na zadupiu o ogladalnosci ok 50 osob przychodzi i mowi wymienmy sie za symboliczna oplata za powierzchnia reklamowa... - niby dlaczego masz sie zgodzic ? jesli chcesz dotrzec z uslugami do urzytkownika musisz placic - proste i logiczne - tepsa ma tych uzrzytkownikow najwiecej w polsce - dlatyego taka sytuacja sie utrzymuje - gdybyrozklad userow pomiedzy operatorow byl rowny bezplatna wymiana ruchu wytworzylaby sie SAMA ! niestety oddalismy TP francuzom za grosze a teraz placzemy - tu znowu pretesje do elit prosze...

Pozatym nie wiem gdzie przejawia sie wyzszosc uwolnionego ruchu nad tym z zagranicy - chello naprawde niedaje tego zauwazyc prosze :

Transferred 1 file totaling 8,00 MB in 28,91 seconds (284,5 KB/s)
z ftp.atman.pl

gdzie te 9,8 Mbps za ktore łożę co miesiac ? bo nie widze - oczywiscie jesli pobawie sie w uplad czegokolwiek jest jeszcze gorzej .....

Jesli tak ma wygladac "uwolniony i niezalezny" operator to ja wysiadam....
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-04-2006, 02:22   

Cytat:
majac taka przewage konkurencyjna
przewagę ma tylko na wsiach i na przedmieściach małych miasteczek gdzie istotnie nie ma konkurencji (powierzchniowo to nawet spory obszar ale ludzi tam aż tak wiele nie mieszka), wszędzie indziej gdzie jakakolwiek konkurencja istnieje jest daleko za konkurencją, choć nawet i to się zaczyna zmieniać bo na wsi zaczyna ich wyprzedzać już nawet internet przez komórkę. (połączenie gprs jest znacznie tańsze od modemu w tepsie). Więc powiedział bym tak przewaga kiedyś była ale właśnie przez takie zachowania jak do tej pory już jej nie ma.
Cytat:
jak tepsa nie zdecyduje sie na swiadome oslabienie wlasnej pozycji
zdobywanie nowych klientów oraz utrzymanie dotychczasowych to jest twoim zdaniem osłabianie własnej pozycji ? Patrz a ja zawsze myślałem, że zdobywanie nowych klientów umacnia pozycję firmy.
Cytat:
gdybys byl dyrektorem takiej spolki obchodzilby Cie tylko i wylacznie wynik finansowy i zyski
oczywiście, że zyski, zadowolenie klienci + nowi klienci = zyski
Cytat:
Pozatym czy jestes absolutnie pewien ze dostep do Sieci AORTA (czy jak tam sie nazywa ten chellowski LAN )
AORTA to sieć międzynarodowa, nie ma z polskim ruchem wiele wspólnego, szkielet polskiego internetu opiera się na sieci PIONIER
Cytat:
jest calkowicie uwolnony dla kazdego operatora z zewnatrz ?
tak, takie są założenia istnienia tej sieci już wcześniej pisałem dlaczego powstała wspólna superszybka sieć łącząca wszystkie większe miasta i ośrodki akademickie do której swobodny dostęp mają wszyscy operatorzy za wyjątkiem tepsy która podłączyć swoich klientów zwyczajnie nie chce.
Cytat:
na dzien dzisiejszy walka z TPSA to zabawa w janosika
ja się jednak pobawię, jak do tej pory całkiem nieźle mi to wychodziło a jestem tylko sam jeden (no pomagało mi jeszcze kilka osób ale tylko kilka)
  marekd@jabberpl.org
 
yacho 
easy master

Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 24
Wysłany: 07-04-2006, 17:52   

widac ze nie zdajesz sobie sprawy z skali takich przedsiewziec - gdyby tpsa uwolnila ruch mualalaby robic same nowe podlaczenia - jedno poldaczenie zwraca sie srednio 9 miesiecy (neostrada) wiec jesli twierdzisz ze podlaczenie masowo duzej ilosci userow wygeneruje zyski to chyba czytales o tym w ksiazkach dla dzieci - gdyby tak było tych podlaczen byloby wiecej... kazda zmiena w ofercie kazde podlaczenia - to wszystko generuje GIGANTYCZNE koszty - a zyski sa w dalszej perspektywie... skoro twierdzisz ze tpsa jest w miastach niszczona przez konkurencje to prosze wskaz mi w gdańsku lepsza oferte - za 15 Mbps dsl zaplace 480 zl z 24 miesiecznym cyrografem - znajdz mi w gdańsku lepsza oferte a uwierze w twoje slowa - u mnie task za dostep tylko do swojej sieci chcial 350 zl za Mbit (BEZ WYJSC GDZIEKOLWIEK) wiec przepraszam jesli widzisz gdzies te hordy providerow z lepszymi ofertami to wskaż mi bo ja nie widze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 2,3 sekund. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: