Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brakuje mi kilka kanalow
Autor Wiadomość
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 20-11-2005, 15:52   Brakuje mi kilka kanalow

chello oraz UPC cable mam tak prawie miesiac czasu juz i nie spieszylem sie w ustawianiu kanalow tv. Niedawno to zrobilem i brakuje mi m.in. Polsatu Sport, BBC Prime, BBC World, CNN oraz paru innych. TV mi ich nie wylapuje. Sygnal byl sprawdzany przez technikow podczas instalacji i wszystko bylo OK. Czysby cos z tv czy za slaby sygnal? Jutro zamierzam zadzwonic do UPC ( wreszcie telefon bede mial ) i to zglosic, bo w sumie na tych kanalach bardzo mi zalezy.


Jakies sugestie co to moze byc? Chyba tv dobry jest, bo lapie pozostale kanaly bez problemow w bardzo dobrej jakosci.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-11-2005, 16:20   

Jestes pewien ze ich wogole nie lapie .
Sprawdzales ręcznie z lista kanalow i ich czestotliwosci ?
http://upc.pl/twoje_miasto.php
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 20-11-2005, 17:44   

kubakj, najprosztsze jest ustawienie telewizora na automatyczne wyszukiwanie i dostrajanie się do odnalezionych stacji :mrgreen:
Póżniej wystarczy je pogrupować - to już rzecz gustu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Po takim "zabiegu" będziesz wiedział jakie stacje masz i jakich nie masz :idea: i wtedy będziesz mógł składać reklamację albo zażalenie...
_________________
 
 
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 20-11-2005, 20:19   

Ej nie robcie ze mnie ciotki co nie umie ustawic tv. Od 10 lat siedzialem w digital sat tv i wszystkie platformy do pazdziernika mialem (teraz satki nie moge miec na nowym mieszkaniu). Reczne ustawienia i automatyczne sprawdzalem - nie pomaga. Troche dziwna sprawa.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-11-2005, 20:28   

Sprawdzales na innym tv , rozdzielacze itp ?
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 20-11-2005, 20:30   

kubakj napisał/a:
Ej nie robcie ze mnie ciotki co nie umie ustawic tv. Od 10 lat siedzialem w digital sat tv i wszystkie platformy do pazdziernika mialem (teraz satki nie moge miec na nowym mieszkaniu). Reczne ustawienia i automatyczne sprawdzalem - nie pomaga. Troche dziwna sprawa.


Sorki, to zmienia postać rzeczy :lol: W takim razie możesz mieć:

1/ za słaby sygnał do TV - wymiana rozdzielacza pomoże...
2/ hyperband nie obsługuje tych częstotliwości, na których lecą interesujące ciebie kanały

To są moje prywatne podpowiedzi w formie przypuszczającej, takie podejrzenia...
_________________
 
 
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 21-11-2005, 08:00   

antoni555 napisał/a:
kubakj napisał/a:
Ej nie robcie ze mnie ciotki co nie umie ustawic tv. Od 10 lat siedzialem w digital sat tv i wszystkie platformy do pazdziernika mialem (teraz satki nie moge miec na nowym mieszkaniu). Reczne ustawienia i automatyczne sprawdzalem - nie pomaga. Troche dziwna sprawa.


Sorki, to zmienia postać rzeczy :lol: W takim razie możesz mieć:

1/ za słaby sygnał do TV - wymiana rozdzielacza pomoże...


antoni555 napisał/a:

2/ hyperband nie obsługuje tych częstotliwości, na których lecą interesujące ciebie kanały

To są moje prywatne podpowiedzi w formie przypuszczającej, takie podejrzenia...


Mysle, ze to ten hyperband. Czy da sie cos z tym zrobic? Moze tv nie dobiera tych czestotliwosci, bo innego sposobu nie moze byc. Sygnal jest dobry, sprawdzilem miernikiem.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2005, 12:10   

antoni555 napisał/a:
hyperband nie obsługuje tych częstotliwości, na których lecą interesujące ciebie kanały

Ale wymienione kanały są porozrzucane po różnych częstotliwościach, więc musiałoby brakować dużo więcej programów.
kubakj napisał/a:
Moze tv nie dobiera tych czestotliwosci, bo innego sposobu nie moze byc.

U mnie jest dość stary telewizor i bez problemu jakiegokolwiek łapie wszystko (te, które wymieniłeś w 1 poście - również). Nie wiem coprawda jak stary masz TV, ale mój sprzed ponad 14 lat sobie świetnie radzi.

Sprawdź (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś, jak MrY radził) na innym telewizorze jak masz - a jeśli nie masz, to nawet od sąsiada na chwilę przenieś.

Ale mimo wszystko proponuję zadzwonić do UPC - być może oni wycięli w skrzynce nie te częstotliwości co trzeba?
 
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 21-11-2005, 12:15   

Jacek napisał/a:
antoni555 napisał/a:
hyperband nie obsługuje tych częstotliwości, na których lecą interesujące ciebie kanały

Ale wymienione kanały są porozrzucane po różnych częstotliwościach, więc musiałoby brakować dużo więcej programów.
kubakj napisał/a:
Moze tv nie dobiera tych czestotliwosci, bo innego sposobu nie moze byc.

U mnie jest dość stary telewizor i bez problemu jakiegokolwiek łapie wszystko (te, które wymieniłeś w 1 poście - również). Nie wiem coprawda jak stary masz TV, ale mój sprzed ponad 14 lat sobie świetnie radzi.

Sprawdź (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś, jak MrY radził) na innym telewizorze jak masz - a jeśli nie masz, to nawet od sąsiada na chwilę przenieś.

Ale mimo wszystko proponuję zadzwonić do UPC - być może oni wycięli w skrzynce nie te częstotliwości co trzeba?


No ba, wycieli w skrzynce na filtrze! I mam nie placic za miesiac abonamentu (ten co byl), bo nie mialem dostepu do oferty pelnej, oczywiscie nie chcieli mi tego uwzglednic, ale kwitek od montera wzialem, ze nie bylo kanalow z winy UPC i postraszylem pajacow UOKiK i ugieli sie w biurze, ale ciezko bylo, tylko ze ja odrazu wszystkich za pi*** biore i wcale sie nie ceregiele jak cos spierdzielo. TV Sony, to nie mozliwe, aby cos sie walnelo, albo nie odbieralo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: