Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
limity, itvp.pl i igrzyska
Autor Wiadomość
smedley 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 7
Wysłany: 05-02-2006, 01:00   limity, itvp.pl i igrzyska

zblizaja sie igrzyska, a wraz z nimi relacje w itvp.pl (ciagle relacje na zywo, przez cale igrzyska, na 5 rownoleglych kanalach).

naszla mnie taka refleksja, ze powoli w polsce zaczynaja zmieniac sie standardy internetowe. do niedawna wyznacznikiem w pelni legalnego korzystania z internetu bylo korzystanie ze stron i sluchanie radia. dla tych czynnosci limity byly calkowicie wystarczajace, nawet z zapasem. teraz jednak, wydaje mi sie, ze limity w takiej postaci, przy takich parametrach lacza sa dosyc absurdalne.

jestem uzytkownikiem chello light, teoretycznie moge skorzystac z oferty itvp (min wymagania wg itvp.pl to 256 kb/s), ale co z tego skoro limit wystarczy mi na zaledwie kilka dni ogladania. podczas ogladania jednej z pierwszych transmisji sportowych itvp - kwalifikacji do konkursu skoskow w zakopanem, moje lacze bylo wykorzystywane mniej wiecej w polowie (ciagly DL o wartosci rzedu 50-60 kB/s). przy takim obciazeniu lacza, jesli chcialbym skorzystac z oferty itvp i ogladac codziennie po pare godzin relacji z turynu, to limit starczy mi na 2/3 czasu trwania igrzysk. a musze przyznac, ze jestem taka forma transmisji bardzo zainteresowany, tym bardziej, ze moje lacze jest wystarczajaco szybkie.

pisze to wszystko po to, zeby sprobowac zaczac jakas dyskusje o zasadnosci, czy tez wielkosci limitow w odniesieniu do predkosci lacza. tym bardziej, ze do tej pory wlasciwie jedynymi ludzmi, ktorym limity zupelnie nie wystarczaly byli uzytkownicy p2p. ich argumenty mogly byc latwo odpierane, poprzez ukazywanie tego procederu jako watpliwego moralnie i nie zawsze zgodnego z obowiazujacym prawem, a limitowa polityka chello mogla byc tlumaczona checia utrudnienia zycia ludziom sciagajacym nielegalne rzeczy. ale w tym momencie sytuacja sie zmienia - problem limitow zaczyna dotykac uzytkownikow calkowicie legalnej czesci internetu.

czy ktos podziela moje zdanie, ze w tej sytuacji kwesta limitow jest warta poruszenia? moze by tak wyjsc z jakas inicjatywa w kierunku chello?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-02-2006, 10:41   

Ale limity absolutnie nie są po to aby w jakimś p2p przeszkadzać, ona są tylko po to abyś wykupił droższy pakiet.
  marekd@jabberpl.org
 
smedley 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 7
Wysłany: 05-02-2006, 11:56   

zgoda, ale gdy do tej pory spotykalem sie z jakimis publicznymi wypowiedziami przedstawicieli chello, czy neostrady, to ci broniac limitow uzywali argumentu, ze te limity wystarcza w zupelnosci do normalnego, legalnego uzywania internetu. nigdy nie spotkalem sie z bezposrednim przyznaniem sie do takiej wyrachowanej polityki, o ktorej piszesz. wydaje mi sie, ze w ten wlasnie sposob, calkiem logicznie zreszta, argumentowali istnienie limitow.

teraz ten argument jest bardzo latwy do obalenia.

zdaje sobie sprawe, ze limity im sluza do zarabiania. oprocz zachecenia do wykupywania drozszych pakietow, chodzi tez pewnie o utrudnienie dzielenia sie laczem, czyli zmniejszanie ich potencjalnych zyskow. ale mi chodzi tylko o wytracanie im z reki argumentu, ktorego uzywano w publicznych wypowiedziach dotyczacych tego problemu.
 
 
ikk 
Klikacz

Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-02-2006, 12:07   

@ smedley
Masz rację, ale ponieważ UPC dostarcza internet równolegle z TV zawsze mogą powiedzieć, żeby ktoś sobie włączył TV po prostu :P
Jeszcze przez kilka lat to się nie zmieni :sad:
_________________
 
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-02-2006, 17:33   

Jak jest sens limitu i w jaki sposób przysłuża się on dostarczycielom dostępu do internetu można się w miarę łatwo domyślić.Na pocieszenie powiem że mój kuzyn który mieszka w Australi też ma taki sam problem jak my, więc nie tylko my jesteśmy pokrzywdzeni.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 06-02-2006, 17:47   

mortex napisał/a:
Jak jest sens limitu i w jaki sposób przysłuża się on dostarczycielom dostępu do internetu można się w miarę łatwo domyślić.Na pocieszenie powiem że mój kuzyn który mieszka w Australi też ma taki sam problem jak my, więc nie tylko my jesteśmy pokrzywdzeni.
tylko ze w austri na chello z 6 lat temu nie bylo limitu a my mielismy, i nie mowie o ultra bo tam tez tego nie bylo
_________________
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-02-2006, 19:01   

Nie w Austri tylko w Australii.Podstawowa zasada to konkurencja.A jak masz do wybory chello lub Tpsa to co się dziwić.Wydzierżawienie łącza od tepsy to kosmiczne pieniądze nawet jak na standardy Europejskie.Brak alternatyw = niewolnictwo.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 06-02-2006, 19:55   

mortex napisał/a:
Nie w Austri tylko w Australii.Podstawowa zasada to konkurencja.A jak masz do wybory chello lub Tpsa to co się dziwić.Wydzierżawienie łącza od tepsy to kosmiczne pieniądze nawet jak na standardy Europejskie.Brak alternatyw = niewolnictwo.
a ja ci napisalem ze chello dziala tez w austri i tam nie bylo limitow nie wiem jak teraz, podczas gdy w polsce byly i sa
_________________
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 14-02-2006, 06:38   

Wracając do tematu głównego, jako czynna fanka curlingu ;) , postanowiłam oglądać wszystkie mecze, które będę w stanie.
W związku z tym, postanowiłam policzyć, ile tak naprawdę limitu zejdzie mi na oglądanie igrzysk. Biorąc pod uwagę to, że będę oglądać jedną transmisję dziennie (po 19-tej), a także finały 23 i 24 lutego, a oprócz oglądania itvp będę jedynie wpadać na forum i sprawdzać pocztę, powinnam uzyskać jasny obraz sytuacji.
Wszystko komplikuje też fakt, że mając chello plus prędkość transmisji ustala się zwykle w granicach 448 - 768 kbps, mimo, iż np. 148 w zupełności by wystarczyło.
Zostawiłam sobie na igrzyska 32 GB do wykorzystania (z limitu). Jeśli to nie starczy, to niech się UPC pocałuje w... :twisted:

pozdro
LadyRoot
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: