Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Własny media konwerter a internet światłowody Play
Autor Wiadomość
qba10 
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2023
Posty: 2
Wysłany: 10-12-2023, 14:40   Własny media konwerter a internet światłowody Play

Część.

Do tej pory miałem internet światłowodowy z UPC. Do niego dostałem media konwerter + router.
Takie rozwiązanie sprawdzało się idealnie, ponieważ gniazdo światłowodowe mam w stosunkowo małej skrzynce, gdzie podłączyłem media konwerter, a dalej już po Ethernecie połączony byłem z routerem.

Planuję teraz zmianę oferty na nowy internet światłowodowy od Play. Wiąże się z tym wymiana urządzeń na PLAY BOX NET. Play do wybranej prze zemnie oferty nie chce dać oddzielnego media konwertera, a nowy router nie zmieści się w skrzynce. Musiał bym wyprowadzić światłowód poza skrzynkę, ale szukam alternatywy. Zauważyłem że to urządzanie używa wkładek SFP/SFP+. Czy istniej możliwość zakupu własnego media konwertera (np tp link mc220l) i użycie go z wkładką od Play ?

Czy takie rozwiązanie by zadziało ?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 10-12-2023, 14:44   

qba10 napisał/a:
Planuję teraz zmianę oferty na nowy internet światłowodowy od Play

czytales informacje o tej nowej ofercie do playa, jak to dziala? bo duzo osob narzeka jak teraz jest rozwiazane (nie dostaniesz publicznego ipv4, bedziesz mial tunel przez ipv6) - i tego co tam wymyslili swoim routerem nie ominiesz.
pisali tutaj tez ludzie ze probowali zastapic ten router od play i im sie nie udalo
 
 
qba10 
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2023
Posty: 2
Wysłany: 10-12-2023, 15:06   

Cytat:
czytales informacje o tej nowej ofercie do playa, jak to dziala? bo duzo osob narzeka jak teraz jest rozwiazane (nie dostaniesz publicznego ipv4, bedziesz mial tunel przez ipv6) - i tego co tam wymyslili swoim routerem nie ominiesz.


W tym mieszkaniu mi to nie przeszkadza, jako że końcowi użytkownicy używają internetu tylko do web oraz serwisów streamingowych.

Nie mam żadnego doświadczenia z FFTH, gdzieś kiedyś słyszałem że urządzenie końcowe w domu jest rejestrowane u dostawcy i połączanie może być ustanowione tylko z takim zarejestrowanym urządzaniem.

Zastanawiam się czy takie rozwiązanie z moim media konwerterem i ich routerem, ma prawo działać
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10-12-2023, 15:58   

Cytat:
Zastanawiam się czy takie rozwiązanie z moim media konwerterem i ich routerem, ma prawo działać


Nie, nie ma prawa zadziałać i nie zadziała. W Play na dzisiaj, albo bierzesz ich sprzęt, taki jaki dają albo mają ciebie gdzieś. Nie wspomnę już o kiepskiej usłudze internetowej jaką świadczą, o czym pisał kolega wyżej.

Radziłbym ci sprawdzić czy w twoim bloku inny dostawca oferuje usługi internetowe po światłowodzie. Celuj w Netię albo w Orange. U nich jest możliwość dostać ONT jako urządzenie końcowe. Więc zmieściłbyś takie ONT w swojej skrzynce i dalej do routera kablem lan.
_________________
  darknes
 
ratatam 
easy master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 41
Wysłany: 10-12-2023, 17:47   

ale po co chcesz zmieniać coś co działa dobrze?
 
 
mati5000 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2021
Posty: 6
Wysłany: 10-12-2023, 20:08   

Dokładnie po co zmieniać? Obecne oferty cenowo nie dają realnych korzyści a jakość po zmianach to nie będzie już dawne UPC.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: