Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymusowa wymiana sprzętu UPC na PLAY?
Autor Wiadomość
sool 
easy master

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 28
Wysłany: 26-02-2024, 21:30   

Na co teraz warto wymienić Ubee evw3226 który się ciągle zawiesza?
 
 
Cyr4x 
Klikacz

Dołączył: 24 Sty 2024
Posty: 10
Wysłany: 27-02-2024, 17:27   

kolka napisał/a:
Także miałem tel o obowiązkowej wymianie Cisco na Compala. Podobno jest to obowiązkowe, ale co innego maja powiedzieć.
Jak te Compale radzą sobie w trybie bridge? Są z tym problemy?

Bezproblemowo. Mam podłączony do niego Totolink X5000R z OpenWRT i działa bez szwanku. Nawet się Compal nie zawiesza. Przynajmniej działa po ludzku połączenie VPN L2TP IPSec, bo na modemie Cisco był z tym dramat.

sool napisał/a:
Na co teraz warto wymienić Ubee evw3226 który się ciągle zawiesza?

Jak wyżej, na zwykłego Compala. Tylko to w opcji max 600 Mbps. Do łącza gigabitowego dają już walec od Play, a on wiadomo, nie posiada trybu bridge.
 
 
sool 
easy master

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 28
Wysłany: 29-02-2024, 09:29   

Cyr4x napisał/a:
kolka napisał/a:
Także miałem tel o obowiązkowej wymianie Cisco na Compala. Podobno jest to obowiązkowe, ale co innego maja powiedzieć.
Jak te Compale radzą sobie w trybie bridge? Są z tym problemy?

Bezproblemowo. Mam podłączony do niego Totolink X5000R z OpenWRT i działa bez szwanku. Nawet się Compal nie zawiesza. Przynajmniej działa po ludzku połączenie VPN L2TP IPSec, bo na modemie Cisco był z tym dramat.

sool napisał/a:
Na co teraz warto wymienić Ubee evw3226 który się ciągle zawiesza?

Jak wyżej, na zwykłego Compala. Tylko to w opcji max 600 Mbps. Do łącza gigabitowego dają już walec od Play, a on wiadomo, nie posiada trybu bridge.


W sumie dałeś mi dobry pomysł by spróbować jeszcze tryb bridge. Muszę wyjąć jakiś stary router z szuflady, wgrać OpenWrt i zobaczymy czy pomoże. Może w tym trybie nie będzie się ubee wieszal.
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 01-03-2024, 01:03   

Yarecky napisał/a:
ale na nju ONT nie dostaniesz


jak poprosisz, to dostaniesz, w najgorszym wypadku można sobie swój własny podłączyć
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 01-03-2024, 12:06   

Internet światłowodowy NJU Mobile jest ograniczony, pewnie ze względu na politykę firmy, w Orange drożej a w NJU taniej
_________________
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 01-03-2024, 13:55   

adrjannn napisał/a:
Internet światłowodowy NJU Mobile jest ograniczony, pewnie ze względu na politykę firmy, w Orange drożej a w NJU taniej

co masz na myśli mówiąc że jest "ograniczony"? Rozwiń proszę
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 01-03-2024, 17:38   

sool napisał/a:
Na co teraz warto wymienić Ubee evw3226 który się ciągle zawiesza?


Od razu podpowiem, że te zwiechy to nie przypadek, tylko "zachęta" to wymiany sprzętu. U mnie magicznie sprzęt zaczął się "zawieszać" i wyjścia nie było. Wylądowałem z Compalem. Następnie podnieśli mi szybkość internetu za magiczne 6 zł więcej i Compal zaczął się zawieszać. Zrezygnowałem z przyśpieszenia internetu i Compal działa bez zarzutu.

Jedna wielka magia.
 
 
sool 
easy master

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 28
Wysłany: 01-03-2024, 19:14   

psman napisał/a:
sool napisał/a:
Na co teraz warto wymienić Ubee evw3226 który się ciągle zawiesza?


Od razu podpowiem, że te zwiechy to nie przypadek, tylko "zachęta" to wymiany sprzętu. U mnie magicznie sprzęt zaczął się "zawieszać" i wyjścia nie było. Wylądowałem z Compalem. Następnie podnieśli mi szybkość internetu za magiczne 6 zł więcej i Compal zaczął się zawieszać. Zrezygnowałem z przyśpieszenia internetu i Compal działa bez zarzutu.

Jedna wielka magia.


A jaką miałeś prędkość przed i po przyspieszeniu?
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 02-03-2024, 11:52   

Z 250 do 750
 
 
r3gex 
Klikacz

Dołączył: 28 Lut 2024
Posty: 18
Wysłany: 03-03-2024, 15:16   

No to niezła kicha musi być ten ich DOCSIS. A w ogóle trzyma tą przepustowość czy nie bardzo? 250Mb/s to jest malutko i myślę że chociaż taką przepustowość udaje się uzyskać cały czas.
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 04-03-2024, 17:54   

250 trzyma w miarę stabilnie. Oczywiście w porach dnia gdy sieć jest obciążona przez sąsiadów to już troszkę gorzej. Ogólnie daje rażę utrzymywać te 250.
 
 
Neo 
easy master

Dołączył: 09 Kwi 2021
Posty: 37
Skąd: Stolica Górnego Śląska
Wysłany: 09-04-2024, 14:41   

Po Wielkanocy nagle straciłem dostęp do internetu, dioda online na Cisco EPC3208 wesoło migała, modem nie mógł się zalogować pomimo restartowania i resetowania. Po zgłoszeniu awarii przez infolinię, przekopaniu się przez debilnego bota, od konsultanta usłyszałem, że mój modem jako przestarzały i niewspierany został już w marcu przeznaczony do wymiany. Kilka dni później technik wymienił Cisco na Compala CH7465LG-LC czyli Connect Box obrandowany UPC. Problem w tym, że internetu nadal nie było, zarówno po kablu, jak i po wi-fi.
Spędziłem kolejne 2,5 godziny na dyskusjach z botem i kolejnymi konsultantami, którzy odświeżali konfigurację, przypisywali urządzenie do konta, kazali sprawdzać kable, restartować, resetować, czekać 15-20 minut na załadowanie konfiguracji, żeby finalnie zostać przełączonym do działu technicznego. Dopiero tam kompetentny pracownik coś zmienił w konfiguracji i urządzenie w końcu zadziałało poprawnie.
Compal działa obecnie w trybie bridge. Amen

Jeszcze tytułem uzupełnienia: urządzenie dość mocno się grzeje, bezpośrednio po uruchomieniu wyraźnie piszczy przez 3-4 minuty, potem dział bezgłośnie.
Dla komfortu wzroku frontową diodę zasilania i tylną LAN warto zakleić taśmą malarską pomalowaną czarnym markerem.
_________________
 
 
bzyk 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: 10-04-2024, 09:23   

I u mnie na Cisco przestał Internet działać.
Najpierw nie działał przez 24h, zanim technik się pojawił to zaczęło działać.
Podziałało 3 dni i znowu zonk. Teraz jak miał się technik pojawić to dostaje info że wizyta odwołana. Na infolinii informacja o koniecznej wymianie modemu i znowu umawianie na nowy termin. Banda debili.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-04-2024, 15:22   

osobiście radzę wymienić modem przed 1 maja 2024 :P
 
 
Neo 
easy master

Dołączył: 09 Kwi 2021
Posty: 37
Skąd: Stolica Górnego Śląska
Wysłany: 11-04-2024, 15:24   

Ponieważ? Podziel się wiedzą.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: