Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekroczony limit i co..
Autor Wiadomość
jn422 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2006, 10:02   

no wlasnie, mam pytanie do chello-owcow ktorzy sa tu juz dluzej (ja mam internet w UPC dopiero od 23 grudnia) - chello Light.
Jak to jest z tym limitem.. z tego co widze to nie maja automatu do przycinania limitu tylko robia to dosc fizycznie w zaleznosci od jakis warunkow ktorych nie znam.
Moze zna ktos ten warunek do przyciecia szybkosci lacza?

pozdr.

JN422
 
 
 
Szirok 
easy master

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 32
Wysłany: 23-01-2006, 10:59   

Boshe po co Wy tyle sciagacie ? nie moge tego pojac? Przez takich jak Wy sa wlasnie limity itp. bo sciagaja filmy, ktore potem nawet nie ogladaja bo czasu nie maja, po co to wszystko?Nie uwierze ze tak po stronach chodzcie i tyle maili z zalacznikami wysylacie + ftp radio itp ze zajezdzacie caly transfer Wam przyznany. Z reszta nie moja sprawa ale uwazam ze to swiadczy o jakiejs kulturze w sieci ze nie mam non stop wlaczonego P2P i rozumiem ze ktos inny tez chce skorzystac z netu.
 
 
PrYmEk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 111
Wysłany: 23-01-2006, 11:12   

skoro masz modem 56k to sie nie dziwie :]
 
 
 
jn422 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2006, 12:02   

Szirok napisał/a:
Boshe po co Wy tyle sciagacie ? nie moge tego pojac? Przez takich jak Wy sa wlasnie limity itp. bo sciagaja filmy, ktore potem nawet nie ogladaja bo czasu nie maja, po co to wszystko?Nie uwierze ze tak po stronach chodzcie i tyle maili z zalacznikami wysylacie + ftp radio itp ze zajezdzacie caly transfer Wam przyznany. Z reszta nie moja sprawa ale uwazam ze to swiadczy o jakiejs kulturze w sieci ze nie mam non stop wlaczonego P2P i rozumiem ze ktos inny tez chce skorzystac z netu.


tez tak myslalem, ale to sie ma nijak w stosunku do ilosci pobieranych danych.
pobieram tylko pliki ktore mnie interesuja i ktore wykorzystuje. I tak w ten sposob starcza 15 GB na mniej wiecej 2 tygodnie.
Wczesniej mialem podobny poglad co Szirok, ale rzeczywistosc dosc gwaltownie go skorygowala
pozdr.
JN422
 
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 24-01-2006, 00:55   

Szirok napisał/a:
Boshe po co Wy tyle sciagacie ? nie moge tego pojac? Przez takich jak Wy sa wlasnie limity itp. bo sciagaja filmy, ktore potem nawet nie ogladaja bo czasu nie maja, po co to wszystko?Nie uwierze ze tak po stronach chodzcie i tyle maili z zalacznikami wysylacie + ftp radio itp ze zajezdzacie caly transfer Wam przyznany. Z reszta nie moja sprawa ale uwazam ze to swiadczy o jakiejs kulturze w sieci ze nie mam non stop wlaczonego P2P i rozumiem ze ktos inny tez chce skorzystac z netu.


Jest w tym sporo racji co piszesz ale tez jest sporo wyjatkow i nie trzeba "piracic" by przekroczyc limit a nawet w przypadku chello easy i nawet light chodzac tylko po www mozna przekroczyc limit (jesli ktos jest zainteresowany grafika, architektura - spora dawka zdjec)
_________________
 
 
 
Rev 
easy master

Dołączył: 15 Maj 2005
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-01-2006, 15:40   

Szirok napisał/a:
Boshe po co Wy tyle sciagacie ? nie moge tego pojac? Przez takich jak Wy sa wlasnie limity itp. bo sciagaja filmy, ktore potem nawet nie ogladaja bo czasu nie maja, po co to wszystko?Nie uwierze ze tak po stronach chodzcie i tyle maili z zalacznikami wysylacie + ftp radio itp ze zajezdzacie caly transfer Wam przyznany. Z reszta nie moja sprawa ale uwazam ze to swiadczy o jakiejs kulturze w sieci ze nie mam non stop wlaczonego P2P i rozumiem ze ktos inny tez chce skorzystac z netu.

Ja ściągam np. anime (i to wcale nie musi być nielegalne - nielicencjonowane anime można ssać do woli) i tutaj większość serii w divx ma powyżej 4gb, więc nie mów takich rzeczy oO.
Chociażby taki Bleach - do tej pory wyszło 65 epizodów. Każdy z nich pomnóż razy 170mb.
 
 
coperek303 
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 4
Wysłany: 27-01-2006, 15:55   

Nie to żebtym sie chwalił ale sie wymsknęło i mam naliczniku 32GB i nic :) dobrze że koniec miesiąca

[ Dodano: 27-01-2006, 16:00 ]
Chm tak włączająs sie w dyskusje, to tak z 6 filmów ogladam w miesiacu a czasem ktoś o coś poposi, i tak leci, a ze sam nie kożystam z łącza to naprawde sie pilnujemy by nie przekroczyć limitu.

O mam pytanie czy ktos może pokazac mi stronke która wiarygodnie podaje prędkość łącza , czy faktycznie 1M w chello to 1M
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-01-2006, 16:31   

Cytat:
O mam pytanie czy ktos może pokazac mi stronke która wiarygodnie podaje prędkość łącza

Stronki z założenia nie potrafią podać prędkości łącza wiartygodnie. Jak chcesz sprawdzić idziesz na ftp://ftp.task.gda.pl wybierasz sobie dowolny większy plik i ściągasz
Cytat:
, czy faktycznie 1M w chello to 1M
zazwyczaj tak
  marekd@jabberpl.org
 
PrYmEk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 111
Wysłany: 28-01-2006, 14:49   

Czy przekraczając dzis limit przytna mnie czy sobie juz daruja?
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-01-2006, 15:05   

Jak nie zapomną to przytną w poniedziałek, możesz zaryzykować wiele przez te niecałe 2 dni nie stracisz.
  marekd@jabberpl.org
 
power_mushroom 
light master


Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 89
Wysłany: 28-01-2006, 18:42   

nie ma co się chwalić ale do teraz ma 65 GB na CH light a chodzi tylko w dzień
w tamtym miesiącu też przekroczyłem "wszelkie granice" :) miałem chello tylko przez tydzień [założyłem przed Świetami] i poleciało 25 GB nie wiem o co chodzi ale polityka się zmienia to może polityka UPC też się zmieniła i likwiduja limity? :)


OTWORZYLI GRANICE !!!!
 
 
Bethrezen 
easy master

Dołączył: 27 Gru 2004
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-01-2006, 10:22   

Mam chello Plus, sciagnełem 66 GB i odrazu przycieli, więc radze sie cieszyc tym co macie bo na zniesienie limitów to mi nie wygląda :?
P.S. Czy to co sciągnełem ponad limit zaliczne jest juz na poczet przyszlego miesiąca czy nie?
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 29-01-2006, 11:46   

Bethrezen napisał/a:
Czy to co sciągnełem ponad limit zaliczne jest juz na poczet przyszlego miesiąca czy nie?


Nie :!:
_________________
 
 
 
Bethrezen 
easy master

Dołączył: 27 Gru 2004
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-02-2006, 09:39   

Nieche uzywac brzydkich słow ale to co robi chello to czyste kurr.... :evil:
Dzisiaj rano zadzwonilem na 9480 w sprawie mojego przyciecia( 1 luty a transfery nadal przyciete) i tam zostalem poinformowany że przyciecie nie odnosi sie do miesiaca kalendarzowego tylko do okresu rozliczeniowego tj. dnia w ktorym podpisalem umowe czyli w moim przypadku do 10 lutego. To ja juz czego tu kurr nie rozumiem przycinaja mnie do 10 a licznik zeruja 1? Co jest do k... nedzy? :evil:
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 01-02-2006, 09:48   

Bethrezen, zrobili cię klasycznie w bambuko chyba, że to, co usłyszałeś, jest w nowym regulaminie świadczenia usług...
Od początku było tak, że normalny net był przywracany od 1 dnia miesiąca, po przycięciu...
Zresztą na 94-80 siedzi kupa idiotów , którzy sami nie wiedzą co mówią...

A tak na marginesie, wychodzę z tego "kółka" 25 lutego, bo m.in. mam dosyć limitów, pingów niebotycznych i sporo można jeszcze wyliczać...
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: