Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesiadka z UPC Giga Connect Box na Play PLAY BOX NET ROUTE
Autor Wiadomość
piwlak 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2024
Posty: 2
Wysłany: 13-02-2024, 22:27   Przesiadka z UPC Giga Connect Box na Play PLAY BOX NET ROUTE

Siema,

Mam do Was pilny temacik- kończy mi się umowa w UPC i poważnie rozważałem podpisanie nowej umowy- jak wiadomo już z Play.

Poczytałem trochę to forum i już nie jestem tego taki pewien.

Obecnie śmigam na tych sprzęciorach-

Arris TG3492LG-LC (Arris ustawiony w rybie bridge przy necie 900/40 Mb/s)+ Asus RT-AX55 jako główny router.

Prędkości są w miarę stabline- pingi ok, ale bez szału- jednak to FTTB, więc w mieszkaniu koncentryk.

Czy realnie przesiadka na Play'a z ich sprzętem będzie faktycznie takim downgradem? Wiem że nie ustawie tego modemu w trybie bridge, więc mój Asus przejdzie na emeryturę.

Obecnie proponują Mi 1000/60 Mb/s za połowę tego co płacę teraz.

Zależy mi przede wszystkim na stabilnym szybkim połączeniu i na dobrych pingach(gry)

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-02-2024, 09:32   

Jak chcesz problemów to wolna droga
Tylko pamiętaj że to one way…droga bez powrotu ;)
 
 
pikawa 
Klikacz

Dołączył: 14 Lut 2024
Posty: 2
Wysłany: 14-02-2024, 12:06   

to zalezy jakie masz alternatywy. u mnie po fuzji routing pogorszyl sie do wielu serwerow, a kiedy odmowilem podpisania nowej umowy juz z PLAY to mi w nagrode przepustowosc lacza spadla o 500-700 Mbitow :) bylem klientem UPC i PLAY (wtedy to bylo jeszcze p4) od kilkunastu lat. przenioslem wszystkie uslugi do Netii, ktora leci po tym samym koncentryku po HFC i zadnych problemow nie ma (Warszawa). przepustowosc lacza wrocila do oferowanego maxa dla HFC, a routing do serwerow jest znacznie lepszy. do Frankfurtu mam polaczenie szybsze o 10-20ms. teraz tylko zaluje, ze wczesniej sie do nich nie zmigrowalem.
 
 
piwlak 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2024
Posty: 2
Wysłany: 14-02-2024, 12:50   

Niestety na ten moment netia u mnie to max 100mb/s, a najchetniej przesiadlbym sie do nich.

Alternatywa to t-mobile i orange.

Jezeli z tym play faktycznie jest taki problem chyba zostane w upc na umowie na czas nieokreslony, chyba ze uwazacie ze t-m albo orange to lepsza opcja
 
 
pikawa 
Klikacz

Dołączył: 14 Lut 2024
Posty: 2
Wysłany: 14-02-2024, 20:05   

piwlak napisał/a:
chyba zostane w upc na umowie na czas nieokreslony

tez tak myslalem i siedzialem na bezterminowej umowie prawie 4 lata bo nie mieli lepszej oferty od utrzymaniowej. mialem w planach przeczekac migracje/fuzje PLAY/UPC (i zobaczyc co z tego wyjdzie) ale najpierw zaczeli mnie molestowac o podpisanie nowej umowy z PLAY, a chwile pozniej znacznie spadly mi parametry lacza internetowego (wtedy tez zerknalem na routing do popularnych serwerow i zobaczylem gowniana telie zamiast aorty wiec od razu zaczalem szukac sobie nowego neta). w swoim zyciu juz widzialem takie fuzje firm technologicznych od zaplecza i uwierz mi, ze nie jest to nic fajnego dla klienta wiec sie dobrze zastanow. zawsze mozesz podpytac jaka maja dla Ciebie oferte u konkurencji, po jakich kablach by to mialo isc, w jakiej technologii itd i finalnie zawsze mozesz zlozyc wypowiedzenie uslugi w ciagu 14 dni. zasada jest jedna. jak oferuja male przepustowosci maksymalne to infrastruktura w okolicy jest pod wielkim znakiem zapytania i moga byc przez to problemy. mozesz tez zerknac na internet.gov.pl czy inne wyszukiwarki ale tam nie zawsze jest wszystko aktualizowane
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-02-2024, 22:13   

Dwie firmy na pewno omijamy T-Mobile i Play. Technologia działania ich usług internetowych na światłowodzie to prawie ten sam szajs.
 
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 17-02-2024, 13:15   

Orion napisał/a:
Dwie firmy na pewno omijamy T-Mobile i Play. Technologia działania ich usług internetowych na światłowodzie to prawie ten sam szajs.


Bynajmniej. T-mobile gdyby nie prywatny IP byłby lepszy niż ORANGE. Mają lepszy routing i niższe opóźnienia.
_________________
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-02-2024, 18:21   

Patrząc na twój podpis rozumiem, kogoś kto podpisał umowę i musi doczekać jej końca ;)
Może T-Mobile ma routing lepszy za granicę co jest istotne dla graczy, ale na pewno nie ma dobrego routingu w kraju więc strony lokalne działają znacznie wolniej niż u operatorów, którzy wymieniają ruch w lokalnych peer w Polsce. T-Mobile i Play to firmy, które dopiero się uczą jak obsługiwać stały dostęp do internetu, który jest mniej wyrozumiały niż mobilny. Użytkownicy łączy światłowodowych cenią sobie stabilność usługi i stabilność parametrów. W usługach mobilnego dostępu do internetu ten obszar jest bardziej liberalny i zazwyczaj większości użytkowników rozumie, że to usługa mobilna i może czasami nie być stabilna.
Dlatego decydując się na łącze światłowodowe czy inne stałe powinno się głównie analizować oferty operatorów, którzy od lat zajmują się usługami stacjonarnymi.
Pozostali muszą dojrzeć do obsługi klienta z łączem stacjonarnym.
Jak dla mnie z głównych graczy na rynku należy brać pod uwagę:
1. Netia
2. Plus (Netia)
3. UPC (Nieosiągalne dla nowych klientów.)
4. Vectra (Niekorzystne umowy z podwyżkami.)
5. Orange
6. T-Mobile
7. Play
8. Multimedia (Teraz należy do Vectry. Najwięksi przekręciarze.)
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 19-02-2024, 00:05   

A ja dodałbym na pierwszym miejscu... lokalnych, po sprawdzeniu ;)
U mnie lokalny ma tak dobry routing po kraju, że aż miło na to popatrzeć.
Zagranica również świetnie idzie.
ONT bez łaski, stałe IP, możliwość własnej wkładki, symetryk, asymetryk, itp, itd.
Z wielkich to na pewno Netia na pierwszym miejscu, bez dwóch zdań.
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2024, 00:12   

Pełna zgoda tylko tych lokalnych jest b.mało.
 
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 26-02-2024, 23:36   

Orion napisał/a:
Patrząc na twój podpis rozumiem, kogoś kto podpisał umowę i musi doczekać jej końca ;)
Może T-Mobile ma routing lepszy za granicę co jest istotne dla graczy, ale na pewno nie ma dobrego routingu w kraju więc strony lokalne działają znacznie wolniej niż u operatorów, którzy wymieniają ruch w lokalnych peer w Polsce.


A co ma mój podpis do wiatraka ? Widzisz kolego... w UPC jestem na bezterminówce i nie zamierzam obecnie się nigdzie ruszać :) Działa wyśmienicie i zawstydza nie jedno FTTH xD Resztę moge sobie co najwyżej potestować....
Dwa... masz jakieś nieaktualne informacje kolego sympatyczny. Nawet nie wiesz jak wiele i jak szybko się zmienia :D Nawet w ciągu ostatnich 48h...
Ale... jeśli nawet założyć Twoją prawdę to : Jak bym chciał internet do czytania wypocin na wp.pl i innych g... to bym został przy mobilnym. Więcej nie potrzeba ;)

Więc... owszem PLAY to badziew ale reszta coś robi... powiedział bym, że nawet dość sporo w ostatnim czasie.
_________________
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 27-02-2024, 11:42   

SuperGod napisał/a:
A ja dodałbym na pierwszym miejscu... lokalnych, po sprawdzeniu ;)
U mnie lokalny ma tak dobry routing po kraju, że aż miło na to popatrzeć.
Zagranica również świetnie idzie.
ONT bez łaski, stałe IP, możliwość własnej wkładki, symetryk, asymetryk, itp, itd.
Z wielkich to na pewno Netia na pierwszym miejscu, bez dwóch zdań.


Mam w lokalizacji dwóch operatorów lokalnych, w sierpniu kończy mi się umowa na UPC na koncentryku. W jaki sposób mógłbym sprawdzić tych lokalnych, np. routing? Internet używany do pracy (z VPN), gier, jakieś streamingi itp.
Czy jest np. jakaś komenda z adresami IP którą mógłbym podesłać do takiego ISP a on odeśle mi jej output z routingiem i czasami? Jakie serwery tu wskazać?
 
 
Cyr4x 
Klikacz

Dołączył: 24 Sty 2024
Posty: 10
Wysłany: 27-02-2024, 17:35   

Pamiętaj, że walec od Play póki co nie ma bridge i masz CGNAT, więc o publicznym IP zapomnij. Czy i kiedy się to zmieni, nie wiadomo. Ja w zeszłym miesiącu zawarłem umowę na 12 miesięcy jeszcze na warunkach UPC i zwiększyłem prędkość do 600 MBps. Zmienili mi starego Cisco na Compala. Załatwiaj jak coś z działem utrzymania klienta, nie regularną infolinią, mają lepsze oferty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: