Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozprowadzenie sygnalu TV a chello
Autor Wiadomość
radko 
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 1
Wysłany: 29-11-2005, 10:57   rozprowadzenie sygnalu TV a chello

Witam !
Od wczoraj prawie jestem szczesliwym posiadaczem chello.
Pan montazysta obejrzal moje mieszkanie, razem ustalilismy, jak zostaly rozprowadzone kable TV kablowej w mieszkaniu - kabel zostal doprowadzony przez UPC do pokoju telewizyjnego, natomiast ja w czasie wykanczania mieszkania rozprowadzilem go do pozostalych pokojow, m.in. do pokoju z kompem, na ktorym czasami ogladam TV na karcie telewizyjnej.
Pan montazysta rozlozyl rece i powiedzial, ze moze mi zalozyc chello jedynie w pokoju telewizyjnym, ewentualnie pociagnie nowy kabel z tego miejsca do komputera, co nie ma dla mnie sensu, bo trzeba by wiercic itd. - wolalbym juz wrocic do neostrady.
Obiecal jednak przed wyjsciem, ze skonsultuje sie w firmie, czy da sie jednak ten probem obejsc inaczej. Ja w tym momencie pomyslalem o konsultacji na forum chello.
Czy ktos w szanowych forumowiczow zna rozwiazanie powyzszej sytuacji ?
Z gory dzieki za podpowiedz.
 
 
 
2choL 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 29
Wysłany: 29-11-2005, 17:45   

W standardzie wykonania jest tak jak mówi instalator niestety :D Ale jest wyjście tylko nie zawsze działa, na kablu gdzie masz rozgałeźnik wychodza pewnie 2 kable jeden idzie do kompa z karta tv a drogi do drugiego pokoju(TV) i na tym kablu wkrecić filtr zaporowy (UPC ma takie) i w pokoju gdzie jest komp zalozyc zwrotnice gdzie wyjdzie sygnał na modem i na TV i powino smigać. problem moze byc w tym ze nie zawsze uzyskuje sie odpowiednie parametry (rozgałeźnik obniża sygnał o ok. 3,5dB albo możesz miec nieodpowiedni kabel puszczony do kompa(TV) [zwykły koncentryk])

POZDRAWIAM
 
 
 
siedle 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 65
Skąd: bra­c na piwo ?
Wysłany: 29-11-2005, 23:57   

Wystarczy zakupic specjalny rozgaleznik od 5 do 850 mhz i chello bedzie dzialac w kazdym pokoju !! Nie potrzeba zadnych filtrow zaporowych bo na nich też sie robia straty!! na dobrym rozgalezniku bedzie 1.5-2 dB straty sygnalu ale to niewiela
 
 
 
2choL 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 29
Wysłany: 30-11-2005, 14:08   

Ale jak wiesz jesli nie wzucisz takie filtru na kablu do TV drógiego (gdzie nie ma przy nim chello ani zwrotnicy) to taki telewizor ma sygnał zwrotny i wtedy moze ci sie walić sygnał chello
POZDRAWIAM
 
 
 
Bisiek 
easy master

Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: z nieba :)
Wysłany: 02-12-2005, 09:59   

U mnie zanim sygnał dojdzie do modemu to przechodzi przez 3 slpitery i net działa bez problemu.
Wiec mi się wydaje, że u kolegi radko problem może wynikać z kabla.
_________________
 
 
 
mac_gaver 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 04-12-2005, 19:20   

Witam Radko.
Twój problem można rozwiązać w dość prosty sposób.
Instalator z UPC powinien zainstalować Ci na wejściu sygnału zwrotnicę multimedialną.
Wystarczy w zamian zwrotnicy założyć rozgałęźnik TV ( o częstotliwości powyżej 900 Mhz) , a następnie przy modemie założyć zwrotnicę i podzielić sygnał na TV i Modem.
Przy założeniu że parametry DS i US są w normie, tz. DS od -8 do + 10 dBv ; a US od +42 do + 50 dBv, to spadek poziomu sygnału nie będzie miał wpływu na pracę modemu ( rozgałęźnik tłumi około 3,5 dBv ). Wykonaj proste działanie matematyczne 8) a będziesz wiedział czy wszystko jest oki.
Pozdrawiam
 
 
2choL 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 29
Wysłany: 04-12-2005, 20:58   

Wszystko pojdzie prosto jak sa parametry git a z doswiadczenia wiem ze jak jest juz rozgaleźnik to żadko kiedy pojdą parametry git a po 2 jak instalator tak zrobi i nie daj bog technik wpadnie na pomysł sprawdzenia tej instalacji ma po dupi... ( w standarcie wykonania jest że zwrotnica multimedialna ma byc przed rozgaleźnikami i z niej ma iść kabel do NETA osobny nie moze na nim byc zaden rozgalęźnik)

POZDRAWIAM
 
 
 
mac_gaver 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 05-12-2005, 06:40   

Witam
Z mojego doświadczenia wynika że w większości przypadków jest możliwy taki podział.
Zgadzam się z 2chol , że standart instalacji wygląda innaczej. lecz w wielu przypadkach rozgałęzinik występuje jeszcze w skrzynce UPC i działa to wszystko bez zażutu. Jeśli zaś sygnał jest zbyt słaby można zastosować wzmacniacz z sygnałem zwrotnym. Koszt około 200,00 zł. Kwestia co bardziej się opłaca??
Pozdrowonka
 
 
norelpl 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-12-2005, 12:18   

Witam,

Poruszony tu został temat zwrotnic i rozgałęziaczy. Zwrotnice mają różne poziomy strat sygnału w różnych pasmach np TRIS-210/E w paśmie 5 MHz < F < 60 MHz traci 2,5 db ale już między 80 MHz < F < 862 MHz aż 11 db. Przy okazji obliczania mocy sygnału DATA należy więc się sugerować jakimi wartościami ? Bo można znaleźć rozgałęziacze multimedialne w których strata jest na poziomie 1,0db np. TSA-208K1 Tratec-a.

Pytanie drugie - ktoś się orientuje gdzie na terenie Warszawy znajduje się sklep posiadający w swojej ofercie zwrotnice multimedialne Tratec-a (lub innego producenta). Myślałem że Wolumen będzie odpowiednim miejscem jednakże srogo się zawiodłem.
 
 
  tempier
 
mac_gaver 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 05-12-2005, 16:53   

Witam
Mój poprzednik ma oczywiście rację. Stosowane zwrotnice w UPC to TAREC 210;212 oraz 354. Najczęściej stosowane są 354 mają one tłumienie na poziomie 3,5 dBv, oraz 210 do 10 dBv i 212 2.5 dBv.
Co do zapytania o zakup zwrotnicy to nie widziałem ich w wolnej sprzedaży, ale można zastosować też zwrotnicę Telkom-Tellmor , lecz one tłumią około 10 dBv ( nie widziałem innych).
Pozdrawiam
P.S. Jeśli nie znajdziesz napisz, coś poradzimy.
 
 
norelpl 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-12-2005, 10:17   

Zrobiłem mały recon po firmach zajmujących się sprzedażą i instalacją urządzeń w CATV i rzeczywiście dostać zwrotnice nie jest wcale łatwo. Można ją wprawdzie zastąpić gniazdkiem rozprowadzającym sygnał na TV/RTV i DATA, ale koszta takiego gniazdka ~45 PLN są dosyć spore :) W każdym razie udało mi się znaleźć producenta i jednocześnie dystrybutora w Warszawie zajmującego się owym biznesem i mam :) Zwrotnica ma symbol ZSDZ-2 a jej dokładny opis można znaleźć tu link , a cena to około ~25 PLN. I co najważniejsze można zakupić detalicznie :)

Jakby kogoś interesowało to sprzedażą zajmuje się firma OMIG na Stępińskiej 22 (tel.022 840 59 81)

Niestety dystrybutor produktów Tratec-a, mimo iż wykazał się wzorową obsługą emailową, to jednak podał namiar na firmę w Wawie która w swej ofercie nie ma zwrotnic :(
 
 
  tempier
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: