Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można wstawić inny modem
Autor Wiadomość
flexcube 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 4
Wysłany: 18-12-2005, 21:03   Czy można wstawić inny modem

Witam Wsztstkich,
Chciałbym zrobić internet przez Wi-fi. Mam możliwość kupna takiego o to modemu kablowego wraz z Access Point-em THOMSON TCM690. A oto opis:
Cytat:
Modem posiada wbudowany Acces Point (802.11g - 54Mbit) gniazdo Ethernet do podłączenia komputera lub switch'a a także port USB który również działa jako karta sieciowa ( bez dodatkowych nakładów możemy podłaczyć do niego 2 komputery - kablowo oraz wiele komputerów bezprzewodowo). Urządzenie jest Routerem z dosyc zaawansowanymi możliwościami: przekierowywanie portów ( własny serwer lub HIGH ID w E-MULE itp), NAT, filtrowanie ruchu,blokowanie konkretnych IP,Firewall, Posiada równiez możliwość klonowania MAC'adresu. Do tego wszystkiego DMZ. Współpracuje również z 802.11b-11Mbit Dualny modem TCW 690 może pracować w systemach transmisji danych standardu DOCSIS lub EuroDOCSIS, automatycznie wykrywając bieżący tryb pracy sieci. Pozwala to operatorom posiadającym w swoich sieciach systemy obu standardów na stosowanie tylko jednego typu modemu. Zainstalowany tryb dualny nie wymaga zmian w oprogramowaniu ani danych konfiguracyjnych. AP posiada gniazdo do anteny w standardzie RP-SMA. (można także zmienić konektor na inny - w środku karta mini PCI ze złączem u.FL)
.

Czy w takim przypadku mogę sobie pozwoić na rezygnację z modemu dostarczonego przez UPC?

Pozdrawiam,
Flexcube
Ostatnio zmieniony przez Jacek 21-12-2005, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 19-12-2005, 00:03   

Cytat:
Czy w takim przypadku mogę sobie pozwoić na rezygnację z modemu dostarczonego przez UPC?


Nie. Nie ma opcji żebyś mógł korzystać ze swojego modemu. Chyba niewiele jest sieci kablowych które pozwalają na coś takiego.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-12-2005, 02:03   

Z opisu wynika że to fajna zabawka, nie napisane wprawdzie z której wersji standardu DOCSIS potrafi to korzystać (w chello jest 2.0) ale domyślam się, że jest to wystarczająco nowe urządzenie (po tym 802.11g).

Może dało by się dogadać jakoś z monterem podczas instalacji aby zarejestrował twój modem zamiast tego który przyniesie, choć raczej się na to niezgodzi - chello dając własne modemy może je przeprogramować tak aby pracowały z zadaną szybkością oraz zablokowania możliwości bezpośredniego połączania jednocześnie dwóch komputerów do jednego modemu co w przypadku twojego modemu pewnie by się im tak łatwo nie udało.

Jeśli ten modem ma możliwość zmiany mac jak w karcie sieciowej może dało by się go po cichu podmienić, masz gdzieś dokładniejszy opis do tego ustrojstwa ?
  marekd@jabberpl.org
 
flexcube 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 4
Wysłany: 19-12-2005, 07:37   Czy można wstawić inny modem

Wszystko co udało mi się znaleść na temat tego modemu jest w tym pdf-ie.
http://www.vector.pl/uplo...915_TCW690.pdf.

Z drugiej strony nie chciałbym sobie zrobić kłopotu podłączając urządzenie, które nie jest zgodne ze standardem chello. Nie chcaiłbym naruszać warunków umowy.

Jak nie można to po prostu podłączę sygnał z modemu chello do mojego Access Point-a.

Pozdrawiam,

flexcube
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 19-12-2005, 11:21   

Marek napisał/a:
(w chello jest 2.0)


jesteś na 100% pewien że 2.0 a nie czasami 1.1 ?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-12-2005, 15:39   

flexcube, musiałeś pomylić adres albo już tego tam nie ma bo dostaję 404
kvs, tak na początku wymienili wszystkie stare modemy na nowe pracujące w standardzie 2.0
  marekd@jabberpl.org
 
flexcube 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 4
Wysłany: 19-12-2005, 18:06   Czy można wstawić inny modem

Sorry,
Wkleiła mi się kropka :

http://www.lucidtech.co.yu/site/english/TCW690.pdf

http://www.vector.pl/uplo...0915_TCW690.pdf

Już bez kropki powinno być OK. Jeszce jeden link ale po angielsku.

Pozdrawiam,

flexcube
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-12-2005, 18:58   

Z technicznego punktu widzenia nie widzę przeciwwskazań (w sumie jest bardzo podobny do TCM420 stosowanego w chello - różni się głównie dodatkami), maca takłatwo się w tym nie zmieni jak w karcie sieciowej (choć teoretycznie jest to możliwe), pozostaje więc kwestia tego czy się technicy zgodzą na podłączenie, gdybyś bardzo ładnie poprosił i przy okazji trafił się instalator którego wiedza wykracza nico ponad standardową obsługę wiertarki niewykluczone, że się uda.

Ale jeśli nie masz tego modemu tylko zamierzasz go dopiero kupić to zdecydowanie polecam kupić sobie osobny ruter bezprzewodowy - taniej wyjdzie i nie trzeba będzie kombinować.
  marekd@jabberpl.org
 
flexcube 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 4
Wysłany: 19-12-2005, 19:58   Czy można wstawić inny modem

A w jaki sposób można zmieić MAC tego modemu?
Czy w jakiś sposób można stwierdzić jaki modem jest podłączony do sieci?

Pozdrawiam,

flexcube
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-12-2005, 21:41   

Podejrzewam, że trzeba by zmienić soft w modemie niestety nie wiem jak się to robi w tym modelu.

I są sposoby aby stwierdzić jaki modem jest podłączony do sieci ale można to też oszukać, zresztą wydaje mi się, że oni patrzą tylko na to aby numer mac modemu był zarejestrowany.
  marekd@jabberpl.org
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 21-12-2005, 14:36   

Nie wiem dokladnie czy taki modem testowalem, ale w administracji tego modemu kablowego przez http jest w menu opcja SET MAC TO: .... i mozna wstawic maca. Ja zamienialem modem w USA i nie bylo problemu - maca wystarczylo podmienic.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-12-2005, 22:35   

kubakj, to bardzo dobra wiadomość, jeśli można łatwo podmienić maca znaczy, że można sobie modem podmienić samemu (szkoda tylko, że w dokumentacji o tym nie napisali).
Ciekaw jestem jak będzie z prędkością, w chello prędkość (w tym ta po przycięciu) regulowana jest przez wgranie odpowiedniego softu do modemu inaczej mówiąc ciekawe czy taki własny modem nie był by sposobem na obejście limitu.
  marekd@jabberpl.org
 
m_arti21
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 63
Wysłany: 22-12-2005, 14:07   

Marek napisał/a:
DOCSIS potrafi to korzystać (w chello jest 2.0)


Czy aby napewno ? :lol:

O 2.0 mozemy spokojnie zapomniec ;) mysle ze jakosc sieci nie dala by rady.

Dla scislosci mamy odmiane europejska docsis - eurodocsis :)
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-12-2005, 14:24   

m_arti21, jak nie wierzysz sprawdź na stronie diagnostycznej swojego modemu (nie każdy modem podaje takie informacje, a nie napisałeś jaki masz modem jednak jak będzieszmiał szczęście to zobaczysz).
I co rozumiesz pod pojęciem jakość sieci ?
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 22-12-2005, 23:34   

w/g mnie na stronie diagnostycznej modemu masz informację że modem obsługuje docsis 2.0 ale prawdopodobnie działa w trybie 1.1
Jakby w chello obowiązywał standard 2.0 to by nie działało ludziom którzy mają stare modemy, bo napewno jeszcze nie wszyscy posiadają modemy zgodne z 2.0.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: