Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karta cl+ długie ładowanie kanalu
Autor Wiadomość
siloos 
easy master

Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 41
Wysłany: 14-06-2023, 20:55   Karta cl+ długie ładowanie kanalu

Telewizor tcl c835 karta cl+ 4k (pakiet select 136 kanałów) problem polega na długim ładowaniu niektórych kanałów (brak sygnału)np TVP abc, Polsat film HD, tv puls HD oraz kilka innych. Dodatkowo niektóre programy top kids HD wyświetla napis "nie masz dostępu do tego kanału"

Tak to wygląda
ładowanie kanału

Diagnostyka kanału

https://zapodaj.net/d07ae29b13120.jpg.html

Problemy zaczęły się po tym jak upc dla Krakowa zmieniło częstotliwości kanałów i musiałem wyszukać kanałów od nowa. Przed zmianą przez nich częstotliwości wszystko chodziło ok. Karta "usługa" została przez nich zresetowana za pomocą infolinii jednak problem jak był tak jest. Ktoś posiada kartę i może sprawdzić jak działa np TVP abc ? Albo może ktoś wie co zrobić aby to działało normalnie.
Z góry dzięki za pomoc.
 
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-06-2023, 21:57   

Przetestowałem kanały, z którymi masz problem i działają bez problemu.

Tydzień temu też miałem problem z kartą CI. Otóż, telewizor po załączeniu z pilota na niektórych kanałach nie pokazywał nic a na innych kanałach obraz szarpał. Nie pomagało wyciągnięcie karty i ponowne włożenie karty. A po wyłączeniu i ponownym załączeniu zasilania można było oglądać tylko kanały niekodowane (TVP1, TVP2, TVN itd.). Dla mnie o tyle było dziwne, że telewizor kilka godzin wcześniej działał normalnie.

Więc zadzwoniłem na serwis UPC i na polecenia konsultantki, wykonałem te wszystkie czary mary z telewizorem, bez efektu po czym konsultantka umówiła technika. Technik przyszedł, wymienił kartkę CI na nową i telewizor ożył. Działa już tydzień. Dodam tylko, że uszkodzona karta miała prawie 10 lat.
 
 
tob99 
Klikacz

Dołączył: 07 Sie 2023
Posty: 1
Wysłany: 26-08-2023, 15:00   

siloos, jaki masz part number tego modułu?
 
 
kono78 
Klikacz

Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 10
Wysłany: 02-10-2023, 14:32   

Mam takie pytanie, w jednym telewizorze mam kartę CI w drugim dekoder. Chciałbym przetestować ta kartę w drugim TV. Czy jak wyjmę ją z pierwszego telewizora to potem będę musiał od nowa wszystko ustawiać ponownie ustawiać? Czy po ponownym włożeniu karty wszystkie ustawienia zostaną?
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-10-2023, 15:28   

Wszystko zostanie
  stivi
 
kono78 
Klikacz

Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 10
Wysłany: 03-10-2023, 17:09   

Dzięki !

stivi napisał/a:
Wszystko zostanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: