Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
serwer-switch?
Autor Wiadomość
frondziak 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 8
Wysłany: 19-12-2005, 12:55   serwer-switch?

witam, do chello mam podbiety jeden komp (tak jak regulamin przykazal) chce lada dzien zlozyc drugi komp zeby robil jako serwer przedewszystkim jako firewall ( w celach edukacyjnych) i teraz pytanko, jak ma wygladac podlaczenie: modem kablowy-->serwer-->switch-->workstation

pozdro
 
 
jerz 
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 4
Wysłany: 19-12-2005, 15:02   

Modem kablowy ->serwer ->drugi komp (u mnie tak jest i śmiga) jedyne co to potrzebujesz drugiej karty sieciowej chyba że modem do serwera jest podłączony przez usb.
 
 
frondziak 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 8
Wysłany: 19-12-2005, 16:14   

wiem ze tak mozna, ale nie zupelnie o to mi chodzilo, inaczej nie zawracal bybl glowy na forum, switch jest wazny przynajmniej tak mi sie wydaje

napisze cos wiecej, dlaczego serwer, dlaczego switch, pojawila sie mozliwosc zeby za pare miesiecy moc sobie dorobic do pensji jako admin sieci lokalnej w pracy, poniewaz od paru lat w domu siedze tylko na linuksie i ten system na desktopie nie sprawia mi wiekszych trudnosci, a serwer i sieci to narazie magia :) , chcialbym w domu przeprowadzic mala symulacje, zeby moc sie czegos nauczyc w praktyce, niewyobrazam sobie sytuacji ze postawie serwer na linuchu, w nim zainstaluje np. 5 kart sieciowych i do kazdej podlacze workstation

pozdro
 
 
Bodzio_bcm 
Klikacz


Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 5
Wysłany: 20-12-2005, 14:29   

no nie probuj ładować wiecej niz 2 kart sieciowych do kompa to chyba nie ma sensu :D sorki napewno nie ma sensu.

Wszystko zależy od tego co chcesz robić. Jeśli chcesz mieć poprostu sieć to wystarczy kupic switcha, podłączyć kompy nadać odpowiednie adresy IP i po sprawie. No chyba ze chcesz mieć większą sieć niz tylko server-switch-komp lub więcej możliwości czyli ustawić routing statyczny czy dynamiczny, miec możliwości odciecia pewnego komputera od sieci (i to nie metodą wwk = wyciągnij wtyczkę kabla) lub nadać podorządkować ruch po sieci i dostęp pewnych ich obszarów do innych wtedy kup switcha warstwy 3 albo poprostu router :D

ehh to chyba nie jest super poprawnie składniowo ale jakoś zrozumiesz :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: