Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BitTorrent - konfiguracja, max transfer
Autor Wiadomość
Colin 
Klikacz

Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1
Wysłany: 04-03-2006, 16:28   BitTorrent - konfiguracja, max transfer

Zauważyłem, że chello ogranicza prędkość połączeń BitTorrent, niezależnie od portu.
Jest możliwość ominięcia ograniczeń poprzez włączenie szyfrowania w programie uTorrent.
BitComet też posiada opcję szyfrowania, ale ona nie działa.

Ściągnijcie uTorrent 1.4.2 Build 432 Beta z http://utorrent.com/downl...a-build-432.exe (to nie instalator, wystarczy ściągnąć plik .exe np. do c:\utorrent)
Spolszczenie: http://utorrent.com/downl...l.php?build=427 (ściągnąć do folderu z uTorrentem)
Po pierwszym uruchomieniu pojawi się kreator, w którym trzeba podać predkość wysyłania. W przypadku chello 1Mbps należy ustawić xx/128k.

Po ustawieniu:
Opcje > Ustawienia > Preferencje > Szyfrowanie protokołu/Wychodzące na "Włączone"
Opcje > Ustawienia > Preferencje > Sieć > Losuj port przy każdym uruchomieniu programu
Opcje > Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > peer.lazy_bitfield = true
wasze transfery będą wyższe.

Opcje > Ustawienia > Torrenty > w pierwszych dwóch polach wpiszcie 200.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-03-2006, 17:22   

Cytat:
Zauważyłem, że chello ogranicza prędkość połączeń BitTorrent, niezależnie od portu.

Jak na razie było tylko kilka przypadków, że to robili (ale nie było jeszcze nikogo z light komu by się trafiło)
Cytat:
Opcje > Ustawienia > Preferencje > Sieć > Losuj port przy każdym uruchomieniu programu

To zły pomysł, dotychczasowe doświadczenia wskazują na to ze należy wybrać dowolny nieużywany port niższy niż 1024 za wyjątkiem tych kilku na których chodzą robaki.

Cytat:
Jest możliwość ominięcia ograniczeń poprzez włączenie szyfrowania w programie uTorrent.
Jak na razie to nic nie da z kilku względów
1 chello nie stosuje tak wyrafinowanych mechanizmów analizy pakietów (za duży ruch i za stary sprzet)
2 połączenia są szyfrowane tylko gdy po drugiej stronie drugi program też chce je szyfrować czyli ponieważ nie jest to część standardu (oraz sam twórca bitorrena się o tym krytycznie wyrażał), jest taka możliwość tylko w kilku programach, dodatkowo obciąża to procesor, mało kto o tym w ogóle wie - szansa na to ze trafisz z drugiej trony na kogoś kto to obsługuje jest bardzo mała
3 gdy się chce i tak można przyblokować szyfrowane połączenia bittorrenta stosując analizę ilościową a nie zawartości (co więcej analiza statystyczna jest prostsza i szybsza niż zaglądanie w zawartość wszystkich pakietów)
  marekd@jabberpl.org
 
hugo75 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 93
Wysłany: 04-03-2006, 19:01   

i musze sie wypowiedzieć po raz kolejny już robiłem to na inych stronkach więc mówie to po raz kolejny tu że nie ma znaczenia ustawienie klienta jak również nie ma znaczenia jakiego klienta będziemy używać znaczenie ma tylko to z jakiej będziemy ściągali strony jeżeli będzie to strona typu torrent.org lub torrent.net.pl to raczej są małe szanse na osiągnięcie max. łącza ale jak będą to stronki typu : Polishtracker,Torrentleech,Filelist,Torrentbytes,TorrentDamage to raczej tak jak w moim przypadku będziecie mieć zawsze full łącza tak jak u mnie około 500KB/s przy chello PLUS ta sama sytuacja była u moich znajomych którzy przy różnych klientach na różnych pakietach chello bez żadnej konfiguracji na tych stronkach mają zawsze full łącza.
aha i jeszcze jedno nigdy chello nie blokowało transferów na Torrentach od około roku u mnie zawsze idzie max. łącza o każdej porze dnia i nocy tak samo u moich znajomych.
Oczywiście jedyne co może zwolnić download to jest max. upload daltego trzeba go ograniczyć do około 70 %
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-03-2006, 21:51   

Cytat:
mówie to po raz kolejny tu że nie ma znaczenia ustawienie klienta

Tak do końca to też nie jest bez znaczenia, jak ktoś zacznie kombinować to może coś popsuć (np próbując ściągać zbyt wiele rzeczy na raz)
Cytat:
nie ma znaczenia jakiego klienta będziemy używać

To się akurat zgadza
Cytat:
znaczenie ma tylko to z jakiej będziemy ściągali strony

Widzisz ja regularnie ściągam z mininova.org i średnio idzie mi ponad 70kB/s
liczy się kto udostępnia a nie na jakiej stronce znajduje się plik torrent.
Cytat:
aha i jeszcze jedno nigdy chello nie blokowało transferów
choć sam się z tym nie spotkałem są dowody na to że niektórym jednak blokowało.
  marekd@jabberpl.org
 
vovo 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 43
Skąd: Gdynia
Wysłany: 04-03-2006, 22:25   

Mi nic nie blokuja, jak zlapie dobrego seeda cisne full laczem :mrgreen:
 
 
 
bodwick 
light master


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 55
Wysłany: 05-03-2006, 02:05   

Widze ze kolega popadl w ped "hakerszczyzny" nie znajac za bardzo sieci i nie czytajac dokumentacji. Mniej kombinowania a wiecej udostepniajacych :P .

Pozdrawiam ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: