Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BitComet + DC++ i zawiesza się net.
Autor Wiadomość
mamaj12 
Klikacz

Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 10
Wysłany: 09-03-2006, 14:55   BitComet + DC++ i zawiesza się net.

Witam. Mam pytanie: czy może jednocześnie działać BitComet i DC++? Bo ja zauważyłem, że jeśli je jednocześnie włączę to zawiesza mi się internet i nawet IE nie działa. Nie wiem czy jest to spowodowane tym, że to one są jednocześnie włączone czy jak. Syatem mam świeżo po formacie, WinXP, chello 1mb. Proszę o pomoc. Dzięki
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-03-2006, 15:22   

Za duzy upload, musisz go mocno ograniczyc w obu programcach aby mogly dzialac jednoczesnie. Jednak na tak slabym laczu zdecydowanie odradzam puszczanie wiecej jak jednego programu tego typu na raz bo beda dzilaly naprawde kiepsko.
  marekd@jabberpl.org
 
Matizz 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 23
Skąd: KrK
Wysłany: 09-03-2006, 16:44   

Ogranicz max upload do 10 kb/s, i powinno byc ok :)
 
 
 
vovo 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 43
Skąd: Gdynia
Wysłany: 09-03-2006, 17:22   

A jak nie upload, to sproboj jeszcze ograniczyc ilosc polaczen na torrencie. Ja tak mialem, ograniczylem do 400 i http chodzi jakby nic w tle nie dzialalo :)
 
 
 
mamaj12 
Klikacz

Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 10
Wysłany: 09-03-2006, 19:35   

A jak ograniczyć upload? W bitcomet chyba wiem, ale jak w DC?
 
 
Matizz 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 23
Skąd: KrK
Wysłany: 09-03-2006, 21:14   

W DC sie nie da normalnie. Musisz uzyc programu np NetLimiter, tylko ze za jego uzywanie mozna dostac BAN'a na niektorych hub'ach.
 
 
 
mamaj12 
Klikacz

Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 10
Wysłany: 09-03-2006, 22:10   

Dzięki. Zobaczę czy to pomoże.
A czy jest taka możliwość, że coś się dzieje z modemem?
Dzwoniłem do biura obsługi i koleś po 20 minutach stwierdził, że jest to wina mojego oprogramowania, np firewalla. A to nie wydaje mi się słuszne, gdyż cały czas pracuję na tych samych ustawieniach, przed i po formacie. A net mi sie przywiesz nawet przy działający samym DC. Nie wiem co się dzieje. Raz wystarczy zrestartować kompa i jest ok przez cały dzień. A nieraz zawiesza się co rusz.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-03-2006, 22:19   

Nie wiesza się całkiem a jedynie duży upload blokuje resztę, zauważ że jak wyłączysz DC wszystko z powrotem zacznie działać normalnie.
  marekd@jabberpl.org
 
bodwick 
light master


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 55
Wysłany: 09-03-2006, 23:56   

Cytat:
Ogranicz max upload
Tiaaa.. i potem chwilami trudno cokolwiek sciagnac bo se zartownisie robia upload po pare kb/s :mad:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-03-2006, 00:16   

bodwick, a czego się spodziewałeś po dc w sieci rozległej ? Od dawna twierdziłem, że się to do czegoś nadaje tylko w lanie. Przecież już same założenia tej sieci kompletnie dyskwalifikują go do użytku na łaczach takich jak nasze. I tak szybciej jak 16kB/s od osoby która ma light Ci nie pójdzie a jak sobie taki ktoś ograniczy upload do 12kB/s to przynajmniej może jeszcze w tym czasie z internetu normalnie korzystać więc może przynajmniej zostawić to ustrojstwo włączone trochę dłużej. Ale tych GB co trzeba udostępnić i tak nie masz szans od takiej osoby ściągnąć.
  marekd@jabberpl.org
 
bodwick 
light master


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 55
Wysłany: 10-03-2006, 13:16   

Marek - nie jestem zwolennikiem dc, notorycznie uzywam torrenta, ale z zycia wiem ze jak ktos w jednej sieci ucina upload to przewaznie robi tak wszedzie :? .. a tego to chyba nikt z nas nie chce, nie lubi, nie popiera.

Pozdrawiam
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 05-04-2006, 18:01   

siema
ja tez mam problem gdy sciagam cos przez BitCometa (upload mam ustawiony na max 10kb/s) i jest np upload 10kb/s i download 20-30kb/s (wogole strasznie wolno sie sciaga torrent na chello :/ ) to juz wogole nie moge uzywac neta... ani strony ani gg ani e-mail ani nic innego zwiazanego z netem oprocz torrenta nie dziala... czy to normalne? prosze o pomoc!
pozdro
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-04-2006, 23:32   

SPosób na wszystko - zamiast DC++, LDC++ Tam wszystko fruwa i nieważne jaki ktoś ma upload bo ldc++ ciągnie ten sam plik od kilku osób na raz.
 
 
koliber 
easy master


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-04-2006, 23:58   

Ja korzystam ze sterownika cFos Speed, ktory nadaje priorytety polaczeniem (nie zapycha mi calego pasma, port 80 ma pierwszenstwo, wiec przegladarka dziala wzorowo) i nie mam problemow z dzialaniem www przy wlaczonym Bit Comecie. Polecam do wyprobowania, wersja shareware dziala przez 30 dni. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: