Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia BSA - Świętokrzyskie
Autor Wiadomość
tapczinio 
Klikacz

Dołączył: 27 Gru 2023
Posty: 3
Wysłany: 27-12-2023, 21:59   Netia BSA - Świętokrzyskie

Witam użytkowników, chciałbym się poradzić u bardziej doświadczonych użytkowników w sprawie światłowodu.

Obecnie posiadam światłowód od lokalnego dostawcy na łączu BSA(Nexera) i jestem z niego nawet zadowolony, ale zauważyłem pewne problemy od jakiegoś czasu. Wybrałem go ze względu na możliwość jakieś własnej konfiguracji łącza.
Konfiguracja wygląda następująco:
ONT + modem Halny w trybie bridge i posiadam dwa publiczne adresy IP, które są podzielone na:

- jedno łącze jest bezpośrednio do konsoli PS5(zależy mi na NAT 1, z konsolą łączę się przez PPoE)

- drugi jest do routera, aby w mieszkaniu było dostępne WIFI(też autoryzacja jest przez PPoE)

Problem jest taki, że bardzo dużo gram w FIFE, teraz to EA FC, trochę pół-profesjonalnie i zauważyłem, że łącząc się z graczami gdzie ping jest 20-25 ms gra działa super płynnie, a łącząc się z polskimi graczami przy pingu 4-6 ms jest tragedia, gra jest tak ociężała i spowolniona, wręcz czasami nie da się grać, czuję że muszę walczyć z przeciwnikiem i opóźnieniami mimo niskiego pingu. Nie wiem czym to jest spowodowane, że łącząc się z zagranicznymi serwerami gameplay jest lepszy niż z polskimi, które podobno są w Warszawie.

Zacząłem się trochę interesować tematem i może to być problem routingu mojego operatora? Najbliższy punkt z którym łączy się Nexera to Orange Data Center w Kielcach, a dalej nie wiem co się dzieję już.
Mam możliwość zmiany na jeszcze 7 innych operatorów ale też po BSA Nexery(Netia, RFC, Polkomntel, Vectra, Uninet, T-Mobile itp.)
Możliwe, że mój operator korzysta z routingu Orange? To jest lokalny operator. Praktycznie w mojej miejscowości i w pobliżu korzysta z Orange.
Zastanawiam się czy nie spróbować łącza Netii na BSA, mam taką możliwość, już została mi przedstawiona umowa gotowa do podpisania, jest możliwość drugiego przyłącza.
Czytałem, że mają chyba najlepszy routing w Polsce ze wszystkich operatorów.
Myślicie, że będzie jakaś zmiana odczuwalna i czy jest to warte świeczki?
Od momentu montażu mam możliwość rezygnacji w ciągu 14 dni. Nawet z ciekawości bym spróbował. Co o tym myślicie? Ktoś z was korzysta z Netii na BSA Nexery w Świętokrzyskim i ma jakieś doświadczenia? Szukam jakiś opcji do poprawy łącza i komfortu gry. Prędkość nie gra roli.

Pozdrawiam!
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-12-2023, 10:19   

Daj znać jaki to operator... sprawdzimy.
_________________
  WiZaR5789
 
tapczinio 
Klikacz

Dołączył: 27 Gru 2023
Posty: 3
Wysłany: 28-12-2023, 11:02   

WiZaR5789 napisał/a:
Daj znać jaki to operator... sprawdzimy.


E-Punkt Michał Tokar
 
 
Net24 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2023
Posty: 14
Wysłany: 28-12-2023, 19:41   

Jak można potestować 14 dni to bym się nie zastanawiał. Netia to dobry wybó odnośnie routingu w Polsce. Szczerbaty Zyguś jeszcze tego nie ruszył. Ewentualnie możesz napisać do swojego lokalsa możesz mu wytłumaczyć w czym rzecz. Ciekawe czy podejmie sprawę na poważanie.
 
 
 
tapczinio 
Klikacz

Dołączył: 27 Gru 2023
Posty: 3
Wysłany: 28-12-2023, 22:04   

Net24 napisał/a:
Jak można potestować 14 dni to bym się nie zastanawiał. Netia to dobry wybó odnośnie routingu w Polsce. Szczerbaty Zyguś jeszcze tego nie ruszył. Ewentualnie możesz napisać do swojego lokalsa możesz mu wytłumaczyć w czym rzecz. Ciekawe czy podejmie sprawę na poważanie.


Powiem Ci, że ciężko jest z nimi i mam wrażenie że ich monterzy są trochę mało kompetentni, to jest rozmowa jak ze ścianą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: