Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekroczony limit i co..
Autor Wiadomość
Bethrezen 
easy master

Dołączył: 27 Gru 2004
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-02-2006, 10:08   

Ograniczenie w przepływie danych lub zablokowanie dostępu do Usługi
internetowej moze nastàpic od momentu przekroczenia przez Abonenta
limitu pobierania danych wskazanego w załączniku „Parametry techniczne
usług internetowych” do końca miesiąca kalendarzowego lub okresu
rozliczeniowego, w którym nastąpiło przedmiotowe przekroczenie.

No to ja mam kurrr szczeście, pierwszy raz w ciagu 14 miesiecy limit przekroczylem i przycieli mnie na okres rozliczeniowy a nie na kalendarzowy, co za kurrrr :evil:
Jestem ciekaw jakie czynniki decyduja o tym ze przycinaja do konca miesiąca a jakie do konca okresu rozliczeniowego. :?
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 01-02-2006, 10:26   

Bethrezen napisał/a:
Jestem ciekaw jakie czynniki decyduja o tym ze przycinaja do konca miesiąca a jakie do konca okresu rozliczeniowego.


Wyślij maila do Doroty Zawadzkiej, która jest rzecznikiem prasowym (namiary mailowe były na starej stronce UPC) lub zadzwoń do niej albo napisz...

Dorota Zawadzka
Rzecznik Prasowy i Dyrektor Public Relations
tel. 22 70 10 877

Albo niech ci podadzą namiary na nią pod 94-80, o ile będą wiedzieli albo będą chcieli podać, bo i z tym się trzeba liczyć...

Jeszcze jeden sposób - narób "huku" w swoim BOK-u tylko nie gadaj z panienką ale z jej przełożonym
_________________
 
 
 
Bethrezen 
easy master

Dołączył: 27 Gru 2004
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-02-2006, 10:47   

Dzieki za info ale juz wszystko wróciło do normy - zrestartowalem modem :D Ehhh i jak ma byc w tym kraju dobrze jak wszedzie taki burdel jest :twisted:
wlasnie znalazłem oferte lokalnego dostawcy internetu i zastanawia sie nad nia:
1Mbit/s (łącze symetryczne)
DOWNLOAD - 1Mbit/s
UPLOAD - 1Mbit/s
za 89 PLN miesięcznie bez limitów danych.
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 01-02-2006, 11:12   

Ja tylko powiem ze od wrzesnia co miesiac przekraczam limit co najmniej o 10GB, w tym miesiacu limit przekroczylem kolo 20 (bo zazwyczaj kolo 20 konczy mi sie limit) i mnie nie tna mimo ze lisciki o rzekomym przycieciu przysylaja :mrgreen:
_________________
 
 
 
Mariuszpsr 
Klikacz

Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 1
Skąd: Warzsawa Wola
Wysłany: 11-02-2006, 13:44   

Mam limit 15 giga :) kiedy wyczuje ze zaraz mnie limit zlapie to wylaczam kompa na godzinke zeby odpoczol potem sciagam normalnie wszsytko i jak juz wiesz ze zaraz mnie zlapie to poprostu nie wylaczam kompa do konca miesiaca i nawet jak przekrocze to bede mial transfer 150kb/s :P (warszawa,wola) :)
 
 
Bielack 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 9
Wysłany: 12-02-2006, 12:01   

Witam wszystkich
Założyłem sobie chello.light dokładnie 01.02.06 o godzinie 14. Już sześć dni później, o 7 rano dostałem informację, że zbliżam się do końca limitu, wykorzystałem 66%. Ósmego lutego dostałem drugiego e-maila, z informacją, że zostanę "przycięty" do 32Kb/s. I tak się stało wczoraj w nocy, czyli 11 lutego.
Rzecz jasna, nie zaglądałem na skrzynkę pocztową chello.pl bo i po co. Mam dużo lepsze i wygodniejsze konta pocztowe. Nie zaglądałem aż do dzisiaj, gdy gość z informacji mi oznajmił, że przekroczyłem ten limit. Podobno ściągnąłem 21.9Gb danych.
W sumie nawet bym się nie zajeżył, ale wszystko co ściągam "mułem" ładuję do jednego katalogu - i mam tam raptem 12Gb. Gdzie reszta z tych prawie 22Gb? Fakt, że ucieszony z nowego, szybkiego łącza (przesiadłem się z osiedlowego LAN) odpaliłem tego eMuła i tak sobie chodził przez parę dni. Ale tyle to niestety nie dane mi było ściągnać! Miałbym co oglądać do końca miesiąca, a tu lipa.
Napisałem pismo z prośbą o udostępnienie logów z modemu, bo podobno "całą dobę aż się przelewało", ale robią z tego straszną tajemnicę. Ciekawy jestem, co mi napiszą.
---
A miałem do wyboru chello 1Mb z limitami i Netię 640kB/s bez limitów. Ale sobie dobrze zrobiłem, jak prawdziwy głupek! Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że zanim zdecydowałem się na chello.light, u sąsiada testowalem je przez miesiąc i ściągnąłem 28Gb filmów. Nie licząc tego, co ściągnął zwiedzając strony www. A mnie przycieli po 10 dniach... To się nazywa niefart.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-02-2006, 15:08   

Bielack, jest strona http://licznik.upc.pl na której jest napisane ile danych zostało ściągniętych do wczoraj - tam najłatwiej sprawdzić stan limitu.
Osiołek na pewno posiada też sporo danych w kartalogu tymczasowym, korzystanie z p2p wiąże się również ze sporymi narzutami protokołów od kilkunastu% nawet do kilkudziesięciu%.

Ale nie masz co się martwić masz, pojawiła się akurat tymczasowa okazja na ominięcie limitu zadzwoń do upc i zamów ten ich telefon na 2 miesiące na próbę z a złotówkę (potem możesz zrezygnować) - przyjdą i wymienią modem na inny a wymieniając modem zresetują licznik (istnieje też szansa że licznik na nowym modemie nie będzie przez jakiś czas wcale działał).
  marekd@jabberpl.org
 
Bielack 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 9
Wysłany: 15-02-2006, 13:42   

Niestety, chyba nie jest tak różowo.
Zamówiłem sobie promocyjny telefon, właśnie mi go zainstalowali technicy. Ku mojemu zdumieniu, dalej jestem przycięty do 32kb/s, choć na stronie licznika mam tymczasem "Kod błędu: 8000030". Tak będzie pewnie do jutra, gdy coś tam już naliczy.

Technicy powiedzieli mi, że licznik się nie zresetuje, a nawet gdyby - i tak będę przycięty do 1 marca. Bo "przycięty jestem na usłudze", a nie na modemie. Mogę sobie usługe wyższą zamówić, wtedy na 100% znów będzie szybciej.
Ciekawy jestem jak to w końcu z tym jest, bo przecież w innych wątkach piszą, że po wymianie uszkodzonego modemu licznik się zeruje. A właśnie w tej kwestii technicy byli zgodni - wymiana modemu u klienta nie resetuje licznika i nie znosi blokady.
Czyżby tylko tu u mnie na wschodzie (Lublin) były takie zwyczaje?
Nowy modem to Webstar EPX 2203
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-02-2006, 18:38   

licznik się zeruje na pewno, i u Ciebie też się wyzerował świadczy o tym "Kod błędu: 8000030" ale byćmoże jak już zablokowali to mimo resetu licznika zostawią tak do końca miesiąca. Czyli z omijaniem limitu trzeba uważać aby najpierw nie przycieli. Chociaż może jeszcze odblokują nigdy nic nie wiadomo. Napisz co będzie pokazywał licznik jutro rano.
  marekd@jabberpl.org
 
Bielack 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 9
Wysłany: 16-02-2006, 13:40   

Licznik się wyzerował, ale jestem nadal przycięty.
Czyli zamówienie telefonu jako remedium na przycięcie nie jest skuteczne :mrgreen:
Ale ma swoje zalety...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: