Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedłużenie czy nowa umowa? UPC/Play vs Netia
Autor Wiadomość
bart87 
Klikacz

Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: 24-11-2023, 12:53   Przedłużenie czy nowa umowa? UPC/Play vs Netia

Cześć, chciałem poprosić o poradę.

Obecnie jestem na wypowiedzeniu UPC (Pakiet Select na CI+ i net 300mb/s - ConnectBox).

Ogólnie to ścina mi od czasu do czasu neta na laptopie / streamingu HBO/Netflix co mnie irytuje, stąd wypowiedzenie.

Opcje są 3:
- przejście na światłowód w Netii - 600mb/s + pakiet TV średni M = 65 zł miesięcznie / umowa 2 lata
- pozostanie z UPC - 600mb/s + pakiet Select na CI+ = 60 zł miesięcznie / umowa 2 lata
- przejścia na Play - 600mb/s (nowy router) + pakiet TV max (z dekoderem) = 70 zł miesięcznie (jakaś promocja 20 zł) / umowa na rok (po roku zakładam podwyżka do 90 zł)

3 opcja odpada - nie potrzebuję lepszego pakietu TV (a już szczególnie z dekoderem zamiast CI+) - zależy mi głównie na stabilnym, szybkim internecie, więc opcja z Netią lub UPC, ale przy UPC musiałbym podziałać na infolinii, żeby rozwiązali problem z regularnymi zwiechami.

Skolei Netia trochę mnie odstrasza z uwagi na konieczność ciągnięcia światłowodu do mieszkania - miałbym niestety ten kabel pod sufitem na wierzchu :/

Z góry dzięki za opinie i sugestie!!!
 
 
claudis 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2023
Posty: 18
Wysłany: 24-11-2023, 19:50   

CI+? To jest canal+? Co do montażu światłowodu to technik ci to zamontuje tak jak mu powiesz, ogólnie według różnych ludzi tutaj to netia ma najlepszy routing (krajowy i zagraniczny.)
Ja bym wziął umowę bezterminową którą możesz wypowiedzieć chyba płacąc za cały miesiąc z góry za 70/90zł czyli do tych 600Mb/s czy 1Gbit/s.
Nie zapomnij wziąść ONT od nich a ten ich żałosne urządzenie ont+router pewnie można by bylo im zwrócic tylko wystarczy ich przycisnąć do tego.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 26-11-2023, 06:28   

Jak weźmiesz umowę na czas nieokreślony to trudno Ci będzie obniżyć abonament przy ewentualnym przedłużeniu. Tak to już jest w Netii ( i nie tylko). Że łatwiej jest podwyższyć opłaty aniżeli je obniżyć. Odnośnie sprzętu można brać router, zawsze można zadzwonić na infolinię i od ręki zmienia tryb na bridge. Jak ktoś nie jest wymagający to ich sprzęt nie jest tragiczny. Przynajmniej jest stabilny i się nie wiesza jak compal od UPC i nie ma takich cyrków jak z PUMA. A sam światłowód, u mnie technik poprowadził tak kabel, że jest nie widoczny, wzdłuż listwy przypodlogowej. To jest naprawdę cieniutki kabelek, średnica ok 1/10 koncentryka z UPC. Nie ma się czego obawiać.
 
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 27-11-2023, 07:29   

Z Netią jest bardzo słabo przy przedłużeniu.
Internet 2Gbps, pakiet TV L 4K, 2 dekodery - 160 zł/mc i do tego umowa na 27 miesięcy.
 
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 28-12-2023, 12:37   

Z Netią uważajcie przy przedłużaniu umowy, wyłączyli mi stały publiczny IP oraz podsieć adresów, a także giganagrywarkę - mimo, że 2 konsultantów potwierdziło, że adresacja zostaje jak i TV będzie bez zmian.
Po reklamacji stały IP przywrócili, na podsieć czekam, giganagrywarkę mają przywrócić w kolejnym okresie rozliczeniowym.
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-01-2024, 23:47   

Za to w Netii nie ma problemu ze sprzętem jak chcesz używasz ich router, który bije na głowę każdy z UPC/Play. Jak nie pasuje połączasz swój router z publicznym ip bez dodatkowych opłat. Generalnie jak nie restartujesz routera to IP się nie zmienia, a sesja PPP trzyma cały czas. Nie wymuszają rozłączenia co kilka dni. Można opłacić chyba 10 zł i masz stałe ip.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 06-01-2024, 09:04   

bart87, w upc może być ciężko by Ci neta nie rwało. Ja ileś lat temu miałem to samo. U mnie pomogła wymiana Connect box na Cisco a później udało mi się wymienić na wazon.
_________________
  ogromny
 
wirt 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 16
Wysłany: 07-01-2024, 21:22   

ogromny napisał/a:
bart87, w upc może być ciężko by Ci neta nie rwało. Ja ileś lat temu miałem to samo. U mnie pomogła wymiana Connect box na Cisco a później udało mi się wymienić na wazon.

Jak to na wazon?
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 08-01-2024, 01:07   

wirt napisał/a:
Jak to na wazon?

Arris TG3492 aka Wazon
 
 
Cyr4x 
Klikacz

Dołączył: 24 Sty 2024
Posty: 10
Wysłany: 25-01-2024, 23:35   

Też się właśnie zainteresowałem ofertą Netii, bo ciekawie to wygląda i nie ma wymuszonego cyrografu na 2 lata. Jak Netia jest po koncentryku do mieszkania, bo ja tak mam w bloku, to jak to wygląda? Jest jakieś wcześniejsze urządzenie, pod które podłączam swój router po ethernet (coś jak ONT przy światłowodzie), czy po prostu muszę użyć ichniejszego routera z koncentrykiem w trybie bridge?
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 199
Wysłany: 26-01-2024, 10:31   

Cyr4x napisał/a:
Też się właśnie zainteresowałem ofertą Netii, bo ciekawie to wygląda i nie ma wymuszonego cyrografu na 2 lata. Jak Netia jest po koncentryku do mieszkania, bo ja tak mam w bloku, to jak to wygląda? Jest jakieś wcześniejsze urządzenie, pod które podłączam swój router po ethernet (coś jak ONT przy światłowodzie), czy po prostu muszę użyć ichniejszego routera z koncentrykiem w trybie bridge?

Netia jest i po koncentryku i po światłowodzie - zależy od lokalizacji, są też obecni na innych dostawacach infrastruyktuyry (np. Nexera).

Netia jest OK, szczególnie ich polityka wymiany ruchu lepsza niż Orange (i najlepsza z operatorów ogólnopolskich), ale jeżeli ci na tym nie zależy, a chcesz mieć elastyczność i nie potrzebujesz dużych prędkości, to możesz sprawdzić sobie czy pod twoim adresem jest dostępny NJU Światłowód. Umowa na czas nieokreślony i 300/50 Mbps za 49 zł, a 200/30 Mbps 39 zł, to sieć Orange.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: