Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telewizja UPC a Winfast 2000XP Expert
Autor Wiadomość
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 17-01-2006, 05:31   Telewizja UPC a Winfast 2000XP Expert

Witam! Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic na ten temat. Wczoraj stałem się "szczęśliwym" posiadaczem tunera TV Winfast 2000XP Expert. Po zmontowaniu i podłączeniu kabla antenowego jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że jakość odbioru jest nienajlepsza. Do tego po obrazie biegają pozoime przezroczyste paski. Wygląda to jak jakiś problem z usuwaniem przeplotu. Na DScaler nie ma tego efektu. Mam w związku z tym pytanie czy zwiększenie poziomu sygnału poprawi jakość odbioru, czy telefon do BOKu to załatwi i czy poniosę jakieś koszty w związku z tym. Czy za te poziome pasy mogą odpowiadać sterowniki czy może oprogramowanie? Zainstalowałem najnowsze ze strony producenta. Piszę o tym tutaj bo spotkałem się z tym problemem na innym forum i tam także użytkownik posiadał kablówkę UPC. Niestety nikt mu nie pomógł w rozwiązaniu problemu. Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam

Właśnie zauważyłem, że przy odpalaniu emulka kiedy obroty wiatraczka wzrosły te poziome paski znikły. Niestety po spadku obrotów wróciły. Da się to jakoś wyeliminować?
_________________
 
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 17-01-2006, 11:36   

Karty tv bardzo często odbierają kablówkę dużo gorzej jak TV, te poziome pasy mogą świadczyć o tym że jest jakiś problem z kontaktem na masie, upewnij się czy wtyczka antenowa jest dobrze założona i obadaj wcześniejsze rozgałęzienia.
Co do sygnału, niewiem czy twoja karta jest starsza czy nowa, bo nie orientuje się w modelach, ale a doświadczenia wiem że starsze karty TV potrzebują dużo więcej sygnału niż odbiornik TV.
Najlepiej jak posiadasz jakiś odbiornik TV to podłącz go do tej samej końcówki kabla którą podłączasz do karty TV i zobacz jaki będzie odbiór, jeśli będzie dobry to raczej wezwanie serwisu UPC może ci nic nie pomóc...
_________________
 
 
2choL 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 29
Wysłany: 17-01-2006, 17:11   

mam podobny problem i mysle nad zakupem TELMOR RTA-140 (wzmacniacz) tylko nie wiem czy coś pomoże ma ktoś takie cudeniko ??
POZDRAWIAM
 
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 17-01-2006, 17:23   

Uff udało się wyeliminować te paski. :D Problemem był spread spectrum procka ustawiony w biosie. Wystarczyło przełączyć na disable. Co ciekawsze na innym forum radzili całkiem odwrotnie... No i wpadłem na to przypadkiem :mrgreen: Jakość jest podobna na odbiorniku TV jak się przyjrzałem to zauważyłem lekkie śnieżenie i różne zakłócenia obrazu. Na programach typu TVP1, 2, 3 i Polsat. Co ciekawe wieczorem jakość się poprawia. A niektóre programy wyglądają lepiej na Winfaście niż na TV.
A tam OT to czy ktoś może wie na jakich częstotliwościach są stacje radiowe w UPC? Telewizyjne znalazłem i ustawiałem na piechotę po częstotliwościach. Dzięki za porady :D
_________________
 
 
 
Krojcfeld 
easy master


Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 24
Skąd: 3-Miasto
Wysłany: 19-01-2006, 23:06   

Też pośadam tą karte tylko wersje RM i miałem problemy z paskami znikneły po zainstalowaniu aplikacji Chris TV i odłączeniu wtyczki od internetu z sieci :lol: .A możesz mi podać adres strony gdzie bedzie konfiguracja tego programu Dscaler :) Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: