Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
niezrozumiała polityka firmy
Autor Wiadomość
mikellll 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1
Wysłany: 20-02-2006, 00:16   niezrozumiała polityka firmy

Witam,

Nie wiem czy umieściłem wątek w dobrym miejscu, ale jeśli nie, to zapewne admin, który tutaj działa bardzo szybko i sprawnie (prawie jakby był pracownikiem UPC ;) ) przeniesie go do innego działu. (pierwsza zasada nie atakuj admina :lol: )

Pomijając krótki wstęp chciałem opisać następującą sytucję.

Tak się dzieje, że mniejwięcej w połowie każdego miesiące przekraczam limit pobieranych danych i jestem "przycinany" przez UPC. W związku z tym chciałem przejść na wyższe łącze, aby limit moich danych się zwiększył. Dowiedziałem się jednak, że nie ma możliwości przejścia na wyższe łącze, gdyż wiąże mnie umowa na daną prędkość do końca sierpnia 2006. Jedyna możliwość przejścia n wyższe łącze to podpisanie umowy od bieżącego miesiąca na kolejny rok.

Czy nie uważacie, że jest to trochę niepoważne ze strony UPC? Chciałbym płacić im więcej pieniędzy a oni ich ode mnie nie chcą?? Prawda jest taka, że ich zachowanie spowodowało jedynie to, że teraz odliczam tylko miesiące do końca umowy i odrazu rezygnuję z tej usługi. Sytuacja byłaby oczywista gdybym chciał przejść na niższy abonament, ale ja chce im płacić więcej, a oni nie chcą?

Oprócz tego zastanawiałem się czemu nie można zwiększyć sobie limitu danych za dodatkową opłatą?? Wiem, ze TP sa oferuje taką usugłę, do tego dodatkowe MB sa stosunkowo niedrogie. Przecież to są również większe przychody dla UPC, gdyż podejrzewam, że duża część użytkowników byłaby zainteresowana np. + 5GB limitu za np. 10pln??, bo z tego co pamietam ceny w tpsa sa na tym poziomie.

Same paradoksy w tej firmie!! Chyba mają za dobrze jeszcze na rynku i nie muszą się silić na konkurencje :roll:
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2006, 02:55   

W Erze jest podobnie - zmieniajac abonament przed koncem umowy, przedluzasz umowe o kolejne 6 miesiecy. To taka strategia firm, aby jak najdluzej miec klienta w sieci, czyli wyciagnac maksymalnie jak najwiecej kasy.
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2006, 06:34   

Polityka firmy UPC jest nie mniej, a może bardziej zawiła od tej oficjalnej, rządowej.
Skończył mi się okres promocyjny na hbo i chello light. Bez uprzedzenia dostaję faktury
bieżące wg nowych stawek, tak że przeżywam :shock: ...
Przeprowadzam stosowną rozmowę z ww powodu z BOKiem, tu zaś się dopiero dowiaduje, że...nadal mogę korzystać z promocji, tyle że Ja powinienen napisać odpowiednie podanie
w tej sprawie. UPC nadal obejmie mnie promocją na kolejne 6, 12 m-cy.
Z HBO zrezygnowałem, bowiem uważam, że gdyby połączyć HBO (1 i 2) z Canal+ i ewentualnie Kino Polska, za max. 15 PLN do zapłacenia, do oferta warta byłaby zachodu.
A tak jest "zwykła rąbanka", te same na okrągło filmy i programy (tyle że w 10% nowsze
niż w publicznej) - nie warto tego kupować.
Jednocześnie obserwując w trakcie korzystania z sieci chello (light) wynika, przynajmniej
w moim wypadku (a podejrzewam, że takich jest więcej) wykorzystuję limit pobierania danych nie więcej jak 5-6 GB na miesiąc, więc m-c w m-c niewykorzystuję średnio 10 GB.
Wypadałoby obniżyć loty do chello easy, tyle że mizerna szybkość lighta spadłaby zupełnie.
Moim zdaniem UPC powinna pochylić się nad pomyślem (moim) aby uruchomić konkurencyjną i atrakcyjną pozycję w postaci: szybkie łącze typu plus/ultra, z maksymalnym pobieraniem do 5 GB, z opłatą nie większą niż 50-70 PLN do zapłacenia,
bez żadnych promocji. Ci co się uczą, pracują, korzystają z sieci w tych obszarach (z wyłączeniem zabaw, gier, muzy etc.) doceniliby tę nowość i tłumnie wykupiliby ten potencjalny pakiet.
To tyle, co miałem do powiedzenia ;)
_________________
 
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 20-02-2006, 12:18   

dodatkowe 5GB w tepsie kosztuje 20zl a 2gb kosztuje 10zl
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2006, 17:11   

Dziś UPC wkurzyło mnie rachunkiem na nastęony m-c, uwzględniającym koszt korzystania z dodatkowego płatnego pakietu HBO, pomimo, że od dziś sygnał mam
wyłączony...
Jutro będzie łomot i rewolucja na Jana Pawła II, jeśli nie uznają mojego protestu za słuszny. Zmienię im siedzibę w ruinę, jeśli się postawią, jest co tłuć i niszczyć. :twisted:
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-02-2006, 19:50   

mizuk, zrób tak jak ja robię w takich sytuacjach piszę pismo, że albo zaszła jakaś straszliwa pomyłka albo ktoś próbuje popełnić przestępstwo wyłudzenia, i jeśli to tylko pomyłka to proszę jak najszybciej wyjaśnić co jest jej przyczyną i wystawić nową fakturę. Informuję, że do czasu dostarczenia mi faktury na poprawną kwotę wstrzymuję wszelkie płatności.

Po zaniesieniu im takiego pisma nie płacisz absolutnie NIC ani grosza do czasu aż nie przyjdzie listem poleconym nowa faktura na poprawną kwotę wraz z przeprosianami.

Sposób już dobrze sprawdzony stosowany wiele razy w różnych firmach nietylko przezemnie, bardzo skuteczny. Efekt jest taki że najprawdopodobniej zapłacisz im tyle ile trzeba ale miesiąc później a oni będą mieli nauczkę w postaci pisania przeprosin za bałagan, expresowych porządków, i znaczka na list polecony.

Cytat:
Nie wiem czy umieściłem wątek w dobrym miejscu, ale jeśli nie, to zapewne admin, który tutaj działa bardzo szybko i sprawnie (prawie jakby był pracownikiem UPC ) przeniesie go do innego działu. (pierwsza zasada nie atakuj admina )

A gdzie Twoim zdaniem powinniśmy przenieść ten temat ?
  marekd@jabberpl.org
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2006, 19:59   

Marek, zrobię tak jak piszesz, ale to co na dole swojej odpowiedzi zamieściłeś - cytat
to chyba nie do mnie? :neutral:
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-02-2006, 21:54   

Nie to ni do Ciebie, to miał być tylko taki zart :)
  marekd@jabberpl.org
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2006, 22:41   

OK :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: