Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
krótko i na temat (versja 2)
Autor Wiadomość
voltag 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 9
Wysłany: 11-02-2006, 02:04   krótko i na temat (versja 2)

Rozwikłałem zagadke niedziałającego licznika na dzien przed (niby resetem niedziałającego licznika) stan na DU meter wynosil 106 gb gdzie limit mam 15 gb .
Irytowalo mnie caly czas dlaczego ani mnie nie przycieli ani ze mi licznik niedziala
lecz jest jedno ALE mam usługe triple play (tv,internet,telefon)
i zadzwonilem do upc czy to normalne (pozniej sam sie zorintowalem) chodzi o to ze telefon podpiety jest do modemu a usluga upc polega mniej wiecej na podobnych zasadach co Voip czyli telefon przez internet tylko ze zamiast komputera modem wysyla pakiet danych do centrali która łaczy mnie z innym rozmowca .Baba wytlumaczyla mi to tak za ja mam NO LIMITS z tego wzgledu ze jak by mnie przycieli to nie mugłbym rozmawiac
(minimum to 256 kbps dla rozmow to minimum ;) )
przez telefon ;) czyli upc góra heheh ;) a jednak sie staraja o dobrych klientow
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2006, 13:54   

UPC sie stara?! UPC ma w dupie starych klientow, ktorzy wykupili sam internet. Limity sa te same tylko nie sa egzekwowane od wszystkich, w tym wypadku faworyzuje sie abonentow uslugi tripleplay... Skarga na ten temat juz wplynela w odpowiednie miejsce...
 
 
voltag 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 9
Wysłany: 11-02-2006, 14:01   :)

Klientów nie faworyzuje sie tylko nie ma możliwości rozdzielenia tak sygnalu by inna przepustowosc szla na telefon a inna na komputer( sa takie modemy ale sa drogie)
z tego wzgledu nawet jesli chcieli by mnie przyciac to nie dzialal by mi telefon za ktory place prawie 70 zl ;)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2006, 14:28   

Muszę Cię zmartwić telefon na osobne pasmo niż reszta a pozatym wystarczy mu do działania ~40kbps
Licznik nie działał z uwagi na samą zmianę modemu - zawsze jak się zmienia modem licznik się resetuje, dodatkowo mają teraz niezły bałagan przez co zapominają przyciąć niektórych.

Nawet podawałem tu na forum założenie sobie telefonu na próbę jako sposób na TYMCZASOWE ominięcie limitu.
  marekd@jabberpl.org
 
voltag 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 9
Wysłany: 11-02-2006, 15:50   

to jakim cudem 2 miesiac tak mam....?? licznik nie działa lub wyskakuje mi blad id numeru i.p ...??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2006, 16:07   

Mi też wyskakuje a modemu nie zmieniałem, znaczy że mają bałagan i tyle.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 11-02-2006, 18:14   

Marek napisał/a:
Muszę Cię zmartwić telefon na osobne pasmo niż reszta a pozatym wystarczy mu do działania ~40kbps

Przy wyłączonej kompresji, modem eMTA potrzebuje ok 115 kbps dla działania samego telefonu. Korzystanie z telefonu nie wpływa na zmniejszenie transmisji danych dla internetu, jak podnosi się słuchawkę to modem ma przydzielone automatycznie dodatkowe pasmo tak aby niezależnie od obciążenia łącza internetowego telefon działał bez zakłóceń.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2006, 19:04   

Cytat:
Przy wyłączonej kompresji

A dlaczego niby mieli by kompresję wyłączać ?
Są różne rodzaje kompresji, i modemy z różnych portafią korzystać zazwyczaj w wersji minimum gdy nie zależy nam na jakości wystarcza już około 8-10kbps przy 20jakość jest już lepsza niż przy standardowych telefonach, nie spotkałem się jeszcze z przypadkami w których wykorzystywano by znacząco więcej jak 40kbps.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 11-02-2006, 21:44   

bo jak by włączyli to by gorsza jakość rozmowy i nie działały by dialupy, faxy terminale płatnicze itp...
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2006, 23:12   

Jakto niższa ? Dzięki kompresji można uzyskać wyższą jakość jakość niż bez (można zastosować częstsze próbkowanie zwiększy się zakres przenoszonego głosu i jednocześnie jeszcze oszczędzić na paśmie) przykładowo 115kbps niekompresowane przy 16bitowej rozdzielczości odpowiada jak łatwo policzyć próbkowaniu około 7kHz czyli ze znanych praw fizyki nie przeniesie częstotliwości powyżej 3,5kHz - do zrozumienia ludzkiej mowy spokojnie wystarczy, zastosowanie nawet prymitywnej kompresji stratnej opartej o fft pozwoli poprawić ten parametr 3 krotnie (korzyść z tego wynikająca znacząco przewyższa stratę wywołaną zniekształceniami) i jednocześnie zmniejszyć potrzebne pasmo również 3 krotnie.
Czyli mamy 3 razy lepiej za 3 razy mniej. I to tylko przy prymitywnych sposobach kompresji uznawanych przez tanie urządzenia, nowoczesne algorytmy pozwalają jeszcze na jeszcze znacznie więcej.

Jeszcze co do dialupów faxów itp, na cyfrowej linii takie urządzenia kiepsko działają - są to urządzenia analogowe i przeszkadzają im zniekształcenia wywołane kwantyzacją sygnału, (wprawdzie się połączy ale szybkość transmisji będzie bardzo niska bo wiele nie pójdzie na fali nośnej o częstotliwości 1kHz), i tutaj zwiększenie częstotliwości próbkowania bardzo by pomogło nawet jeśli kompresja wprowadziła by pewne zakłócenia, oczywiście najlepszym rozwiązaniem było by aby modem wykrywał transmisję (co wcale nie jest trudne - lepsze modemy tak robią) odkodowywał ją i przesyłał droga cyfrową a nie jako zakodowany dźwięk.

To by było tyle od strony teorii, praktyka może wyglądać różnie, nie ja te modemy projektowałem i nie wiem co oni tam popsuli.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 12-02-2006, 00:37   

mi chodziło o stosowanie kompresji celem zmniejszenia przepustowości potrzebnej dla działania telefonu.
_________________
 
 
outofspace 
light master

Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 87
Wysłany: 08-04-2006, 14:36   

Program od tygodnia wydaje sie byc martwy....

Clipboard02.jpg
Plik ściągnięto 15939 raz(y) 14,88 KB

 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-04-2006, 15:29   

outofspace, mi program dziala prawidlowo, sprawdz jednak co masz na http://licznik.upc.pl w tym czasie , jezeli dziala ona prawidlowo podeslij plik html z zapisanym licznikiem, a przeanalizujemy go.
 
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 08-04-2006, 15:40   

mnie tez dziala prawidlowo, czasami troszke wolniej, ale dziala
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-04-2006, 15:46   

suck - licznik ci wolniej działa?? ;) ;)

Sam programik powinien byc w porzadku - on tylko pokazuje co jest na stronbce licznika... jzezeli cos tutaj nie działa to sama stronka licznika (a to juz wina upc)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: