Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzrasta abonament
Autor Wiadomość
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-01-2006, 15:43   Wzrasta abonament

Od 20 marca 2006 abonament za pakiet pełny wzrośnie do 55,99zł brutto .
Zmiana ta spowodowana jest między innymi wprowadzeniem obowiązkowych opłat na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w celu wspierania kinematografii, wzrostem kosztów utrzymania i modernizacji sieci telekomunikacyjnej, inflacją oraz rozwojem oferty programowej UPC.

źródło pismo dołączone do rachunku UPC
 
 
bodwick 
light master


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 55
Wysłany: 24-01-2006, 16:29   

Jakos ciagle nie miesci mi sie w glowie jak grupka aktorzyn, filmowcow pol-amatorow zdolala przepchanc ta ustawe :/ . Wszystkich nas wyrolowali zeby krecic nowe porazki w stylu "Quo Vadis" czy "lokatorow" .. ehhh.. "mieszkam w Polsce".

Pozdrawiam
 
 
Shilka 
easy master

Dołączyła: 25 Gru 2005
Posty: 20
Wysłany: 24-01-2006, 17:55   

Coraz mniej wartościowych kanałow anglojęzycznych czy niemieckich, ale abonament trzeba podnieść.

Ech... Na tym forum nie można narzekać, bo z obserwacji wiem że zaraz naskoczy grupka "obrońców" którzy zaczną krzyczeć: "jak ci nie pasuje to zrezygnuj!" :?
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-01-2006, 18:02   

Shilka, każdy ma prawo do wypowiedzi i brania udzialu w dyskusji , można też narzekać ;) Należy pamietać jednak , że może ja wole takie których Ty wogóle nie chcesz oglądać, a ilość miejsca na kanały jest ograniczona.
Wydaje mi się że jesteś tu zbyt krótko aby pamiętać że to właśnie użytkownicy upc/chello którym sie coś nie podobało pisali zbiorowe petycje np.: http://chellopl.one.pl/listy.php#l3
Ostatnio zmieniony przez Michal 24-01-2006, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shilka 
easy master

Dołączyła: 25 Gru 2005
Posty: 20
Wysłany: 24-01-2006, 18:05   

Ciekawe czy kiedyś wpadną na taki pomysł (myślę, że technicznie jest to możliwe) aby wybierać sobie programy i płacić za każdy np. 1zł
Takie rozwiązanie byłoby chyba dla wszystkich satysfakcjonujące.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-01-2006, 18:07   

Pomysł to jedno a możliwość realizacji drugie , ale myśle że będzie to możliwe ze strony technicznej w ciągu 2-3lat kiedy wejdzie telewizja cyfrowa. Obecnie wg mojej wiedzy jest to utrudnione. Wtedy też będzie 4-5razy tyle miejsca na kanały.
 
 
Shilka 
easy master

Dołączyła: 25 Gru 2005
Posty: 20
Wysłany: 24-01-2006, 18:13   

Skoro możliwe jest odkodowanie dla poszczególnych abonentów wykupionych kanałów takich jak HBO, C+ czy Ale Kino to równie dobrze można zrobić to samo z resztą kanałow. Tylko wtedy pewnie powstałby szczegółowy cennik i każdy program miałby swoją cenę (więc w rezultacie i tak bardziej opłacałoby się kupić pełen pakiet).
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-01-2006, 18:19   

Ja osobiście bym wybrał najwyżej połowe kanałów, więc może by było taniej ;)
Co do pakietów zgadza sie jest to możliwe technicznie już teraz tylko tyle , że zgodnie z Twoim pomysłem kazdy kanał byłby osobnym pakietem który byłby lub nie zakodowany. Zauważ też że np kanały typu TMT są darmowe, a typu Reality TV , AXN już operator słono płaci. Pamiętam czas kiedy Reality TV wchodził do oferty, za ten jeden kanał trzeba było płacić zdajsie 5zł extra.
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 24-01-2006, 20:08   

byłbym za wprowadxeniem pakietu podstawowego, ale już się pytałem w BOK, więc odpowiedzieli mi, że nie to nie możliwe, poniewaz jest tak blok podłączony.
Co z tego, że są zagraniczne kanały, jak wielu starszych ludzi, zresztą nie tylo oni wolą odlądać polskie kanały.
Problem jest w tym, że na tych polskich kanałach nic nie ma, same seriale, stare filmy sprzed kilkunastu już lat, mało tego, wiele z nich są w wersji czarno-białej
I za co tu w końcu płacimy? Wydaje mi się, że to chyba lekka przesada z tym podnoszeniem opłat za TV Kablową, dobrze, że choć internet pozostawiają w spokoju.
Ale to okaże się u każdego, gdy skonczy sie umowa.
Wtedy będzie wiadomo, czy umowa na Internet też wzrośnie.
Ale narazie żyjmy nadziejami to co mamy.


Sam chętnie bym się przestawił na same polskie kanały, w dodatku na pakiet podstwawy
 
 
 
-=Piter=- 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 54
Skąd: Rumia
Wysłany: 24-01-2006, 20:52   

Nie bardzo mi sie to podoba-zresztą każda podwyżka nie jest niczym wspaniałym tylko tyle milionów polaków płaci miesięcznie abonament radiowo-telewizyjny a tu nam jeszcze dowalili kolejną ustawe która zmusza nas "do wspierania" kolejnej instytucji-która zresztą pewnie niczego nie zmieni - Z Polski Hollywood nie zrobimy! za dużo złodziejstwa w naszym kraju.
 
 
 
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-01-2006, 10:47   

Jasne - "rozwój oferty" - sorry, ale jakoś nie zauważyłęm poprawy oferty a wręcz przeciwnie ! np. ostatnio zniknęło MTV Classic czy bardzo dobry MCM a pojawiła się "świetna" TVP Kultura.

Są zapewne tacy, którzy oglądają takie "wybitne kanały" jak w/w, MCM, Polonia 1 i inne "doskonałości" - gusta to rzecz osobista, ale z całą pewnością są oni w MNIEJSZOŚCI !

Czasem po cięzkim dniu chciałbym usiąść z żoną i obejrzeć coś dobrego w tv, a nie tylko powtórki starych filmów i wiecznie te same szajso-seriale.

Taka polityka prowadzi do tego, że coraz więcej ludzi rezygnuje z kablówki i woli kupić zestaw sat i nic nie płacić a oferta jest niewiele gorsza !

Za co ta podwyżka? - poza paroma dobrymi kanałami zdecydowana większość to po prostu wypełniacze i nic więcej ! A propos "drogich" kanałów - to chyba kwestia względna, np. Reality TV jest w sumie całkiem niezły ale żeby był aż tak doskonały a co za tym idzie i drogi - nie bardzo wiem za co... a co do np AXN - też się cieszyłem z tego kanału, ale do czasu - okazal się po prostu marny - leci na nim NON STOP TO SAMO - praktycznie cały czas jest jakieś CSI i tym podobne. Na pewno są fani tego serialu, ale może nie tylko oni oglądają tv... Np AXN w Wlk. Brytanii to głównie seriale sf (dlatego się z niego cieszyłem) a u nas... parę odcinków starego Star Treka i non stop policyjny serialek... żenada.

Reasumując - kolejny akt złodziejstwa dokonany w majestacie tzw. "prawa". Ponieważ sporo ludzi nie płaci haraczu w postaci abonamentu za radio i tv, wymyslono inny sposób siegnięcia do kieszeni podatnika.... i jak słusznie ktoś zauważył, będziemy finansować pseudo-reżyserków i marne aktorzyny robiących gnioty pod szyldem "instytutu sztuki filmowej" czy jakoś tak...

I oni chcą zlikwidować piractwo.... :twisted:
 
 
wron 
Klikacz

Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 18
Skąd: slask
Wysłany: 26-01-2006, 20:55   

Hmm a u mnie w Sosnowuc tez podniesli cene za pelen pakiet TV ale na 52.xx zl, reasumujac to wynika z tego ze wieksze miasto wieksza podwyzka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: