Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przesiadka z tepsy
Autor Wiadomość
abdoul 
easy master

Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 41
Skąd: krk
Wysłany: 19-01-2006, 16:23   przesiadka z tepsy

witam, czy ktos z Was przesiadał sie z tepsy na telefon w upc ? Pytam bo nie wiem jak sie do tego zabrać. Najpierw pasuje zlozyc wypowiedzenie umowy w tpsa // mam jeszcze tele2 i z tego chyba tez trzeba zrezygnowac/ potem ile sie czeka od złozeniea wypowiedzenia do odcięcia telefonu, i jak z zakładaniem, instalacja przez upc czy sprawnie to idzie?
Z gory dziekuje za wszelkie pomocne rady.
Pozdrawiam
 
  abdoul@chrome.pl
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-01-2006, 17:59   

Jesli zlozysz wypowiedzenie umowy w tepsie w tym miesiacu (decyduje data pieczatki), to odlacza Ci tel. pod koniec przyszlego miesiaca (bywa tak, ze pare dni przed koncem miesiaca). Jest to rownoznaczne z rozwiazaniem umowy. Trzeba koniecznie isc do Telepunktu i zlozyc wypowiedzenie na pismie, np. telefonicznie nie mozna (byc moze listownie udalo by sie - tak jest w Tele2).
 
 
anmark 
light master


Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 95
Skąd: Warszawa - Gocław Iskra
Wysłany: 19-01-2006, 20:29   

Dzisiaj założono mi telefon UPC w ramach promocji, abonament 1 zł /m-c. przez 2 miesiące. Mam dalej telefon tpsa. Jedno nie przeszkadza drugiemu i koszty nie sa wyższe bo jak dzwonię przez UPC to nie przez tpsa ;-) . Sprawdzę jak działa tel. UPC. Dzisiaj rewelacyjnie i jak będzie dalej w porządku to wypowiem tpsa. Warto ustawić to tak "na zakładkę" . I chodzą słuchy, że od marca będzie można przerzucić numer z tpsa do UPC - poczekam.
Instalacja? Zgłoszenie we wtorek, a dzisiaj (czwartek) w ciągu 30 minut zainstalowano telefon i od razu działa.
_________________
 
 
 
wdylag 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-01-2006, 20:47   

Ja też mam telefon za 1zl miesiecznie w opcji darmowe rozmowy. Korzystam z niego od poniedzialu i jest rewelacja. Nie widze zadnej roznicy niz w TP, poza samym faktem ze jestem szczesliwszym czlowiekiem ze nie mam z tymi zabojadami do czynienia.... :P
_________________
 
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 19-01-2006, 23:52   

ja zrezygnowalem z Tepsy (co prawda nie dla UPC tylko dla IPFON) za pomoca listu poleconego - wysyla sie na adres widoczny w lewym gornym rogu faktury w zakladce 'informacje'

obowiazuje miesieczne wypowiedzenie.

podobnie w przypadku jesli sie korzystalo z drugiego operatora (ja mialem NOM) - tez listem poleconym z miesiecznym wypowiedzeniem ...
 
 
masser144 
easy master

Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 20
Wysłany: 20-01-2006, 15:30   

Mam pytanie jak sie przesiade z tpsa na upc to numer telefoniczny bede mial taki sam czy zmieniony?A druga sprawa jak sie ma opłata gdy ktos bedzie do mnie dzwonił:np abonent tpsa do mnie(upc) jakie koszty poniesie osoba z tpsa:].3 SPRAWA jak ten tel w upc napeawde chodzi czy przerywa ogolenie wasze opinie!!!


dzieks
 
 
anmark 
light master


Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 95
Skąd: Warszawa - Gocław Iskra
Wysłany: 20-01-2006, 16:30   

masser144 napisał/a:
Mam pytanie jak sie przesiade z tpsa na upc to numer telefoniczny bede mial taki sam czy zmieniony?A druga sprawa jak sie ma opłata gdy ktos bedzie do mnie dzwonił:np abonent tpsa do mnie(upc) jakie koszty poniesie osoba z tpsa:].3 SPRAWA jak ten tel w upc napeawde chodzi czy przerywa ogolenie wasze opinie!!!


dzieks

1. Otzymuje się numer w sieci UPC, a więc inny niż w tpsa
2. Nie ma ani w regulaminie ani w cenniku by dzwoniący do sieci UPC ponosił jakieś dodatkowe opłaty z tego tytułu
3. Telefon UPC mam drugi dzień i działa bez zarzutu
Przeczytaj mój poprzedni post, trzy piętra wyżej ;)
_________________
 
 
 
abdoul 
easy master

Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 41
Skąd: krk
Wysłany: 20-01-2006, 17:17   

dzieki za odpowiedzi, juz sie niemal zdecydowalem :D Jeszcze male pytanko jak zamowie teraz i zainstalouja mi na przyklad w przyszlym tygodniu to jak te dwa miesiace policzą ? te kilka dni stycznia + luty za jeden złoty, czy stycczeń odpuszczą i zrobią że luty i marzec za złotówke ?

[ Dodano: 20-01-2006, 18:15 ]
juz wszystko wiem bo dzwonili do mnie z upc :D

tak wiec jakby to kogos interesowalo to koszty polaczen przychodzacych sa takie same jak w tepsie, natomiast po złotowce są dwa miesiace liczac od dnia instalacji
 
  abdoul@chrome.pl
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-01-2006, 12:30   

Jedynie abonenci tepsy nie moga dzwonic za darmo do abonentow UPC, jesli maja darmowe godziny w ramach abonamentu "Darmowe Wieczory i Weekendy". Jak wiadomo tacy abonenci moga dzwonic za darmo tylka wewnatrz sieci TP, wiec moze ich spotkac niemila niespodzianka, jesli nie wiedza, do jakiej sieci dzwonia. Do tego, jesli bedzie mozliwosc przeniesienia i zachowania numeru (np. tp), zrobi sie spory balagan, bo juz w ogole nie bedzie wiadomo patrzac na numer tel., kto w jakiej sieci jest.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 21-01-2006, 17:18   

clarkkent napisał/a:
jesli bedzie mozliwosc przeniesienia i zachowania numeru (np. tp), zrobi sie spory balagan, bo juz w ogole nie bedzie wiadomo patrzac na numer tel., kto w jakiej sieci jest.

ano właśnie ;] i ciekawe jak wtedy będzie z darmowymi minutami wewnątrz sieci TP, przecież w żaden sposób się nie będzie dało dojść czy dany numer telefonu należy do abonenta TPSA czy Netii czy jeszcze innego operatora... Może wtedy darmowe minuty będą dotyczyły wszystkich numerów stacjonarnych... Ale TPSA pewnie zaraz wymyśli jakąś szczwaną sztuczkę żeby tak nie było ;]
_________________
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2006, 00:17   

Podobny burdel przy przenoszeniu numerów zacznie się w sieciach komórkowych... także szykujmy się na rewolucję :D
_________________
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2006, 17:10   

W na stronie www.plusgsm.pl mozna sprawdzic, czy dany numer tel. nalezy do sieci PlusGsm. Pewnie inni operatorzy pojda tym tropem. Moze nie bedzie az takiego balaganu:

http://www.plusgsm.pl/przenoszenie_numeru/
 
 
anmark 
light master


Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 95
Skąd: Warszawa - Gocław Iskra
Wysłany: 22-01-2006, 20:34   

Mija czwarty dzień jak mam telefon UPC. Wczoraj mała przerwa, ale dziesiaj powtarzające sie zjawisko braku sygnału internetowego jakie miałem kilka miesięcy temu. A było tak dobrze, bez przerw sygnału przez prawie 3 miesiące. Zarejestrowałem telefonicznie zgłoszenie nieprawidłowego działania, mam nr zgłoszenia. Wiem już jak zachowuje się telefon UPC jak zanika sygnał internetowy. Nowe doświadczenie wraz z nowością jaką jest telefon UPC. Zawiodłem się, a ponieważ jestem w okresie promocji zobaczę co bedzie dalej. Jak na razie pod 9480 powiedziano że do 3 dni........ itd. Jak taka będzie reakcja na awarię telefonu to należy się zastanowić czy przesiadać się z tpsa na UPC. Pozdr.
_________________
 
 
 
Agnieszka1906 
Klikacz

Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 1
Wysłany: 18-05-2006, 15:03   Przejście z TPSA

Witam,
jestem ze Szczecina, poczytałam trochę o wcześniejszych problemach z telefonami, internetem i tv UPC. Interesuje mnie 3 w 1, ale chciałabym, aby działał telefon, a nie zawieszał się i itp.
Proszę może ktoś z moich okolic ma telefon - czyli 3w1 - i jak się sprawuje?
 
 
Jerry 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2006, 18:43   

A czy da się tak zrobić, że wziąłbym telefon na okres próbny z nowym numerem, a potem zrezygnował z tepsy i kontynuował umowę z UPC już na normalnych warunkach z przeniesieniem numeru z tepsy ? Chciałbym zachować ciągłość, bo nie mam czasu, żeby za każdym razem czekać na instalatora :P
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: