Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello ---> Format = Brak Netu:d -> Pomocy Potrzeba
Autor Wiadomość
Rooz
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 5
Wysłany: 21-01-2005, 21:19   chello ---> Format = Brak Netu:d -> Pomocy Potrzeba

witam


problem polega na tym, ze dzis moj kumpel mial foramta i nie dziala mu teraz chello, w czym problem ?? powinien miec jakies plytki instalacyjne do chello czy cos ??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-01-2005, 22:30   

Do chello nie są potrzebne żadne płytki instalacyjne, wystarczy działająca karta sieciowa + automatyczna konfiguracja sieci po dhcp. Moja szklana kula mówi mi jednak, że twój kolega pewnie miał podłączony modem przez usb w takiej sytuacji potrzebny jest sterownik do modemu na usb, piszesz coś o formatowaniu dysku wnioskuję z tego, że potrzebne mu będą sterowniki pod winszajs które można ściągnąć np z http://pomoc.upc.pl/?zaw=990

Napisz koniecznie czy moja szklana kula dobrze działa, a następnym razem jak będziesz miał jakiś problem to po pierwsze przeczytaj najpierw faq a potem opisz swój problem ujawniając odrobinę więcej szczegółów.
  marekd@jabberpl.org
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-01-2005, 22:31   

Jezeli ma przez modem usb to musi zainstalowac modem bo sieciówke wykrywa zazwyczaj na stand. sterownikach. Jezeli mial na usb mogl tez zamienic porty jak wyciagal kable.
1. sprawdzic czy modem/kiarte siecowa widzi windows
2. sprawdzic czy jest dostep do strony instalacji
 
 
Rooz
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 5
Wysłany: 22-01-2005, 13:34   

no niestety nie w tym problem, bo nie ma podlaczonego przez usb :/
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2005, 13:44   

ShAKuR napisał/a:
no niestety nie w tym problem, bo nie ma podlaczonego przez usb :/

To jeśli dokładnie (wraz z komunikatami błędów) nie opiszesz problemu, to zgadywać nie będziemy. Napisz coś więcej (ze szczegółami).

Jacek
 
 
Rooz
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 5
Wysłany: 22-01-2005, 14:02   

Jacek napisał/a:
ShAKuR napisał/a:
no niestety nie w tym problem, bo nie ma podlaczonego przez usb :/

To jeśli dokładnie (wraz z komunikatami błędów) nie opiszesz problemu, to zgadywać nie będziemy. Napisz coś więcej (ze szczegółami).

Jacek


a co mam napisac ? nie ma komunikatow poprostu nie dziala net i tyle ;) ), nie wykrywa sieci, tak w ogole to on ma switcha i na drugim kompie net dziala, takze to cos u niego jest nie tak
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2005, 14:18   

ShAKuR napisał/a:
a co mam napisac ? nie ma komunikatow poprostu nie dziala net i tyle ;) ), nie wykrywa sieci, tak w ogole to on ma switcha i na drugim kompie net dziala, takze to cos u niego jest nie tak

Super - to już wiemy przynajmniej, że udostępnia net na 2 kompy. Czy adresy IP obu tych kompów są w tej samej puli (mają tą samą maskę?).
Czy na tym kompie co działa, jest włączone udostępnianie połączenia? Dochodzą pingi (po adresach IP i nazwach dns) do internetu? Czy komputery się "widzą" (chodzi o połączenia lokalne)? Czy są jakieś systemy firewall na którymś z komputerów? Jakie? Jeśli jest to system XP, to czy firewall systemowy jest wyłączony? Czy połączenia nie są blokowane? Czy adresy MAC są unikalne w całej sieci lokalnej?
Podaj strukturę podłączenia komputerów (chodzi mi o kolejność, gdzie w jakiej kolejności dochodzi net).

Pytania dostałeś (choć jeszcze nie wszystkie). Teraz podaj na wszystkie odpowiedź (być może czasami trzeba coś więcej napisać niż TAK/NIE).

Jacek
 
 
Rooz
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 5
Wysłany: 22-01-2005, 14:24   

Jacek napisał/a:
ShAKuR napisał/a:
a co mam napisac ? nie ma komunikatow poprostu nie dziala net i tyle ;) ), nie wykrywa sieci, tak w ogole to on ma switcha i na drugim kompie net dziala, takze to cos u niego jest nie tak

Super - to już wiemy przynajmniej, że udostępnia net na 2 kompy. Czy adresy IP obu tych kompów są w tej samej puli (mają tą samą maskę?).
Czy na tym kompie co działa, jest włączone udostępnianie połączenia? Dochodzą pingi (po adresach IP i nazwach dns) do internetu? Czy komputery się "widzą" (chodzi o połączenia lokalne)? Czy są jakieś systemy firewall na którymś z komputerów? Jakie? Jeśli jest to system XP, to czy firewall systemowy jest wyłączony? Czy połączenia nie są blokowane? Czy adresy MAC są unikalne w całej sieci lokalnej?
Podaj strukturę podłączenia komputerów (chodzi mi o kolejność, gdzie w jakiej kolejności dochodzi net).

Pytania dostałeś (choć jeszcze nie wszystkie). Teraz podaj na wszystkie odpowiedź (być może czasami trzeba coś więcej napisać niż TAK/NIE).

Jacek


niestety to nie moj komp takze wszystkiego nie wiem :) w kazdym razie komp, ktory ma net byl podlaczany w drugiej kolejnosci do netu, na jedynm ( na tym, gdzie net nie chodzi jest w98 na drugim jest xp co to oznacza chyba pisac nie musze ? )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: