Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
LINSYS WRT54GL + Motorola SurfBoard 5101E
Autor Wiadomość
pat19 
Klikacz

Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1
Wysłany: 23-12-2005, 15:45   LINSYS WRT54GL + Motorola SurfBoard 5101E

Witam,
Mam duzy problem - zakupilem usluge chello light i zeby nie ciagnac kabla przez cale mieszkanie chcialem wykorzystac bezprzewodowa siec w domu.
Mam router Linksys i modem Motorola - niestety nie mam internetu:<
DHCP ustawione i nie wiem co sie dzieje - router nie pobiera adresow z modemu...

PROSZE o POMoC!!!
 
 
2choL 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 29
Wysłany: 23-12-2005, 15:56   

a wpisz na sztywno IP

POZDRAWIAM
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-12-2005, 16:18   

Jestes pewien ze to router nie pobiera IP?

Pamiętaj ze router ma inny MAC adres "karty sieciowej" niż Twój komputer.
sprawdz czy dziala strona instalacja upc.pl , zrestartuj modem po podłączeniu do routera , potem router.
 
 
bruner 
Klikacz

Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 11
Wysłany: 06-01-2006, 00:51   

Czesc. dzis probowalme podzielic chello na routerze planet wifi. ale lipa jak cholera, kiedys dzielilem na dlinku ale kablowo zrobilem klonowanie adresu mac w routerze, tzn przypisalem taki sam jaki byl na kompie z ktorego bylo chello instalowane. Teraz lipa sie zrobila, w tym planecie nie da sie przypisac klona maca, jak sie laczylem ze strona instalacj... wykrywalo mac modemu i kompa a nie mac AP w routerze, zrobiolme konfiguracje na 1 kompie tylko, drugi nie chcial dzialac, Probowalem zrobic za pomoca dhco zeby nadawalo nowe adresy dla kazdego kompa nie dalo sie, w zasadzie po resecie AP poszlo na jakis kosmicznych standardowych ustawieniach .Adresy 212.*** i bramka 10.**** dns sciagnelo poprawnie, przy probie polaczenia 2 kompa sciaga mu sie sie adres ip 192.168.1.3 i dns 1 i tyle nie chce isc. Wydaje mi sie ze standardowo puszczone sa wszystkie maci, Jakim sposobme chello przepuscilo router i zaczal dzialac 1 komp? Co mam zrobic, moze kupie jakis inny router kase mam :) Jaki polecacie?

Dzieki serdeczne za odpowiedz :)
 
 
coperek303 
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 4
Wysłany: 26-01-2006, 12:05   

Chmmm w sumie to teraz jest w chello tak zrobione że wszystko dziala a mak-a modemu wiec na routeze dzięki którem chcecie podzilic łącze nie puszczajcie klona mak-a. "Obtain an IP automatically" tak ustawcie w routerach i nic poza tym zadnego kolonowanie. potem wszystko z resetowac i powinno dzialać
_________________
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 05-02-2006, 18:32   

pat19, mam ten sam router i nie mam z nim żadnego problemu.

1. Podłączasz kabel (nieskrosowany) od modemu do portu WAN routera.
2. restartujesz modem, a router sam pobierze adresy IP i DNS chello.
3. podłączasz sieciówkę kablem do portu LAN lub łączysz się przez WiFi z routerem (ustawienia przez DHCP) z adresem 192.168.1.1 (standardowo login/pass: admin/admin) i ustawiasz, jak ci wygodnie, połączenie bezprzewodowe
4. co do ustawień chello, to przykładowe są takie:
- Setup -> basic setup -> Internet Connection -> automatic configuration - DHCP
- DHCP server - enable
- applications & gaming -> DMZ -> disable

W sumie w tym routerze nic nie trzeba ustawiać, defaultowo powinno chello chodzić. Podłącz się najpierw przez ethernet i zobacz, czy aby ustawienia WiFi masz w porządku. Ewentualnie śmignij na http://instalacja.upc.pl i zastąp połączenie nowym.
W razie czego służę pomocą.


pozdro
LadyRoot
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: