Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kto lubi TPsa?
Autor Wiadomość
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 09-07-2007, 15:04   

Serwera news prawdopodobnie nie ma ujętego nigdzie w umowie świadczenia usługi dostępu do internetu więc można im naskoczyć że wyłączyli. Tak samo jak proxy. Ciekawostką jest że teoretycznie praktycznie każdy dostawca łącza internetowego może wyłączyć swój serwer dns o ile takowy posiada i nic nie można na to zrobić - dostęp do internetu będzie świadczony dalej zgodnie z umową :) ))
_________________
 
 
leon3 
Klikacz

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: 09-04-2009, 21:35   

Lubie Tepsę,będe teraz spotykał sie z nimi w sądzie.
 
 
Foxy_Lady 
Klikacz

Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 2
Wysłany: 02-09-2009, 16:53   

Ja znienawidzilam TePse jak mi dali stary numer banku o 8 rano w urlop 6 telefonow z zapytaniem do ktorej dzisiaj pracuja albo o prosbe o polaczenie z jakims tam biurem i X pania nie nalezy do przyjemnych rzeczy i w tym momencie pozegnalam sie z ta firma na zawsze Nie zalowalam :D
 
 
Dagii 
Klikacz


Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 15
Wysłany: 25-09-2009, 10:06   

Wszyscy kochają TP, szczególnie ich ceny... Szkoda, że niektórzy nie mają wyboru operatora i są skazani na tego monopolistę.
_________________
 
 
girl_tank 
Klikacz


Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-09-2009, 19:33   

Dagii napisał/a:
Wszyscy kochają TP, szczególnie ich ceny... Szkoda, że niektórzy nie mają wyboru operatora i są skazani na tego monopolistę.


Taaa... I za to jeszcze, że stałym abonentom proponują tę samą ofertę co dwa lata na przedłużenie umowy... Można umrzeć ze śmiechu...
_________________
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 25-10-2009, 10:53   

Dagii napisał/a:
Wszyscy kochają TP, szczególnie ich ceny... Szkoda, że niektórzy nie mają wyboru operatora i są skazani na tego monopolistę.

Na pewno i to wchodzi pod wzglad,ale jeszcze jest inna przyczyna- starsze osoby.Nie maja glowy na przepisywanie sie do sieci kablowej na telefon , nie wspominajac juz nawet o przejsciu na cyfrowke.Wierzcie mi, mieszkamy w kamienicy w ktorej to lokale zajmuje wiekszosc osob po 60.Na pytanie dlaczego nie zamieniaja na cyfrowke odpowiadaja,ze i tak nie beda wszystkiego ogladac a z telefonem to im sie nie che.Hmm :roll:
Jak bede w takim wieku jak oni, moze moje podejscie tez bedzie spaczone :cry: ...przepraszam inne.. :mrgreen:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-10-2009, 11:22   

Bo starszym osobom często jest potrzebny właśnie telefon stacjonarny - przez voip nie wezwą pomocy gdy zachorują albo zdarzy się jakiś wypadek.
  marekd@jabberpl.org
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 25-10-2009, 11:28   

Marek napisał/a:
Bo starszym osobom często jest potrzebny właśnie telefon stacjonarny - przez voip nie wezwą pomocy gdy zachorują albo zdarzy się jakiś wypadek.

Przyznam,ze teraz mnie zatkalo.Przez Voip nie da sie zadzwonic np na policje, czy straz?
Moze inaczej- jesli mam telefonik w UPC, to czy sie dodzwonie na 999( karetka).Totalnie sie teraz zakrecilam. :shock:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-10-2009, 12:59   

Przez telefon stacjonarny takie połączenia działają zawsze.
Przez internetowy u niektórych dostawców nie działają wcale (po to aby nie stwarzać niebezpiecznych pozorów - ten telefon nie służy do celów alarmowych i koniec).

U innych są czasem na serwerach są jakieś przekierowania ale zazwyczaj działa tylko 1 linia w jednym mieście, więc szansa dodzwonienia się jest zdecydowanie mniejsza niż przez stacjonarny bo nie wiadomo czy serwer działa, czy jest właściwie ustawiony czy nie jest zajęty czymś innym, czy działa internet (np urządzenia sieciowe w upc nie mają żadego podtrzymania zasilania jak wysiądzie prąd, brak zapasowych linii, a internet jest też często wyłączany celowo do prac konserwacyjnych np w nocy mało kto korzysta to coś sobie tam grzebią) w końcu czy jest prąd w mieszkaniu aby zasilać bramkę voip (jak się pali i trzeba wezwać straż pożarną to często właśnie prądu w mieszkaniu nie ma).

A jeśli już uda się dodzwonić na pogotowie jest to pogotowie nie w twoim mieście tylko w mieście w którym stoi serwer, przykładowo mieszkasz w Gdańsku ale dzwonisz na pogotowie do Katowic - przekazanie informacji we właściwie miejsce raz, że dłużej trwa a dwa, że ludzie w szoku często nie pomyślą o tym gdzie się dodzwonili, podają ulicę numer domu o mieście zapominają i karetka przyjeżdża zupełnie nie tam gdzie trzeba.
Tak, że nigdy nie można traktować telefonów internetowych jako telefonów co celów alarmowych - tylko stacjonarny albo komórka (ale komórkę trzeba pamiętać aby naładować).
  marekd@jabberpl.org
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 25-10-2009, 13:34   

Teraz dopiero jestem uswiadomiona.Dzieki :shock: :mrgreen:
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 25-10-2009, 16:29   

Dodam że znam kilka młodych rodzin z Unii Europejskiej (Niemcy, Holandia, GB) i jedną rodzinę z USA (Atlanta). Wszyscy oni zaliczają siebie sami do "middle class" i wszyscy w domach mają telefony stacjonarne. Z dumą używają tych numerów np. na wizytówkach i są popołudniami pod nimi osiągalni. Pozatym oczywiście intensywnie korzystają z komórek - jedna technika drugiej nie wyklucza, one się dopełniają.
W Polsce z zupełnie dla mnie niepojętych przyczyn telefony stacjonarne nazywa się "przestarzałymi" a młodzi zachwycają się bezkrytycznie nadal zawodną, niepewną i bardzo kosztowną telefonią komórkową.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-10-2009, 20:17   

Cytat:
Z dumą używają tych numerów np. na wizytówkach i są popołudniami pod nimi osiągalni.

Numer stacjonary to nie to samo co telefon stacjonarny, bardzo popularna jest telefonia internetowa do która ma te same numery co telefony stacjonarne, obecnie można mieć numer stacjonarny nawet w komórce i nosić go cały czas ze sobą.

Cytat:
W Polsce z zupełnie dla mnie niepojętych przyczyn telefony stacjonarne nazywa się "przestarzałymi" a młodzi zachwycają się bezkrytycznie nadal zawodną, niepewną i bardzo kosztowną telefonią komórkową.
W Polsce jest sytuacja specyficzna gdyż telefony stacjonarne w większości obsługuje jedna firma, straszliwie przestarzała i droga, gdyby nie to że w wielu miejscach nadal jest ona monopolistą nie miała by racji bytu, gdyby ludzie mieli możliwość wybrania innej firmy to by ją wybrali ale, że nie mają wyboru rezygnują całkowicie z telefonu stacjonarnego.

Niemal wszędzie indziej na świecie za komórki płaci się wyższy abonament i niż za telefon stacjonarny u nas jest odwrotnie.
Nikt nie jest dumny z tego, że jest okradany.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 25-10-2009, 23:28   

Marku, chciałbym mieć domowy "na sznurku" - sekretarka, answering, caller ID - ale firma TP jest tym, czego zdecydowanie nie lubię. Mam uraz - odpowiadając na question z topicu :)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 26-10-2009, 01:44   

Peterek napisał/a:
W Polsce z zupełnie dla mnie niepojętych przyczyn telefony stacjonarne nazywa się "przestarzałymi" a młodzi zachwycają się bezkrytycznie nadal zawodną, niepewną i bardzo kosztowną telefonią komórkową.
Właśnie o koszty rozbija się cała sprawa - u nas są horrendalne w porównaniu z innymi krajami. TPSA to jedna z droższych firm na świcie, a wraz z ceną jakość nie zawsze idzie w parze.
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 26-10-2009, 10:20   

mrsyonnie napisał/a:
TPSA to jedna z droższych firm na świcie, a wraz z ceną jakość nie zawsze idzie w parze.

Z tym musze sie zgodzic.A tak na marginesie ten,, swit''mnie ,, rozwalil' :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: