Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozdzielanie łącza chello plus
Autor Wiadomość
couler 
Klikacz

Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 1
Wysłany: 17-12-2005, 23:08   Rozdzielanie łącza chello plus

A więc planuję podłączyć drugi komputer do internetu.W związku z tym nasuwa mi się kilka pytań:
1.Jakiego urządzenia użyć, aby internet był na drugim komputerze bez potrzeby włączania tego pierwszego?
2.Czy będzie potrzebna jeszcze jakaś skomplikowana konfiguracja(urządzeń, badź komputerów)???
2.Jakiego użyć urządzenia, aby była sieć lokalna pomiędzy komputerami?

P.S Przeglądałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, więc zakładam nowy temat.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-12-2005, 23:36   

couler,
1. switch wystarczy. Podpinasz do 3 komputerów do switcha i każdy działa niezależnie.
2. nie - tylko rejestracja każdego z komputerów na stronie instalacja.upc.pl (zarządzanie kontem rodzinnym)
3. switch :)

PS: temat już był.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2005, 15:08   

Jaka jest roznica miedzy switchem a routerem? Wiem, ze router "zna" droge jaka ma przebyc pakiet do innego routera, switch natomiast rozdziela tylko sygnal internetowy i nie jest urzadzeniem az tak inteligentnym jak router. Jesli cos nie tak napisalem, to prosze o skorygowanie tego. Jakie sa dalsze roznice?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2005, 16:16   

clarkkent, router jest tak samo inteligentny jak switch (pomijam tu kwestię routerów i switchy zarządzalnych).
Zarówno router jak i switch znają dokładnie, gdzie mają wysłać pakiet (na które wyjście).
Co do inteligencji, to tutaj nie będę pisał, ale router to jest switch i jeszcze kilka gadżetów dodanych. Dodatkowo switch pracuje w 2 warstwie modelu ISO/OSI (router w trzeciej).

Co do różnic, to już odsyłałbym do definicji obydwu pojęć.
PS: prawdopodobnie pomyliłeś oba urządzenia z hubem, który ma połączone każde wejście z każdym wyjściem i nie sprawdza gdzie pakiet wysłać, tylko wysyła wszędzie gdzie tylko może.
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 18-12-2005, 16:17   

nie jestem fachowcem od rozwiazan sieciowych, ale zanim jakis specjalista sie odezwie, pare uwag ogolnych:
- switch tylko rozdziela sygnal, ale ma jeden duzy plus - cena (router to ok 300-400zl, a switch to ok 50 zl)
- router posiada zwykle kilka dodatkowych funkcji: firewall, mozliwosc blokady portow (np. nie chcesz, zeby ktorys komputer zamulal cale lacze sciagajac cos przez p2p, to mu blokujesz te mozliwosc), regulowanie ile pasma udostepniasz dla poszczegolnych komputerow i pare jeszcze innych

ogolnie - jesli planujesz podlaczyc obydwa komputery na wlasny uzytek, to switch wystarczy, a jesli dzielisz lacze z sasiadem, to przydalby sie router, zeby w razie czego 'przyciac' troche jego nadmierny apetyt ;-)
 
 
cassius777 
easy master


Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 21
Wysłany: 21-12-2005, 21:14   

jutro chcialem kupic router zeby podzielic intenet w domu na dwa kompy.. ale tak sobie czytam i tak sie sklada ze mam switch w domu (pozostalosc po sieci osiedlowej..) i to oznacza ze jak podlacze do switcha modem i dwa komputery to bede mial internet niezaleznie na obu?? (np jeden wlaczony a drugi nie..?) mam chello light.. proszę o pilna odpowiedz :oops:
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-12-2005, 21:32   

cassius777, nie, nie będziesz miał. Switch na chello light nic nie da, bo otrzymać od UPC możesz tylko 1 adres IP.
_________________
 
 
cassius777 
easy master


Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 21
Wysłany: 21-12-2005, 21:34   

5000zł.. eee to chyab jednak pozostane przy jednym komputerze, drugi bedzie dalej dzialal jako duze mp3player
thx za info :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: