Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia na infrastrukturze Nexery
Autor Wiadomość
us318 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2024
Posty: 2
Wysłany: 08-02-2024, 21:34   Netia na infrastrukturze Nexery

Cześć,
kierując się opiniami z tego forum od tygodnia jestem posiadaczem światłowodu 1 Gbps z Netii na łączach Nexery w ramach programu POPC no i szczerze mówiąc to działa to poniżej oczekiwań, to znaczy są bardzo niestabilne prędkości z reguły od 200 Mbps do 1Gbps i przykładowo podczas robienia speedtestu są skoki 300-600-400-200-800 Mbps, tak samo jest podczas realnego pobierania chociaż może nie aż tak widoczne przeskoki. Jeśli chodzi o ping to jest stabilnie, nie uświadczyłem też utraty pakietów, ale raczej nie chce się pakować w umowę na 2 lata jak to tak ma wyglądać i skłaniam się ku rezygnacji póki mam jeszcze kilka dni na odstąpienie od umowy.
Próbowałem też z własnym routerem/restartami ONT i zachowuje się tak samo.

1) Czy u Was też są takie problemy z prędkościami? U mnie nie widać też zależności żeby działało lepiej rano, a gorzej wieczorem.
2) Nexera zostawiła ONT, a od Netii dostałem router - czy w przypadku odstąpienia od umowy odsyłam Netii tylko ten router? Co się dzieje z ONT i czy Nexera dalej coś z tym przyłączem robi? Jak wybiorę kolejnego operatora to chyba przyślą mi router wtedy jedynie i obędzie się bez wizyty technika Nexery?
3) Jakiego kolejnego operatora wybrać? Mam do wyboru: Play, Vectra, Plus, T-Mobile, Orange (tylko tu niestety oferują maks. 600 Mbps nie wiedzieć czemu), RFC, IMN i jakiś lokalny, ale raczej nie skłaniam się ku niemu.
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-02-2024, 01:08   

Wszystko co jest przez POPC działa z problemami. Netia to chyba najlepszy net obecnie, pod warunkiem, że działają na własnej infrastrukturze.
  F1le
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 10-02-2024, 12:45   

@us318
Dokładnie jest tak jak napisał poprzednik, ja bym został mimo wszystko na Netii, serio.
Lokalni potrafią zaskoczyć, ale trzeba by sprawdzić empirycznie.
Jakie masz wyniki na: https://fast.com/pl/ ?
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 10-02-2024, 15:27   

Ja mam netię z ponad 3 lata i swój router i jest w porządku wszystko a awarie to czasem tylko są u mnie znikome nawet nie odczuwam.
 
 
us318 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2024
Posty: 2
Wysłany: 11-02-2024, 16:48   

U mnie akurat speedtest fast od zawsze jakieś bzdury pokazywał, że albo strasznie zaniżone albo mocno zawyżone nawet o 100% tego co mam faktycznie wykupione.
Testowałem na róznych speed testach i to samo jest, czasem załapie "stabilne" około 1Gbps podczas testów, ale w głównej mierze to są dziwne skoki. Podczas realnego pobierania nie jest to aż tak widoczne, ale mimo wszystko jest.

Rodzina ulicę dalej ma z Playa i twierdzą, że bardzo dobrze działa, też używają do gier i pobierania, chociaż tu na forum widzę wiele narzekań na Play, ale głównie pod kątem koncentryka w blokach po przejęciu UPC.
No i jako jedni z nielicznych mają umowę bezterminową przy POPC.

Z kolei technik który podłączał Internet mówił, że wg. niego najlepiej z T-Mobile działa

U mnie nie ma innej infrastruktury niż ta z Nexery w ramach POPC.

PS. wie ktoś jak to z tym ONT w przypadku odstąpienia od umowy? Nie wiem czy będę musiał go zwracać, czy ktoś od Nexery się pojawi jak zamówię usługę od innego operatora, czy po prostu ONT zostaje tak jak było, a ja dostanę nowy router i połącze się przez PPPoE.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 11-02-2024, 17:02   

to spróbuj t-mobile, z ont jak ich to raczej trzeba zwracać nie ma tam infolini żeby się zapytać?
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-02-2024, 22:20   

F1le napisał/a:
Wszystko co jest przez POPC działa z problemami. Netia to chyba najlepszy net obecnie, pod warunkiem, że działają na własnej infrastrukturze.

Bzdura mam Internet od Netii na łączu światłowodowym POPC Nexery i działa idealnie, ale na własnym routerze.
Podstawowa uwaga testy szybkości łącza wykonuje się na stronie https://pro.speedtest.pl po kablu przy odłączonych innych urządzeniach.
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 17-02-2024, 01:34   

Nie twierdze, że Nexera jest be, ale osobiście znam przypadki problemów Neti na POPC
Pro speed...
Jak coś leży, to wyjdzie szybko, o ile testujący nie jest idiotą.
Pro speed to narzędzie dla UKE i reklamacji.
Ja tam wole dobry z głową puszczony Iperf :P
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-02-2024, 09:07   

Pamiętaj, że łącza oferowane w ramach ofert dla użytkowników końcowych maja zapisy odnośnie wymagań dotyczących dostępnej przepływności i nigdy operator nie gwarantuje 100% dostępności maksymalnej wykupionej prędkości cały czas. W każdej umowie jest punkt w którym jasno są określone parametry łącza/usługi.
Iperf służy głównie do testowania jakości połączeń w sieciach LAN i dedykowanych łączy WAN z CIR.
Polecam wszystkim informacja w UKE https://cik.uke.gov.pl/uslugi-teleko/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-predkosci-internetu-faq/czym-sa-predkosci-minimalna-zwykle-dostepna-i-maksymalna,7,0.html
Każda umowa na usługi dostępu do internetu musi zawierać zawarte w informacji UKE pojęcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: