Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dom jednorodzinny widnieje w systemie jako wielorodzinny
Autor Wiadomość
Jann1233 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2024
Posty: 2
Wysłany: 02-01-2024, 20:55   Dom jednorodzinny widnieje w systemie jako wielorodzinny

Mam pewien problem, ponieważ mój dom pomimo tego, że jest domem jednorodzinnym, to u operatorów internetowych widnieje jako wielorodzinny (z tego co się dowiedziałem u konsultanta pewnej sieci niby w systemie widnieje, że mam 3 mieszkania pod tym adresem). Z tego powodu w konfiguratorach np. Orange i Inei, muszę wpisać numer lokalu, który nie istnieje, następnie pokazuje mi oferty bez opłaty miesięcznej za dom jednorodzinne. Rozmawiałem z konsultantem i powiedział, że w sumie nie muszę tego zgłaszać i mogę śmiało wziąć ofertę bez dodatkowej opłaty za dom, bo tak widnieje w systemie i nikt nie powinien do tego się przyczepić. Budowa światłowodu była realizowana przez Światłowód Inwestycje.

Miał ktoś podobnie? Mogę śmiało podpisywać umowę? Czy lepiej gdzieś to zgłosić jeśli tak to gdzie, żeby to zmienili (dla mnie nie korzystnie, bo będę miał droższe oferty).
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 03-01-2024, 02:04   

Jann1233, ale czemu chcesz zglaszac? jezeli podpiszesz odpowiednia umowe w ktorej nie bedziesz mial tej oplaty - to oni Ci sami nie nalicza tej oplaty wstecz. jedynie co to moga pozniej zmienic oferte na kolejne miesiace, lub przy instalacji powiedziec ze to blad i poprawic
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-01-2024, 03:24   Re: Dom jednorodzinny widnieje w systemie jako wielorodzinny

Jann1233 napisał/a:
Mam pewien problem, ponieważ mój dom pomimo tego, że jest domem jednorodzinnym, to u operatorów internetowych widnieje jako wielorodzinny (z tego co się dowiedziałem u konsultanta pewnej sieci niby w systemie widnieje, że mam 3 mieszkania pod tym adresem).

czyzby w tym systemie widnieje? https://internet.gov.pl/
Ja bym nic nie zgłaszał, nie warto byc nadgorliwym.
A jak masz watpliwosci to porównaj jaki masz adres zameldowania?
_________________
  RobZon
 
Jann1233 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2024
Posty: 2
Wysłany: 03-01-2024, 10:02   

Tak w tym systemie i z niego chyba operatorzy czerpią informacje jaki dany budynek ma zabudowę.
Dom od zawsze miał jeden adres bez żadnych lokali, czy innych mieszkań. Nie wiem na jakiej podstawie ktoś stwierdził, że jest to budynek wielorodzinny.

W takim razie nie zgłaszam, najwyżej kiedyś to zaktualizują jak się zorientują.
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 03-01-2024, 14:59   

Jann ciesz się, 20 zł miesięcznie w kieszeni :D
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-01-2024, 17:00   

adrjannn napisał/a:
Jann ciesz się, 20 zł miesięcznie w kieszeni :D

Ja troszke inaczej licze, 20 x 24 mies trwania umowy + opłaty instalacyjno-aktywacyjne.
Domki kroją jak jakiś frajerów...
_________________
  RobZon
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 03-01-2024, 20:48   

RobZon napisał/a:
Domki kroją jak jakiś frajerów...

Ma to swoje uzasadnienie, do domu przeważnie kabel idzie po słupach, za których dzierżawę trzeba płacić i masz tylko 1 klienta. Przyjdzie mocny wiatr i zerwie światłowód, operator musi zapłacić podwykonawcy za serwis. Koszt instalacji i utrzymania się nie zwraca, więc trzeba "doić" opłatą za domek...
W bloku wchodzisz kablem ze studzienki i masz około 30-60 potencjalnych klientów w bloku. Koszt szybko się zwróci. Nikt nie uszkodzi instalacji, jest ona "na lata".
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-01-2024, 01:15   

adrjannn napisał/a:
RobZon napisał/a:
Domki kroją jak jakiś frajerów...

Ma to swoje uzasadnienie, do domu przeważnie kabel idzie po słupach, za których dzierżawę trzeba płacić i masz tylko 1 klienta. Przyjdzie mocny wiatr i zerwie światłowód, operator musi zapłacić podwykonawcy za serwis. Koszt instalacji i utrzymania się nie zwraca, więc trzeba "doić" opłatą za domek...
W bloku wchodzisz kablem ze studzienki i masz około 30-60 potencjalnych klientów w bloku. Koszt szybko się zwróci. Nikt nie uszkodzi instalacji, jest ona "na lata".


Najbardziej mnie boli ze ta opłata jest dożywotnia, nigdy nie spłace kosztów, to uwazam nieuczciwe wobec innych.
Ja rozumiem podwyższone koszty doprowadzenia łącza ale przez jakiś okreslony czas powiedzmy 5-10lat opłat i "spłaciłem" albo wpłacam jednorazowo powiedzmy 2000zl i mam spokój.
A po drugie przecież dostają fundusze z UE na rozbudowe obszarów bez internetu, wiec nie robią "wielkiej łaski"???
Ogolnie nie "płacze" bo bez tych funduszy jeszcze dlugo bym nie mial swiatlowodu.
Z ciekawosci sprawdzilem domki szeregowe niedaleko mnie i one nie mają juz tej opłaty, a koszty praktycznie te same.
_________________
  RobZon
 
Net24 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2023
Posty: 14
Wysłany: 04-01-2024, 17:09   

Domki kroją nawet w takiej sytuacji gdzie przyłącze wisi już 5 lat (nie ma jeszcze opłaty za domek), ale po wypowiedzeniu umowy, na tym samym kabelku w przypadku już nowej umowy mamy +20 zł.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,01 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: