Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia vs Inea vs Orange vs Tmobile
Autor Wiadomość
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2023, 13:01   

Darecki88 napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:
OK, widzę że ciężko podjąć decyzję a więc tłumaczę. Inea wcale nie ukrywa swojego routingu jest on dostępny tak jak każdy operator który identyfikuje się numerem AS chociażby tu: https://bgp.he.net/AS13110. Druga sprawa jeżeli chodzi o Inee to kwestia twojego miejsca zamieszkania ten operator pochodzi z wielkopolski i tam ma swoją całą infrastrukturę dlatego nawet jeżeli serwer stoi w warszawie to twój ruch przejdzie w większości przypadków przez poznań. Inea wymienia się w małej ilości punktów wymiany ruchu (IX) mianowicie w 3 w tym samym czasie Netia w 14. To w jaki sposób jest skonfigurowany routing zagraniczny wpływa w ogromnym stopniu na jakość korzystania z internetu - prosty przykład masz łącze 600/600 wszystko super do speedtesta idzie 600/600 jednakże zaczynasz ciągnąć coś z serwera z UK i nagle prędkość spada do 50mbps dlaczego, a no właśnie dlatego że przepustowość połączeń międzynarodowych jest zbyt niska. Kończąc zależy Ci na szybkim uploadzie bierzesz Inee, zależy Ci na najlepszej sieci masowej w Polsce w rozumieniu wymiany ruchu, stabilności pingu i poprawności konfiguracji bierzesz Netie. Miałem wielu dostawców internetu: tp, orange, atmana, exatela, t-mobile firmowe (GTS), upc, vectre, virtuaoperator z całej tej listy naturalnie najlepiej wypadają operatorzy biznesowi czyli GTS, atman, exatel i virtuaoperator routingu jaki jest u nich nie znajdziesz w żadnej masówce ale z rozwiązań klienckich czyli orange, upc, vectra to netia wypada zdecydowanie najbliżej rozwiązań biznesowych. Odpowiadając jeszcze co do prędkości uploadu w sieci fiberhost to nie wiem nie miałem ale z ich strony gdzie są umowy BSA wynika że jednak dają łącza symetryczne i ktoś się chwalił że upc dało symetrka na fiberhoscie.


Nawet nie masz pojęcia jak tym wpisem dużo wyjaśniłeś i pomogłeś. Oczywiście dziękuję wszystkim, którzy się tutaj wypowiadają i mają chęć o pomocy. Ale i szczególnie w imieniu swoim i potomnych, którzy się na to natkną dziękuję Tobie. Bo zrozumienie tej całej machiny, gdzie walczy się tylko o kasę, a jakość czy dbałość o klienta schodzi na drugi plan. Tutaj w jednym poście zostało bardzo dużo wyjaśnione, więc decyzja staje się mega prosta w zależności od potrzeb. Słowem ostatnim dla potomnych, żeby mieli wszystko w 1 miejscu to natknąłem się na słabe opinie o Inei na stronie gazeta głównie z 2014 roku ale jest i kilka z 2023 czy tam 2022, gdzie ludzie narzekają na obsługę szczególnie i problemy z cesją naliczaniem opłat. Ale wiadomo, że u każdego operatora jest różnie przede wszystkim należy czytać umowy.

Teraz ostatnie chyba już pytanie jakie mam. Bo piszesz o braniu czegoś np. z serwera w Uk, kiedy takie ciągnięcie może wystąpić, które obniża jakość sieci ? Czy ma to miejsce podczas grania w grę, która np łączy się z serwerem w Londynie ? Bo jeśli chodzi o jakieś pliki torrenty to u mnie odpada. Głównie to internet w telefonie, tv i w lodówce może przyda się kiedyś też do kamer no i komputer do pracy plus do gier, gdzie liczy się niski ping z racji łączenia się z różnymi serwerami, które znajdują się w Sztokholmie, Frankfurcie itd. Czasami może wpadnie rodzinka czy znajomi to max może być 6 telefonów 2/3 komputery po WiFi. Ale to sporadycznie dlatego tak zastanawiałem się nad tym symetrykiem chociaż podejrzewam, że może i te 100 Mb/s wysyłania to obsłuży a jak mają lepsze trasy to tylko na plus. Także proszę o jeszcze wyjaśnienie tej kwestii, która już rozwieje wszystkie wątpliwości. Jeszcze raz dzięki, że można skorzystać z doświadczenia jakie masz. Pozdawiam


To teraz przydałoby się wytłumaczyć idee cdnów. W większości przypadków twój ruch do najpopularniejszych serwisów zamknie się w obrębie kraju usługi jak netflix, google, cloudflare itd odpowiadające pewnie za jakieś 40-50% ruchu w sieci mają postawione swoje serwery cache w Polsce, a więc większość usług z których będziesz korzystać na codzień będzie działać tak samo dobrze w każdej sieci ponieważ każdy operator wie że 99% użytkowników korzysta tylko z takich usług. Do brzegu jeżeli chodzi o twoje pytanie apropo gier to za to odpowiada stricte routing gry nie wymagają ogromnych pokładów pasma - zużywają średnio 50/100kbps więc tutaj kłaniają się już same w sobie trasy. Większość popularnych gier online ma również serwery w Polsce i za to w większości jest hejtowane orange i t-mobile właśnie za to że nie potrafią, a raczej nie chcą wymieniać się ruchem w Polsce i twoje połączenie do serwera w Warszawie wybiera się na wycieczkę po europie tak żeby wrócić do Polski sam przyznasz że mało opłacalna jest jazda z Lublina do Warszawy przez Franfurt czy Paryż, to właśnie dyskwalifikuje Orange i T-mobile. Sądząc po danych które można znaleźć w internecie Inea tym ruchem w Polsce się wymienia, a więc z graniem w kraju nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jeżeli chodzi o ruch zagraniczny korzystają z Telii i Level3 czyli całkiem niezłe tier1 więc z tym problemów również nie powinno być jednakże cały czas trzeba pamiętać o narzucie który powstanie przez twoje miejsce zamieszkania. Podsumowując nie wiemy i się raczej nie dowiemy bez królika doświadczalnego jak wygląda przepustowość do serwerów zagranicznych możemy tylko zakładać że jeżeli ktoś się przyłożył do budowania sieci to zapewnia także odpowiednią przepustowość. Opierając się na opiniach i też ewentualnym braku opinii można wnioskować ze Netia i Inea to dobrzy operatorzy bo ludzie albo chwalą operatora jak uciekają od dużo gorszego albo nie mówią nic jak nie ma z nim problemów. Najwięcej opinii pojawia się wtedy kiedy operator robi coś źle bo taka już jest natura ludzka jak coś nie działa to krzyczą. Pewnie tym wpisem tylko jeszcze bardziej zamieszałem Ci w głowie, więc w skrócie najprawdopodobniej nie odczujesz różnicy pomiędzy Netia, a Inea jedyne naoczne problemy jakie mogą się pojawić to ten narzut który zobaczysz przez to że większość połączeń będzie szła przez Poznań. Z drugiej strony masz do wyboru Netie która najprawdopodobniej przekieruje cały twój ruch odrazu do Warszawy. Kwestia uploadu w grach jest kompletnie pomijalna dopóki masz więcej jak 2-3mbps więc to na rozgrywkę nie wpłynie jeżeli nie zamierzasz uploadować ogromnych ilości plików albo stawiać serwera w domu to nawet 50mbps uploadu to dla Ciebie za dużo.
_________________
  WiZaR5789
 
Darecki88 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 24
Wysłany: 22-12-2023, 13:25   

WiZaR5789 napisał/a:
Darecki88 napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:
OK, widzę że ciężko podjąć decyzję a więc tłumaczę. Inea wcale nie ukrywa swojego routingu jest on dostępny tak jak każdy operator który identyfikuje się numerem AS chociażby tu: https://bgp.he.net/AS13110. Druga sprawa jeżeli chodzi o Inee to kwestia twojego miejsca zamieszkania ten operator pochodzi z wielkopolski i tam ma swoją całą infrastrukturę dlatego nawet jeżeli serwer stoi w warszawie to twój ruch przejdzie w większości przypadków przez poznań. Inea wymienia się w małej ilości punktów wymiany ruchu (IX) mianowicie w 3 w tym samym czasie Netia w 14. To w jaki sposób jest skonfigurowany routing zagraniczny wpływa w ogromnym stopniu na jakość korzystania z internetu - prosty przykład masz łącze 600/600 wszystko super do speedtesta idzie 600/600 jednakże zaczynasz ciągnąć coś z serwera z UK i nagle prędkość spada do 50mbps dlaczego, a no właśnie dlatego że przepustowość połączeń międzynarodowych jest zbyt niska. Kończąc zależy Ci na szybkim uploadzie bierzesz Inee, zależy Ci na najlepszej sieci masowej w Polsce w rozumieniu wymiany ruchu, stabilności pingu i poprawności konfiguracji bierzesz Netie. Miałem wielu dostawców internetu: tp, orange, atmana, exatela, t-mobile firmowe (GTS), upc, vectre, virtuaoperator z całej tej listy naturalnie najlepiej wypadają operatorzy biznesowi czyli GTS, atman, exatel i virtuaoperator routingu jaki jest u nich nie znajdziesz w żadnej masówce ale z rozwiązań klienckich czyli orange, upc, vectra to netia wypada zdecydowanie najbliżej rozwiązań biznesowych. Odpowiadając jeszcze co do prędkości uploadu w sieci fiberhost to nie wiem nie miałem ale z ich strony gdzie są umowy BSA wynika że jednak dają łącza symetryczne i ktoś się chwalił że upc dało symetrka na fiberhoscie.


Nawet nie masz pojęcia jak tym wpisem dużo wyjaśniłeś i pomogłeś. Oczywiście dziękuję wszystkim, którzy się tutaj wypowiadają i mają chęć o pomocy. Ale i szczególnie w imieniu swoim i potomnych, którzy się na to natkną dziękuję Tobie. Bo zrozumienie tej całej machiny, gdzie walczy się tylko o kasę, a jakość czy dbałość o klienta schodzi na drugi plan. Tutaj w jednym poście zostało bardzo dużo wyjaśnione, więc decyzja staje się mega prosta w zależności od potrzeb. Słowem ostatnim dla potomnych, żeby mieli wszystko w 1 miejscu to natknąłem się na słabe opinie o Inei na stronie gazeta głównie z 2014 roku ale jest i kilka z 2023 czy tam 2022, gdzie ludzie narzekają na obsługę szczególnie i problemy z cesją naliczaniem opłat. Ale wiadomo, że u każdego operatora jest różnie przede wszystkim należy czytać umowy.

Teraz ostatnie chyba już pytanie jakie mam. Bo piszesz o braniu czegoś np. z serwera w Uk, kiedy takie ciągnięcie może wystąpić, które obniża jakość sieci ? Czy ma to miejsce podczas grania w grę, która np łączy się z serwerem w Londynie ? Bo jeśli chodzi o jakieś pliki torrenty to u mnie odpada. Głównie to internet w telefonie, tv i w lodówce może przyda się kiedyś też do kamer no i komputer do pracy plus do gier, gdzie liczy się niski ping z racji łączenia się z różnymi serwerami, które znajdują się w Sztokholmie, Frankfurcie itd. Czasami może wpadnie rodzinka czy znajomi to max może być 6 telefonów 2/3 komputery po WiFi. Ale to sporadycznie dlatego tak zastanawiałem się nad tym symetrykiem chociaż podejrzewam, że może i te 100 Mb/s wysyłania to obsłuży a jak mają lepsze trasy to tylko na plus. Także proszę o jeszcze wyjaśnienie tej kwestii, która już rozwieje wszystkie wątpliwości. Jeszcze raz dzięki, że można skorzystać z doświadczenia jakie masz. Pozdawiam


To teraz przydałoby się wytłumaczyć idee cdnów. W większości przypadków twój ruch do najpopularniejszych serwisów zamknie się w obrębie kraju usługi jak netflix, google, cloudflare itd odpowiadające pewnie za jakieś 40-50% ruchu w sieci mają postawione swoje serwery cache w Polsce, a więc większość usług z których będziesz korzystać na codzień będzie działać tak samo dobrze w każdej sieci ponieważ każdy operator wie że 99% użytkowników korzysta tylko z takich usług. Do brzegu jeżeli chodzi o twoje pytanie apropo gier to za to odpowiada stricte routing gry nie wymagają ogromnych pokładów pasma - zużywają średnio 50/100kbps więc tutaj kłaniają się już same w sobie trasy. Większość popularnych gier online ma również serwery w Polsce i za to w większości jest hejtowane orange i t-mobile właśnie za to że nie potrafią, a raczej nie chcą wymieniać się ruchem w Polsce i twoje połączenie do serwera w Warszawie wybiera się na wycieczkę po europie tak żeby wrócić do Polski sam przyznasz że mało opłacalna jest jazda z Lublina do Warszawy przez Franfurt czy Paryż, to właśnie dyskwalifikuje Orange i T-mobile. Sądząc po danych które można znaleźć w internecie Inea tym ruchem w Polsce się wymienia, a więc z graniem w kraju nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jeżeli chodzi o ruch zagraniczny korzystają z Telii i Level3 czyli całkiem niezłe tier1 więc z tym problemów również nie powinno być jednakże cały czas trzeba pamiętać o narzucie który powstanie przez twoje miejsce zamieszkania. Podsumowując nie wiemy i się raczej nie dowiemy bez królika doświadczalnego jak wygląda przepustowość do serwerów zagranicznych możemy tylko zakładać że jeżeli ktoś się przyłożył do budowania sieci to zapewnia także odpowiednią przepustowość. Opierając się na opiniach i też ewentualnym braku opinii można wnioskować ze Netia i Inea to dobrzy operatorzy bo ludzie albo chwalą operatora jak uciekają od dużo gorszego albo nie mówią nic jak nie ma z nim problemów. Najwięcej opinii pojawia się wtedy kiedy operator robi coś źle bo taka już jest natura ludzka jak coś nie działa to krzyczą. Pewnie tym wpisem tylko jeszcze bardziej zamieszałem Ci w głowie, więc w skrócie najprawdopodobniej nie odczujesz różnicy pomiędzy Netia, a Inea jedyne naoczne problemy jakie mogą się pojawić to ten narzut który zobaczysz przez to że większość połączeń będzie szła przez Poznań. Z drugiej strony masz do wyboru Netie która najprawdopodobniej przekieruje cały twój ruch odrazu do Warszawy. Kwestia uploadu w grach jest kompletnie pomijalna dopóki masz więcej jak 2-3mbps więc to na rozgrywkę nie wpłynie jeżeli nie zamierzasz uploadować ogromnych ilości plików albo stawiać serwera w domu to nawet 50mbps uploadu to dla Ciebie za dużo.


Wydaje mi się, że nie namieszałeś, a znowu wyjaśniłeś temat i dałeś do zrozumienia. W skrócie jeśli wysyłam duże pliki, czego nie robię ponieważ nie prowadzę firmy czy innej działalności,, a obsługa kamer czy innych urządzeń nie pochłonie tych 100 mb/s bo były osoby, które straszyły, że kamery obciążą sieć bo wysyłają trochę danych to lepiej wziąć Netie bo pingi do Warszawy, gdzie jest większość serwerów będą mniejsze.

Co do Inei jak dzwoniłem na infolinię to jak zawsze są zapewnienia, że ich sieć najlepsza. Konsultant twierdzi, że pingi dla mojej lokalizacji będą w granicach 5-10. I przedstawiał, że to oni robią sieć dla wszystkich, że to oni zapoczątkowali światłowód itd. więc będzie to działać najlepiej. Czy tak jest to chyba niekoniecznie ( wiadomo każdy chce sprzedać) tak to odebrałem i wnioskuję też z wyższych wypowiedzi. A co do wysyłania cóż może kiedyś będzie prezent na wyższe predkosci jak ktoś potrzebuje, a przy okazji będzie można liczyć na rabaty jako stały klient.

Dodam jeszcze, że światłowód w Netii koszt 90 zł plus tv podstawowy pakiet, który normalnie kosztuje 5 zł Inea to koszt 95.60 bez tv.. Aktywacja Netia 81 zł lub 79 bez tv a Inea 50 zł wydanie sprzętu . Netia dodatkowo chwali się, że nie ma klauzuli, w której mogą podnieść ceny w trakcie umowy. To tyle jeśli chodzi o ten moment.
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2023, 14:36   

Darecki88 napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:
Darecki88 napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:
OK, widzę że ciężko podjąć decyzję a więc tłumaczę. Inea wcale nie ukrywa swojego routingu jest on dostępny tak jak każdy operator który identyfikuje się numerem AS chociażby tu: https://bgp.he.net/AS13110. Druga sprawa jeżeli chodzi o Inee to kwestia twojego miejsca zamieszkania ten operator pochodzi z wielkopolski i tam ma swoją całą infrastrukturę dlatego nawet jeżeli serwer stoi w warszawie to twój ruch przejdzie w większości przypadków przez poznań. Inea wymienia się w małej ilości punktów wymiany ruchu (IX) mianowicie w 3 w tym samym czasie Netia w 14. To w jaki sposób jest skonfigurowany routing zagraniczny wpływa w ogromnym stopniu na jakość korzystania z internetu - prosty przykład masz łącze 600/600 wszystko super do speedtesta idzie 600/600 jednakże zaczynasz ciągnąć coś z serwera z UK i nagle prędkość spada do 50mbps dlaczego, a no właśnie dlatego że przepustowość połączeń międzynarodowych jest zbyt niska. Kończąc zależy Ci na szybkim uploadzie bierzesz Inee, zależy Ci na najlepszej sieci masowej w Polsce w rozumieniu wymiany ruchu, stabilności pingu i poprawności konfiguracji bierzesz Netie. Miałem wielu dostawców internetu: tp, orange, atmana, exatela, t-mobile firmowe (GTS), upc, vectre, virtuaoperator z całej tej listy naturalnie najlepiej wypadają operatorzy biznesowi czyli GTS, atman, exatel i virtuaoperator routingu jaki jest u nich nie znajdziesz w żadnej masówce ale z rozwiązań klienckich czyli orange, upc, vectra to netia wypada zdecydowanie najbliżej rozwiązań biznesowych. Odpowiadając jeszcze co do prędkości uploadu w sieci fiberhost to nie wiem nie miałem ale z ich strony gdzie są umowy BSA wynika że jednak dają łącza symetryczne i ktoś się chwalił że upc dało symetrka na fiberhoscie.


Nawet nie masz pojęcia jak tym wpisem dużo wyjaśniłeś i pomogłeś. Oczywiście dziękuję wszystkim, którzy się tutaj wypowiadają i mają chęć o pomocy. Ale i szczególnie w imieniu swoim i potomnych, którzy się na to natkną dziękuję Tobie. Bo zrozumienie tej całej machiny, gdzie walczy się tylko o kasę, a jakość czy dbałość o klienta schodzi na drugi plan. Tutaj w jednym poście zostało bardzo dużo wyjaśnione, więc decyzja staje się mega prosta w zależności od potrzeb. Słowem ostatnim dla potomnych, żeby mieli wszystko w 1 miejscu to natknąłem się na słabe opinie o Inei na stronie gazeta głównie z 2014 roku ale jest i kilka z 2023 czy tam 2022, gdzie ludzie narzekają na obsługę szczególnie i problemy z cesją naliczaniem opłat. Ale wiadomo, że u każdego operatora jest różnie przede wszystkim należy czytać umowy.

Teraz ostatnie chyba już pytanie jakie mam. Bo piszesz o braniu czegoś np. z serwera w Uk, kiedy takie ciągnięcie może wystąpić, które obniża jakość sieci ? Czy ma to miejsce podczas grania w grę, która np łączy się z serwerem w Londynie ? Bo jeśli chodzi o jakieś pliki torrenty to u mnie odpada. Głównie to internet w telefonie, tv i w lodówce może przyda się kiedyś też do kamer no i komputer do pracy plus do gier, gdzie liczy się niski ping z racji łączenia się z różnymi serwerami, które znajdują się w Sztokholmie, Frankfurcie itd. Czasami może wpadnie rodzinka czy znajomi to max może być 6 telefonów 2/3 komputery po WiFi. Ale to sporadycznie dlatego tak zastanawiałem się nad tym symetrykiem chociaż podejrzewam, że może i te 100 Mb/s wysyłania to obsłuży a jak mają lepsze trasy to tylko na plus. Także proszę o jeszcze wyjaśnienie tej kwestii, która już rozwieje wszystkie wątpliwości. Jeszcze raz dzięki, że można skorzystać z doświadczenia jakie masz. Pozdawiam


To teraz przydałoby się wytłumaczyć idee cdnów. W większości przypadków twój ruch do najpopularniejszych serwisów zamknie się w obrębie kraju usługi jak netflix, google, cloudflare itd odpowiadające pewnie za jakieś 40-50% ruchu w sieci mają postawione swoje serwery cache w Polsce, a więc większość usług z których będziesz korzystać na codzień będzie działać tak samo dobrze w każdej sieci ponieważ każdy operator wie że 99% użytkowników korzysta tylko z takich usług. Do brzegu jeżeli chodzi o twoje pytanie apropo gier to za to odpowiada stricte routing gry nie wymagają ogromnych pokładów pasma - zużywają średnio 50/100kbps więc tutaj kłaniają się już same w sobie trasy. Większość popularnych gier online ma również serwery w Polsce i za to w większości jest hejtowane orange i t-mobile właśnie za to że nie potrafią, a raczej nie chcą wymieniać się ruchem w Polsce i twoje połączenie do serwera w Warszawie wybiera się na wycieczkę po europie tak żeby wrócić do Polski sam przyznasz że mało opłacalna jest jazda z Lublina do Warszawy przez Franfurt czy Paryż, to właśnie dyskwalifikuje Orange i T-mobile. Sądząc po danych które można znaleźć w internecie Inea tym ruchem w Polsce się wymienia, a więc z graniem w kraju nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jeżeli chodzi o ruch zagraniczny korzystają z Telii i Level3 czyli całkiem niezłe tier1 więc z tym problemów również nie powinno być jednakże cały czas trzeba pamiętać o narzucie który powstanie przez twoje miejsce zamieszkania. Podsumowując nie wiemy i się raczej nie dowiemy bez królika doświadczalnego jak wygląda przepustowość do serwerów zagranicznych możemy tylko zakładać że jeżeli ktoś się przyłożył do budowania sieci to zapewnia także odpowiednią przepustowość. Opierając się na opiniach i też ewentualnym braku opinii można wnioskować ze Netia i Inea to dobrzy operatorzy bo ludzie albo chwalą operatora jak uciekają od dużo gorszego albo nie mówią nic jak nie ma z nim problemów. Najwięcej opinii pojawia się wtedy kiedy operator robi coś źle bo taka już jest natura ludzka jak coś nie działa to krzyczą. Pewnie tym wpisem tylko jeszcze bardziej zamieszałem Ci w głowie, więc w skrócie najprawdopodobniej nie odczujesz różnicy pomiędzy Netia, a Inea jedyne naoczne problemy jakie mogą się pojawić to ten narzut który zobaczysz przez to że większość połączeń będzie szła przez Poznań. Z drugiej strony masz do wyboru Netie która najprawdopodobniej przekieruje cały twój ruch odrazu do Warszawy. Kwestia uploadu w grach jest kompletnie pomijalna dopóki masz więcej jak 2-3mbps więc to na rozgrywkę nie wpłynie jeżeli nie zamierzasz uploadować ogromnych ilości plików albo stawiać serwera w domu to nawet 50mbps uploadu to dla Ciebie za dużo.


Wydaje mi się, że nie namieszałeś, a znowu wyjaśniłeś temat i dałeś do zrozumienia. W skrócie jeśli wysyłam duże pliki, czego nie robię ponieważ nie prowadzę firmy czy innej działalności,, a obsługa kamer czy innych urządzeń nie pochłonie tych 100 mb/s bo były osoby, które straszyły, że kamery obciążą sieć bo wysyłają trochę danych to lepiej wziąć Netie bo pingi do Warszawy, gdzie jest większość serwerów będą mniejsze.

Co do Inei jak dzwoniłem na infolinię to jak zawsze są zapewnienia, że ich sieć najlepsza. Konsultant twierdzi, że pingi dla mojej lokalizacji będą w granicach 5-10. I przedstawiał, że to oni robią sieć dla wszystkich, że to oni zapoczątkowali światłowód itd. więc będzie to działać najlepiej. Czy tak jest to chyba niekoniecznie ( wiadomo każdy chce sprzedać) tak to odebrałem i wnioskuję też z wyższych wypowiedzi. A co do wysyłania cóż może kiedyś będzie prezent na wyższe predkosci jak ktoś potrzebuje, a przy okazji będzie można liczyć na rabaty jako stały klient.

Dodam jeszcze, że światłowód w Netii koszt 90 zł plus tv podstawowy pakiet, który normalnie kosztuje 5 zł Inea to koszt 95.60 bez tv.. Aktywacja Netia 81 zł lub 79 bez tv a Inea 50 zł wydanie sprzętu . Netia dodatkowo chwali się, że nie ma klauzuli, w której mogą podnieść ceny w trakcie umowy. To tyle jeśli chodzi o ten moment.


Pamiętaj jeżeli używasz jakichkolwiek urządzeń IoT jak kamery lodówki smart itd to one nie komunikują się ciągle z serwerami poza twoją siecią. Jedyny przypadek to kamery gdy twój rejestrator stoi w chmurze ale takie rozwiązanie też odradzam lepiej mieć wszystko na miejscu. Mam 2 kamery Reolink 4k bitrate wynosi 8mbps i na luzie starcza mi upload 50mbps. Bo gdy oglądam sobie stream z kamer poza domem to wciągam ledwo 16mbps nie wiem ile chciałbyś oglądać kamer poza domem ale prędzej skończy się pasmo po stronie klienta (lte,5g) niż twój upload w domu. Ciekawi mnie też opinia tych osób o tych pingach do wawy bo jednak większość urządzeń IoT korzysta z serwerów we Frankfurcie. Nie ukrywam też że sam korzystam z netii więc chwalę to co mam ale po prostu poza kwestiami organizacyjnymi nie mam im nic do zarzucenia czego napewno nie można powiedzieć o Orange czy o zgrozo Play. Sama Inea to rzeczywiście pionier rozwiązań światłowodowych tylko że lokalnie oni do niedawna działali tylko w Wielkopolsce więc jeszcze pytanie jak poradzą sobie z napływającymi klientami z całej Polski.
_________________
  WiZaR5789
 
Darecki88 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 24
Wysłany: 22-12-2023, 14:57   

WiZaR5789 napisał/a:
Darecki88 napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:
Darecki88 napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:
OK, widzę że ciężko podjąć decyzję a więc tłumaczę. Inea wcale nie ukrywa swojego routingu jest on dostępny tak jak każdy operator który identyfikuje się numerem AS chociażby tu: https://bgp.he.net/AS13110. Druga sprawa jeżeli chodzi o Inee to kwestia twojego miejsca zamieszkania ten operator pochodzi z wielkopolski i tam ma swoją całą infrastrukturę dlatego nawet jeżeli serwer stoi w warszawie to twój ruch przejdzie w większości przypadków przez poznań. Inea wymienia się w małej ilości punktów wymiany ruchu (IX) mianowicie w 3 w tym samym czasie Netia w 14. To w jaki sposób jest skonfigurowany routing zagraniczny wpływa w ogromnym stopniu na jakość korzystania z internetu - prosty przykład masz łącze 600/600 wszystko super do speedtesta idzie 600/600 jednakże zaczynasz ciągnąć coś z serwera z UK i nagle prędkość spada do 50mbps dlaczego, a no właśnie dlatego że przepustowość połączeń międzynarodowych jest zbyt niska. Kończąc zależy Ci na szybkim uploadzie bierzesz Inee, zależy Ci na najlepszej sieci masowej w Polsce w rozumieniu wymiany ruchu, stabilności pingu i poprawności konfiguracji bierzesz Netie. Miałem wielu dostawców internetu: tp, orange, atmana, exatela, t-mobile firmowe (GTS), upc, vectre, virtuaoperator z całej tej listy naturalnie najlepiej wypadają operatorzy biznesowi czyli GTS, atman, exatel i virtuaoperator routingu jaki jest u nich nie znajdziesz w żadnej masówce ale z rozwiązań klienckich czyli orange, upc, vectra to netia wypada zdecydowanie najbliżej rozwiązań biznesowych. Odpowiadając jeszcze co do prędkości uploadu w sieci fiberhost to nie wiem nie miałem ale z ich strony gdzie są umowy BSA wynika że jednak dają łącza symetryczne i ktoś się chwalił że upc dało symetrka na fiberhoscie.


Nawet nie masz pojęcia jak tym wpisem dużo wyjaśniłeś i pomogłeś. Oczywiście dziękuję wszystkim, którzy się tutaj wypowiadają i mają chęć o pomocy. Ale i szczególnie w imieniu swoim i potomnych, którzy się na to natkną dziękuję Tobie. Bo zrozumienie tej całej machiny, gdzie walczy się tylko o kasę, a jakość czy dbałość o klienta schodzi na drugi plan. Tutaj w jednym poście zostało bardzo dużo wyjaśnione, więc decyzja staje się mega prosta w zależności od potrzeb. Słowem ostatnim dla potomnych, żeby mieli wszystko w 1 miejscu to natknąłem się na słabe opinie o Inei na stronie gazeta głównie z 2014 roku ale jest i kilka z 2023 czy tam 2022, gdzie ludzie narzekają na obsługę szczególnie i problemy z cesją naliczaniem opłat. Ale wiadomo, że u każdego operatora jest różnie przede wszystkim należy czytać umowy.

Teraz ostatnie chyba już pytanie jakie mam. Bo piszesz o braniu czegoś np. z serwera w Uk, kiedy takie ciągnięcie może wystąpić, które obniża jakość sieci ? Czy ma to miejsce podczas grania w grę, która np łączy się z serwerem w Londynie ? Bo jeśli chodzi o jakieś pliki torrenty to u mnie odpada. Głównie to internet w telefonie, tv i w lodówce może przyda się kiedyś też do kamer no i komputer do pracy plus do gier, gdzie liczy się niski ping z racji łączenia się z różnymi serwerami, które znajdują się w Sztokholmie, Frankfurcie itd. Czasami może wpadnie rodzinka czy znajomi to max może być 6 telefonów 2/3 komputery po WiFi. Ale to sporadycznie dlatego tak zastanawiałem się nad tym symetrykiem chociaż podejrzewam, że może i te 100 Mb/s wysyłania to obsłuży a jak mają lepsze trasy to tylko na plus. Także proszę o jeszcze wyjaśnienie tej kwestii, która już rozwieje wszystkie wątpliwości. Jeszcze raz dzięki, że można skorzystać z doświadczenia jakie masz. Pozdawiam


To teraz przydałoby się wytłumaczyć idee cdnów. W większości przypadków twój ruch do najpopularniejszych serwisów zamknie się w obrębie kraju usługi jak netflix, google, cloudflare itd odpowiadające pewnie za jakieś 40-50% ruchu w sieci mają postawione swoje serwery cache w Polsce, a więc większość usług z których będziesz korzystać na codzień będzie działać tak samo dobrze w każdej sieci ponieważ każdy operator wie że 99% użytkowników korzysta tylko z takich usług. Do brzegu jeżeli chodzi o twoje pytanie apropo gier to za to odpowiada stricte routing gry nie wymagają ogromnych pokładów pasma - zużywają średnio 50/100kbps więc tutaj kłaniają się już same w sobie trasy. Większość popularnych gier online ma również serwery w Polsce i za to w większości jest hejtowane orange i t-mobile właśnie za to że nie potrafią, a raczej nie chcą wymieniać się ruchem w Polsce i twoje połączenie do serwera w Warszawie wybiera się na wycieczkę po europie tak żeby wrócić do Polski sam przyznasz że mało opłacalna jest jazda z Lublina do Warszawy przez Franfurt czy Paryż, to właśnie dyskwalifikuje Orange i T-mobile. Sądząc po danych które można znaleźć w internecie Inea tym ruchem w Polsce się wymienia, a więc z graniem w kraju nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jeżeli chodzi o ruch zagraniczny korzystają z Telii i Level3 czyli całkiem niezłe tier1 więc z tym problemów również nie powinno być jednakże cały czas trzeba pamiętać o narzucie który powstanie przez twoje miejsce zamieszkania. Podsumowując nie wiemy i się raczej nie dowiemy bez królika doświadczalnego jak wygląda przepustowość do serwerów zagranicznych możemy tylko zakładać że jeżeli ktoś się przyłożył do budowania sieci to zapewnia także odpowiednią przepustowość. Opierając się na opiniach i też ewentualnym braku opinii można wnioskować ze Netia i Inea to dobrzy operatorzy bo ludzie albo chwalą operatora jak uciekają od dużo gorszego albo nie mówią nic jak nie ma z nim problemów. Najwięcej opinii pojawia się wtedy kiedy operator robi coś źle bo taka już jest natura ludzka jak coś nie działa to krzyczą. Pewnie tym wpisem tylko jeszcze bardziej zamieszałem Ci w głowie, więc w skrócie najprawdopodobniej nie odczujesz różnicy pomiędzy Netia, a Inea jedyne naoczne problemy jakie mogą się pojawić to ten narzut który zobaczysz przez to że większość połączeń będzie szła przez Poznań. Z drugiej strony masz do wyboru Netie która najprawdopodobniej przekieruje cały twój ruch odrazu do Warszawy. Kwestia uploadu w grach jest kompletnie pomijalna dopóki masz więcej jak 2-3mbps więc to na rozgrywkę nie wpłynie jeżeli nie zamierzasz uploadować ogromnych ilości plików albo stawiać serwera w domu to nawet 50mbps uploadu to dla Ciebie za dużo.


Wydaje mi się, że nie namieszałeś, a znowu wyjaśniłeś temat i dałeś do zrozumienia. W skrócie jeśli wysyłam duże pliki, czego nie robię ponieważ nie prowadzę firmy czy innej działalności,, a obsługa kamer czy innych urządzeń nie pochłonie tych 100 mb/s bo były osoby, które straszyły, że kamery obciążą sieć bo wysyłają trochę danych to lepiej wziąć Netie bo pingi do Warszawy, gdzie jest większość serwerów będą mniejsze.

Co do Inei jak dzwoniłem na infolinię to jak zawsze są zapewnienia, że ich sieć najlepsza. Konsultant twierdzi, że pingi dla mojej lokalizacji będą w granicach 5-10. I przedstawiał, że to oni robią sieć dla wszystkich, że to oni zapoczątkowali światłowód itd. więc będzie to działać najlepiej. Czy tak jest to chyba niekoniecznie ( wiadomo każdy chce sprzedać) tak to odebrałem i wnioskuję też z wyższych wypowiedzi. A co do wysyłania cóż może kiedyś będzie prezent na wyższe predkosci jak ktoś potrzebuje, a przy okazji będzie można liczyć na rabaty jako stały klient.

Dodam jeszcze, że światłowód w Netii koszt 90 zł plus tv podstawowy pakiet, który normalnie kosztuje 5 zł Inea to koszt 95.60 bez tv.. Aktywacja Netia 81 zł lub 79 bez tv a Inea 50 zł wydanie sprzętu . Netia dodatkowo chwali się, że nie ma klauzuli, w której mogą podnieść ceny w trakcie umowy. To tyle jeśli chodzi o ten moment.


Pamiętaj jeżeli używasz jakichkolwiek urządzeń IoT jak kamery lodówki smart itd to one nie komunikują się ciągle z serwerami poza twoją siecią. Jedyny przypadek to kamery gdy twój rejestrator stoi w chmurze ale takie rozwiązanie też odradzam lepiej mieć wszystko na miejscu. Mam 2 kamery Reolink 4k bitrate wynosi 8mbps i na luzie starcza mi upload 50mbps. Bo gdy oglądam sobie stream z kamer poza domem to wciągam ledwo 16mbps nie wiem ile chciałbyś oglądać kamer poza domem ale prędzej skończy się pasmo po stronie klienta (lte,5g) niż twój upload w domu. Ciekawi mnie też opinia tych osób o tych pingach do wawy bo jednak większość urządzeń IoT korzysta z serwerów we Frankfurcie. Nie ukrywam też że sam korzystam z netii więc chwalę to co mam ale po prostu poza kwestiami organizacyjnymi nie mam im nic do zarzucenia czego napewno nie można powiedzieć o Orange czy o zgrozo Play. Sama Inea to rzeczywiście pionier rozwiązań światłowodowych tylko że lokalnie oni do niedawna działali tylko w Wielkopolsce więc jeszcze pytanie jak poradzą sobie z napływającymi klientami z całej Polski.


No właśnie ciekawe jak sobie poradzą z nowymi klientami i jak się będą rozwijać dalej, jedynie jest trochę reklamacji na ich obsługę, która jest fatalna podobno. Mnie znowu przestaje przekonywać symetryk bo wychodzi na to, że i tak go nie wykorzystam w warunkach domowych. Wybiorę raczej Netie ze względu na lepsze routingi i tym samym pingi w grach. Natomiast ciekawe jak sytuacja będzie wyglądać za jakiś czas czy Inea nie prześcignie Neti bo rozwijają się dość szybko więc mogą trochę kasy przeznaczyć na polepszenie routingu i żeby nie szło wszystko przez Poznań również.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2023, 15:37   

Co do Inea to bardzo długi czas kryła się z informacją o punktach styków, chyba jako jedyny większy operator, dopiero od niedawna zaczęli udostępniać te informacje na peeringdb.com czyli tam gdzie wszyscy ;)
zresztą widać że tych punktów styku w krajowych IXach mają tylko kilka ale przynajmniej te które mają są większej przepustowości
A jeśli chodzi o CDNy i content cache (bo to są dwie różne technologie) to nie są one stawiane pojedynczo w Polsce, najwięksi krajowi operatorzy mają własne CDNy i osobne content cache, to jest normalne inaczej zatkałoby łącza tranzytowe
niestety informacja kto ma CDNy czy konretne content cache to też zależy od operatora czy tym się pochwali czy nie, to nie jest takie proste żeby to podejrzeć choć pewne rzeczy można prześledzić jak choćby skąd idzie stream Netflixa
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2023, 15:54   

pawelb napisał/a:
Co do Inea to bardzo długi czas kryła się z informacją o punktach styków, chyba jako jedyny większy operator, dopiero od niedawna zaczęli udostępniać te informacje na peeringdb.com czyli tam gdzie wszyscy ;)
zresztą widać że tych punktów styku w krajowych IXach mają tylko kilka ale przynajmniej te które mają są większej przepustowości
A jeśli chodzi o CDNy i content cache (bo to są dwie różne technologie) to nie są one stawiane pojedynczo w Polsce, najwięksi krajowi operatorzy mają własne CDNy i osobne content cache choćby Netflixa, to jest normalne inaczej zatkałoby łącza tranzytowe
niestety informacja kto ma CDNy czy konretne content cache producenta treści to też zależy od operatora czy tym się pochwali czy nie, to nie jest takie proste żeby to podejrzeć choć pewne rzeczy można prześledzić jak choćby skąd idzie stream Netflixa


Może coś mylę ale chociażby cloudflare i Akamai mają swoje datacenter w wawie które dają dostęp do ich wewnętrznych zasobów z innych krajów. I sami uczestniczą w punktach wymiany ruchu tak aby wszyscy uczestnicy mogli korzystać z tych zasobów. Oczywiście złapałeś mnie na tym że użyłem błędnie słówka cache ale mój główny wywód był tu o cdnach które jednak mają dostarczać content do kraju tak aby nie trzeba było pchać tego tranzytem. Dlatego też tak ważne jest uczestnictwo operatora w IX bo bez tego brak dostępu do cdn a brak dostępu do cdn oznacza puszczanie wszystkiego tranzytem który lubi się zapychać jak nie u ISP to u tier1(przykład telia pare lat temu). Co do samego content cache to możemy zakładać że tylko topke w Polsce na to stać czyli pewnie (play, Orange, t-mobile, vectra i Netia). Kiedyś widziałem wyprzedaż takich serwerów content cache w stanach nie były to tanie maszynki.
_________________
  WiZaR5789
 
Camis 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 39
Wysłany: 22-12-2023, 16:28   

Darecki88 napisał/a:
Czy ma to miejsce podczas grania w grę, która np łączy się z serwerem w Londynie ?

Tak, chodzi o każde połączenie w Internecie.
 
 
Net24 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2023
Posty: 14
Wysłany: 22-12-2023, 22:59   

Witam szanownych kolegów. Nawiązując do romozowy to Netia bardzo dobrze radzi sobie z kamerkami IP, co pokazuje mój wykres połączenia Netia -> Orange (obręb jednego miasta). Stabilnie i w obrębie Polski. Nic nie leci po za Polskę.
Nie mniej rozumiem ten dylemat (Inea vs Netia) i zostawiam Ci wybór. Trudno powiedzieć co będzie najlepsze dla użytkownika. Nie mniej wspominasz że dużo nie wysyłasz.
 
 
 
Darecki88 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 24
Wysłany: 23-12-2023, 11:36   

Panowie powiem tak, podjąłem decyzję i wybieram Netie prędkość 600/100 bo analizując temat chociażby ten mój zauważyć można, że jest to przerost formy nad treścią jeśli chodzi o symetryka. Większość osób nie jest w stanie tego wykorzystać. Bo kto na codzień grając w gry na konsoli czy PC i oglądając filmy tyle wysyła ? Jeśli chodzi o symetryka info dla potomnych, jeśli streamujesz, stawiasz jakieś serwery swoje, bądź wysyłasz duże pliki bo jesteś grafikiem, informatykiem, który pisze jakieś programy i je wysyła wstawia duże pliki do chmury itd. to tylko symetryk. Wtedy warto zrezygnować z sieci, która mimo wszystko ma lepsze routingi (trasy) i większa ilość styków. Jeśli jest się zwykłą osobą, która lubi pograć czasami, pobrać większy plik z grą czy filmem, wszelkie zastosowania domowe dla dzieci do szkoły do tv czy kamery. Lepiej wziąć sieć, która ma lepsze trasy z uwagi na lepsze pingi, które są istotne. Teraz co do samych sieci Netia vs Inea. Na ten moment to 2 wiodące sieci, jeśli możemy dołożyć do tych sieci względem tych co mamy w nich abonament typu Orange t-mobile to warto. Może za ileś tam lat Inea będzie lepsza bądź zbliży się do Netii w routingach itd. trzeba analizować te kwestie. Na ten moment wybierać Inee przy zwyklym użytkowaniu jeśli chodzi o wysyłanie danych to strzał w kolano, chociażby kolejnym argumentem jest fakt, że wszystkie połączenia z Lubelszczyzny i innych województw są na ten moment przekierowywane przez Poznań więc jak mamy serwer w Wwa to +10-15 pingu na start. Jeżeli minie trochę czasu od tego wpisu, coś się zmieni to warto pytać na tym forum ludzi, którzy mają pojęcie o infrastrukturze i są w stanie sprawdzić czy coś się zmieniło na lepsze w innych sieciach. Także jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w ten temat wyjaśnienie w jednym miejscu konkretnych rzeczy. Bo lepiej przeczytać 3 strony tematu niż 193. Pozdrawiam.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-12-2023, 22:42   

Jeśli chodzi skalę to nie ma co porównywać Inea do Netii, Netia ma dużo bardziej rozbudowana infrastrukturę, to inna skala nie mówiąc o tym że Netia jest operatorem świadczącym usługi i posiadającym swoje węzły praktycznie w całym kraju, Inea to nie ta liga również jeśli chodzi o niezawodność
 
 
Darecki88 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 24
Wysłany: 24-12-2023, 16:58   

pawelb napisał/a:
Jeśli chodzi skalę to nie ma co porównywać Inea do Netii, Netia ma dużo bardziej rozbudowana infrastrukturę, to inna skala nie mówiąc o tym że Netia jest operatorem świadczącym usługi i posiadającym swoje węzły praktycznie w całym kraju, Inea to nie ta liga również jeśli chodzi o niezawodność


Nie zaprzeczam, ale z tego co wiem to najbardziej rozbudowana sieć ma Orange. Przynajmniej jeśli chodzi o pokrycie kraju. A wcale nie okazuje się takie najlepsze.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-01-2024, 00:26   

Inea dużo ruchu z Poznania pcha też przez Warszawę, a na zachód jakby to wychodziło z poznania to da się miekko z 14-15ms do takiego Frankfurtu mieć.
Kod:
traceroute to hetzner.de (213.133.116.41) 64 hops max, 76 byte packets
  1  192.168.2.1 (192.168.2.1) [AS???]  0.809 ms  0.563 ms  0.579 ms
  2  100.84.0.1 (100.84.0.1) [AS???]  5.105 ms  1.546 ms  1.654 ms
  3  192.168.37.104 (192.168.37.104) [AS???]  1.687 ms  1.459 ms  1.744 ms
  4  e91-138.icpnet.pl (46.238.91.138) [AS13110]  1.652 ms  1.6 ms  1.836 ms
  5  e91-129.icpnet.pl (46.238.91.129) [AS13110]  5.807 ms  5.473 ms  1.626 ms
  6  e123-2.icpnet.pl (46.238.123.2) [AS13110]  5.967 ms  5.618 ms  5.612 ms
  7  e123-14.icpnet.pl (46.238.123.14) [AS13110]  5.539 ms  5.588 ms  5.714 ms
  8  rev-193.111.37.117.atman.pl (193.111.37.117) [AS24724]  9.717 ms  9.571 ms  9.469 ms
  9  * * *
 10  core12.nbg1.hetzner.com (213.239.252.26) [AS24940]  27.758 ms  29.431 ms  29.385 ms
 11  * * *
 12  * * *
 13  * * *
 14  * * *
 15  * * *
255  * * *

Source address is: 85.221.140.137


Kod:
traceroute to eu.battle.net (37.244.28.102) 64 hops max, 76 byte packets
  1  192.168.2.1 (192.168.2.1) [AS???]  0.865 ms  0.601 ms  0.714 ms
  2  100.84.0.1 (100.84.0.1) [AS???]  1.705 ms  1.657 ms  1.736 ms
  3  192.168.37.104 (192.168.37.104) [AS???]  4.313 ms  1.608 ms  1.598 ms
  4  e91-138.icpnet.pl (46.238.91.138) [AS13110]  2.35 ms  1.67 ms  5.504 ms
  5  e91-129.icpnet.pl (46.238.91.129) [AS13110]  1.803 ms  5.367 ms  1.8 ms
  6  ae67.edge4.Warsaw1.Level3.net (213.242.118.13) [AS3356]  6.508 ms  10.233 ms  8.221 ms
  7  ae1.3104.edge7.Amsterdam1.level3.net (4.69.162.177) [AS3356]  29.075 ms  25.422 ms  26.326 ms
  8  BLIZZARD-EN.edge7.Amsterdam1.Level3.net (212.72.41.90) [AS3356]  25.319 ms  25.023 ms  25.719 ms
  9  137.221.78.29 (137.221.78.29) [AS57976]  1630.885 ms  1529.457 ms  1101.552 ms
 10  * * *
 11  137.221.78.49 (137.221.78.49) [AS57976]  31.548 ms  33.273 ms  33.981 ms
 12  137.221.66.43 (137.221.66.43) [AS57976]  34.106 ms  32.97 ms  34.143 ms
 13  * * *
 14  37.244.28.102 (37.244.28.102) [AS57976]  30.992 ms  32.995 ms  32.97 ms

Source address is: 85.221.140.137


Kod:
traceroute to 51.195.46.23 (51.195.46.23) 64 hops max, 76 byte packets
  1  192.168.2.1 (192.168.2.1) [AS???]  1.238 ms  0.669 ms  0.701 ms
  2  100.84.0.1 (100.84.0.1) [AS???]  5.473 ms  5.528 ms  1.676 ms
  3  192.168.37.104 (192.168.37.104) [AS???]  1.54 ms  1.738 ms  1.564 ms
  4  e91-138.icpnet.pl (46.238.91.138) [AS13110]  1.752 ms  5.587 ms  1.586 ms
  5  e91-129.icpnet.pl (46.238.91.129) [AS13110]  1.703 ms  1.654 ms  1.571 ms
  6  ovh.plix.pl (195.182.218.147) [AS???]  5.771 ms  10.243 ms  9.364 ms
  7  * * *
  8  * * *
  9  * * *
 10  fra-fr5-sbb2-nc5.de.eu (54.36.50.116) [AS16276]  28.419 ms  29.275 ms  29.808 ms
 11  * * *
 12  * * *
 13  * * *
 14  * * *
 15  * * *
255  vps-e2a3e6e5.vps.ovh.net (51.195.46.23) [AS16276]  28.185 ms  29.522 ms  29.604 ms

Source address is: 85.221.140.137


Więc INEA odradzam z innego miejsca jak Wielkopolska, bo będzie szło do Poznania i z Poznania do Warszawy i potem na świat.

Tu masz np.
Netie z Warszawy:
Kod:
traceroute to hetzner.de (213.133.116.41) 255 hops max, 28 byte packets
  1  77.252.83.209 (77.252.83.209) [AS12741]  2.199 ms  1.604 ms  2.225 ms
  2  * * *
  3  WARSC001RT73.inetia.pl (87.204.224.140) [AS12741]  2.069 ms  1.739 ms  1.611 ms
  4  WARSC001RT06.inetia.pl (83.238.248.18) [AS12741]  6.258 ms  5.667 ms  5.596 ms
  5  hetzner.1-ix.net (185.1.254.92) [AS???]  25.726 ms  26.226 ms  25.992 ms
  6  core5.fra.hetzner.com (213.239.224.218) [AS24940]  24.208 ms  23.907 ms  24.042 ms
  7  core11.nbg1.hetzner.com (213.239.224.233) [AS24940]  28.735 ms  28.665 ms  28.76 ms
  8  * * *
  9  * * *
 10  * * *
 11  * * *
 12  * * *
255  * * *

Source address is: 62.89.72.148


Netia Lublin:
Kod:
traceroute to hetzner.de (213.133.116.41) 64 hops max, 76 byte packets
  1  172.17.0.1 (172.17.0.1) [AS???]  0.159 ms  0.109 ms  0.102 ms
  2  83-238-252-81.static.inetia.pl (83.238.252.81) [AS12741]  5.18 ms  4.656 ms  4.665 ms
  3  warsh002rt22.inetia.pl (83.238.113.56) [AS12741]  6.3 ms  6.314 ms  6.29 ms
  4  WARSH002RT91.inetia.pl (83.238.248.85) [AS12741]  6.31 ms  6.299 ms  6.305 ms
  5  WARSC001RT91.inetia.pl (83.238.248.79) [AS12741]  6.278 ms  6.286 ms  6.259 ms
  6  WARSC001RT06.inetia.pl (83.238.248.83) [AS12741]  12.848 ms  4.672 ms  6.302 ms
  7  hetzner.1-ix.net (185.1.254.92) [AS???]  30.927 ms  32.541 ms  30.908 ms
  8  core4.fra.hetzner.com (213.239.245.85) [AS24940]  25.97 ms  26.007 ms  25.971 ms
  9  core11.nbg1.hetzner.com (213.239.245.34) [AS24940]  35.836 ms  37.434 ms  32.483 ms
 10  * * *
 11  * * *
 12  * * *
 13  * * *
 14  * * *
255  * * *

Source address is: 77.254.71.180


Netia Kraków:
Kod:
traceroute to hetzner.de (213.133.116.41) 64 hops max, 76 byte packets
  1  10.1.0.1 (10.1.0.1) [AS???]  0.502 ms  0.417 ms  0.491 ms
  2  83-238-252-35.static.inetia.pl (83.238.252.35) [AS12741]  1.003 ms  0.893 ms  1.107 ms
  3  KRAKH001RT09.inetia.pl (83.238.249.16) [AS12741]  1.727 ms  1.775 ms  1.931 ms
  4  WARSH002RT91.inetia.pl (83.238.248.110) [AS12741]  19.147 ms  6.051 ms  6.557 ms
  5  WARSC001RT91.inetia.pl (83.238.248.79) [AS12741]  5.71 ms  5.898 ms  5.825 ms
  6  WARSC001RT06.inetia.pl (83.238.248.83) [AS12741]  6.485 ms  5.734 ms  5.75 ms
  7  hetzner.1-ix.net (185.1.254.92) [AS???]  29.36 ms  29.345 ms  33.349 ms
  8  core0.fra.hetzner.com (213.239.252.10) [AS24940]  23.586 ms  23.542 ms  23.596 ms
  9  core12.nbg1.hetzner.com (213.239.252.26) [AS24940]  29.965 ms  28.554 ms  28.39 ms
 10  * * *
 11  * * *
 12  * * *
 13  * * *
 14  * * *
255  * * *

Source address is: 159.205.138.31
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 21-01-2024, 10:41   

Netia Wałbrzych

netia.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 60,95 KB

_________________
 
 
Camis 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 39
Wysłany: 21-01-2024, 10:50   

Netia na kablach SI - Łódź

Kod:
Tracing route to static.213-133-116-41.clients.your-server.de [213.133.116.41]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  AP-Camis.local [10.0.1.1]
  2     6 ms     6 ms     6 ms  83-238-252-81.static.inetia.pl [83.238.252.81]
  3    11 ms     6 ms     5 ms  warsh002rt22.inetia.pl [83.238.113.56]
  4     6 ms     5 ms     6 ms  WARSH002RT91.inetia.pl [83.238.248.85]
  5     7 ms     5 ms     5 ms  WARSC001RT91.inetia.pl [83.238.248.79]
  6     9 ms    12 ms    12 ms  WARSC001RT06.inetia.pl [83.238.248.83]
  7    34 ms    38 ms    34 ms  hetzner.1-ix.net [185.1.254.92]
  8    27 ms    26 ms    27 ms  core1.fra.hetzner.com [213.239.245.125]
  9    30 ms    30 ms    30 ms  core12.nbg1.hetzner.com [213.239.245.253]
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 21-01-2024, 12:31   

Netia daje rade, ale...
Zenlayer Frankfurt - mój lokalny dostawca, 15ms :P
Kod:
Host                                                         Loss% Drop Rcv  Avg  StDev
1. ip-**** (**********)                                      0.0%    0   3   3.0    0.2
2. 82.177.255.222 (82.177.255.222)                           0.0%    0   3   4.4    0.2
3. 88.220.204.173 (88.220.204.173)                           0.0%    0   3   0.6    0.1
4. 185.1.102.145 (185.1.102.145)                             0.0%    0   3   1.2    0.2
5. 31.216.56.202 (31.216.56.202)                             0.0%    0   3  15.4    0.1
6. 107.155.16.200 (107.155.16.200)                           0.0%    0   3  15.6    0.1
7. 45.124.254.1 (45.124.254.1)                               0.0%    0   3  15.6    0.0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: