Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia internet 2Gb/s
Autor Wiadomość
wirt 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 16
Wysłany: 07-01-2024, 20:31   

gabrychu napisał/a:
Ta prędkość miała być tylko na papierze, marketingowo miało dobrze wyglądać.
Nie przewidzieli, że ludzie będą wymieniać ONT na swoje :D

Mam nadzieje że za takie zabiegi "markingowe" dostaną raka i wpadną pod jadący 60km/h samochód i wylądują na wózku inwalidzkim. Ja bym im wyrok chętnie zrobił tak jak się to mówi "od ręki" :) Aż pójdę odpalić i nagrzać silnik zaraz.
Masz coś więcej informacji na temat tej "oferty"?
Ostatnio zmieniony przez wirt 07-01-2024, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 07-01-2024, 20:36   

wirt napisał/a:
gabrychu napisał/a:
Ta prędkość miała być tylko na papierze, marketingowo miało dobrze wyglądać.
Nie przewidzieli, że ludzie będą wymieniać ONT na swoje :D

Mam nadzieje że za takie zabiegi dostaną raka i wpadną pod jadący 60km/h samochód i wylądują na wózku inwalidzkim.
Masz coś więcej informacji na temat tej "oferty"?


A czego potrzebujesz? Sprzedają pakiet 2Gbps/1Gbps na GPON, gdzie 1 port dzielony na wielu klientów ma 2.5Gbps/1.25Gbps. Blokują obce ONT, podobno blokady dostali nawet Ci co wpięli pod ONT Netii własny router...
 
 
wirt 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 16
Wysłany: 07-01-2024, 20:39   

aimer napisał/a:
wirt napisał/a:
gabrychu napisał/a:
Ta prędkość miała być tylko na papierze, marketingowo miało dobrze wyglądać.
Nie przewidzieli, że ludzie będą wymieniać ONT na swoje :D

Mam nadzieje że za takie zabiegi dostaną raka i wpadną pod jadący 60km/h samochód i wylądują na wózku inwalidzkim.
Masz coś więcej informacji na temat tej "oferty"?


A czego potrzebujesz? Sprzedają pakiet 2Gbps/1Gbps na GPON, gdzie 1 port dzielony na wielu klientów ma 2.5Gbps/1.25Gbps. Blokują obce ONT, podobno blokady dostali nawet Ci co wpięli pod ONT Netii własny router...

Dzięki na informację, tak myślałem overbooking jak stąd na malediwy. Sprzedają coś czego nie mają. Jak to w ogóle wygląda na tych speedtestach? Z tego co zdążyłem zauważyć ten ruch ma wyższy piorytet niż inny (albo tak mi wygląda z iperf3).
 
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 07-01-2024, 20:40   

Te 1900/960 Mbps można było zamknąć - teraz nie ma co ryzykować :)
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-01-2024, 03:21   

i bohaterowi filmiku dali bana w Netii, jego Leox przestal funkcjonowac https://www.youtube.com/s...g?feature=share
_________________
  RobZon
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13-01-2024, 12:39   

aimer napisał/a:
wirt napisał/a:
gabrychu napisał/a:
Ta prędkość miała być tylko na papierze, marketingowo miało dobrze wyglądać.
Nie przewidzieli, że ludzie będą wymieniać ONT na swoje :D

Mam nadzieje że za takie zabiegi dostaną raka i wpadną pod jadący 60km/h samochód i wylądują na wózku inwalidzkim.
Masz coś więcej informacji na temat tej "oferty"?


A czego potrzebujesz? Sprzedają pakiet 2Gbps/1Gbps na GPON, gdzie 1 port dzielony na wielu klientów ma 2.5Gbps/1.25Gbps. Blokują obce ONT, podobno blokady dostali nawet Ci co wpięli pod ONT Netii własny router...


Nic podobnego. Mam ONT Netii i swój router. Żadnego bana nie miałem i nie mam.
_________________
  darknes
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-01-2024, 11:30   

Dziwicie się że Netia to po blokowała jak typ w mainstreamie nakręcił o tym filmik, jak tylko to wyszło było wiadomo że maks tydzień pociągną te ontki. Póki wymiany były niszowe i tylko u ludzi którzy sami do tego doszli nikomu to nie przeszkadzało jak zaczęło to robić choćby 1% klientów to już była przesada.
_________________
  WiZaR5789
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-01-2024, 20:22   

WiZaR5789 napisał/a:
Dziwicie się że Netia to po blokowała jak typ w mainstreamie nakręcił o tym filmik, jak tylko to wyszło było wiadomo że maks tydzień pociągną te ontki. Póki wymiany były niszowe i tylko u ludzi którzy sami do tego doszli nikomu to nie przeszkadzało jak zaczęło to robić choćby 1% klientów to już była przesada.


Ten filmik nie ma z tym nic wspólnego. Zaczęli blokować już w grudniu przed świętami. Sam byłem tego przykładem.
_________________
  darknes
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-01-2024, 23:34   

To normalne, że operator chroni swoją infrastrukturę przed partyzantką, jeśli na żądanie użytkownika wymienia router na ONT i daje dowolność w sprzęcie.
Nie po to jest standaryzacja aby mniej ogarnięty użytkownik zakłócał klonowaną wkładką pracę urządzeń GPON. Popieram wycinanie wszystkich, którzy na własną rękę modyfikują zakończenia łączy światłowodowych. Ignorantów bez odpowiedniej bazy edukacyjnej odsyłam najpierw na szkolenie z GPON, a wtedy będą wiedzieli dlaczego operator powinien dbać o to co i gdzie się łączy do jego infrastruktury.
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 15-01-2024, 01:22   

darknes napisał/a:
Ten filmik nie ma z tym nic wspólnego. Zaczęli blokować już w grudniu przed świętami. Sam byłem tego przykładem.

Na pewno w niczym nie pomógł, sama metoda to nie tylko Netia.

Orion napisał/a:
To normalne, że operator chroni swoją infrastrukturę przed partyzantką, jeśli na żądanie użytkownika wymienia router na ONT i daje dowolność w sprzęcie.
Nie po to jest standaryzacja aby mniej ogarnięty użytkownik zakłócał klonowaną wkładką pracę urządzeń GPON. Popieram wycinanie wszystkich, którzy na własną rękę modyfikują zakończenia łączy światłowodowych. Ignorantów bez odpowiedniej bazy edukacyjnej odsyłam najpierw na szkolenie z GPON, a wtedy będą wiedzieli dlaczego operator powinien dbać o to co i gdzie się łączy do jego infrastruktury.

Zgoda, ale im tu chodzi przede wszystkim o zwykły overbooking i power userów... i porządek w sieci.
Netia nie da ONT do łącza 2GBit, przy 1Gbit tego problemu nie ma.

Najlepiej gdyby dali dla masówki Combo chociaż z jednym portem LAN 2.5Gbit, przy czym prędko tego nie zrobią.
Reszta powinna dostać na życzenie ONT z portem GPON/Ethernet 2.5Gbit, zapłaciłbym nawet za to, no problemo.
Power userzy po prostu dokupiliby swój sprzęt.

Nie twierdzę, że podmiana urządzeń jest cool dla operatora, bo nie jest.

Widać w Netii taki numer nie przejdzie.
Orange na to jednak bardziej przymyka oczy. Od lat to ludzie robią.

Nic straconego, kwestia czasu jak wejdą wyższe pakiety i dadzą lepsze urządzenia.
Tylko, że czekać to można do usra**j śmierci.

Na "upartego" można zrobić agregacje i jechać 2Gbity na x połączeniach na jednym kompie :P
Niestety jedno połączenie zawsze będzie miało limit do 1Gbit, coś za coś.
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15-01-2024, 10:55   

SuperGod napisał/a:
darknes napisał/a:
Ten filmik nie ma z tym nic wspólnego. Zaczęli blokować już w grudniu przed świętami. Sam byłem tego przykładem.

Na pewno w niczym nie pomógł, sama metoda to nie tylko Netia.


No w mojej opinii to bardziej zaszkodziły posty na tutejszym forum czy na trzepaku. A film na YT ukazał się i tak stosunkowo późno. I miał już znikomy wpływ na tą blokadę.
_________________
  darknes
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 16-01-2024, 13:01   

To prawda, tylko pokaż mi tak popularny materiał o tej tematyce na naszym podwórku co ma 150 000+ wyświetleń.
Poczytaj komentarze, ludzie nawet filmu dobrze nie potrafią skumać, a lecą po Leoxy :roll:
Mleko się rozlało... Uważam, że pewne rzeczy lubią ciszę, nawet jeśli ta wiedza jest dostępna.
Ciężko porównać trzepak, nasze forum do takiego medium jakim jest YouTube, teraz to już masz efekt śnieżnej kuli.
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2024, 13:19   

SuperGod napisał/a:
To prawda, tylko pokaż mi tak popularny materiał o tej tematyce na naszym podwórku co ma 150 000+ wyświetleń.
Poczytaj komentarze, ludzie nawet filmu dobrze nie potrafią skumać, a lecą po Leoxy :roll:
Mleko się rozlało... Uważam, że pewne rzeczy lubią ciszę, nawet jeśli ta wiedza jest dostępna.
Ciężko porównać trzepak, nasze forum do takiego medium jakim jest YouTube, teraz to już masz efekt śnieżnej kuli.


Pełna zgoda w tym temacie ile osób z forum miało te custom ontki 100/200 nawet 1000 to jest nic w porównaniu do filmu 150k+. Rozumiem też że blokady pojawiły się już przed tym filmikiem ale wciąż fakt wrzucania takich informacji w mainstream to zabicie tematu.
_________________
  WiZaR5789
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 23-01-2024, 19:23   

Odpowiednio ustawione ONT Netii nie jest banowane.
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2024, 22:32   

Trzeba jeszcze mieć pod kopułą więcej szarych komórek. Większość niestety ma tylko dwie copy / paste.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: