Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jestes zadwolny z Twojego łącza chello?

Czy jesteś zadowolny z swojego łącza chello?
Tak, jest super lepiej być nie może
22%
 22%  [ 14 ]
Może być
60%
 60%  [ 38 ]
Nie jestem zadowolny
17%
 17%  [ 11 ]
Głosowań: 34
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 20-03-2005, 12:54   

Ja uzywam classica od ponad 2 lat. Jestem srednio zadowolony, glownie przez to jak mi dzialaja p2p. No ale stronki smigaja az milo :) tylko po co mi lacze 1,5Mbit zeby sobie pdf'a sciagac? :D
Kiedys ogladalem telewizje koreanska w media playerze. Dzialala czasem dobrze a czasem beznadziejnie. Pamietam, ze jak byly jakies ciekawe momenty, to jak siedzialem na gadu gadu z kumplem, to mi opowiadal co sie aktualnie dzieje, bo on mial neo+ :D
Dzis przez noc rozpedzilem mulka do 20-30KB/sec przy zsumowaniu transferu 4 plikow :) Mam prawo byc wiec dzisiaj bardzo zadowolonym uzytkownikiem tego szerokopasmowego lacza :)
A modem Arris Cornerstone? Jest do bani :D
Bywaly okresy, ze wystarczylo go lekko dotknac, a on zaczal mrugac wszystkimi lampkami i musial odzyskiwac polaczenie z internetem. To przez te wtyczki, cos slabo kontaktuja. Pozatym, dlaczego nikt nie wymyslil przycisku do wylaczenia modemu? :) Jest tylko przycisk ktory udaje takowy, podczas gdy modem caly czas jest wlaczony i dziala tylko nie mruga lampkami i nie wysyla danych do kompa :)
Czekam do konca maja az poprawia na 2Mbit / 3xx. Przynajmniej wysylanie bedzie fajniejsze :)
Limitu nigdy nie zuzylem, na www sie nie da, a na p2p nie ma takiech transferow :D
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-03-2005, 17:52   modem...

kolega LoHinVar w swoim poście część pochwalił, trochę zganił sprzęt... :?
i (może przypadkowo) pojawił się dodatkowy temat:
czy np. przy reinstalacji systemu, wyłączając modem przyciskiem stand-by - faktycznie
"tniemy swój dostęp do i z komputera"?
jak wiecie ma to konkretne znaczenie, bowiem zanim zamontujemy (nawet systemowego)
firewall`a to można zaliczyć kosmos śmieci, w tym wszelkie padliny :!:
możnaby fizycznie wyjąć wtyczkę z kompa, ale instalacyjne programy wręcz domagają
się aktywnego połączenia.
proszę o wyrozumiałość adminów że tutaj wrzucam temacik bezpieczeństwa, opartym
na konkretnej wypowiedzi użytkownika. :wink: :mrgreen:

ja mam light`a, nowicjusz jestem...więc głosowałem "salomonowo" :wink:
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-03-2005, 21:13   

Miziuk naciśnięcie przycisku standby daje efekt dokładnie identyczny jak fizyczne wyciągnięcie kabelka łączącego komputer z modemem, nie musisz się bać nic nie przejdzie.
  marekd@jabberpl.org
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-03-2005, 02:10   

Niezapominajmy, że jest jeszcze telewizja trwam ;)

A tak na poważnie to dobrej polskiej telewizji internetowej nie ma i jeszcze bardzo długo nie będzie, powodem są przeszkody natury prawnej i przedewszystkim finansowej (trzeba zapłacić nie tylko za to co puścić ale i za łącza), kolejnym choć nie bez znaczenia powodem jest też pewien opór przy wprowadzaniu nowych rozwiązań przez potencjalnych odbiorców właśnie takich jak Ty. (przy obecnie stosowanych rozwiązaniach aby zapewnić obraz dobrej jakości potrzeba pasma około 1Mbita, to dużo zwłaszcza po stronie serwera. Więc na ilu potencjalnych odbiorców takiej telewizji można by liczyć ? 200 300 to stanowczo za mało aby zarobić na reklamach a nie wiem czy znajdzie się chętny na zapłacenie abonamentu rzędu 70-90zł miesięcznie gdy przy odbiorze telewizji tradycyjnymi metodami może mieć to samo znacznie taniej. Powstają właśnie nowe kodeki dzięki którym może uda się zmniejszyć to do około 350-400kbitów przy podobnej jakości ale jak na razie sporo jest jeszcze do zrobienia, a nawet gdy będą już na tyle dopracowane aby ich używać to i tak w dalszym ciągu będzie to za dużo jak na polskie warunki).
Co do programów to wydaje mi się, że wmp jest jeszcze gorszy od winampa, z resztą była już mowa o programach na forum.
  marekd@jabberpl.org
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2005, 08:28   

Marek, dzięki za info, nie jestem na tyle technicznie obeznany w tej dziedzinie, więc podchodzę do niektórych spraw jak przysłowiowa... :wink:
wychodziłem z prostego założenia, że jeśli tym samym kablem mam dostarczaną tv do
odbiornika, to dlaczego ten (czy odpowiednio inny) modem kablowy, z zastosowaniem
czy bez odpowiednich oprogramowań nie daje sygnału do równoległego odbiornika jakim
jest komputer.
w końcu nie każdego stać albo nie każdemu pasuje mieć odbiornik tv w każdym pomieszczeniu, poza tym siedząc przy maszynie czy dla rozrywki czy dla pracy, mogłaby
być potrzeba looknięcia na jakiś wybrany program tv. :wink:
w dodatku przy używaniu w dalszym ciągu podejrzewam w większości odbiorników tv itp.
w analogu, komputer daje znacznie większe możliwości praktyczne.
w niewiedzy i z teoretycznych założeń, zakładałem, że jeśli z tytułu udostępnienia tv
z platformy upc na komputer, trzebaby było podnieść cenę pakietu internetowego możnaby
się na tym praktycznie pochylić; rozwiązaniem w celu pokrycia od strony użytkowników
kosztów tv internetowej, internetu i tradycyjnej kablówki (z lub bez extra programów kodo
wanych) mogłoby być ustawienie nowych opłat. :wink:
słowem jednym - wiele możliwości (opcji) na każdą kieszeń.
co do wybranego pakietu light, czy moja akcesja do plusa coś zmieni (poza oczywistymi
technicznymi wielkościami)?
to tyle ode mnie w tym zakresie.
co do przykładu tv trwam, osiągalnej np. poprzez lekturę naszego dziennika, jakość jest
adekwatna do treści ale nie mam zamiaru wdawać się w tym temacie w polemikę, zarówno
z szacunku dla wierzących lub nie jak i z wielu innych powodów.
pozdrawiam, :mrgreen:
_________________
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 21-03-2005, 09:23   

Ja licze ze w classicu zwieksza limit do 35 GB - bylaby to odpowiedz na "prawdopodobna" oferte Tepsy :)
Mam tez nadzieje ze w lajcie rowniez zwieksza limit do 25 GB. Ile w przyspieszonej wersji wynosi upload? Nadal 128 kbps czy 256 kbps ?


Natomiast czy obecnie jestem zadowolony to ciezko stwierdzic. Transfery z ftp czy p2p jak mazenie :mrgreen: , ale strasznie mnie %#^@& ze jeszcze prawdopodobnie 2 miesiace bede musial czekac na przyspieszenie podczas gdy czesc osob za ta sama kase :!: moze od ponad miesiaca albo i dwoch cieszyc sie wieksza predkoscia. Jest to troche nie fair :cry: Roznica moze wyniesc nawet 4 miesiace.


Acha i ostatnio, od kilku dni czasami net mi zanika (gubia sie DNSy czy co). Poprostu na kilka minut netu nie ma ale modem sie swieci prawidlowo (resety nic nie pomagaja oczywiscie) . Takie cos juz mialem chyba 3 miesace temu i po kilku dniach problem sie sam rozwiazal :)
_________________
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2005, 10:22   

tak, to jest co najmniej dziwne ze strony upc-chello-upc, że promocyjne czy nie promocyjne
polepszenie jakości jest tak zróżnicowane, pod względem wsi, miast, dzielnicy (czy jak ktoś
tu podał - nawet ulicy...) :shock:
podkreślałem już, że jako motywację instalacji chello powzięłem z tytułu 2 usług z 1 kabla :wink: i dlatego w ankiecie zaznaczyłem pół na pół;
temat ftp, p2p - nie wypowiadam się bo specjalnie tym się nie zajmowałem.
co do pozostałych technicznych "potknięć" (zakładając, że winę ponosi dostawca sieci)
to fakt, że znika strona albo ładuje się "godzinami", bywa że dostaję konkretny odnośnik
do odpowiedzi na forum, wchodzę a tam...nic nie ma :shock: :?
jest oczywiście zakładka pomoc, ale w moim mniemaniu - wszelkie potencjalne faktyczne
i potencjalne problemy techniczne powinny być na bieżąco (i z wyprzedzeniem) sygnalizowane przez administratora sieci, w końcu to On - Nam sprzedaje usług, nie odwrot
nie, i robi to za nasze pieniądze... :wink:
życzę miłego dnia, :mrgreen:

ps. Tepsa w temacie tv internet wycofała się na pozycje dalekie od czynionych obietnic,
można odnieść wrażenie, że temat umarł śmiercią naturalną. powód: kasa....
_________________
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 21-03-2005, 11:21   odp

ja naogół jestem zadowolony ze swojego netu, pomimo, że zeskoczyłem z chello light, na chello easy, nie mogę sobie narzekać na stan łącza, podonie w Neostradzie mają dużo gorzej, ale co ja moge powiedzieć o tym, z tego jestem zadowolony, poza tym i tak muszę siedzieć tu, bo mi się bardziej tu opłaca finansowo, nie stać by mnie było opłacać TV kablową i w dodatku Neostradę, to dla mnie za duży koszt, także tu jest bardziej oplacalne
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-03-2005, 23:10   

A u mnie nie jest źle. Od czwartku się zmienił adres ip 4 razy! Dwa razy w puli 84.10 i dwa razy 83.144 (jestem teraz w tej). I wczoraj internet tak sobie szedł a w sobote chodził jak burza. Oczywiście mówie o transferach http a nie p2p - nie mogę zostawiać kompa na noc - kłopot z zasilaczem. Jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu kupię nowy zasilacz Chieftec 360W. Wracając do tematu w marcu net chodzi szybko a w lutym średnio chodził. Nie miałem żadnej awarii czy coś podobnego. Przed nami kwiecień... Ciekawe czy przyspieszą chello classic... A przed chwilą testowałem łącze - wyszło koło 1630kbps Niby ponad 1500 ale mniej niż te 2048kbps.... Hmm, zastanawiające. Mam wrażenie że modem może więcej ale się dławi przez ten limit ;) Jak w niemieckim aucie w którym elektronicznie ograniczono prędkość maksymalna ;)
_________________
 
 
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 02-04-2005, 18:47   

posiadam chello clasic od 2 lat i nie nazekam no moze troche na cene ...

pozdrawiam
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-04-2005, 21:02   

I znów czas na narzekanie :P Dziś mi się zmienił adres ip ale tansfer lipny niewiele ponad 100kB/s. Poczekam tydzien to się zobaczy. Jak się nic nie zmieni to dzwonie do UPC.
_________________
 
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 05-04-2005, 22:27   

a ja zauwazylem ze mi zmieniaja systematycznie IP co miesiac, jest tak od dluzszego czasu, a co do transferow to torrent smiga pełna parą :mrgreen:
_________________
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-04-2005, 22:39   

A u mnie jeszcze częściej, raz na 1-2 tygodnie. Mi to wisi, byle prędkość netu była na wysokim poziomie ;)
_________________
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 06-04-2005, 19:30   

FlashMan napisał/a:
A u mnie jeszcze częściej, raz na 1-2 tygodnie. Mi to wisi, byle prędkość netu była na wysokim poziomie ;)


Ja mam chello od 6 miesięcy i jeszcze ani razu mi nie zmienili IP :P . W sumie dziwie się czemu wogle nie zmieniają, bo modem pracuje jedynie ok. 5 godzin na dobe.
_________________
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-04-2005, 21:54   

prizon napisał/a:
FlashMan napisał/a:
A u mnie jeszcze częściej, raz na 1-2 tygodnie. Mi to wisi, byle prędkość netu była na wysokim poziomie ;)


Ja mam chello od 6 miesięcy i jeszcze ani razu mi nie zmienili IP :P . W sumie dziwie się czemu wogle nie zmieniają, bo modem pracuje jedynie ok. 5 godzin na dobe.

No to masz ładnie ;) U mnie tylko na początku miałem stały adres ip dłużej niż 2 tygodnie (a dokładniej prawie 3 miesiące).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: